Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
864.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam flap yöntemi herhalde hiç sormadım
  • Flood olucak ama garip geldiği için yazıyorum

Artık pansuman yapmana gerek yok iltihap akan yere kadın pedi tak dedi garibime gitti ne alakaysa
  • 3.flood

Bugün doktora gittim perşembe günü gel hastaneye yatırıcam dedi yara yeri dolmuyor dedi napacagini bilmiyorum
  • Kil dönmesini lazerle aldiran var mi? Lutfen lazerle olanlar su isi anlatabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derinhoca7

Kil dönmesini lazerle aldiran var mi? Lutfen lazerle olanlar su isi anlatabilir mi?
    sadece lazer ile bu rahatsızlıktan kurtulamazsınız. Ameliyat ile deri altındaki kıl yumağı çıkarılmalı. Sonrasında lazer epilasyon ile deri üzerindeki tüyleri aldırarak nüks etme ihtimalini azaltabilirsiniz.

Mikrosinüsektomi yöntemini bir araştırın, şuanda uygulanan en basit ameliyat türü.
  • Bugün ameliyatı oldum arkadaşlar. Sana sesleniyorum, buralarda çare arayan arkadaşım. Eğer doktorun ameliyat olacaksın dediyse kaçışın yok. Eğer ameliyat olmazsan kıl içeride daha fazla büyüyeceği için iyileşme süreci çok zor olacak. Öyleyse başlayalım.

Doktorum gece 12’den sonra hiçbirşey yeme içme, sabah 7:30 da hastanede ol dedi. Dediklerine uydum, sabah saat 8’de ameliyata girdim 8:45’te çıktım. Ben 3 yıldır ameliyattan kaçıyorum ama buraya kadarmış hiç oturamamaya başlayınca ameliyat olmaya karar verdim.

Ameliyatta hiç sorun yok. Ben lokal anestezi oldum ameliyatta en çok acıtan nokta bele yapılan iğne. Doktor oturmamı ve kambur şekilde durmamı söyledi. Belimde sinek ısırığı gibi birşey hissettim sonra ise belden aşağısı komple gitti. Doktorcum popomda serbest çalışırken ben uyukladım o derece hiçbirşey hissetmedim. Doktor geçmiş olsun dedi ben de ne ara yaptınız dedim. Az kıllı bir vücudum olmasına rağmen bu kıl dönmesi geldi beni buldu. Çok mu şanslıyım ne?

Toplamda 5 dikiş atıldı. Doktor, vücut yapım az kıllı olduğu için içeride kılın büyümesinin yavaş gerçekleştiğini söyledi. Kuyruk sokumu bölgemden yaklaşık olarak serçe parmağım kadar bir parça alındı. Yaklaşık 3 yıldır ameliyattan kaçıyorum ve sadece serçe parmağı kadar parça alındı. Bence çok iyi. Ardından odama çıkarıldım.

6 saat sonra lokal anestezinin etkisi tamamen geçti. İşte ameliyattan sonrası çok sıkıntı. Saat 14’te sıvı alımına başladım ama işeyemiyordum. Kasıklarım davul gibi oldu. Hemşireler ise “ işemeye çalış yoksa sonda yapmak zorunda kalırım ve bu canını çok yakar” dedi. ( sonda, penisin içinden taa idrar torbasına kadar hortum salınarak idrar torbasını boşaltma işlemi) ben bunu öğrenince korktum, kendimi zorladım ve tam 6 ördek işedim. ( ördek şeklinde işeme kutusu veriyorlar) Resmen 1 aylık çişimi yaptım. Böylece sondaya gerek kalmadı.

Toplamda 4 torba serum verdiler. Bu serumlar da çişimi getiriyordu ama artık işeyebildiğim için içim rahattı. Anestezinin etkisi geçmeye başlayınca beni de taburcu ederler artık diye düşünürken, ameliyat olan bölgem korkunç ağrımaya başladı. Ağrıyı geçirmek için belimden iki iğne ve damardan bir küçük serum gibi birşey verdiler ama bunlar ağrımı kesmedi. Akşam saat 8-9 gibi ağrım hafifledi ve yavaş yavaş yürümeye başladım. Hastanenin içinde dolaşabiliyorum.

Hemşire, çok başın ağrıyacak bunun için bol bol kafein al dedi ama benim hiç başım ağrımadı.

Şu anda hastane odasında yatıyorum, az ağrım var sabaha hiç ağrım kalmaz diye umuyorum ve sabah taburcu olacağım. Ameliyat olmanız gerekiyorsa hemen olun eğer daha fazla kaçarsanız iyileşme süreciniz çok daha sancılı olur. Herkese bol sağlıklı günler diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calientee -- 13 Eylül 2018; 21:33:8 >
  • Merhabalar herkese bende yarın sabah saat 11:00 ameliyat olacağım. burada yazılanların bir çoğunu okudum bakalım benim serüvenim nasıl olacak.

Ameliyat sonrasında yaşadıklarımı paylaşacağım.

Kaçamıyoruz malesef tek çare ameliyat :)
  • Arkadaşlar ameliyat olalı 2 hafta oldu. Bölgeyi temizlemem gerekiyor ama Lapiden marka tüy dökücü kremle denedim bir verim alamadım. Bölgeyi göremediğim için de sıkıntı oluyor. Önereceğiniz bir tüy dökücü krem veya yöntem var mı? (Lazer epilasyon hariç)
  • Fenolle olmayın pişmanlık resmen. İnternette herkes çok basit 1 haftaya kalkarsın hiç olmamış gibi hayatına devam edersin vs diyor. Allah var hiç ağrı olmadı hafif sızı oluyordu sadece 2. Haftaya gelince akıntı başladı şakır şakır akıyor. İlk 1.5 hafta antibiyotik kullandım sonra başka ilaç verdiler kullandım 3 . Haftadayım akıntı hâlâ devam ediyor yara kapanmadı. Böyle durumlarda bildiğim kadarıyla tekrar ameliyat ediyorlar ve o bölgeyi kazıyorlar komple. E ben erken kalkayım diye bu yöntemle oldum bir sürü eziyet çektim şimdi üstüne birde ameliyat olacağım. Çok önemli işlerim vardı hiç birini yapamayacağım ömrümün 3 haftası boşa gitti daha da gidecek. Allah belanı versin kıl dönmesi ne pis hastalıksın.
  • They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    ayn benım yara bıle halen kapanmadı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

Fenolle olmayın pişmanlık resmen. İnternette herkes çok basit 1 haftaya kalkarsın hiç olmamış gibi hayatına devam edersin vs diyor. Allah var hiç ağrı olmadı hafif sızı oluyordu sadece 2. Haftaya gelince akıntı başladı şakır şakır akıyor. İlk 1.5 hafta antibiyotik kullandım sonra başka ilaç verdiler kullandım 3 . Haftadayım akıntı hâlâ devam ediyor yara kapanmadı. Böyle durumlarda bildiğim kadarıyla tekrar ameliyat ediyorlar ve o bölgeyi kazıyorlar komple. E ben erken kalkayım diye bu yöntemle oldum bir sürü eziyet çektim şimdi üstüne birde ameliyat olacağım. Çok önemli işlerim vardı hiç birini yapamayacağım ömrümün 3 haftası boşa gitti daha da gidecek. Allah belanı versin kıl dönmesi ne pis hastalıksın.
    gecmis olsun. İnternette sizin gibi fenolle olup işlem sonrası sağlığına kavuşamayan çok hasta var.

Buna ilave olarak lazerle kıl dönmesi tedavi ediyorum diyenleri de eklemek lazım. Deri altından kıl yumağının ameliyatla çıkarılmadığı her durumda nüks etmesinin daha çok olacağı belirtiliyor. Hastalıklı doku alınmazsa yine vücut bu alanda iltihap toplayacak sonra yine akıntı başlayacak.

Gerçekten de çok sıkıntılı bir rahatsızlık. Geleneksel yöntemlerle ameliyat olsanız 15cm popoda dikişle dolaşacaksın. Doktora göre ne var işte canım erkek adamsın kim görecek oranı diyor. Kimse 15 cm dikiş bence ne poposunda ne de başka yerinde ister. Ne yazık ki ülkemizde birçok meslek dalında olduğu gibi tıp alanında da kendini geliştirmekten çok uzak kalmış tıp fakültesinde gördüğü ameliyatı halen uygulayan doktorlar var. Bu yüzden de hastalar olarak 2-3 doktor gezip kafamızı karıştırmak zorunda kalıyoruz...

Ben risk aldım belki de, 7 yıldır cenel cerrah olan bir doktora ameliyat oldum. Yaşadığım ilde mikrosinusektomi yöntemi uygulayan tek doktordu kendisiydi. Şükür şuana dek bir nüksetme olmadı. Böylesine mikro cerrahi yöntemleri varken kendini geliştirmeyip bir de üstüne yaptığı ameliyatı böbürlenerek anlatan doktorlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Electro_Magnetic

gecmis olsun. İnternette sizin gibi fenolle olup işlem sonrası sağlığına kavuşamayan çok hasta var.

Buna ilave olarak lazerle kıl dönmesi tedavi ediyorum diyenleri de eklemek lazım. Deri altından kıl yumağının ameliyatla çıkarılmadığı her durumda nüks etmesinin daha çok olacağı belirtiliyor. Hastalıklı doku alınmazsa yine vücut bu alanda iltihap toplayacak sonra yine akıntı başlayacak.

Gerçekten de çok sıkıntılı bir rahatsızlık. Geleneksel yöntemlerle ameliyat olsanız 15cm popoda dikişle dolaşacaksın. Doktora göre ne var işte canım erkek adamsın kim görecek oranı diyor. Kimse 15 cm dikiş bence ne poposunda ne de başka yerinde ister. Ne yazık ki ülkemizde birçok meslek dalında olduğu gibi tıp alanında da kendini geliştirmekten çok uzak kalmış tıp fakültesinde gördüğü ameliyatı halen uygulayan doktorlar var. Bu yüzden de hastalar olarak 2-3 doktor gezip kafamızı karıştırmak zorunda kalıyoruz...

Ben risk aldım belki de, 7 yıldır cenel cerrah olan bir doktora ameliyat oldum. Yaşadığım ilde mikrosinusektomi yöntemi uygulayan tek doktordu kendisiydi. Şükür şuana dek bir nüksetme olmadı. Böylesine mikro cerrahi yöntemleri varken kendini geliştirmeyip bir de üstüne yaptığı ameliyatı böbürlenerek anlatan doktorlar var.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun size de. Fenolde de zaten iltihaplı bölgeyi çıkartıyorlar mikrosinüzektomi gibi sadece üstüne fenol atıp dikmeden bırakıyorlar.

Bugün tekrar gittim kontrole 2 3 hafta daha sürer diyor. Normal ameliyat olsam şimdiye ayaktaydık. 15 dikiş çok tâbi ama sağlık düzelsin de isterlerse yorgan diker gibi diksinler bakalım ne olacak ne zaman iyileşeceğiz.

Şimdi ki aklım olsa hemen kalkmak istiyorsam mikrosinüzektomi yok garanti çözüm istiyorsam normal ameliyatını olup geçerdim. Normal ameliyat olup sorun yaşayan hiç duymadım desem yeridir.
  • quote:

Geçmiş olsun size de. Fenolde de zaten iltihaplı bölgeyi çıkartıyorlar mikrosinüzektomi gibi sadece üstüne fenol atıp dikmeden bırakıyorlar.

Bugün tekrar gittim kontrole 2 3 hafta daha sürer diyor. Normal ameliyat olsam şimdiye ayaktaydık. 15 dikiş çok tâbi ama sağlık düzelsin de isterlerse yorgan diker gibi diksinler bakalım ne olacak ne zaman iyileşeceğiz.

Şimdi ki aklım olsa hemen kalkmak istiyorsam mikrosinüzektomi yok garanti çözüm istiyorsam normal ameliyatını olup geçerdim. Normal ameliyat olup sorun yaşayan hiç duymadım desem yeridir.

Alıntıları Göster
    haklısınız, en nihayetinde amaç öncelikle sağlımıza kavuşmak. Ama tüm ameliyat yöntemlerinde nüks etme ihtimalinden bahsediliyor. Zaten o yüzden 7-8 yöntem çıkmış durumda. Ben bu noktada mikrosinusektomiyi tercih etmiştim. şükür bir nüks olmadı. Ama olsaydı sanırım bir kez daha mikrosinusektomiyi denerdim. En son care farklı bir ameliyat denerdim gibi geliyor. Bir de nüks etme durumu yaşla da alakalı olabilir; örneğin 30'dan sonra o bölgedeki doku sertlestiginden sac, sırt vs. den dökülen tüylerin sert dokuya girmesi daha zor. Doktorlar 18-25 yas aralığında nüks etmelerin daha sık yasandığını belirtiyor.
  • quote:

haklısınız, en nihayetinde amaç öncelikle sağlımıza kavuşmak. Ama tüm ameliyat yöntemlerinde nüks etme ihtimalinden bahsediliyor. Zaten o yüzden 7-8 yöntem çıkmış durumda. Ben bu noktada mikrosinusektomiyi tercih etmiştim. şükür bir nüks olmadı. Ama olsaydı sanırım bir kez daha mikrosinusektomiyi denerdim. En son care farklı bir ameliyat denerdim gibi geliyor. Bir de nüks etme durumu yaşla da alakalı olabilir; örneğin 30'dan sonra o bölgedeki doku sertlestiginden sac, sırt vs. den dökülen tüylerin sert dokuya girmesi daha zor. Doktorlar 18-25 yas aralığında nüks etmelerin daha sık yasandığını belirtiyor.

Alıntıları Göster
    Bizim ailede ameliyat olan çok fazla var. Zaten birazda kalıtsal bir durum. Nüks eden hiç duymadım. Mikrosinüzektomi de nüks 20lerde filan normalde 5 yani normale göre 4 kat ihtimali yüksek ama sonuçta 5de 1 oranında tekrarlama riski var belki hiç tekrarlamaz 5 de 4 de büyük oran sonuçta

Lazer öneriyorlar ameliyat sonrası ama temizlik ve lazer veya tüy dökücü sanırım nüksü engelliyor. Tâbi dediğiniz faktörlerde etkili genelde yirmili yaşlarda oluyor bu hastalık zaten.
  • Atilla Kaya'ya mı oldun yoksa? saç için onun sitesinde dolaşıyodum, bu dediğin şeyi o yapıyormuş galiba mikrosinusektomi

@Electro_Magnetic
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemall92

Atilla Kaya'ya mı oldun yoksa? saç için onun sitesinde dolaşıyodum, bu dediğin şeyi o yapıyormuş galiba mikrosinusektomi

@Electro_Magnetic
    İstanbul'da yaşamadığımdan Atilla hocaya hiç gitmedim açıkcası, ama ismi internette çok çıkıyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Burada normal ameliyat olup da tekrar ameliyata giren/girecek arkadaşlara rastgelmiştim. Oran tam olarak nasıl bilemiyorum; fakat büyük bir alan kesildiğinden zannediyorum ki tüm bölgeyi temizliyorlardır. Ama şuan için mikrosinusektomiye göre oranı daha düşük vs. diyebilmek için bir veri bulamadım internette.
  • quote:

Burada normal ameliyat olup da tekrar ameliyata giren/girecek arkadaşlara rastgelmiştim. Oran tam olarak nasıl bilemiyorum; fakat büyük bir alan kesildiğinden zannediyorum ki tüm bölgeyi temizliyorlardır. Ama şuan için mikrosinusektomiye göre oranı daha düşük vs. diyebilmek için bir veri bulamadım internette.

Alıntıları Göster
    Normal arayınca bir şey çıkmıyor çünkü çok fazla spam dolu internet.

Üniversite internetine erişebilirseniz ve ingilizceniz iyiyse kaynak verebilirim.
  • Arkadaşlar bende dün saat 13:00da flap yöntemiyle ameliyat oldum. 1 gece hastanede kaldım şuan eve geldim.

Arkadaşlar öncelikle ben genel anestezi ile ameliyat oldum yani lokal anestezi ile o ameliyat atmosferini yaşamak istemedim. İyi ki öyle olmuşum. Ameliyathaneye alındım ağzıma bir hava gibi birşey verdiler. Sonra puff. Bekleme salonunda uyandım. Ardından odama çıkardılar. Bu arada uyandığımda falan ağrım sızım yoktu çok şükür. Yani elbette bi ameliyat oldu kesildi biçildi bi sızı ufak bi ağrımsı bişey oluyor ama kesinlikle rahatsız edecek boyutta değildi. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürdü sanıyorum. 2 tane 1lik serum yedim. Ara ara ağrı kesici iğneler ve mide koruyucular tabi. Bu arada ameliyat yerimde diren denilen birşey var. Kirli kanı atıyor sanırım. Cuma günüde o çıkacak. 4-5 gün benimle. En çok korktuğum şey sonda olayıydı. Burada okuduğum yorumlarda en çok belden aşağı uyuşturmalı ameliyatlar sonrası idrar yapamama zorluğuydu. Bu yüzden genel anestezi istedim. Ameliyatttan 2 saat sonra ördek verdiler ona rahatça işedim.

Şuan evdeyim yüz üstü yatıyorum. Eğer bu yazıyı okuyup ameliyattan korkan arkadaşım varsa korkmasın. Bende 1 senedir hep erteledim. Ama inanın o akıntıyı kanı çekmek daha zor.

Olmuşlara geçmiş olsun. Olacaklarada bolca cesaret. Korkmayın kurtulun ✋🏻
  • Selamın aleyküm.Bende oldum devlet hastanesinde suan.Ücret ödemeyeceğiz demi.Ve 6 ekimde askere gidecem bir sorun olurmu
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.