Şimdi Ara

Kıl dönmesi belirtisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • tam makat üstünde top gibi bir kemik dayanmış üstüne baskı yapınca hafif ağrıyor normal oturunca yada ayakda durunca bir ağrı yapmıyor sizce ilerler mi bu ? baktığımda kızarıklık yada delik falan hiç yok kıl dönmesi başlangıcı mı bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 20 Şubat 2018; 15:7:45 >

• Kuyruk sokumunun olduğu yerde mi,makatın hemen yanında mı ? Eğer kuyruk sokumunun hemen bitiği yerde ise kıl dönmesi olma ihtimali yüksek. Bende de oyle olmustu,başta şişlik vardı aynı kemık gibi. Bastırınca ağrı yapıordu,bir süre sonra kanama başlar eğer kıl dönmesi ise ancak çok kolay bir ameliyat yöntemi var. Eğer kanama,iltihap akıntısı vs olursa doktor önerisi yaparım.10 dakikalık cok kısa bir operasyonla kurtulursun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro1992 M kullanıcısına yanıt
    Kuyrukda var evet salı günü randevu aldık bakalım genel cerrahdan makatın 1 cm üstünde işte şişlik gömülü gibi gözle bakınca pek görülmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 23 Şubat 2018; 8:41:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum tedavi oldun mu ? Kıl donmesi mi olmuş ? Tedavi nasıl oldu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro1992 M kullanıcısına yanıt
    gitmedim şuan sigorta gün sayım yetmiyor 1 ay falan var sağlıktan yararlanmaya

bazen fazla yaslanarak oturunca orası daha da şişip ağrıyor bir kaç gün sonra şiş iniyor ama hiçbir zaman kaybolmuyor dik oturmaya çok zorluyor gerçekten sandalyede

konuyu açtığımda şiş bayağı küçüktü şimdi 2 tane oldu sanırım dıştan bakınca hiç belli olmuyor şiş olup olmadığı hiç sallamıyorum gerçekten en sonunda ağrıdan kıvranma aşamasına geçersek öyle gideceğim gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 22 Ağustos 2018; 18:27:27 >
  • Kıl dönmesi yolabilir. Yağ bezesi olabilir. Makat üstünde dediğin için daha yüksek ihtimalle hemoroid olabilir ki hemoroid toplumda çok sıktır.

Hemoroidler hakkında:https://www.hekimimyanimda.com/genel-cerrahi/hemoroid-basur-mayasil/

Sağlıkla ilgili daha fazla sorun varsa:www.hekimimyanimda.com a sorabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• HekimimYanimda kullanıcısına yanıt
    makatın içinde/ çevresinde değil

kuyruk sokumu kemiğinin önünde yani büyük ihtimal kıl dönmesi zaten o bölgede çok kıl var ara sıra büyüyen bir şişlik var genelde o bölgeye çok baskı uygulayınca yani çok yayılarak oturunca oradaki şişlik azıyor biraz daha büyüyor bir kaç gün sonra geçiyor iyice bastırsan yinede ağrımıyor şişmediği zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 22 Ağustos 2018; 18:39:1 >
  • Merhaba
    Evet gerçekten kıl dönmesi olabilir. Muayene edilmesi lazım. Sadece genel kültür bilgin olsun diye söylüyorum hemoroidlerinde iç ve dış olarak 2 çeşidi olur. İç hemoroid makatın içinde olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ne yaptınız? Son durum ne?

Benim de kuyruk sokumumda bir kaç gündür hafif ağrı var. Bu yüzden araştırma yapıyorum, kıl dönmesi belirtisi mi diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polizom -- 31 Aralık 2018; 11:23:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.