Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (5 Mobil) - 4 Masaüstü5 Mobil
5 sn
4.308
Cevap
70
Favori
731.343
Tıklama
Giriş
    82 Mesaj

traş bıçağı traş makinesi ise benim görüstügüm doktorlar asla tavsiye etmedi. Kuyruk sokumu derisinde tıraş makinesi çok tahriş edecektir ve tam olarak tüyleri alamayabilirsiniz. Hem de ameliyat sonrası ameliyat bölgesine tıraş bıçağı vs. kullanamayacaksınız. Ağdayı bence ilk önce doktor bir denemeli bakalım kuyruk sokumu ağdalanınca nasıl hissediliyormuş. Ben lazer yaptırıyorum şuanda her bir atışı hissediyorum lanet ederek..

Görüştüğüm doktorlardan aklıma yatan görüşleri paylasıyorum. Burada herhangi bir yöntemle sorun yasayan olursa sizin belirttiğinizi de uygulamayı düsünebilirler. Alerjiniz yoksa tüy dökücü krem varsa da biraz daha paraya kıyıp lazer epilasyon.

sağlıklı günler.
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım. Ben son ameliyattan sonra ilk yıllar 2 ayda bir o bölgeyi kıllardan arındırıyordum ama son bir kaç yıldır yapmadım. Ama hergün sabah ve akşam siliyorum o bölgeyi. Lazer düşündüm ama bir kaç sene sık sık seans tekrarı gerekiyormuş. Maliyetten dolayı vazgeçtim. Bu arada bölgenin tek başına temizlenmesi yetmiyor. Sırt ve ense kısmından dökülebilecek kıllar bile hasta edebiliyormuş. O sebeple oralarada çözüm lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Electro_Magnetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba arkadaşlar 1-1.5 aydır fazla oturduğumda kuyruksokumumda bir acı hissediyordum fazla önemsemedim daha sonra çok hafif kokulu akıntılar olmaya başladı onları da önemsemedim sivilce falan olabilir diye 18 Ağustos 2018 günü akıntı daha şiddetli oldu ve iç çamaşırımda hissettim internetten baktım kıl dönmesi çıktı direk hemen özel bir hastaneye gittim şansıma bayram tatili çoktan başlamış hastanede kimse kalmamış.

O günden beri oturamıyorum hep yüzüstü yattım ve gerçekten hayat kalitesini aşırı düşüren bir hastalıkmış.

Antibakteriyel ıslak mendille gün içinde akıntıları temizliyorum.Geceleri batikon sürüyorum.Fakat bugün temizlerken hafif şiştiğini farkettim acaba apseleşiyor mu?

Doktorlar şuan bayram tatilindeler mesaiye 27 Ağustos pazartesi günü başlayacaklar galiba ben de o günü bekliyorum mecbur.

Mikrosinuzektomi yöntemi benim için tek çare gibi gözüküyor çünkü 20 Eylül gibi üniversite okuduğum şehre gideceğim. Ayrıca Eylülün başında direksiyon sınavım da var.

Mikrosinuzektomi yöntemini deneyen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Umarım benimki mikrosinuzektomi yöntemine uygundur çünkü diğer yöntemler için yeterli zamanım yok ve kaç gündür oturamıyorum.

EDIT: Bugün özel bir hastanede muayene oldum ve doktor kıl dönmen var dedi. Mikrosinusektomi yöntemine uygunsun dedi. Birkaç tetkik yapıldıktan sonra yarın sabaha ameliyatı ayarladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Varun55 -- 28 Ağustos 2018; 12:25:41 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    811 Mesaj
    2 hafta olacak ameliyat olali benim iyileşme ilk hafta çok iyiyken bu hafta çok kötüyüm dünden beri ne zaman tuvalete otursam sarıl sarıl iltihap kan şu akıyor. Gittim doktora sıktı boşalttı iltihabı akşam oldu oturdum klozete yine aynı 2 gün daha bekliycem 2 tane antibiyotik verdi belki etki ederde iltihap oluşmaz.Korkum yarayı tekrar açıp iltihabı boşaltıp tekrar dikiş atmaları boyle tedavi yöntemi varsa eğer acısını düşünmek bile istemiyorum

|
    |
    Bugün mikrosinüsektomi yöntemiyle ameliyatımı oldum beklediğimden rahat geçti şuan eve geldim. Doktor 2 antibiyotik 1 ağrı kesici yazdı, sadece yarın pansumanım varmış şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat tamamen rahat değilim yürürken temkinli yürüyorum. Doktor her ne kadar oturabilirsin dese de riske atmak istemiyorum birkaç gün daha yüzüstü yatacağım. Umarım bir an önce iyileşip kurtulurum. Tabii ki hijyene çok dikkat etmek lazım.

|
    |

Bir kez daha kontrole gittim doktor ilk dikisi gördüğünde iyileşmiş desede bir sıktı kalçamı garip seslerle iltihap boşalttı adamın yüzü düştü vücut yarada ki boşluğu daha doldurmamış dedi epey uzun sürecek dedi iyileşmen 24 unde de üniversite açılıyor napacam bilmiyorum

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

Günlük olarak kullanayim bare burayı

Bir kez daha kontrole gittim doktor ilk dikisi gördüğünde iyileşmiş desede bir sıktı kalçamı garip seslerle iltihap boşalttı adamın yüzü düştü vücut yarada ki boşluğu daha doldurmamış dedi epey uzun sürecek dedi iyileşmen 24 unde de üniversite açılıyor napacam bilmiyorum
    Geçmiş olsun hocam hangi yöntemle ameliyat oldunuz?

Hocam flap yöntemi herhalde hiç sormadım

|
    |
    Varun55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Artık pansuman yapmana gerek yok iltihap akan yere kadın pedi tak dedi garibime gitti ne alakaysa

|
    |

Bugün doktora gittim perşembe günü gel hastaneye yatırıcam dedi yara yeri dolmuyor dedi napacagini bilmiyorum

|
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Derinhoca7

Kil dönmesini lazerle aldiran var mi? Lutfen lazerle olanlar su isi anlatabilir mi?
    sadece lazer ile bu rahatsızlıktan kurtulamazsınız. Ameliyat ile deri altındaki kıl yumağı çıkarılmalı. Sonrasında lazer epilasyon ile deri üzerindeki tüyleri aldırarak nüks etme ihtimalini azaltabilirsiniz.

Mikrosinüsektomi yöntemini bir araştırın, şuanda uygulanan en basit ameliyat türü.
    |
    |
    Bugün ameliyatı oldum arkadaşlar. Sana sesleniyorum, buralarda çare arayan arkadaşım. Eğer doktorun ameliyat olacaksın dediyse kaçışın yok. Eğer ameliyat olmazsan kıl içeride daha fazla büyüyeceği için iyileşme süreci çok zor olacak. Öyleyse başlayalım.

Doktorum gece 12’den sonra hiçbirşey yeme içme, sabah 7:30 da hastanede ol dedi. Dediklerine uydum, sabah saat 8’de ameliyata girdim 8:45’te çıktım. Ben 3 yıldır ameliyattan kaçıyorum ama buraya kadarmış hiç oturamamaya başlayınca ameliyat olmaya karar verdim.

Ameliyatta hiç sorun yok. Ben lokal anestezi oldum ameliyatta en çok acıtan nokta bele yapılan iğne. Doktor oturmamı ve kambur şekilde durmamı söyledi. Belimde sinek ısırığı gibi birşey hissettim sonra ise belden aşağısı komple gitti. Doktorcum popomda serbest çalışırken ben uyukladım o derece hiçbirşey hissetmedim. Doktor geçmiş olsun dedi ben de ne ara yaptınız dedim. Az kıllı bir vücudum olmasına rağmen bu kıl dönmesi geldi beni buldu. Çok mu şanslıyım ne?

Toplamda 5 dikiş atıldı. Doktor, vücut yapım az kıllı olduğu için içeride kılın büyümesinin yavaş gerçekleştiğini söyledi. Kuyruk sokumu bölgemden yaklaşık olarak serçe parmağım kadar bir parça alındı. Yaklaşık 3 yıldır ameliyattan kaçıyorum ve sadece serçe parmağı kadar parça alındı. Bence çok iyi. Ardından odama çıkarıldım.

6 saat sonra lokal anestezinin etkisi tamamen geçti. İşte ameliyattan sonrası çok sıkıntı. Saat 14’te sıvı alımına başladım ama işeyemiyordum. Kasıklarım davul gibi oldu. Hemşireler ise “ işemeye çalış yoksa sonda yapmak zorunda kalırım ve bu canını çok yakar” dedi. ( sonda, penisin içinden taa idrar torbasına kadar hortum salınarak idrar torbasını boşaltma işlemi) ben bunu öğrenince korktum, kendimi zorladım ve tam 6 ördek işedim. ( ördek şeklinde işeme kutusu veriyorlar) Resmen 1 aylık çişimi yaptım. Böylece sondaya gerek kalmadı.

Toplamda 4 torba serum verdiler. Bu serumlar da çişimi getiriyordu ama artık işeyebildiğim için içim rahattı. Anestezinin etkisi geçmeye başlayınca beni de taburcu ederler artık diye düşünürken, ameliyat olan bölgem korkunç ağrımaya başladı. Ağrıyı geçirmek için belimden iki iğne ve damardan bir küçük serum gibi birşey verdiler ama bunlar ağrımı kesmedi. Akşam saat 8-9 gibi ağrım hafifledi ve yavaş yavaş yürümeye başladım. Hastanenin içinde dolaşabiliyorum.

Hemşire, çok başın ağrıyacak bunun için bol bol kafein al dedi ama benim hiç başım ağrımadı.

Şu anda hastane odasında yatıyorum, az ağrım var sabaha hiç ağrım kalmaz diye umuyorum ve sabah taburcu olacağım. Ameliyat olmanız gerekiyorsa hemen olun eğer daha fazla kaçarsanız iyileşme süreciniz çok daha sancılı olur. Herkese bol sağlıklı günler diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calientee -- 13 Eylül 2018; 21:33:8 >
    |
    |

• Çavuş
    62 Mesaj
    Merhabalar herkese bende yarın sabah saat 11:00 ameliyat olacağım. burada yazılanların bir çoğunu okudum bakalım benim serüvenim nasıl olacak.

Ameliyat sonrasında yaşadıklarımı paylaşacağım.

Kaçamıyoruz malesef tek çare ameliyat :)
    |
    |
    Arkadaşlar ameliyat olalı 2 hafta oldu. Bölgeyi temizlemem gerekiyor ama Lapiden marka tüy dökücü kremle denedim bir verim alamadım. Bölgeyi göremediğim için de sıkıntı oluyor. Önereceğiniz bir tüy dökücü krem veya yöntem var mı? (Lazer epilasyon hariç)

|
    |
    Fenolle olmayın pişmanlık resmen. İnternette herkes çok basit 1 haftaya kalkarsın hiç olmamış gibi hayatına devam edersin vs diyor. Allah var hiç ağrı olmadı hafif sızı oluyordu sadece 2. Haftaya gelince akıntı başladı şakır şakır akıyor. İlk 1.5 hafta antibiyotik kullandım sonra başka ilaç verdiler kullandım 3 . Haftadayım akıntı hâlâ devam ediyor yara kapanmadı. Böyle durumlarda bildiğim kadarıyla tekrar ameliyat ediyorlar ve o bölgeyi kazıyorlar komple. E ben erken kalkayım diye bu yöntemle oldum bir sürü eziyet çektim şimdi üstüne birde ameliyat olacağım. Çok önemli işlerim vardı hiç birini yapamayacağım ömrümün 3 haftası boşa gitti daha da gidecek. Allah belanı versin kıl dönmesi ne pis hastalıksın.

ayn benım yara bıle halen kapanmadı :D
    |
    |
    They Killed Kenny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

Fenolle olmayın pişmanlık resmen. İnternette herkes çok basit 1 haftaya kalkarsın hiç olmamış gibi hayatına devam edersin vs diyor. Allah var hiç ağrı olmadı hafif sızı oluyordu sadece 2. Haftaya gelince akıntı başladı şakır şakır akıyor. İlk 1.5 hafta antibiyotik kullandım sonra başka ilaç verdiler kullandım 3 . Haftadayım akıntı hâlâ devam ediyor yara kapanmadı. Böyle durumlarda bildiğim kadarıyla tekrar ameliyat ediyorlar ve o bölgeyi kazıyorlar komple. E ben erken kalkayım diye bu yöntemle oldum bir sürü eziyet çektim şimdi üstüne birde ameliyat olacağım. Çok önemli işlerim vardı hiç birini yapamayacağım ömrümün 3 haftası boşa gitti daha da gidecek. Allah belanı versin kıl dönmesi ne pis hastalıksın.
    gecmis olsun. İnternette sizin gibi fenolle olup işlem sonrası sağlığına kavuşamayan çok hasta var.

Buna ilave olarak lazerle kıl dönmesi tedavi ediyorum diyenleri de eklemek lazım. Deri altından kıl yumağının ameliyatla çıkarılmadığı her durumda nüks etmesinin daha çok olacağı belirtiliyor. Hastalıklı doku alınmazsa yine vücut bu alanda iltihap toplayacak sonra yine akıntı başlayacak.

Gerçekten de çok sıkıntılı bir rahatsızlık. Geleneksel yöntemlerle ameliyat olsanız 15cm popoda dikişle dolaşacaksın. Doktora göre ne var işte canım erkek adamsın kim görecek oranı diyor. Kimse 15 cm dikiş bence ne poposunda ne de başka yerinde ister. Ne yazık ki ülkemizde birçok meslek dalında olduğu gibi tıp alanında da kendini geliştirmekten çok uzak kalmış tıp fakültesinde gördüğü ameliyatı halen uygulayan doktorlar var. Bu yüzden de hastalar olarak 2-3 doktor gezip kafamızı karıştırmak zorunda kalıyoruz...

Ben risk aldım belki de, 7 yıldır cenel cerrah olan bir doktora ameliyat oldum. Yaşadığım ilde mikrosinusektomi yöntemi uygulayan tek doktordu kendisiydi. Şükür şuana dek bir nüksetme olmadı. Böylesine mikro cerrahi yöntemleri varken kendini geliştirmeyip bir de üstüne yaptığı ameliyatı böbürlenerek anlatan doktorlar var.

• Yüzbaşı
    600 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Electro_Magnetic

gecmis olsun. İnternette sizin gibi fenolle olup işlem sonrası sağlığına kavuşamayan çok hasta var.

Buna ilave olarak lazerle kıl dönmesi tedavi ediyorum diyenleri de eklemek lazım. Deri altından kıl yumağının ameliyatla çıkarılmadığı her durumda nüks etmesinin daha çok olacağı belirtiliyor. Hastalıklı doku alınmazsa yine vücut bu alanda iltihap toplayacak sonra yine akıntı başlayacak.

Gerçekten de çok sıkıntılı bir rahatsızlık. Geleneksel yöntemlerle ameliyat olsanız 15cm popoda dikişle dolaşacaksın. Doktora göre ne var işte canım erkek adamsın kim görecek oranı diyor. Kimse 15 cm dikiş bence ne poposunda ne de başka yerinde ister. Ne yazık ki ülkemizde birçok meslek dalında olduğu gibi tıp alanında da kendini geliştirmekten çok uzak kalmış tıp fakültesinde gördüğü ameliyatı halen uygulayan doktorlar var. Bu yüzden de hastalar olarak 2-3 doktor gezip kafamızı karıştırmak zorunda kalıyoruz...

Ben risk aldım belki de, 7 yıldır cenel cerrah olan bir doktora ameliyat oldum. Yaşadığım ilde mikrosinusektomi yöntemi uygulayan tek doktordu kendisiydi. Şükür şuana dek bir nüksetme olmadı. Böylesine mikro cerrahi yöntemleri varken kendini geliştirmeyip bir de üstüne yaptığı ameliyatı böbürlenerek anlatan doktorlar var.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun size de. Fenolde de zaten iltihaplı bölgeyi çıkartıyorlar mikrosinüzektomi gibi sadece üstüne fenol atıp dikmeden bırakıyorlar.

Bugün tekrar gittim kontrole 2 3 hafta daha sürer diyor. Normal ameliyat olsam şimdiye ayaktaydık. 15 dikiş çok tâbi ama sağlık düzelsin de isterlerse yorgan diker gibi diksinler bakalım ne olacak ne zaman iyileşeceğiz.

Şimdi ki aklım olsa hemen kalkmak istiyorsam mikrosinüzektomi yok garanti çözüm istiyorsam normal ameliyatını olup geçerdim. Normal ameliyat olup sorun yaşayan hiç duymadım desem yeridir.

• Çavuş
    82 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

Geçmiş olsun size de. Fenolde de zaten iltihaplı bölgeyi çıkartıyorlar mikrosinüzektomi gibi sadece üstüne fenol atıp dikmeden bırakıyorlar.

Bugün tekrar gittim kontrole 2 3 hafta daha sürer diyor. Normal ameliyat olsam şimdiye ayaktaydık. 15 dikiş çok tâbi ama sağlık düzelsin de isterlerse yorgan diker gibi diksinler bakalım ne olacak ne zaman iyileşeceğiz.

Şimdi ki aklım olsa hemen kalkmak istiyorsam mikrosinüzektomi yok garanti çözüm istiyorsam normal ameliyatını olup geçerdim. Normal ameliyat olup sorun yaşayan hiç duymadım desem yeridir.

Alıntıları Göster
    haklısınız, en nihayetinde amaç öncelikle sağlımıza kavuşmak. Ama tüm ameliyat yöntemlerinde nüks etme ihtimalinden bahsediliyor. Zaten o yüzden 7-8 yöntem çıkmış durumda. Ben bu noktada mikrosinusektomiyi tercih etmiştim. şükür bir nüks olmadı. Ama olsaydı sanırım bir kez daha mikrosinusektomiyi denerdim. En son care farklı bir ameliyat denerdim gibi geliyor. Bir de nüks etme durumu yaşla da alakalı olabilir; örneğin 30'dan sonra o bölgedeki doku sertlestiginden sac, sırt vs. den dökülen tüylerin sert dokuya girmesi daha zor. Doktorlar 18-25 yas aralığında nüks etmelerin daha sık yasandığını belirtiyor.

Reklamlar
Media Sözlük
Lastik Avcısı
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.