Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende Flap Yöntemiyle ameliyat olanlardanım.Açıkçası doktorum acemi olmasına rağmen ki bunu sonra farkettim hamdolsun bir sorun olmadı.

En başında bana doktor çok fazla düz yöntem yapalım dedi ben ısrarla flap dedim.O yüzden flap yaptı...

Fakat daha düzgün kesiler yapabilecekken biraz büyük kesmiş.2 sene oldu hiçbir sıkıntım yok..

Ameliyattan sonra dikişler 1 ayda alındı.Drende o zaman çıktı o döneme kadar kanama oldu az az.Ama başlarda çok fazlaydı.

Ameliyat öncesi epidural yöntemle uyuşturuldum.Bildiğiniz bele iğne vurdular ve ayaklarıma bir sıcaklık indi.Açıkçası ondan sonra hiçbirşey görmedim duymadım.

Ameliyat sonrası hiç ağrım olmadı desem inanırmısınız?Sadece otururken dikişler çok az sızladı ona 15 cm kesik bir yerden normal.Tuvalete giderken çok zorlamayın ama dikşlerde sıkıntı olmasın...

Son olarak bencede çok ihmal etmeyin ama yıllık izin vs varsa onuda kullanabileceğiniz bir dönemde olsun.Çünkü dükişler alınmış bir gün tahta bir sıraya oturdum.1 saat sonra eve gittim bir baktım iç çamaşırıma sıvı gelmiş.Çok moralim bozulmuştu ama sonra buna hiç rastlamadım şuanda tekrar ediyorum şükürler olsun sıkıntı yok...

Herkese acil şifalar dilerim.
  • Arkadaş, ben bu medicalart ve Atilla Kaya hakkında yorumlarımı boşuna mı koydum.
    Bari yorumlara bakmadınız Resim'e bakın...

* Ben oldum, 4 ay geçti, delik kapanmadı diyorum !
    * Apse yeri ile kıl giriş noktası arasında tünel oluşuyor diyorum !

Benim yaşadıklarım yetmiyorsa, diğer hekimlere bir sorun bakalım tavsiye ediliyor mu ?

Tonla yazıyı yorumu okumadan gelip ben şuna olmayı düşünüyorum nasıldır diyip toz oluyorsunuz , azcık okuyun yahu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamutxy

Arkadaş, ben bu medicalart ve Atilla Kaya hakkında yorumlarımı boşuna mı koydum.

Benim yaşadıklarım yetmiyorsa, diğer hekimlere bir sorun bakalım tavsiye ediliyor mu ?

Tonla yazıyı yorumu okumadan gelip ben şuna olmayı düşünüyorum nasıldır diyip toz oluyorsunuz , azcık okuyun yahu...

kardes, gecmis olsun tekrardan. yalniz soyle bir durum var, en az 10 kisiye sordum hepsi ameliyat olali 4-5 ayi gecmis Atilla Kayadan, herkes memnun, bir siz degilsiniz. ben size yalan soyluyorsunuz demek istemem, yanlis anlasilmasin ama herkes memnun bir siZde sıkıntı var, bu durumda da insan neye inanacagini sasiriyor. acaba siZde yanlis giden birseyler mi var diye merak ediyorum. bu pazartesi 14 une randevu aldm bende oluyorum Atilla hocaya, calistgm icin acik yontemleri degil bu yontemi tercih edecegim. bir tek sizin sikayetci olmaniz da kararimi degistirmedi. gene de uyarilariniz icin tesekkur eder, gecmis olsun dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: solak62

Merhabalar Arkadaşlar,

Ben bu sıkıntıdan 6 yıldır müzdariptim. Allah gerçekten bu sıkıntıyla yaşayanların yardımcısı olsun. Dertli bir durum. Açık ameliyat gözümü korkuttuğundan o tarz bir tedavi yöntemini tercih etmedim ve tedaviyi bir şekilde hep erteledim. En kestirme nasıl tedavi olunur hep onun araştırması içine girdim. Sonrasında şu siteye ulaştım,

http://www.kildonmesitedavisi.com/ameliyatsiztedavi.asp

ancak İstanbul'da yer aldığından bende Ankara'da oturduğumdan bir türlü gitmeye gözüm kesmedi. Acaba ankara'da buna benzer bir yer varmıdır diye araştırmaya koyulduğumda,

http://www.hemoroidklinik.com/haber_05.html

sitesine ulaştım. Hemen iletişime geçtim ve bir haftalık düşünme periyodundan sonra tedavi olmaya karar verdim.

Arkadaşlar şu anda elhemdülillah sağlığıma kavuştum. Yürümede, oturmamda kalkmamda herhangibir sıkıntı yaşamadım. Hafif bir ağrı oluyordu ilk zamanlar ama iyileşme süreci oldukça rahat geçti.

Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer. Tedavi benim için 15 dakika civarı sürdü. Son derece rahat geçen bir operasyon. En azından arayıp bir görüşün derim. Dr. Mustafa Işık oldukça yardımcı olmaya çalışıyor. Ankara dışından da çokça hastalarının geldiğini söylemişti bana. Hatta evvelki günü rahatsızlığı aşırı ilerlemiş birinden bahsetmişti. Onu bile tedavi edebilmişler ama.

Neyse ben bu durumdan oldukça müzdarip olduğumdan nasıl tedavi olduğumu paylaşmak istedim. İnşallah sizde biran önce kurtulursunuz. Hayırlı günler...

Kaç günde ayağa kalkabildiniz ve şu an bi sıkıntı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

Orijinalden alıntı: mamutxy

Arkadaş, ben bu medicalart ve Atilla Kaya hakkında yorumlarımı boşuna mı koydum.

kardes, gecmis olsun tekrardan. yalniz soyle bir durum var, en az 10 kisiye sordum hepsi ameliyat olali 4-5 ayi gecmis Atilla Kayadan, herkes memnun, bir siz degilsiniz. ben size yalan soyluyorsunuz demek istemem, yanlis anlasilmasin ama herkes memnun bir siZde sıkıntı var, bu durumda da insan neye inanacagini sasiriyor. acaba siZde yanlis giden birseyler mi var diye merak ediyorum. bu pazartesi 14 une randevu aldm bende oluyorum Atilla hocaya, calistgm icin acik yontemleri degil bu yontemi tercih edecegim. bir tek sizin sikayetci olmaniz da kararimi degistirmedi. gene de uyarilariniz icin tesekkur eder, gecmis olsun dilerim

Ben mikro sinüsektomi midir nedir nu yöntemle cumartesi günü Atilla Kaya'ya operasyonu yaptırdım. Aynen yaşananları yazıyorum. Lobide muayene ücretini yatırdıkdan sonra hemşire muayene odasına aldı pantolonunuzu indirin ve uzanın dedi ama ben daha meramımı anlatmış değilim yani ne hissediyorum ne kadar zamandır ağrılarım var pek umurlarında olmadı. Doktor geldi adın soyadın nedir demeden kontrol etti kalk dedi küçük birşey var ne yapalım dedi :) Bilmemki ne yapsak dedim. Ya fıkra gibi doktor ne yapalım diye bana soruyor? Bu arada ben hala kıl dönmesi varmı yokmu bilmiyorum. Neyse eşim ağrımız var sizde kıl dönmesi var diyorsanız aldıralım dedi (Yani kararı biz verdik) koyun gibi bir güzel yattık. Kıl dönmesi bölgesine sayamadığım miktarda ama beni hoplatan en az 6-7 tane iğne yapıldıktan sonra ve arada doktordan ağrılara karşı aşırı tepki verdim diye azarıda işittikten sonra operasyonu 20 dk. gibi bir zamanda bitirdiler. Atilla bey gelip ezberlemiş olduğu 4 paragrafı bana imla hatasız okudu (Temizlik hakkında). Hemşireler içimden çıkan, kılı bırakın toz bile bulamadığım 1 cm'lik yağ gibi bir şeyi bana verdiler. Şimdi bunun içinden kıl çıkacakmı dedim. Hemşire arkadaş tabi içinden toz kıl vs. çıkacak dedi. Tabi eve gidip kestim bildiğiniz yağın içinden tekrar yağ çıktı. Ve üzerinden 3 gün geçti ben hala oturamıyorum ve ciddi ağrılarım var.

Küçük birşey olduğunu söylediği için gelmişken yapalım dedim ama bu ağrıyı çekeceğimi bilseydim ve bu muameleyi göreceğimi bilseydim en az 4-5 farklı doktora daha gidip fiziki muayene olurdum.

Daha büyük problemi olan arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle en az 3-4 doktora görünsün derim.
  • Merhaba arkadaşlar yazılarımızı okuyup birbirimize faydalı olmalıyız bildiklerimizi aktarmalıyız, çünkü bu derdi çeken bilir malesef..Ben 19 yaşındayım üniversite sınavlarına hazırlanıyorum Aralık ayında kuyruk sokumumdaki kemikte çok acı oluştu biz sandık kemiğim çıktı çünkü oturamadım neredeyse.Kuzenim doktordu iste onun yanına gittim hastaneye baktı ve kıl dönmesi olduğunu anladı sonra iltihabını alalım şimdilik rahatlatır fakat bu çözüm değil birkaç ay sonra tekrar iltihap olur dedi mecburen aldı iltihabını ve işte yazıyı yazdığım tarih ocağın ortasindayız tekrardan acımaya başladı iltihap oluştu.Asıl sorun şurada ki benim Mart'ta ygs sınavım var ameliyat olamam yoksa hem ders calisamayacagim hemde sınava kadar oturabilecegimin garantisi bile yok..Sizce yaz tatiline kadar ertelesem sadece oluşan iltihapları aldırsam kötü birsey mi yapmış olurum vede bildiklerinizi yazarsanız sevinirim..Bizi biz anlarız kardeslerim, hepimiz aynı hastalık tarafından kusatildik..Hepimize acil şifalar diliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyibirisiff -- 19 Ocak 2013; 0:47:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyibirisiff

Merhaba arkadaşlar yazılarımızı okuyup birbirimize faydalı olmalıyız bildiklerimizi aktarmalıyız, çünkü bu derdi çeken bilir malesef..Ben 19 yaşındayım üniversite sınavlarına hazırlanıyorum Aralık ayında kuyruk sokumumdaki kemikte çok acı oluştu biz sandık kemiğim çıktı çünkü oturamadım neredeyse.Kuzenim doktordu iste onun yanına gittim hastaneye baktı ve kıl dönmesi olduğunu anladı sonra iltihabını alalım şimdilik rahatlatır fakat bu çözüm değil birkaç ay sonra tekrar iltihap olur dedi mecburen aldı iltihabını ve işte yazıyı yazdığım tarih ocağın ortasindayız tekrardan acımaya başladı iltihap oluştu.Asıl sorun şurada ki benim Mart'ta ygs sınavım var ameliyat olamam yoksa hem ders calisamayacagim hemde sınava kadar oturabilecegimin garantisi bile yok..Sizce yaz tatiline kadar ertelesem sadece oluşan iltihapları aldırsam kötü birsey mi yapmış olurum vede bildiklerinizi yazarsanız sevinirim..Bizi biz anlarız kardeslerim, hepimiz aynı hastalık tarafından kusatildik..Hepimize acil şifalar diliyorum..

Kardeşim geçen sene ben de 15 12. ye giderken 15 tatilde kıl dönmesi ameliyatı oldum doktor küçük istersen hemen alalım dedi ama bayağı büyük bir parça çıktı fakat diren takılmadı tek + sı buydu bana . Sonra adam gibi 2 ay oturamıyorsun rahat ilk 1 ay sürekli yatacaksın zaten 30 gün rapor vermişti doktor . Sonra oturmaya başladın diyelim alınan boşluğu doldurmak için iltihaplar akıp duracak falan filan bana sorarsan sınavdan sonraya bırak derim alınan ilaçlarla ve iyi bakımla iltihabın büyümemesi gibi bir durum varmış tam ayrıntıları bilmiyorum araştır istersen en kötü ne olur 2-3 gün direnle dolaşırsın yaz olduğu için bunalırsın tatile bile gidemeyebilirsin bunları da bir düşün . Fakat bu sene isteğin hedefe yaklaşıyorsan ve yaklaşmaya emin adımlarla devam ediyorsan yaza bırak derim . Uzun lafın kısası iki ucu sihirli değnek . Şimdiden geçmiş olsun .
  • Merhabalar. İbrahim Saraçoğlu'nun söylediği ısırgan lapasını deneyen var mı?
  • mrb arkadaşlar.bende de kıl dönmesi problemi var. araştırmalarım sonucunda mevlüt topbaş a gitmeye karar verdim. haftaya cumartesi için randevu aldım. aynı doktara daha önce operasyon yaptıran çok yakın arkadaşım var. o tavsiye etti zaten. 3 yıl oldu operasyonu yaptıralı.çok memnun.bu adama git dedi. daha önce mevlüt topbaş a bu operasyonu yaptıran arkadaşlar.bilgi verirse çok iii olur. yaşadıklarınızı anlatabilir misiniz.adama her yerden hastalar geliyormuş.biraz pahalı. ama en ii yapan buysa vercez artık. sağlık sonuçta.
  • Kıl dönmesinde fenol tedavisi etkili bir yöntem midir?

✔ Pilonidal sinus (kıl dönmesi) genellikle kuyruk sokumunda görülen, inflamasyon, abse ve/veya deriye açılma (sinus) ile karakterize bir hastalıktır. Görülme sıklığı %0.7’dir. En sık görüldüğü̈ yaşlar 16 ile 20’li yaşlardır. Hastalığın nedeni natal cleft ve derin kuyruk sokumudur (intergluteal sulkus).

✔ Kıl dönmesinin belirtileri kuyruk sokumunda veya anüsün arka yukarı tarafında az hassas küçük şişlikler kaşıntı, akıntılı veya akıntısız, kıllı, kılsız, milimetrik delikler ve bazen de apse oluşmasıdır.

Kuyruk sokumunda kıl dönmesi tespit edildiğinde hasta basit veya komplike hastalık olarak sınıflandırılıp, tedavi yöntemi buna göre uygulanmaktadır. Hastalar ekibimiz tarafından periyodik olarak kontrole çağrılıp, önceden hazırlanan formlara takipleri düzenli olarak işlenmektedir.

Pilonidal apse (kıl dönmesi apsesi), poliklinik şartlarında sık karşılaştılan hasta grubunu oluşturmaktadır. Bunlardaki tedavi prensibi ise, öncelikle apsenin aspire edilmesi, bu bölgenin tüy dökücü̈ kremlerle aylık olarak kıllardan arındırılması, günlük olarak kuyruk sokumu bölgesinin antiseptik ya da antibakteriyel şampuanlarla yıkanması ve duş alınması şeklindedir.

✔ Hastalığın erken tespit edildiği vakalarda operasyon gerekmeyebilir. Bu vakalarda epilasyon, lokal bakım, kristalize fenol uygulaması gibi yaklaşımlarla ameliyatsız çözüm sağlanabilir. Hastalara hastalığına göre özellikle kadınlarda kristalize fenol uygulamaları tercih edilmektedir. 282 vakalik seri de basari orani %95 olarak saptanmiştır.

Kil dönmesinde ideal tedaviden beklenilen
    • basit uygulanabilir olması
    • uzun süre hastanede kalmaya gerek duyulmaması,
    • düşük maliyetli olması,
    • tekrarlama riskinin az yada hiç olmaması,
    • hastanın ağrı duymaması,
    • yara iyileşmesinin hızlı olması ve
    • is-günlük aktivitelerine en kısa surede dönmesi seklindedir.

Cerrahi Tedavi Yöntemleri

Hodges tarafından kıl dönmesinin ilk kez tanımlanmasından beri fenol injeksiyonu, tıraşlama, kesenin çıkarılıp açık bırakılması ya da primer kapatılması, marsupiyalizasyon, deri greftleri ve son olarak günümüzde en çok tercih edilen flep cerrahisi yöntemleri denenmiştir. Bu yöntemlerin büyük kısmında majör problem yüksek tekrarlama oranı, infeksiyon oranı ve hastanede kalış süresini uzun sürmesidir.

Hastalıklı bölgenin çıkarılıp açık bırakılması yöntemi özellikle askerlik döneminde basit ve vakit almayan yöntem olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak bu yöntem hastalarda uzun süreli (4-8 hafta) ağrılı yara pansumanları, sürekli iç çamaşırı değiştirme ve yüksek tekrarlama riski nedeniyle günümüzde tercih edilmemektedir.

Son zamanlarda çeşitli flep yöntemleri tanımlanmakla birlikte en sık tercih edilen yöntemlerin başında Karydakis flep ve Limberg flep metodudur. Literatürdeki en geniş modifiye limberg hasta serisi ekibimize ait olup, sonuçları son derece yüz güldürücüdür. Kıl dönmesinin cerrahi olarak çıkarılmasında başlıca sorun çıkarılan alanın rekonstrüksiyonudur. Cerrahi olarak çıkarılan alanın tamamen açık bırakılması ya da orta hatta karşı karşıya getirilmesi (primer onarım) sonucu %50’lere varan yara açılması ve tekrarlama riski ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda hastalar kuyruk sokumunda primer onarıma bağlı ağrılı yara gerilmesi, hareket kısıtlılığı ve memnuniyetsizliklerini bildirmektedir.

Kıl dönmesinin tedavisinde geçmişten günümüze çeşitli tedavi modaliteleri uygulanmıştır. Bunlardan en sık uygulanı ise kıl dönmesi kesesinin tam olarak çıkarılması ve yaranın açık bırakılması şeklindedir. Ancak bu yöntemin dezavantajı iyileşme süresinin uzun sürmesi (4-8 hafta), agresif pansumanların hastayı gerek fiziken gereksede ruhen yıpratması, günlük aktivitelerine dönüş süresinin uzun olması ve de en önemlisi tekrarlama olasılığının yüksek olmasıdır. Bu nedenle günümüzde en sık tercih edilen tedavi metodu doku kaydırma teknikleridir.

Pilonidal sinüs hastalığı olan hastalara eksizyon yapıldıktan sonra, açıklığın Limberg, Karydakis ya da V-Y tipi flaplerle kapatılması tarzında rekonstrüktif girişimler uygulanabilmektedir. Bu tedavi yöntemlerinin sonuçları oldukça yüz güldürücüdür. Öncelikle hastaların hastanede kalma süresi 1 gün olup, 5-6 gün sonra günlük aktivitelerini yapabilir hale gelmektedir. Bu hastalarda hastalığın tekrarlama olasılığı %0.1-2 civarındadır. Hasta memnuniyeti ise %90-95 oranındadır. Kuyruk sokumunda kıl dönmesi tespit edildiğinde hasta basit ve komplike hastalık olarak sınıflandırılıp, cerrahi yöntem buna göre uygulanmaktadır. Hastalar periyodik olarak kontrole çağrılıp, önceden hazırlanan formlara takipleri düzenli olarak işlenmektedir.

Pilonidal abse (kıl dönmesi absesi), poliklinik şartlarında sık karşılaşılan hasta grubunu oluşturmaktadır. Bunlardaki tedavi prensibi ise, öncelikle absenin siyah uçlu bir injektörle aspire edilmesi, bu bölgenin tüy dökücü kremlerle aylık olarak kıllardan arındırılması, günlük olarak kuyruk sokumu bölgesinin antiseptik ya da antibakteriyel şampuanlarla yıkanması ve duş alınması şeklindedir. Bu şekilde tedavi edilen hastalarda, sinüs ağızlarından kronik bir akıntı olması durumunda hasta değerlendirilip cerrahi tedavi önerilmektedir.

Kıl dönmesinin tekrarlamasını önlemedeki öneriler...
    1. Hekimin tavsiye ettiği şekilde, hastalar temizlik ve pansumanları düzenli olarak yapmalıdır.
    2. Kuyruk sokumu bölgesi antiseptik ya da antibakteriyel şampuanlarla yıkanmalıdır.
    3. Çok kıllı olanlar, 30 yaşına kadar kuyruk sokumu oluğunu, ayda bir kez kıl dökücü krem ile temizlemelidir.
    4. Otuz yaşından sonra, kuyruk sokumu cildi nispeten daha az terler ve kurur, giderek sertleşip kalınlaşır ve delinme riski kalkar. İster ameliyatla ister ilaçla tedavi olsun tedavi sonrası hijyenik bakım tedavinin uzun süreli başarı şansını doğrudan etkiler.
    Dr. Sezai Leventoğlu
  • 2 gun sonra ameliyata giriyorum hakkinizi helal edin... Herseyi gectimde arkadaslar su hemsireye doktora o bolgeyi acma konusunda hic cekinmediniz mi boyle sak diye indirip bakiyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: Altinozonur

2 gun sonra ameliyata giriyorum hakkinizi helal edin... Herseyi gectimde arkadaslar su hemsireye doktora o bolgeyi acma konusunda hic cekinmediniz mi boyle sak diye indirip bakiyolar

En geç 1-2 haftaya bende olacağım ameliyat öncesi ve sonrasını çok merak ediyorum. Buradan paylaşırsanız sevinirim. Ve birde hangi hastanede ameliyat oluyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

2 gun sonra ameliyata giriyorum hakkinizi helal edin... Herseyi gectimde arkadaslar su hemsireye doktora o bolgeyi acma konusunda hic cekinmediniz mi boyle sak diye indirip bakiyolar

En geç 1-2 haftaya bende olacağım ameliyat öncesi ve sonrasını çok merak ediyorum. Buradan paylaşırsanız sevinirim. Ve birde hangi hastanede ameliyat oluyorsunuz?

İstanbul yada ankarada oturmuyoruz dostum ya memlekette olucam.. Oncesi ve sonrasini anlatirim tabi hele bi hastaneye gideyim :)

• Dün aksam saatlerinde adana ortadoğu hastanesinde mehmet bayrak beye dikişli yöntemle ameliyat oldum, şuan evdeyim, gece hafif ağrı vardı ama uyumamı engelleyecek kadar bir ağrı değil, şuan da aynı hafif bir ağrı var, ağrının olması tabiki gayet normal.
    doktor herhangi bir oturuş veya yatış pozisyonu önermedi ama ben ne olur ne olmaz diywrek genelde yan oturup, yatıyorum.
    Korkulacak bir durum herkesin dediği gibi yok, ancak tavsiyem eğer mümkünse, herhangi bir zaruret yoksa zaman sizin için önemliyse dikişli ameliyat için ısrar edin ve dikişleri kendi eriyen dikişten isteyin.
    Birkaç gün sonra durumumu tekrar yazacağım buraya. Herkese sağlıklı günler dilerim

• quote:

quote:

quote:

İstanbul yada ankarada oturmuyoruz dostum ya memlekette olucam.. Oncesi ve sonrasini anlatirim tabi hele bi hastaneye gideyim :)

Geçmiş olsun, merakla bekliyorum. Ameliyat korkulacak bir şey değil heyecanlanmayın Herkes basit bir ameliyat olduğunu söylüyor
  • Suan hastaneye girdik arkadaslar yarim saate amelyati olup kurtuluyorum cileden.. Cikinca yazarim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun, merakla bekliyorum. Ameliyat korkulacak bir şey değil heyecanlanmayın Herkes basit bir ameliyat olduğunu söylüyor

Azonce ciktim amelyattan hemsireler soyup szi giydiriyo amelyat bolumune geliyosun o bolgeye 5 tane igne vurup lokal anestezi yapiyolar ardin kestiler icini cikardilar.. Talihszlik bnde asagi dogru ilerlemis tam yerinde oldum amelyati.. Acik biraktilar bnimkini smdi orda tampon gbi bisey var.. Ama oturabiliyorum suan... Doktorlar cok nazli oldugu soyledi cok konusmusum. Bnden snra 4 kisi kil donmesi sirasindaydi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Azonce ciktim amelyattan hemsireler soyup szi giydiriyo amelyat bolumune geliyosun o bolgeye 5 tane igne vurup lokal anestezi yapiyolar ardin kestiler icini cikardilar.. Talihszlik bnde asagi dogru ilerlemis tam yerinde oldum amelyati.. Acik biraktilar bnimkini smdi orda tampon gbi bisey var.. Ama oturabiliyorum suan... Doktorlar cok nazli oldugu soyledi cok konusmusum. Bnden snra 4 kisi kil donmesi sirasindaydi

Lokal anesteziden sonra hiç bir şekilde his olmuyor değilmi? Ve birde size ameliyattan önce ne gibi testler yaptılar ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Lokal anesteziden sonra hiç bir şekilde his olmuyor değilmi? Ve birde size ameliyattan önce ne gibi testler yaptılar ?

Dokunduklarini hissediceksin ama aci olmuycak oyle bi duygu yani.. Hic bekletme bnce dostum.. Kan aldilar tansyonuma baktilar.. Kan tutar bni bide bayiliyodum azdaha

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dokunduklarini hissediceksin ama aci olmuycak oyle bi duygu yani.. Hic bekletme bnce dostum.. Kan aldilar tansyonuma baktilar.. Kan tutar bni bide bayiliyodum azdaha

Aynı sorun bende de var O değilde kilo kaç senin ? Bende biraz fazlalık var da
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.