Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: 'Devleti FETÖ'ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
395
Cevap
4
Favori
47.578
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Kılıçdaroğlu: 'Devleti FETÖ'ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  174 Mesaj


  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında FETÖ'nün siyasi ayağını açıklıyor

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

  Kılıçdarğlu geçen hafta gerçekleştirdiği CHP grup toplantısında bu haftayı işaret ederek, "FETÖ'nün siyasi ayağını açıklayacağım" demişti. Kılıçdaroğlu, "Devleti FETÖ terör örgütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

  Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  "Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz yoksulluk sınırınının iki katı altında maaş almak, bizi çok incitiyor diyorlar. Biz siyasileri yalnızca şehit cenazesinde değil, sosyal, hukuki sorunlarımızda da yanımızda görmek istiyoruz. Verilen sözler nedir? Gelinen nokta nedir?

  Orgeneral Yaşar Güler daha önce tazminat talebini dile getirdi. Cephede kardeşim ver onlara kardeşim. Kimse bir şey diyemez. 8 Haziran 2018'de astsubaylara müjde vermek istedim diye. Arkadan Sayın Hulusi Akar'ın açıklaması var. Takipteyiz diyor.

  Ama benim size sözüm söz. CHP bu sorunları çözecek.

  En son Hatay'da valilik binası önünde bir vatandaşımız benzinle kendisini yaktı. Çocuklarım aç, işsizim diyor. Saray sosyetesi anlıyor mu bu durumu acaba? Bir baba kendi çocuğuna yiyecek bir şeyler götürmezse, ailesinde huzur kalmazsa, kendimi yakayım kurtulayım diyorsa herkesin vicdanını elini koyması lazım.

  AK Parti'nin ağır Meclis üyesi böyle bir manevraya partimiz prim vermez diyor. Bunlar da din iman var mı? vicdan mı?

  İnsanlar işsiz. Bayramda çocuğuma borçla kola aldım diyor. Sen hala siyasi manevra diyorsun. Sen de ahlak var mı ya?

  Devletin tüm kılcal damarlarına sızdılar. diyor FETÖ'ye ilişkin faaliyet raporu. Devletin tüm kamu kuruluşlarını sızıp. Bir terör örgütü devletin tüm kılcal damarlarına sızar? Bu nasıl olabilir? Bunları amacı devlete getirmektedir. O zaman asıl sorunumuz ne? Devletin kılcal damarlarına bunları kim yerleştiriyor? Polise, adalete, orduya bunları kim yerleştirdi?

  Devletin en mahrem birimlerine, en önemli birimlerine FETÖ'yü yerleştirenlere FETÖ'nün siyasi ayağı diyoruz. Bunu neden diyorum? Bu yetkiyi sadece bazı kişiler kullanabilir. Bu yetki herkesin eklinde değildir. Bu kişiye FETÖ'nün siyasi ayağı denir. Bu kadar basit.

  Bir çiftçiyi düşünün FETÖ'yü buraya getirebilir mi? Bir de düşünün FETÖ'yü devletin kılcal damarına Parlamento'da muhalif partiler yerleştirebilir mi? Hayır. Her şeyi reddiyorsunuz, düzenlemelerimize karşı çkıyorsunuz.

  İktidardaki parti FETÖ'yü devletin kılcal damarlarına yerleştirirken, "Bun bunların böyle olduğunu bilmiyordum, benim bilgim yoktu" diyebilir mi? Kaymakam olarak, Emniyet Müdürü olarak atadınız bunları. Devletin hiçbir yöneticisi benim haberim yoktu diyemez.

  Daha önceki grup toplantılarında da söyledim. Devlet bakidir. Ama iktidarı süresi vardır. Devletin bürokrasisi hafızasıdır. Her türlü bilgi devletin ishbaratında var.

  FETÖ'nün faaliyetleri devlet tarafından izleniyor muydu? Liyakatin olduğu bir devlette izlenmesi lazım. Fethullah Gülen CIA olan bağlantısı 1991'de bu ülkenin namuslu bürokratları saptadı ve rapora değiştirdi.

  Sadece 91 yılında mı MİT rapor düzenledi, hayır düzenli olarak izledi.

  "MİT müsteşarının, 1 Ekim 1999 tarihli açıklamasında, "Milli Eğitim'de, Adalet'te Emniyet'te yer almak ve prayı konrtrıl etmek istiyorlar. Devletin diğer birimleri de FETÖ'yle ilgli istihbarat topladı düzenli olarak. "

  "MGK'da bu olay tartışılıp konuşuldu ve 25 Ağustos 2004'te FETÖ'nün bir terör örgütü tespiti yapıldı. MKG kararı, devlette neler yapılması ve önlem alınmasını isteyen bir karar. Fethullah Gülen konusu gündeme gelmiş, yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine karşı önlem alınması ve ilgli birimlere bunun bildirilmesi yönünde karar alınmıştır."

  "Dönemin hükümetinin başında Erdoğan vardı. Kendisi imzaladı bu kararı. Ama önlem almak için ne yaptı FETÖ'ye karşı?"

  "Dönemin MİT Müsreşarının kitabından sizlere okuyorum: MGK kararı bildirildikten sonra Erdoğan ile bu konuyu konuştuk. Bu metin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılmadı ve hiçbir işlem yapıldı. Konudan MGK katılan bakanlar dışında kimsenin haberi olmadı. Bütün toplumsal ve siyasal riski hükümet adına başbakan üstlendi."

  "FETÖ'nün siyasi ayağı kim şimdi?"

  "Bu memlekti sevenler adına soruyorum. FETÖ'nün siyasi ayağı kim? Ben bilmiyorum neler söyleyeceğini. Millete yalan söylüyor. 2004 yılında söylediler, sen imza attın buraya. İmzaladığı MGK kararını inkar ediyor. "

  "FETÖ'nün yürütme organın yetkilerini aşan faaliyetleri nasıl yaptı? O zamn diyor ki FETÖ'nün taleplerini getimek için yasa çıkarmalıyım. TBMM, FETÖ unsurları için yasa çıkardı. Yargıya 160, Danıştaya 51 FETÖ militanı atandılar. Ben bu kürsüden eleştrdiğimde bana tepki gösterdiler. Şu an şimdi hapiste. Kim haklı? CHP haklı."

  "Hakimlik sınavını 35'ten 45'e çıkardılar. Yargıtay olma süresini 8 yıldan 4 yıla düşürdüler. Sırf kendi adamlarını yerleştirmek için. Bir insanın en temel özelliği ülkesine koşulsuz bağlanmasıdır. Kusura bakmayın sizin milletçiliğiniz başka bir partinin yandaşlığına bağlıdır. Bakaın bu knouda hiçbir yorum yapmayacağım. Konuyla ilgli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı bir bölüm okuyacağım. Emniyet terfi sırası gelmeyen şurasını daha kısa sürede atamıştır."

  "Örgüt 2010'dan itibaren kendini Türkiye Cumhuriyet'nin tek hakimi olarak görmeye başlamıştır. Bunu sağlayan Erdoğan'dır. 2010'da anayasa değişikliği için ölüler bile kalkıp oy vermeli diyordu Gülen, biz karşı çıktık, onlar destek verdi."

  "Hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeyi siyasi otoroiteye yaptırmayı başarmışlarmışlar. Kimdir bu siyasi otorite, FETÖ'nün siyasi ayağıdır. Parlamento'dan zorla geçiriyor. Ben milletvekili kardeşlerim için bir şey demiyorum. Ama FETÖ'nün devletteki siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Başka da bir şey demiyorum. "

  "FETÖ ne zaman kendini devletin tek fiili hakimi olarak görmeye başladı? Örgüt 17 sonra devlette örgütlenmesini toplamış ve operasyon hünerlerini ortaya koymuştur. Anayasa deşikliği örgütü devletin içinde çok ileri bir noktaya taşımıştır. 2010'dan itibaren FETÖ kendini devletin tek hakimi olarka görmeye başladı. O anayasa değişikliğine biz karşı çıktık. Şimdi Türkiye bu hale geldi. "

  "Alınan paralar hepsi belli, yapılan hortumun hepsi belli. Bunu söyledim diye avukatı FETÖ'den içei atmaya çalışıyor. Erdoğan, FETÖ'yle barış girişimde bulunuyor. Size okuyorum: Ertesi sabah Kısıklı'da konutunda randevu verdi Recep Bey. O da aynı şekilde aradan 48 saat geçti. Başbakan Erdoğan hemen gidin" dedi."

  "Hangi gerekçeyle barışmak ister? Daha fazla pisliğe ortaya çıkmasın diye. MGK'ya tekrar istihbarat örgütleri rapor verdiler. MGK yılda 15 kez toplanıyor."

  "Devletin namusunu FETÖ unsurlarına kim açtı? Devletin tüm sınırları bir kişinin talimatıyla açıldı. Recep Tayyip Erdoğan. Şimdi tüm millete sesleniyorum. Devletin en mahram sırlarını terör örgütüne açmak vatan hainliği değil midir. FETÖ'nün siyasi ayağı, ne alaka kardeşim ya? Kokan bir ayak."

  "Sayan İlker Başbuğu FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı mı? Başbuğ diyor ki, var böyle bir ayak ama açıklarsak neler olur? Ordu özellikle Kayseri'de FETÖ unsu kişileri saptamış, Ancak gece 12'de hemen düzenleme yaptıları. Diyor ki, orduda ters düşen şahıslar özel mahkemelerde yargılanabilir diye bir madde eklediler. FETÖ'cüleri devletle birleştiren siyasi irade yeterli miydi? Maalesef devletin en kritik noktalarına atanmak için tek bir şart vardı. FETÖ'cü olmak."

  "Devlet yönetimde sadece ehliyet ve liyakatla hareket edilmeli diyor Sayın savcı. Türkiye tek kriterin FETÖ'cü olmak olduğu bir dönem yaşadı Erdoğan döneminde. Tazminata mahkum ettiler FETÖ'cü hakimleri. Sonra yine kanun çıkardılar, hakimin tazminatı devlet öder. Sornra Erdoağn şunu söyledi. Tutuk, çekingen bir hukuk sınıfı olmamalı."

  "FETÖ'yle gerçekten mücadele ediliyor mu? FETÖ unsurları devletten temizlendi mi?Herkes biliyor ki parası olan dışarda. Diyasi arkası olan hiçbir kişinin kılına dokunulmadı. 215 bin 92 Bylockçu listesi var. Bu listeyi neden açıklamıyorsunuz. Bylockçu listesini açıklamıyorsan FETÖ'ye destek veriyorsun demektir. "

  "Bildikleri, korktuğu bir şey var. Açıklamıyorlar."

  "15 Temmuz Darbe Gecesinde başarılı olsalarda devletin başında kim olacaktı? Bu liste var onlarda. Bunu biye açıklamıyorlar. En kritik iki kişi var.Tüm olayları bilen bir kişi. Erdoğan biye göndermedi. "

  "FETÖ borsasını kuranların arasında Erdoğan'ın avukatları da var. Bu avukatların da mal varlıkları incelensin."

  "Milyon dolarlar alıyorlar insanları çıkıyorlar. Bank Asya'ya para yatırdılar. Şimdi apartman aidatlarını bu bankaya ödeyen insanlarla uğraşıyorsun."

  "15 Temmuz Araştırma Komisyonu raporu niye gizli? Onu niye açıklamıyorsunuz?"

  Ayrıntılar geliyor...

  https://www.birgun.net/haber/kilicdaroglu-devleti-feto-ye-teslim-eden-kisi-erdogan-dir-287544  _____________________________
 • Bi 50- 100 yıl sonra;

  bu millet bu adamı nasıl üst üste iktidara getirmiş diye hayret diye şaşıp kalacak, belki de arkamızdan sövüp sayacaklardır. Türk milletin tarihinde belki de akıllı, zeki ve uyanık olarak hareket etmediği, aksine kendisinin aptal yerine konduğu tek tarih olarak anılacaktır

  peki , fetönün siyasi ayağı araştırılsın diye meclise "6 defa" önerge verilmesine rağmen neden AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
  Madem Chpnin , KK nın fetö ile ilişkisi var, Akp ve Mhp niye bu önergeyi kabul etmedi ?
  Hodrimeydan bizzat Akp veya Mhp önersin madem önergeyi , 6 sefer bu hususta önerge vermiş chp veya iyi zaten red verecek değil. Kim fetöcü kim değil dökülsün ortaya.
  Fetöcü olan CHP den de çıksa Akp den de çıksa yargılansın ve cezasını çeksin..

  dedi sol dış kulvardan aramıza yeni katılan troll
  5 yıl öncesine kadar" hocaefendi" diye dolanıyor muydun el etek öpüyor muydun öpmüyor muydun önce bunu söyle

  adam çıktı tee 1991 yılından ,1999 yılından ve 2004 yılından 3 istihbarat raporunu(üstelik birinde RTE'nin imzası var ) çıkardı masaya koydu. Varmı verecek cevabın?

  Başımıza binbir türlü musibet örüldükten sonra "şimdilerde mücaadele ediyor yea" demek olmaz

  mücaadelenin siyasi ayağını da görmek isteriz

  edit. trollerin de yeni modası cimer oldu" aman ha yazmayın yoksa şikayet ederiz, aman ha eleştirmeyin hapis yatarsınız" diye her konuyu cimer'e getiriyorlar . yemeyiniz.

  Tck'da suç unsurlarının tanımı bellidir ve eleştiri anayasa güvencesi altına alınmış tabii haktır.

  düşünce hürriyetini baltalamaya çalışarka suç işlediklerinin farkında bile değiller.

  adminler bu tip paylaşım yapanları "tehdit " kapsamıdna değerlendirmeli ve ceza kesmeli.

  Bu aklı evvelleri her nedense ekenomi konularının hiç birinde göremiyoruz

  IbrahimAkca kullanıcısına yanıt
  @IbrahimAkca demiş ki;

  Mesajı Yerinde Gör

  Ibo yemin ediyorum sana bak Allah in adını veriyorum gerçek hayatta karşıma çıksan ağzının üstüne bi tane vururum

  Sende biraz beyin varsa onu azcık kullan yoksada bu tür şeylere yorum yapma bırakta abilerin tartışsın...

 • Yarbay
  6685 Mesaj
  bilmeyen mi vardı zaten
  _____________________________
 • Yarbay
  5180 Mesaj
  Bir gülüş herşeyi anlatır...
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Life is about having fun.
 • Yüzbaşı
  988 Mesaj
  Bi 50- 100 yıl sonra;

  bu millet bu adamı nasıl üst üste iktidara getirmiş diye hayret diye şaşıp kalacak, belki de arkamızdan sövüp sayacaklardır. Türk milletin tarihinde belki de akıllı, zeki ve uyanık olarak hareket etmediği, aksine kendisinin aptal yerine konduğu tek tarih olarak anılacaktır
  _____________________________
 • Yarbay
  2083 Mesaj
  Fetö,ABD kurgusudur.

  Eğer başta Erdoğan olmasaydı,FETÖ değil TETÖ olurdu ama kesin bir illet olurdu.

  Türkiye'nin kaderi bu,bir illetle uğraşmak zorunda!PKK,PYD,FETÖ... bitmez!
  _____________________________
  Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
 • Yarbay
  2308 Mesaj
  Herkesin bildigi fakat soylemeye cesaret edemedigini soylemis.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Helter Skelter
 • Çavuş
  44 Mesaj
  Her zamanki yalanlar. Su anda Recep Tayyip Erdogan olmasa, ikinci bir Ayetullah Humeyni vakasi olacakti 15 Temmuzda. Biraksin bu isleri. Samanyolu TV kapanirken, en cok ses cikaran, haksizlik yapiliyor diyerek feto ve fetoculeri savunan kimdi?
  _____________________________
  Kalitenin üç harfi vardır... | Tum kizlar bana hasta, eskilerim hep yasta ;)

  B M W

  baba yorgun
 • Yarbay
  9894 Mesaj

  Bendim..Evet itiraf ediyorum İbo Bey..  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  IbrahimAkca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  9894 Mesaj

  50 yıl sonra azınlık olacağız bu gidişle.Yani öyle sövme falan hiç beklemiyorum.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  dekareme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  123 Mesaj

  Aynen dediğiniz gibi, şuanda Süleyman Demirel'e de aynısını diyorlar, sanki 30 sene onu iktidarda tutan başkasıymış gibi suçu da başkasında arıyorlar  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WuLKaS -- 11 Şubat 2020; 15:55:17 >
  dekareme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  5260 Mesaj
  Fetö derken önce aynaya baksın sonra devam etsin.
  _____________________________
  Ağaçta duran kuş dalın kırılmasından hiç korkmaz. Onun güveni ağaca değil kendi kanatlarınadır. Daima kendi gücünüze inanın...


  Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro
 • Teğmen
  123 Mesaj

  Samanyolu tv demişken Fetö zamanında Samanyolu tv de röportaj yapıp onlara konuk olanları, bu terör örgütünün liderine övgü dizen adamlara da değinseydin keşke..
  IbrahimAkca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2183 Mesaj

  KK neler yapmış fetö için mesela biraz açar mısın?
  por favor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  736 Mesaj

  Buradan bişey çıkacağını düşünüyor olamazsın. Amacın ne? Niye adamları meşgul ediyorsun? Şu yaptığının muhabbet etmek için 112yi aramaktan ne farkı var?  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  IbrahimAkca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  5260 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Qantas

  KK neler yapmış fetö için mesela biraz açar mısın?

  Alıntıları Göster
  hangi ülkede yaşıyorsunuz ?
  https://www.google.com/search?q=fet%C3%B6+kemal+k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu+ili%C5%9Fkisi&oq=fet%C3%B6+kemal+k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu+ili%C5%9Fkisi&aqs=chrome..69i57.9304j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


  boş zamanlarınızda okursunuz. gerçi okusanız da değişen bir şey olmayacak ama ...
  _____________________________
  Ağaçta duran kuş dalın kırılmasından hiç korkmaz. Onun güveni ağaca değil kendi kanatlarınadır. Daima kendi gücünüze inanın...


  Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro
 • Binbaşı
  1086 Mesaj

  O zaman yargıyı, orduyu, miti, polisi tetö ye teslim edenlefe hesap sorulması gerekirdi  Bunların altına tankı topu tüfeği, sırtına yüksek hakim cübbesini, göğsüne omzuna koluna apoletleri kim taktıysa hesap sorulmalı  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  @WP [email protected] kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  5180 Mesaj
  "Darbeyi eniştemden öğrendim" Recep Erdogan  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Life is about having fun.
 • Yüzbaşı
  761 Mesaj

  Insallahu teala erdoğandan sonra berat olur başkan. O zaman görün ekonomiyle zirve yapacaz  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  vonderplanitz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  istisnalar içinde müstesnalar vardır
 • Yarbay
  2183 Mesaj

  bu fetöcü hakimleri savcıları falan da KK mı atamış.tam anlaşılmıyor verdiğin linkten.biraz açıklayabilir misin?
  por favor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.