Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: BEŞLİ ÇETENİN BÜTÜN YATIRIMLARINI KAMULAŞTIRACAĞIZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
14.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 112
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • myfranco (10 mesaj) Teterboro (9 mesaj) 0zkanK. (9 mesaj) 61gün (6 mesaj) amadeus99 (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (134 mesaj) Mobil (49 mesaj) Mini (11 mesaj)
  • @
376 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Kılıçdaroğlu: BEŞLİ ÇETENİN BÜTÜN YATIRIMLARINI KAMULAŞTIRACAĞIZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3304 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/61/42/ad/6142adeeb7930fcfc8c7f2b81215feb7.jpg&t=0&width=480&text=1

Biz yerli ve milliyiz diyorlar, yerli olduğunuzdan şüphem yok ama milli olduğunuz konusunda şüphelerim var. Bir ülkenin milli olduğu parasından anlaşılır, şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nin bankalarında mevduatın yüzde 56,3’ü Amerikan doları ile. Bu nasıl bir millilik, nasıl bir politika ki ülkeyi bu hale getirdi. Türk Lirası’nı kim itibarsızlaştırdı, Türk lirasını kim bu hale getirdi.

TANK PALET VATANDIR

Tank Palet fabrikası bu ülkenin namusudur. Dünyanın hangi ülkesi Tank Palet fabrikasını başkasına teslim etmiştir. 128 milyar dolar kimlere sattınız diye soruyoruz. 1 dolar bile olsa bu memleketin namusu var orada. Bu ülkenin sırları var orada. Ethem Sancak’ın hangi tank yapma işi var bana söyler misiniz? Tank Palet’in Katarlı yatırımcılara satışı gibi bir şey söz konusu değil diyor Erdoğan, doğruya doğru. Bir kuruş bile alınmadı, bedavaya verildi orası. Özelleştirmedik diyor, kendi imzaladığını okumamış belli ki. Tank Palet vatandır, vatan satılmaz diyen işçilerin gözlerinden öpüyorum. 

BEŞLİ ÇETENİN BÜTÜN YATIRIMLARINI KAMULAŞTIRACAĞIZ

Ama buradan bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Allah'ın izniyle iktidar olacağız ve bu soygun düzenine son vereceğiz, 5'li çetenin bizim torunlarımızı dahi sömürecek olan yatırımlarını kamulaştıracağız ve alacağız. Esnafa manava değil, 500 milyar lirayı Katar'a verdiniz. Maçların yayınlanma hakkını Katar'a verdiniz. Dolar aldı başını gitti, ben anlaşmaya uymuyorum dedi. Binlerce esnafa bir kuruş para vermediniz, bir Katarlı firmaya tek sefer 90 milyon dolar indirim yaptınız.

_

Kılıçdaroğlu'nun beşli çete diye bahsettiği şirketlerin Limak, Kolin, Cengiz, Mapa, Kalyon olduğu iddia edildi.

https://yenisoluk.com/kilicdaroglu-tank-palet-vatandir-vatan-satilmaz-diyen-iscilerin-gozlerinden-opuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanh -- 7 Aralık 2020; 19:36:17 >

• Yine iyi konuştu..

Zaman zaman bu çıkışları yapıyor zaten ama milletin haberi olmuyor,olanlar ise ön yargılı bakıyordu çünkü Erdoğan yıllardır işledi kafalara CEHAPE diye diye..Ee muhalefetin hataları olunca bu duruma geldik.

Şimdi artık Kılıçdaroğlu her gün böyle konuşsun kanallar versin ki ancak bazılarının kafasına girsin.

İYİ konuşmuş.

Her türlü usülsüzlüğü yapan, benim vergilerimle geçinen rantçıların tüm servetleri kamulaştırılmalı.

Sonra düzgün bir serbest piyasa sistemi oturtup kamulaştırdığımız her şeyi tekrar satarız zaten.

Yeşil-kızıl bütün komünizmlere nasıl karşıysak ahbap-çavuş kapitalizmine de karşıyız.

Akp'ye oy atıp ekmek kuyruğunda bekleyen tiplere torunları lanet edecek. Bu müteahhitler üzerimize milyar dolar borç yüklerken sen niye oy attın dede-nine diye!

Nerede yol, köprü, havaalanı, üniversite, bina, alışveriş merkezi varsa bu 5li müteahhit grubu yapıyor ve daha beteri 10 liralık işi 1000 liraya yapıyor, 1000 liralık işi 50bin liraya yapıyor.

Birde üstüne 1 senede bi vergi indirimi alıyor.La devleti cengiz inşaat yönetse bu kadar ihale alamazdı

Bitti mi bitmedi, bi de bu 5li arkadaş kendilerine alt yükleniciler bulmuş genelde işleri onlara yaptırıyor.Anlayacan bu hortum tek yere değil 5 yere hiç değil bir havuza akıyor, herkes boyutu kadar alıyor

Ülkede gazeteci olsa şunun ne belgeseli çekilir var ya, cannes oscar moscar ortalığı siler süpürür

Edit: Bu arada bunu ben demiyorum Sayıştay diyor eğer dava açarlarsa Sayıştay'la birlikte yargılanmaktan onur duyarım

Adam bunları yıllardır söylüyor, tek fark medyanın yavaştan taraf değişmesidir.

İnsanlar demek ki daha önce hiç KK'yı dinlememiş ki sürekli tekrar ettiği şeyler şimdi gündem oldu.

Bunlar kemal kılıçdaroğlumu söylemiş vallahi şaşırttı işte böyle yapılır muhalefet kafa geç bastı

Bu yolsuzluklar ortaya çıktığında, "Bak ya nasıl soymuşlar bizi" diyecek bir akp seçmeni var. Bunların gerizekalılığı yüzünden ülke soyuluyor ama bunlar yerli milli sanıyorlar. Dünya'da hep gerizekalılar vardı ama hiç bu kadar fazlası bir döneme toplanmamıştı.

Kendisi bunları birçok kere söyledi zaten. Şimdiki önemli konu bu konuşmanın muhalefete yakın olmayan kanallarda bile baştan sona gösterilmiş olmasıdır.

Devletin kasasından 1 kuruş bile çıkmayacakken şimdi milyarlar çıkıyor. Bunun savunulacak zerre hali yok. Muhalefette vurdukça vuruyor her seferinde. Tabi vurmak değilde işin gerçeğini medyada yer verildiğü ölçüde yüksek perdeden aktarıyor diyelim.
  • Yarbay
    10458 Mesaj
    Yine iyi konuştu..

Zaman zaman bu çıkışları yapıyor zaten ama milletin haberi olmuyor,olanlar ise ön yargılı bakıyordu çünkü Erdoğan yıllardır işledi kafalara CEHAPE diye diye..Ee muhalefetin hataları olunca bu duruma geldik.

Şimdi artık Kılıçdaroğlu her gün böyle konuşsun kanallar versin ki ancak bazılarının kafasına girsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yine iyi konuştu..

biden en büyük destekcileri

• Yüzbaşı
    546 Mesaj

bu adam bilir 3-5 sene sonra anlatır.

|
    |
    9600_G_T kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    248 Mesaj

İYİ konuşmuş.

Her türlü usülsüzlüğü yapan, benim vergilerimle geçinen rantçıların tüm servetleri kamulaştırılmalı.

Sonra düzgün bir serbest piyasa sistemi oturtup kamulaştırdığımız her şeyi tekrar satarız zaten.

Yeşil-kızıl bütün komünizmlere nasıl karşıysak ahbap-çavuş kapitalizmine de karşıyız.

• Yarbay
    12958 Mesaj
    hep böyle konuşsa ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    245 Mesaj

Akp'ye oy atıp ekmek kuyruğunda bekleyen tiplere torunları lanet edecek. Bu müteahhitler üzerimize milyar dolar borç yüklerken sen niye oy attın dede-nine diye!

• Yüzbaşı
    546 Mesaj

kazara öyle veya böyle kazanırsalar şenlik olacak galiba hee inşallah Ali beyi getiririz bu adama gerek yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1251 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sabriye Baaas

Nerede yol, köprü, havaalanı, üniversite, bina, alışveriş merkezi varsa bu 5li müteahhit grubu yapıyor ve daha beteri 10 liralık işi 1000 liraya yapıyor, 1000 liralık işi 50bin liraya yapıyor.

Birde üstüne 1 senede bi vergi indirimi alıyor.La devleti cengiz inşaat yönetse bu kadar ihale alamazdı

Bitti mi bitmedi, bi de bu 5li arkadaş kendilerine alt yükleniciler bulmuş genelde işleri onlara yaptırıyor.Anlayacan bu hortum tek yere değil 5 yere hiç değil bir havuza akıyor, herkes boyutu kadar alıyor

Ülkede gazeteci olsa şunun ne belgeseli çekilir var ya, cannes oscar moscar ortalığı siler süpürür

Edit: Bu arada bunu ben demiyorum Sayıştay diyor eğer dava açarlarsa Sayıştay'la birlikte yargılanmaktan onur duyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinocan Gökçek -- 10 Aralık 2020; 11:47:56 >

• Onbaşı
    32 Mesaj
    İşte halkcılık işte vatanseverlik budur.

|
    |
  • Yarbay
    10458 Mesaj
    Yapabilirler mi ? Kısa sürede yapmaları lazım üstelik ? Yapılan inşaatları yarım kalanları hep kapatıp eski yerlerine daha güzel dönüştürebilirler mi ? Atatürk Havalimanı gibi Atatürk ormanı gibi..bir çok yerde yapılan saraylar gibi. Bunların hepsine el atmak zaten başlı başına masraf olacak. Sonra sonra Kanal İstanbul olacak yarım kalacak olan...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj

CemuUzan için özel kanun gibi bir şey çıkarılmıştı o yöntemle belki yapabilirler.

|
    |
    eyoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2518 Mesaj
    Toprak holding, uzan, karamehmet.

Bakın devlet baba ne yapıyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1221 Mesaj
    Bunlar kemal kılıçdaroğlumu söylemiş vallahi şaşırttı işte böyle yapılır muhalefet kafa geç bastı
  • Yarbay
    2114 Mesaj

Uzun zamandır böylesi bir konuşma yapmadı kılıçdaroğlu ancak ilginç şekilde cumhurbaşkanlığı adaylığı noktasında da göz kırptı bu konuşmasında.CHP grubu bu noktada tezahürde yaptı.

şimdi ise gündem kılıçdaroğlunun gelece kseçimde aday olup olmayacağı konusu.Muhtemlen önceden bir kamuoyu nabız yoklaması yapacak CHP.

|
    |
  • Binbaşı
    1238 Mesaj
    Kendisi bunları birçok kere söyledi zaten. Şimdiki önemli konu bu konuşmanın muhalefete yakın olmayan kanallarda bile baştan sona gösterilmiş olmasıdır.

Devletin kasasından 1 kuruş bile çıkmayacakken şimdi milyarlar çıkıyor. Bunun savunulacak zerre hali yok. Muhalefette vurdukça vuruyor her seferinde. Tabi vurmak değilde işin gerçeğini medyada yer verildiğü ölçüde yüksek perdeden aktarıyor diyelim.

• Binbaşı
    1251 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sabriye Baaas

Aga birgün bu ablalar seni sağlam yakacak  

|
    |
    lazer__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    104 Mesaj

Sen o zaman sevgili torunum ben oy verdim diyeceğini mi düşünüyorsun. Kenan evren %92 oy aldığı ülkemde soruyorum hangimizin dedesi ninesi ben oyumu ona verdim diyor???

|
    |
    1419oguzhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    Beyler kılıçdaroğlu her zaman konuştuğu gibi konuştu. Özlenen bir siyaset anlayışıyla her zaman konuşuyor. Sadece bu kadar gündem olması garip ve umut verici
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.