Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.306
Cevap
70
Favori
730.789
Tıklama
Giriş
    2222 Mesaj
    Merhabalar öncelikle herkese gecmis olsun .Bugün özel bir hastaneye muayeneye geldim ve kuyruk sokumumda kıl dönmesi olduğumu öğrendim. Çok ilerlemiş değil dedi ama apse yapmış ve hafif sola ilerlemis dedi doktor. Bir de sadece bir tane delik var sanırım. Enfeksiyon kapmis 1 hafta ilaç kullanacağım haftaya da ameliyatı konuscakmisiz.

Daha önce burayı okumuştum ve burdan yola çıkarak hangi teknik ile ameliyat ettiklerini sordum. Bana açık ameliyat yapıyoruz dedi yani bölgeyi açıp kapatmiyorlar ve zorlu bir süreç dedi. Primer oluyor sanırım adı.

Sizce başka hastanelere gidip mikro sinusektomi gibi tekniklerin olup olmadığını araştırmalı mıyım yoksa burada açık ameliyat mı olmalıyım? Siz ne önerirsiniz olanlardan yardım bekliyorum, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeiLucas -- 29 Eylül 2018; 10:28:52 >

8 aya dikiş yarası mı kalır birader sen dikişli ameliyat olduğuna emin misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Electro_Magnetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4 sene önce açık ameliyat oldum 1 ay önce tekrarladı kapalı ameliyat oldum.Açık ameliyat yüzde 60 tekrarlıyormuş.Kapalı ol daha zahmetsiz ve daha güvenilir

|
    |
    WeiLucas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam cevap için. Bana da hastanede açık tekrarlamaz diyorlardı zaten zor oluyormuş bayağı. Mikro sinusektomi denen yöntem ile olacağım en güvenilir ve kolay olan o sanırım

|
    |
    TahaGursoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: WeiLucas

Teşekkürler hocam cevap için. Bana da hastanede açık tekrarlamaz diyorlardı zaten zor oluyormuş bayağı. Mikro sinusektomi denen yöntem ile olacağım en güvenilir ve kolay olan o sanırım
    en kolay yöntemlerden biri olduğu doğru ama en güvenilir mi bilinmez. Eger en güvenilir bu olsaydi herkes son çare mikrosinusektomi ile olurdu.. Ama malesef nüks eden vakalar var her ameliyat için.
    |
    |

evet 6 aylık bir süreden sonra ki ameliyatı 01.03.2018 tarihinde canakkale'de asker olduğum için kapalı ameliyat yani dikişli olarak olmuştum, hastaneden cıktıktan sonra memleketime döndüğümde dikişleri aldırırken doktor bunun asıl nedeninin gaytadan kaynaklandığını söyledi ne saçmalıyor bu dedim kendimce (gayta da yani halk dilinde bok demekmiş) neyse dikişleri aldırdıktan sonra iki gün daha pansuman yapın sonra banyo yapabilirsın pansuman yapmana gerek kalmaz antibiyotiği de kes dedi pansumanı kestik ilacı kestik banyo yaptık bigün klozete oturup büyük abdestimi yaptığımda hafif kanama oldu peceteye değmeyecek kadar pembemsi neyse umursamadım keşke ertesi gün direk doktora gitseydim her neyse ameliyat üzerinden 20 gün geçmişti artık rahatlıkla oturuyordum dikkatli bi şekilde sonra iş görüşmesi için 6 saatlik samsun yoluna çıkınca otobüste de devamlı oturunca samsunda arkdaşımın evine gelip yattım sabah kalktığımda esofmanıma kadar işlemiş bir akıntı vardı ertesi gün hemen devlet hastanesine gittim doktor ameliyat sonrası böyle kanamalar olur dedi antibiyotik verdi ve pansuman yapmaya devam et dedi çalışmaktan hastaneye gitmeye fırsat bulamamaktan hergün pansumanı kendim yaptım ve hala daha akıntı devam etmekte özele gittim açık ameliyat yapıcam dedi devlete gittim acık ameliyat yapıcam dedi şimdi ailenden uzakta baska bir şehirde kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışmaya mı uğraşırsın hergün açık ameliyat haricinde nasıl kurtulabilirim bundan diye düşünmekten kendi morelini mi bozarsın ne olacak nasıl olacak bilmiyorum isyan yok şükrediyoruz daha kötü hastalıklarla uğraşanlar var ama 7 aylık bir popomda gazlı bezle gezmekten sıkıldım bu işi gerçekten yapacak samsunda iyi bir doktor arıyorum bilen varsa yazsın açık ameliyat olmak istemiyorum...
    |
    |

• Çavuş
    82 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hard78

evet 6 aylık bir süreden sonra ki ameliyatı 01.03.2018 tarihinde canakkale'de asker olduğum için kapalı ameliyat yani dikişli olarak olmuştum, hastaneden cıktıktan sonra memleketime döndüğümde dikişleri aldırırken doktor bunun asıl nedeninin gaytadan kaynaklandığını söyledi ne saçmalıyor bu dedim kendimce (gayta da yani halk dilinde bok demekmiş) neyse dikişleri aldırdıktan sonra iki gün daha pansuman yapın sonra banyo yapabilirsın pansuman yapmana gerek kalmaz antibiyotiği de kes dedi pansumanı kestik ilacı kestik banyo yaptık bigün klozete oturup büyük abdestimi yaptığımda hafif kanama oldu peceteye değmeyecek kadar pembemsi neyse umursamadım keşke ertesi gün direk doktora gitseydim her neyse ameliyat üzerinden 20 gün geçmişti artık rahatlıkla oturuyordum dikkatli bi şekilde sonra iş görüşmesi için 6 saatlik samsun yoluna çıkınca otobüste de devamlı oturunca samsunda arkdaşımın evine gelip yattım sabah kalktığımda esofmanıma kadar işlemiş bir akıntı vardı ertesi gün hemen devlet hastanesine gittim doktor ameliyat sonrası böyle kanamalar olur dedi antibiyotik verdi ve pansuman yapmaya devam et dedi çalışmaktan hastaneye gitmeye fırsat bulamamaktan hergün pansumanı kendim yaptım ve hala daha akıntı devam etmekte özele gittim açık ameliyat yapıcam dedi devlete gittim acık ameliyat yapıcam dedi şimdi ailenden uzakta baska bir şehirde kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışmaya mı uğraşırsın hergün açık ameliyat haricinde nasıl kurtulabilirim bundan diye düşünmekten kendi morelini mi bozarsın ne olacak nasıl olacak bilmiyorum isyan yok şükrediyoruz daha kötü hastalıklarla uğraşanlar var ama 7 aylık bir popomda gazlı bezle gezmekten sıkıldım bu işi gerçekten yapacak samsunda iyi bir doktor arıyorum bilen varsa yazsın açık ameliyat olmak istemiyorum...
    degerli kardesim öncelikle geçmiş olsun. Biraz can sıkıcı bir durum, benzer şeyleri ben de yaşadım. Aileden uzakta yurtdışında iken 8 ay sonra hafif bir kanama ve akıntı olmuştu (ama senin bahsettiğin kadar çok degildi) sonrasında her gün tuvalet kağıdı ile o bölgeyi 3 defa kurulamaya basladım. Oturduğum sandalyenin gerdiğini düsünerek, gittim baska bir sandalye aldım. Aksamları duş alırken suyun çok tazyikli ve sıcak olmamasına dikkat ettim. Bu şekilde yapınca 2 hafta içinde akıntı ve kan olayı bitti...

Şükür 1 ay önce yazdığım endiseler dün son buldu. Dün Türkiye'ye geldiğim gibi ameliyat yapan doktora muayene oldum ve yaranın tamamen kapandığını hicbir problem görmediğini söyledi. 1 ay öncesinde karsılastığım problemlerden bahsettim ve aynen şunları söyledi:

'Kuyruk sokumundaki ameliyat sonrası kapanan deri çok ince ve bebek derisi kadar narin, eger uzun sure bu bölgeyi gerdirerek oturursanız veya tuvalette dahi bu bölgede gerilme olursa kıl dönmesi hastası olmayanlarda bile bu tür hafif yırtılmalar ve kanamalar olabiliyor' dedi ve cektigim fotografi gösterdim kendine ve aynı sekilde o an icin bir yırtılma oluşmuş ve sonrasında hafif bir kan ve iltihap vari bir sıvı görmemizin normal olduğunu söyledi.

İnş. senin de böyle bir durumdur ve ameliyat olmana çok gerek kalmaz. Bir de yaşla alakalı olarak 30 yasından sonra kuyruk sokumundaki bu deri sertlesiyor ve kıl dönmesi rahatsızlığı daha az nüksediyormuş. Ben mikrosinusektomi ile ameliyat olmuştum 30 yasımdan sonra. Liseden beri cektigim bir rahatsızlıktı... 1 hafta sonra normal hayatıma devam ettim.

** Hangi yöntemle olursak olalım nüks etme ihtimali yine var arkadaslar.

Hepimize gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electro_Magnetic -- 21 Ekim 2018; 16:29:36 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    Arkadaşlar benim de kuyruk sokumumda bir delik var. Bu ara sıra kanıyor. İlginç ağrı yok. Benim şuan sigortam yok bu ameliyatın fiyatı nedir acaba? Bide bu mikrosinusektomi yöntemiyle ameliyat eden yerleri bilen varmı ankarada?

|
    |
    Ulan ağustostan beri derdim bitmedi 3 ay olacak hala çekiyorum.2 kere dikiş oldum son atılan dikiş 2 hafta önce alındı ufaktan iltihap vardı dikiş alındı azda olsa iltihap gelmeye devam etti.3 gün önce üniversite ders dinlerken orada bir ağrı başladı eve geldiğim de kan gelmişti hafiften devamı yoktu.

Bugun oturdum klozete isim bittikten sonra tuvalet kağıdına çok miktarda kan geldiğini gördüm banyoya girdim kanı yıkamak için su tuttum hep kan akıyordu hemşirelik okuyan arkadaşımı aradım deri açılmıştır büyük açılma yoksa pansuman yapıp yollarlar kan hala gelmiyorsa sabah gidersin dedi .

Batikon ile temizleyip gazlı bez sikistirdım yarın acile gidicem muhtemelen bu seferde deriyi yırttık inşallah dikiş gerektirecek kadar açılmamıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 26 Ekim 2018; 22:50:32 >
    |
    |
    Mikrosunis yapan yerlerin hepsini bilmem ama büyük çoğunluğu ya merdivenaltı mantığında yada aşırı pahalı cerrahi merkezler. Ülke çapında Bilinen bir hastanede olun ameliyatı. Ufak tefek hastaneler de yetersiz. Başım yandı.

O kalan ufak delik yara açıklığı. Kıl girişi değil. Gumus nitrat uygulanır genelde. 1 cm falan sonra et var dedi doktor bana buyuk bi hastanede dün muayene olduktan sonra. 1 sene bile sürer kapanması. Temiz bakacan. Tüy bile kalmayacak belde ve malum bölgede 3 haftada bir alacaksın. Araya sargı bezi hep koyacan ki kuru kalsın ve kurusun o açıklık da. Mantık bu. Baticon da sür 1-2 haftada bir iki kez, 10-15 dakka kalsın baticon orda sonra yıkanırsın dedi. İyi gelebilirmis. Pudra vs sürmeyin ki yabancı maddedir. Ucucu değil saf alkol gibi. Sordum özellikle. Sporda eğil kalk cok zorlamalı hareket de iyi değil. Normal antremanını yap ama kurula bölgeyi işin biter bitmez bi kahıt havlu sıkıstır oraya dedi doktor. Öyle.

Mikro yönteminden bahsettiğim yerler ist avrupa yakası yerler. Görev gereği burdayım 6-7 aydır. Ankara,İzmir vs bilmem. Bu konuları araştırmadan duymadığım yerlerdi bunlar da. Tek olumlu yorum yok haklarında diye yazmıslar internette birinin hatta. forumda bile var başı yanan,yazan. Risk aldık,goz gore gore gittik. Gidin ismi adı sanı olan hastanelere. Verin 150-200 muayene. Yok bilmem ne merkezisi,yok bilmem ne kliniği yok şu işlem merkezi. Hadi işinize abi. Benden uzak Allaha yakın. Medicana,acıbadem,medicalpark vs vs. Ben bidaha olursam tekrarlarsa bu ufak delik yüzünden buralardan şaşmaz. Ücretsiz muayene demek sen gel biz nasılsa kitleriz gibi birşey heralde. dişçi dışı her alanda bu böyle gibi sağlık ve güzellik sektöründe. Bana öyle geliyor en azından artık. Sırf bunları yazmak icin uyelik aldım. Eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tedparripa -- 22 Kasım 2018; 11:43:21 >

• Çavuş
    82 Mesaj

benim de buna benzer bir sorunum oluştu ve doktor da aynisini söyledi. Ameliyatı oldum 7-8 ay sonra hafif bir acılma yasadım. Asırı spor yapmak ve terli kalmaktan dolayı bu tür bir durumla karsılasabilirsiniz. En az 1 yıl o bölgenin nemli kalmaması ve çok gerilmemesine dikkat etmek lazım. Ameliyattan daha çok bakım önemli arkadaslar. Her gün düzenli yıkayacaksın, düzenli olarak tüylerden arındıracaksın. Spor vs. yapıyorsan, çok terliyorsan en azından bir tuvalet kagidi oraya sıkıştırıver ve günde 1-2 defa degistir ki nemli ve terli kalmasın. Ameliyat bölgesini çok gerecek şekilde oturmamalısınız. Bir de aşırı sıcak suyla yıkamayın, ılık su kullanın.

Geçmiş olsun.
    |
    |
    Tedparripa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben 22 yaşımda Ege Üniversitesinde kıl dönmesi ameliyatı oldum. Deliğin 4-5 parmak yukarısında oluşmuş, sık görülen yermiş. Ameliyatta omurilik sinirine iğne vuruyorlar, bel altını hissetmiyorsun. Omurilikte iğnenin gireceği yeri bulmak için 2-3 kez uğraşmıştı düdük hemşire. Narkoz varmıydı hatırlamıyprum ama ördeğe işemeden hastaneden çıkarmıyorlardı. Her gün pansumana gidiyor, pansumanda deliğin içi kanatılıyordu. Bu kanamanin hem delik içini temiz tuttuğu hem de deliği besleyip hergün 1-2 mm kapattığını söylemişti hemşire. Böyle gergün delik üçi kanata kanata delik dolduruldu. Delik derinmiş. Bu hemşire ismini hatırlamadığım o bölüme özel hemşire yani işi sadece bunu yapmaktı. Düşünün hergün kaç hastaya bunu yapıyor ve uzman. Hergün pansumanın popodan hızlıca çekilmesine acısınıda, yaranın kanatılması acısına da alışmıştım. Zamanla hissedilen acı azalıyor. 1 ay çalışmamak gerekiyor. Sandalyeye oturmak için yastık kullanmıştım, simit kullananlarda var. O vakitler hızlıca oturmak yok. O bölgenin basıncı hissetmeyeceği şekilde yavaş yavaş şekilden şekile girerek oturuyorsunuz. Ben bu iltihap sivilce zannederdim. Üniversitede odamda kanatırdım. Geç ameliyatboldum. Erken olursa delik derin olmaz.Abimin vesilesiyle abimle hastahaneye gittiğimde öğrenebildim.Doktor hemen kıl dönmesi olduğunu anlamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan Bora -- 28 Kasım 2018; 17:29:22 >
    |
    |

• Yarbay
    2550 Mesaj
    2010 yılında ameliyat olmuştum, halen kıçımın o bölgesinde ameliyat izi duruyor :) Umarım bundan sonra tekrarlamaz :)
    |
    |
    Arkadaşlar ben 7 yıl önce İstanbul'da Orçun Oral Şentürk Hocam tarafından kristalize fenol yöntemi ile ameliyat edilmiştim. 4 delikli biraz da ilerlemiş bir vakaydı yürüyemiyordum o ara hatta hatırlarım. Sağolsun çok yardımcı oldu, çok da başarılı bir ameliyat oldu.

Tabii hayatım boyu iyi de bir oyuncu olmanın getirdiği kaykılarak oturma alışkanlığım var ve 7 yılın ardından nüks etmiş hastalık (5-6 aydır spor yapıyor olmamın da etkisi olabilir), acı ve şişlik hissedince bir randevu alıp durumu öğreneyim istedim. Gerekirse yine kristalize fenol ile halledeyim diyorum ama Devlet Hastanesinde doktora bunu söylediğimde fenol olma düzeyini geçmiş biraz ilerlemiş dedi. Şu an iltihap olduğundan antibiyotik kullanıyorum. Yine de şansımı deneyeceğim sanırım. Daha önce de göründüğüm Devlet Hastanesi doktorları hep karşıydı bu mikro cerrahi yöntemlerine. Nedeni tam olarak ne anlamış da değilim.

Bu sıkıntılı süreçten uzak kalalı baya oldu haliyle, mikrosinüsektomi de çıkmış şimdilerde, fenole göre nasıl arkadaşlar bilen var mı? Açıkçası invaziv ciddi ameliyatlara mecbur olmadıktan sonra başvurmayı düşünmüyorum çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 4 Aralık 2018; 13:43:0 >

• Çavuş
    82 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dovahkiin_16

Arkadaşlar ben 7 yıl önce İstanbul'da Orçun Oral Şentürk Hocam tarafından kristalize fenol yöntemi ile ameliyat edilmiştim. 4 delikli biraz da ilerlemiş bir vakaydı yürüyemiyordum o ara hatta hatırlarım. Sağolsun çok yardımcı oldu, çok da başarılı bir ameliyat oldu.

Tabii hayatım boyu iyi de bir oyuncu olmanın getirdiği kaykılarak oturma alışkanlığım var ve 7 yılın ardından nüks etmiş hastalık (5-6 aydır spor yapıyor olmamın da etkisi olabilir), acı ve şişlik hissedince bir randevu alıp durumu öğreneyim istedim. Gerekirse yine kristalize fenol ile halledeyim diyorum ama Devlet Hastanesinde doktora bunu söylediğimde fenol olma düzeyini geçmiş biraz ilerlemiş dedi. Şu an iltihap olduğundan antibiyotik kullanıyorum. Yine de şansımı deneyeceğim sanırım. Daha önce de göründüğüm Devlet Hastanesi doktorları hep karşıydı bu mikro cerrahi yöntemlerine. Nedeni tam olarak ne anlamış da değilim.

Bu sıkıntılı süreçten uzak kalalı baya oldu haliyle, mikrosinüsektomi de çıkmış şimdilerde, fenole göre nasıl arkadaşlar bilen var mı? Açıkçası invaziv ciddi ameliyatlara mecbur olmadıktan sonra başvurmayı düşünmüyorum çünkü.
    geçmiş olsun, fenol tedavisinde tam olarak nasıl bir yol izledi hoca bilemiyorum, fakat benim incelemelerimde bir delik açıp bu delikten fenol uygulayıp bırakıyorlardı. Eğer bu tür bir yol izlendiyse nüks etme ihtimali çok yüksek, zira hastalıklı dokunun cerrahi bir yöntemle dışarı çıkarılması gerek. Ben mikrosinüsektomi yöntemi ile oldum. Bu da cerrahi bir yöntem; tek fark kesiyi mümkün olduğunda küçük tutup içerideki hastalıklı dokuyu kesesiyle birlikte çıkartabilmek. Ameliyat esnasında doktor cıkardiği keseyi göstermisti hatta. İçini açtığında da kıl yumakları vardı. İltihaplı dokuyu çıkardıktan sonra lazerle içerideki dokuyu bir miktar yaktılar ki içeri de iltihap kalmasın diye... Neredeyse 1 yıl olacak şükür bir sorun yok şimdilik.

Çok aşırı terlemeler, spor yapmak, kaykılarak oturmak, düzenli duş almamak vs.. ameliyat sonrası yeterli özen gösterilmezse tekrar etmesi çok muhtemel oluyor.. Spor yaparken ameliyat bölgesinin çok terli kalmamasına dikkat edin. Bir kağıt peçete yerlestirin mesela.

Bir de yaş 30'u geçtikten sonra deri kalınlaştığından nüks etme olasılığı da azalıyor diye okumuştum..

• Binbaşı
    1609 Mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim hocam, gerçi 7 yıl fena süre değil iyi dayandı özellikle ameliyat sonrası pek dikkat etmediğim düşünülürse. Ama bundan sonra kesinlikle dikkat edeceğim. Yine eski doktoruma görüneceğim yakında bakalım ne diyecek ona göre tekrar yazarım. Yaş 30 olayını ben de duydum, 30 yaşını gördüğümden bundan sonra olmaz umarım son kez cebelleşiriz bu dertle
    |
    |

Merhabalar

Ben iki kez ameliyat oldum bu illetten ve şuan 3.kez tekrar etmiş bulunmakta.Önceki ameliyatlarım klasik cerrahi müdahalelerdi ve uzun süren iyileşme sürecçleri yaşadım.Kesinlike bu sefer mikrosinüsektomi yönetimini denemek istiyorum.Bu sebeple siz nerede bu operasyonu geçirdiniz ögrenebilirmiyim yada İStanbulda bu methodta iyi bir cerrah biliyormusnuz ?
    |
    |

gecmis olsun. Ben istanbul'da olmadım; fakat İstanbul'da bu alanda daha deneyimli hekimler var diye biliyorum. Hatta kendi şehrimde güç bela genc bir hekimin yaptığını duyup ona gitmiştim ve şükür şuana dek bir problem olmadı. İstanbul için internette aratsanız, zaten isimleri cıkacaktır karsiniza.
    |
    |
    ozai 24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    iki gün önce kuyruk sokumumun sol kısmında fındık kadar bi şişlik farkettim. Hafif ağrı var ama akıntı,kaşıntı veya kanama gibi durumlar yok. Tabi hemen ertesi gün hastaneye doğru yol aldım neyse ki Acıbadem hemen dibimde. Doktor muayene etti ve kıl dönmesi intihabı dedi, tabi bunu duyar duymaz lanet olsun mıçtık dedim içimden.. sonra 4 tane ilaç yazdı bunları kullanın ve 5 gün sonra kontrole gelin dedi.. tabi o malum soruyu sordum, hocam ameliyat ? sizin ameliyatlık bir durumunuz yok dedi. mesele para koparmaksa ameliyat ederim biter gider dedi ama öyle bi durumunuz gerçekten yok rahat olabilirsiniz diyede belirtti üstüne. Hatta delik oluşumu varmı diyede baktı oda yok. Başka bi yere baktırma gibi bi işe girişmem çünkü kendisi çok iyi bir genel cerrah. eşimde göbek fıtığından ameliyat oldu sanki hiç olmamış gibi bi süreç yaşadı. Bakalım kullanıyorum verdiği ilaçları 5 günün sonunda kontrole gideceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eredin35 -- 15 Ocak 2019; 11:7:38 >
    |
    |

Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,738
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.