Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Üniversite diplomanı bana göster (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
3.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dumisini

Karşılaştırdım, ancak bu Kılıçdar'ın SSK'yı batırdığı gerçeğini değiştirmedi üzgünüm.

Şimdi bak trollcüğüm...Misal bugünden örnek vereyim sana;Ülkede başbakan ve cumhurbaşkanı var değil mi...Bir de SGK başkanı var...Kim kime emir verip şunu şöyle yap diyor?...Yapmazsa o bürokrata ne oluyor? Hah işte şimdi bunu o günlere götür...O zaman da Kılıçdaroğlu hükümetin bir bürokratı...Başında başbakan ve bakanlar var,yani ülkeyi yönetenler...Başbakan seçimde oy uğruna "şunu şunu yap" diyor,yani zarar olacağını bile bile bir takım işler yapılıyor...Yani bu işin esas sorumlusu o zamanki hükümet...Aynen şimdi olduğu gibi...Mesela devlet bankasından kredi verip yandaşına beş misli pahalı bir köprü yaptırıyorsun ve 25 yıllık da geçiş garantisi veriyorsun...Yani 15 tane köprü parasına bir tane köprün oluyor...Aynı bunun gibi...
    Bilmem anlatabildim mi...Daha nasıl anlatayım ki...

• quote:

Milletimiz de inanmış olmalı ki referandumda yine kazandık. Bizi yalnız bırakmadılar düşene bir tekme de onlar vurmadı. Bu milletle daha neler yaparız neler.

Referandumdaki YSK nın son anda geçerli saydığı 2.5 milyon oyu da anlatsana...
  • 2K23 kullanıcısına yanıt
    sen yenisin galibe gözümden kaçmış sana da bir blok ...
  • EmRe42TRK kullanıcısına yanıt
    Ya dostum bahceme bizzat tohum aliyorum. Git cahil bilmeze anlat sen bunlari. Ya hu market alisverisi de mi yapmiyorsunuz anlamiyorum. Pilav bulgur vs. nerelerden geliyor bir bakin. Bakan soylemis dogrudur he canim he aslanim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    O Allahin lutfu hocam bilmiyor musunuz?

• quote:

Hem özür diletti hem de tazminat ödetti. Sen ne yapmasını isterdin topluca savaşa mı girseydik? O zaman da 20 kişi öldü diye neden ben savaşıyorum derdin.

Kimse kimseden özür falan dilemedi hayal görmeyin.

Bir hatırlayalım isterseniz
    Mavi Marmara oraya RTE nin bilgisi dahilinde gitti
    Israil ise gelmeyin vururuz dedi
    Bizimki de klasik attı tuttu hodri meydan dedi.. gemi gitti

Adam gibi yönetilen ülkelerde yöneticiler bir laf ederse gereğini yaparlar..
    Bu devamlı Eyyy eyyy eyy diye böğürüp durmakla olmuyor.
    İsrail de çıktı gemiye vatandaşlarımızı göz göre göre katletti
    Onları oraya kim göndermişti?

İsrail sınırında bir, sadece bir, sayıyla 1, asker filistinlilerin ateşi sonucu ölse Filistin de taş üstünde taş bırkamıyorlar. Sadece 1 asker için. 20 kişi ölmüş ne yani savaşamı gireceğiz nasıl dersin sen nasıl bu ülkenin vatandaşıyım diyebiliyorsun.

Eğer haklıysan tabiki gireceksin.. Tek bir vatandaşımız için bile olsa
    Ama haklıysan.. sen insani yardım adı altında silah cephane falan gönderirsen
    daha sonra tek adım atamazsın..

Üstelik Mavi Marmara da ölenler için daha sonra "BANA MI SORDUNUZ GİDERKEN " diyen de yine Tayyip değil mi:))

Yahu sadece Zafer Çağlayan'ın aldığı rüşvet o da ortaya çıkanlardan biliyoruz ki 50 Milyon Euro
    Sen ölenler için 20 Milyon dolar koparmanın derdindesin

Neymiş büyük ülkeymişiz..

İsrail ile 20 milyon için yapılan anlaşma metninin altında Türkiye için ANKARA israil için KUDÜS yazıyordu
    Neden imzaladın kardeşim.. Şimdi KUDÜS kırmızı çizgimiz falan yine Eyyy Eyyy.. 20 Milyon dolartı görünce kırmızı çizgi falan kalmıyor mu? Omurga nerede?

Neresinden tutsan boka saplanıyor.....

O oylar zaten geçerliydi. Geçerli olmasa neden sayılsın ki? YSK bağımsızdır belli bir parti lehine iş yapamaz.
  • Hatta o gemide akp li vekiller de vardı ama onları Antalya'da gemiden indirdiler...
  • quote:

O oylar zaten geçerliydi. Geçerli olmasa neden sayılsın ki? YSK bağımsızdır belli bir parti lehine iş yapamaz.

Sen kendin bu dediklerine inan ama karşındakini salak sanıp inandırmaya çalışma olur mu? Aklımızla alay etme...
    O zaman bu haksızlığın karşısında böyle olmaz diyerek istifa edecekti. Demek ki o da bu kötü yönetime uymuş. O yüzden bu söylediklerin Kılıçdar'ın SSK'yı batırdığı gerçeğini değiştirmez. Üzgünüm gerçek bu.
    Kimseyi salak yerine koyduğum yok. YSK böyle bir ihaneti yapamaz. Halkın özgür iradesine müdahale edemez, buna inanmak istiyorum.
    Ancak delil ve argüman sunarsan kabul eder ve özür dilerim. Daha önce bir arkadaş başka bir konuda sundu ikna oldum.
    Bu yorumu gerçekten yazdın mı, yoksa dalga mi geçiyorsun. Komik'se trol, değil'se daha komik, forum, zaytung sitesinin haber editörleri ile doldu.

Bu yazdıklarını 2 dk, senin gibi düşünüp, bir şey sormak istiyorum.

1999 yılın'da, 1.111.000.000 zarar, yani en fazla zarar verilen yıl. Başbakan kim? Ecevit Chp, DP'den daha soyguncu çıktı.

Ayrıca köprü meselesi'de heykel gibi Chp, 5 heykel parasına 1 heykel yapıyor. Ve 4 heykel parası ile vatandaşın parasını çalıp, yandaşlarını rezidans'da otutturuyor. Haa, bu iftira değil; gerçek, geçen belediye başkanı tutuklandı, haberin yoksa diye şey yaptım.

Teşekkürler, sen olmasan öğrenemezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmRe42TRK -- 14 Aralık 2017; 12:34:56 >

• iyide diplomasi olsa ne olucak olmasa ne olucak millet vekili olmak icin ne isteniyo bu ulkede ?

cumhur baskani basbakan nerden cikiyo ?

yakinda muhtarlardan secilirse sasmayin (muhtarlari hor gormuyorum yanlis anlamayin)

en basit ornegi bir hademe copcu alirlen bile kpss isteyen lise dengi okul isteyen sistem ulke yonetmeye geldimi okul aramiyor once meclisteki ilk okul terkleri temizleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kimseyi salak yerine koyduğum yok. YSK böyle bir ihaneti yapamaz. Halkın özgür iradesine müdahale edemez, buna inanmak istiyorum.
    Ancak delil ve argüman sunarsan kabul eder ve özür dilerim. Daha önce bir arkadaş başka bir konuda sundu ikna oldum.

Arkadaşım YSK kanun yapma yeri değildir.. YSK kanunları uygular.. Kanunları Meclis yapar

Seçim kanununda mühürsüz oylar geçersizdir yazarken seçimin ortasında YSK üstelik kanuna da karşı gelerek mühürsüz oyları da geçerli sayacağız diyemez

Bu kadar basit.. YSK kural koyamaz.. Kanunu TBMM yapar

Bu kanun çıkartıldığında açıklama olarak OYLARIN ÇALINMASININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ gerekçe gösterilmişti

Şimdi YSK diyor ki bu mühürsüz oyların dışarıdan getirildiği ispatlanmadıkça geçerlidir

Kardeşim zaten dışarıdan getirldiğini anlamak için Mühür şartı konmamışmıydı
    Mühürsüz ise dışarıdan gelmiş demektir.

Yani bir oy pusulasının dışarıdan geldiğini anlamanın tek yolu üzerinde mühür taşıyıp taşımadığıdır
    Taşımıyorsa Dışarıdan gelmiştir hala ama bana bunu ispat et nasıl der üstelik TBMM tarafında çıkartılmış KANUNA aykırı bir kararı nasıl alır?

Yani YSK referandumu şaibeli hale getirdi 2,5 milyon mühürsüz pusula sayıma dahil edildi

• quote:

O zaman bu haksızlığın karşısında böyle olmaz diyerek istifa edecekti. Demek ki o da bu kötü yönetime uymuş. O yüzden bu söylediklerin Kılıçdar'ın SSK'yı batırdığı gerçeğini değiştirmez. Üzgünüm gerçek bu.

Arkadaş güzel anlatmış bir de ben anlatayım

SGK Hükümetlere bağlıdır. emeklilik yaşı, emekli maaşı, ödenecek primler, bunlar tamamen Bakanlıkça bütçeye göre belirlenir
    SGK daki bürokratlarda bunları kanuna uygun olarak uygular
    SGK bürokratları görevlerini yapmak zorundalar.. maaş hakkı gelenin maaşı verilir, primler takip edilir kısacası bir sistem yönetilir. Bunu yönetirken şahsi hatasından SSK zarar ettiyse eğer bu o brokrastın suçudur ama Sn KK için böyle bir iddia hiç olmadı birde plaket aldı başarısından ötürü.

Hükümetler de açık çıktığında SSK ya kaynak aktarırlar.
    O dönemde 2 milyar TL açık verdi SSK.. Bunu KK zaten inkar etmiyor ki

Peki şu an da SGK nın açığı ne kadar biliyormusun?
    Tam 20 milyar TL

Üstelik gerek SGK müdürü gerek Hükümet tamamen AKP lilerden oluştuğuna göre bu açığın tek sorumlusu AKP diyebiliriz. Bunun hesabını neden kimse sormuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih72 -- 14 Aralık 2017; 12:36:40 >

• Genccizer G kullanıcısına yanıt
    Tavuklar çiçek açmış ellerinde tohum,
    madem yüzme bilmiyorsun
    niye çıktın ağaca?
    alakaya maydanoz
    gel bize bazı bazı
    ben dolu insanları çok özledim, yaşasın DH haber.
  • EmRe42TRK kullanıcısına yanıt
    Maaslar yetiyor herhalde. Artik sanatla da ugrasitiginiza gore.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ckmz17

iyide diplomasi olsa ne olucak olmasa ne olucak millet vekili olmak icin ne isteniyo bu ulkede ?

cumhur baskani basbakan nerden cikiyo ?

yakinda muhtarlardan secilirse sasmayin (muhtarlari hor gormuyorum yanlis anlamayin)

en basit ornegi bir hademe copcu alirlen bile kpss isteyen lise dengi okul isteyen sistem ulke yonetmeye geldimi okul aramiyor once meclisteki ilk okul terkleri temizleyin

Önceki sayfada o kadar yazdık. Cumhurbaşkanı olabilmek için üniversite diploması gerekiyor. Yani diploma olmadığı için şuan illegal olarak cumhurbaşkanlığı yapılıyor. Yani rtenin şuanda cumhurbaşkanlığının düşürülüp aldığı maaşları geri ödemesi, onayladığı yasaların kaldırılması, evrakta sahtecilikten yargılanması vs. gerekiyor. Ancak adam çevresine o kadar çok para yediriyorki kimse o tatlı parayı bırakıpta hesap sormak istemiyor. Şurda 3 kuruş maaş alan aktroller bile deli gibi savunurken trilyonluk ihale peşinde koşanlar ne yapar sen düşün. Zaten biri kafasını kaldırıp hesap sorsa hemen diğer yiyiciler aşağı indirip arpamızı kesme diyor. Nerden baksan rezillik.

• Semih72 S kullanıcısına yanıt
    Sizin ve diğer arkadaşların yazılarını inceledim ve ikna oldum. Bu zamana kadar olaya partizanlık yaparak baktığımı anladım. Artık SSK'yı Kılıçdaroğlu batırdı yazmam merak etmeyin.
  • Bu tür konulara yorum yazmam aslında ama kayıtsız kalmak mümkün değil...

Ulan ne yemişler be... Boka battılar herşey su üstüne çıkmış hala daha benim alnım ak diyorlar... Ama az kaldı bu devran dönecek elbet dönecek..... Sonra o abdest alırken ayağının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşanları göreceğim... reziller...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.