Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: 'Biz Kaynak Buluyoruz, Eş Bulmayla Davutoğlu İlgileniyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kılıçdaroğlu 2. Ekşi Sözlük buluşmasını 29 Ekim'de yaptı.

Kılıçdaroğlu: 'Biz Kaynak Buluyoruz, Eş Bulmayla Davutoğlu İlgileniyor'

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/kilicdaroglu-eksi-sozluk-te/siyaset/detay/2139942/default.htm

Soru: "Başkanım iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı?"
    KK: "Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor"

Soru: "Sevgili Kılışdar, kaç saat uyuyorsunuz? Dinlenebiliyor musunuz?"
    KK: "1 Kasım'a kadar yorulmak sözcüğünü kullanmak benim için yasak ama şimdi biraz dinlensem iyi olacak. Sizinle Cumhuriyet Bayramı'nda tekrar bir araya geldiğim için çok mutluyum. Umarım üç ay sonra tekrar karşınıza çıkmak zorunda kalmam :)"

Soru: "Sizin hükümetinizde bir spor kulübü başkanı insanları bir yerde rehin tutup, televizyonlara çıkıp tehditler saçıp, elini kolunu sallayıp gezebilecek mi?"
    KK: "Hayır gezemez. Bizim iktidarımızda hiç kimse bize güvenerek başkalarının üzerinde baskı kuramaz"

Soru: "Öncelikle Anayasa'nın 2. ve 3. maddesi ile alakalı yaptığınız talihsiz onaylama hakkında bir cevap yazarsanız mutlu olurum. Asıl sormak istediğim soru ise, CHP olarak halkın çoğunluğuna güven vermediğiniz konusunda bir çalışma yapıyor musunuz? Yani AKP'li 70 yaşındaki teyze neden size oy vermemekte tereddüt etmiyor? Muhafazakar insanların taleplerine veya korkularına doğru cevaplar vermediğinizi düşünüyor musunuz?"
    KK: "Anayasa'nın ilk dört maddesi değişmez. Geçen yasama döneminde Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda zaten bunu söyledik. Daha önce defalarca grup toplantısında açıkladım. Söz konusu yayında Anayasa'da genel bir değişiklikten söz ediliyordu. Ben de ona hak veriyordum. YÖK'ün kaldırılması gibi, yargı bağımsızlığının sağlanması gibi. Atatürk'ün vasiyeti gereği olarak Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu'nun eski konumuna getirilmesi gibi. Bunları onaylıyorum. Darbe hukukunun değişmesi konusunda da yapılması gereken daha çok şey var ancak kesinlikle ilk dört maddenin değiştirilmesini onaylamam gibi bir şey söz konusu değildir. İkinci soruya gelirsek, hiç meraklanmayın 70 yaşındaki teyze de bize oy vermeye başladı ama şunu da unutmayın, bir toplumu bir seçim döneminde değiştirmek mümkün değil."

Soru: Sayın baskan; sıyası erk sahıbı ıktıdar partısının secım vaatlerınızı dersıne calısmayan tembel öğrenci gıbı kopya cekmesıne ne dıyorsunuz?
    KK: Her şeyi kopyalamaya alışmışlar, arabayı kopyaladılar, logoyu kopyaladılar, seçim vaatlerini kopyaladılar. Yarın burada "Merhaba ben küçük enişte sorularınızı cevaplıyorum", diye karşınıza çıkarlarsa şaşırmayın!

Soru: Daha önceki beyanlarınızda eğer başbakan olursanız Saray'ı ODTÜ'ye vereceğinizi açıklamıştınız. Bu beyanınız geçerli mi
    KK: "Saray'ı bazı ODTÜ'lüler istemiyor. Aralarında referandum yapıp karar vereceğiz. İstemezlerse verecek başka bir yer buluruz elbet.

Soru: GSS konusunda ne yapacaksınız?
    KK: İşsiz evlat vergisini kaldıracağız, dünyanın hiçbir yerinde böyle mantıksız bir uygulama yok

Soru: Halkın istememesine rağmen nükleer santralin ara vermeden yapılmaya devam edilmesi sizi de rahatsız etmiyor mu? bu konu hakkında net bir savunma politikanız ve santralin inşaatını engellemeye yönelik bir adımlarınız var mı?
    KK: Nükleer santrallerle ilgili parti olarak bizim yargıya başvurma hakkımız yok. bu konudaki STK’lar başvuru yapıyor. biz de destek veriyoruz.
    Kişisel olarak nükleer santrale karşı açılan kampanyaya Mersin’de ben de imza verdim.
    Bizim hedefimiz yenilenebilir enerji. Hiçbir kesime rant yaratmadan da Türkiye’nin enerji sorununu çözebiliriz.

Soru: Baraj yüzünden başka partilere yönelen seçmeninize hakkınızı helal ediyor musunuz?
    KK: Helal olsun ama bir daha olmazsa seviniriz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okean -- 30 Ekim 2015; 19:43:03 >

• kabul edin guzel espiri yapmis
  • Güzel mizah anlayışı var

Ayrıca Esra Erol da zaten akpnin kanalında çıkmıyor mu? Sanırım oraya yönlendiricekler eş bulmak isteyenleri
  • İyi güldürdü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslinda Davutoglu bence akillica bir hamle yapti. Daha once oy cikaramadigi ODTU Makina'dan tulum cikaracak kiz ayarlama vaadiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizin bu adama ihtiyacı var. milletçe çok gerildik, bölündük. bu huzuru ve birlikteliği sağlayacak olan tek kişi kemal kılıçdaroğlu.
  • ekşi'deki dünkü buluşmada başka bomba cevaplar da varmış:

Soru: Sayın baskan; sıyası erk sahıbı ıktıdar partısının secım vaatlerınızı dersıne calısmayan tembel öğrenci gıbı kopya cekmesıne ne dıyorsunuz?
    KK: Her şeyi kopyalamaya alışmışlar, arabayı kopyaladılar, logoyu kopyaladılar, seçim vaatlerini kopyaladılar. Yarın burada "Merhaba ben küçük enişte sorularınızı cevaplıyorum", diye karşınıza çıkarlarsa şaşırmayın!

Soru: Daha önceki beyanlarınızda eğer başbakan olursanız Saray'ı ODTÜ'ye vereceğinizi açıklamıştınız. Bu beyanınız geçerli mi
    KK: "Saray'ı bazı ODTÜ'lüler istemiyor. Aralarında referandum yapıp karar vereceğiz. İstemezlerse verecek başka bir yer buluruz elbet.

Soru: GSS konusunda ne yapacaksınız?
    KK: İşsiz evlat vergisini kaldıracağız, dünyanın hiçbir yerinde böyle mantıksız bir uygulama yok

Soru: Halkın istememesine rağmen nükleer santralin ara vermeden yapılmaya devam edilmesi sizi de rahatsız etmiyor mu? bu konu hakkında net bir savunma politikanız ve santralin inşaatını engellemeye yönelik bir adımlarınız var mı?
    KK: Nükleer santrallerle ilgili parti olarak bizim yargıya başvurma hakkımız yok. bu konudaki STK’lar başvuru yapıyor. biz de destek veriyoruz.
    Kişisel olarak nükleer santrale karşı açılan kampanyaya Mersin’de ben de imza verdim.
    Bizim hedefimiz yenilenebilir enerji. Hiçbir kesime rant yaratmadan da Türkiye’nin enerji sorununu çözebiliriz.

Soru: Baraj yüzünden başka partilere yönelen seçmeninize hakkınızı helal ediyor musunuz?
    KK: Helal olsun ama bir daha olmazsa seviniriz. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.