Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.306
Cevap
70
Favori
730.343
Tıklama
Giriş
    692 Mesaj
    11 Ekim tarihine ameliyat gunu verildi. Karydakis yontemi ile yapacakmıs hala korkuyorum ama mecbur olacagiz. Arkadaşlar benim sorum ne zaman taburcu olurum? Hastane kokusundan nefret ediyorum ben orada kafayı yerim :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: pisst0n

11 Ekim tarihine ameliyat gunu verildi. Karydakis yontemi ile yapacakmıs hala korkuyorum ama mecbur olacagiz. Arkadaşlar benim sorum ne zaman taburcu olurum? Hastane kokusundan nefret ediyorum ben orada kafayı yerim :/
    korkma arkadaşım 10 gün az bi sıkıntın olur sonra dünya varmış dersin
    1 günde ederler taburcu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crops77 -- 2 Ekim 2019; 16:5:8 >

Tesekkur ederim hocam. Siz lazer mi oldunuz tüy dökücü mü kullanıyorsunuz doktor o bolgeye jilet vurma dedi lazer icin ne kadar beklemem gerek?

|
    |
    crops77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Mikro sinusektomi ile ameliyat oldum doktor nüks etme ihtimalini azaltmak için yarayı açık bıraktı. Her gün pansuman yapılıyordu bugün 6. haftaya girdim ve bir önceki gün gittiğim kontrolde artık yaranın neredeyse kapandığı ve pansumana gerek kalmadığı sadece üstünü örtmem ve kuru tutmam gerektiği söylendi.

Ben de buna uyarak yapmadım ve şuan ameliyat bölgesi şişmiş ve irin toplamış durumda. Yani iltihap kapmış. Şuan açıkçası biraz korktum yarın doktora görüneceğim. Ne gibi bir sonuç olabilir arkadaşlar?

Aynısı olmasada bana da şöyle oldu.2015 de oldum ameliyatı ve o zamandan 2019 a kadar doğru düzgün orayı yıkamadim ve iltihap akmaya başlamışti ve cok zorluyordu beni ama 2019 da orayı bir suyla bi yikadim o günden beri rahata Kavuştum yani sende orayı 1 hafta falan yıka bi belkide mikrop kaptı.

|
    |
    LazerBülbül kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

6 sene sonra benimde bölgede irin akkmaya, kanamaya başladı. Acaba tekrardan mı nüksetti hocam?
    |
    |
    _Gmn_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Temizliğine dikkat ettin mi hocam?Bir uzmana görünmen doğru olur hocam.

|
    |
    cenkbora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Temizliğe dikkat ettim, en yakın zamanda bi doktora görünmem şart:(
    |
    |
    _Gmn_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen hocam sen bi görün eğer operasyon gerekirse zaten şimdi bayagi yöntem çıkmış hemen yapıp normal hayatına dönüyorsun.

|
    |
    cenkbora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Bugün bende hastaneye yatıyorum geceden beri neredeyse 200 sayfayıda okumusumdur. Ameliyat günüm ayın 9u yani yarın, bir gün öncesinden hastaneye yatırıyorlar beni. Tırsmıyor değilim valla daha önce hiç bıçak altına yatmadım. Dikiş dahi attırmadım vücuduma.Nasıl anladığımı anlatayım size;

Geçen sene tam kuyruk sokumumda yavas yavas bi şişme olusmaya başladı.Pek önemsemedim ama 3-4 günde bi avucu dolduracak sekilde büyüdü. Yalnız hiç agrı,koku,akıntı vs hiç birşey olmadı. Ben çıbandır,sivilcedir derken 3-4 günde tekrar geçti ne hastaneye gittim ne bi dktora gösterdim öyle koyverdim gitti. Bu sene 24 eylülde falan tekrar bi şişmeye basladı en son şişkinliği geldiği seviye bana bırakın oturmayı bi adım dahi attırmadı. Apar topar hastaneye genel cerrahiye,doktor gördü baktı apse yapmıs dedi hemen müdahale odasına alıp apseyi bosalttılar cok ama cok az bi can yandı,sonra 5-6 gün pansumana süreci vardı o arada 10 günlük raporuda kapmıştım. Apse bosaltıldıktan sonra sporumuda yapıyorum yürüyüp oturuyordum yani bı sıkıntısı yoktu. Doktor tetkikleri yaptı ve bugun işte hastaneye yatıyorum. Ameliyattan sonrasını da yazacağım. Bakalım benim başıma neler gelecek

• Geçmiş olsun . Hangi yöntemle yapılcak ameliyat

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    MerttAsik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

Hocam flap yöntemi ile yapılacak

|
    |
    bindokuzyüzyirmiüç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj

Gecmis olsun hocam ameliyat sonrası yasadiklarini paylasirsan iyi olur. Benim ameliyat 11 ekim’de bir gun onceden yatırmadı sabah 8’de burada ol 12 saat bir sey yeme dedi.karydakis flap ile olacagım bende.

|
    |

Beni bigün önceden aldılar hastaneye. Akşam 10 a kadar sadece oturdum hastanede yatakta çıktım sigara içtim. 10 da hemşire geldi damar yolu açıldı kalçadan iğne vuruldu çok az yaktı v3 lağman yapacağım dedi ondan çok korkuyordum. 15 dk ya gelirim dedi o ara hemen araştırmaya başladım lağman nedir neden yapılır çünkü çok tırstım makat deliğinden yapılan birşey ama korkulacak gram birşey yokmuş aksine miss gibi rahatladı bağırsaklar temizlendi tuvalete çıkıyorsun hemen zaten can acısı falan olmadı. Şimdilik bu kadar,uyuyorum sabah ameliyattan sonra yazacağım

|
    |
    pisst0n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Nasıl geçti

|
    |
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj

Nasıl gecti?

|
    |

|
    |

Arkadaşlar suan ameliyattan 1 gibi çıktım 4 gibi idrarın geldi fakat yapamadım anestezi etkisi olduğu için. Ama böyle bi idrar sancısı yok kafayı yiyordum az kalsın. Suan 19:16 gibi işedim şükürler olsun. Yoksa sonda yapılacaktı ki bu en kötü şey bence. Suan gyet iyiyim yan pozisyonda yatıyorum sabah taburcu olacağım inşallah

|
    |
    bindokuzyüzyirmiüç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    359 Mesaj
    12 yilda gelişmiş tıp demekki

|
    |

• Geçmiş olsun . Ağrı sızı var mı

|
    |
Reklamlar
bankalar.org
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
Lastik Avcısı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.