Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (197. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: isokocak
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BanaMıDediniz

Kuyruk sokumunda Delik yok terleme ağrı ve hafif koku var

Nüks var mıdır?

Ağrı veya koku olduğu zaman tuvalet kağıdıyla silerken akıntı vs var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdaking

quote:

Orijinalden alıntı: BanaMıDediniz

Kuyruk sokumunda Delik yok terleme ağrı ve hafif koku var

Nüks var mıdır?

Ağrı veya koku olduğu zaman tuvalet kağıdıyla silerken akıntı vs var mı?

Yok akıntı yok yarın doktora gitcem
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard78

Lanet olası ameliyati bende 01.03.2018 günü canakkale mehmet akif ersoy devlet hastanesinde bende oldum. Ameliyat iyi gecti arkdaslar korkulacak hicbir sey yok ve benim olay 3-4 yıllık bir olaymış nasıl farkina varmadın dedi doktor her neyse doktorun dedigine gore orayi temizledi makata yakin oldugu icin dikti kapattı geçen gun pansumanci pansuman yaparken fark ettim daha dogrusu arkadasim fotografini cekti kuyruk sokumunun baslangicinda pipet gibi bir kamış vardi (sanirim dren oluyor) onu pis kan aksin diye koyduk dedi her neyse o pipet gibi olan dalganin ordan benim makata doğru dikis vardi sanirim primer kapatma yapti ki arastirmalarima gore tekrar riski cokmus (deneyip gorcez) asker olduğum icin ve hava degisimine gidecegim icin on gun hastanede yatmami onerdi doktor (bu on gun askerlikten sayildi tabi on gun snra dreni aliriz dedi yan yatabilirsin gezebilirsin dedi yuz ustu yatiyorum ama arada doktorum sirt ustu de yat dedi dikislerle ilgili birşey demedi su an agri sizi birşey yok hemsireler stajerler benim icin seferber oldular suyumu ilacimi eksik etmiyorlar ameliyat olduğum gunden beri sulu yiyecekler tuketiyorum bugün 4 uncu gun buyuk tuvalete cikamadim cesaret edip de insallah kabız olmayız kayisili meyve suyu tuketiyoruz bol bol bakalım neler olcak ilerleyen gunlerde hepinize gecmis olsun arkdaslar korkulcak sıkılacak birşey yok...

Hocam geçmiş olsun, anladığım kadarıyla kesip biçerek klasik tedavi yöntemi uyguyorlar.
    Size herhangi bir alternatif önerisinde bulundular mı tedavi için? Fenol, mikro bilmem ne falan filan.
    Ben de Çanakkale'deyim de dren-ameliyat vs. korkutuyor. hiç devlet hastanesiyle zaman kaybetmeyeyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyy

quote:

Orijinalden alıntı: hard78

Lanet olası ameliyati bende 01.03.2018 günü canakkale mehmet akif ersoy devlet hastanesinde bende oldum. Ameliyat iyi gecti arkdaslar korkulacak hicbir sey yok ve benim olay 3-4 yıllık bir olaymış nasıl farkina varmadın dedi doktor her neyse doktorun dedigine gore orayi temizledi makata yakin oldugu icin dikti kapattı geçen gun pansumanci pansuman yaparken fark ettim daha dogrusu arkadasim fotografini cekti kuyruk sokumunun baslangicinda pipet gibi bir kamış vardi (sanirim dren oluyor) onu pis kan aksin diye koyduk dedi her neyse o pipet gibi olan dalganin ordan benim makata doğru dikis vardi sanirim primer kapatma yapti ki arastirmalarima gore tekrar riski cokmus (deneyip gorcez) asker olduğum icin ve hava degisimine gidecegim icin on gun hastanede yatmami onerdi doktor (bu on gun askerlikten sayildi tabi on gun snra dreni aliriz dedi yan yatabilirsin gezebilirsin dedi yuz ustu yatiyorum ama arada doktorum sirt ustu de yat dedi dikislerle ilgili birşey demedi su an agri sizi birşey yok hemsireler stajerler benim icin seferber oldular suyumu ilacimi eksik etmiyorlar ameliyat olduğum gunden beri sulu yiyecekler tuketiyorum bugün 4 uncu gun buyuk tuvalete cikamadim cesaret edip de insallah kabız olmayız kayisili meyve suyu tuketiyoruz bol bol bakalım neler olcak ilerleyen gunlerde hepinize gecmis olsun arkdaslar korkulcak sıkılacak birşey yok...

Hocam geçmiş olsun, anladığım kadarıyla kesip biçerek klasik tedavi yöntemi uyguyorlar.
    Size herhangi bir alternatif önerisinde bulundular mı tedavi için? Fenol, mikro bilmem ne falan filan.
    Ben de Çanakkale'deyim de dren-ameliyat vs. korkutuyor. hiç devlet hastanesiyle zaman kaybetmeyeyim mi?

Vala hocam bugun 18 inci gün hiç ağrım sızım olmadi yarin dikişlerimi aldiracagim sana tavsiyem devlet hastanesinde ol korkulacak hicbir sey yok sanki micro yöntemi ile ameliyat olmus gibiyim hicbir sikinti yok allaha şukur... canakkale deki kepezdeki hastane yeni guzel de ilgileniyor lar acikcasi ben diger yontemleri arastirdim asker olduğum icin mecbur devlet hastanesinde olmaya karar verdim askerde iken memur abimizin tavsiyesi ile dr. ali yarimkaya genel cerrah uzmanina gittim kendisi cok iyi ilgileniyor sağolsun ameliyatta çok guzel gecti 3 gune hastaneden cikariyor ameliyat olanlari pansumana cagiriyor hergun bu kadar... Ameliyattan snra sirt ustu yatmani istiyorum dedi ameliyat yapilan yere baski olsun ki pis kan disari ciksin dedi onun haricinde yuruyeblir yuz ustu ve yan yatabilirsin dedi. Senin soyledigin O yontemleri ali beye de sordum bn ona ameliyatta karar verebilrim dedi oyle diyince bnde birsey diyemedim bu bana yaptığı yontemde diger yontemlerde de tekrar rski cokmus kendisi soyledi ameliyattan sonra yapilmasi gereken temiz tutmak ve terletmemek başka birşey yok... Sormak istedigin aklina takilan olursa cevapların hocam geçmiş olsun simdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Dün tesadüfen acıdığını farkettim. Sanki yarılmaya başlamış gibi. Yara kremi sürdüm şimdi daha iyi.
    Kıl dönmesi böyle mi oluyor yoksa?

Adam götünün resmini çekip atmış Allah'ım yav çıldırıyorum

• Yalan Söylemeyen Adam kullanıcısına yanıt
    Auauauauauuauaeee kahkaha attım lann

• 1 2 sayfadan fazla okuyamadım. Allah başa vermesin cidden kötü bi rahatsızlık imiş.

• benim de ameliyat olmam gerekiyormuş. bugüne kadar hiç ağrı, sızı yapmadı. tek sorunum kanama. acaba ameliyat olana kadar pansumanla kanamayı azaltabilir miyim? zira yakın zamanda olamayacağım ameliyat. bilgisi olan biri yanıtlarsa memnun olurum.
  • ben geçen yıl ameliyat oldum izmir idea klinikte mikro sinüsektomi ile. 6 ay sonra nüksetti arkadaşlar. çok da iyi bir metot değil ama bu hastalıkta nüksetmeme ihtimali olan bi tedavi yöntemi yok. her yöntem çileli. nasıl lanet bi hastalıktır arkadaş bu ya.
  • jessusse kullanıcısına yanıt
    ben de mikrosinusektomi yöntemi ile başka bir ilde ameliyat oldum. ameliyat bölgesi açık bırakıldı ve 1 ayda anca kapanabildi, küçük bir kesi olduğundan çok problem değildi yaranın açık olması. Bununla birlikte, tekrar etmemesi için çok dikkat ettim. Bu süre zarfında örneğin saç tıraşı olduktan sonrası saçımı yıkatsam bile, ameliyat bölgesine ufak tefek kıllar duş esnasında yine kaçar diye orasını bandajla kapatıp öyle duş alıyordum. hergün bol suyla yıkayıp kuru tuttum.. özetle takıntılı bir şekilde dikkat etmeye çalıştım. yaklasık 4 ay oldu ameliyat olalı ve halen günlük duş aldığımda ameliyat bölgesini dikkatlice yıkıyorum ve tüy dökücü kremle o bölgenin tüylü olmamasına özen gösteriyorum (ayda bir tüy dökücü krem kullanmakta fayda var).

Bence ameliyat kadar çok dikkatli bir şekilde ilgili bölgenin temiz tutulması da önemli. bu hastalıkla ilk karşılaştığımda doğruyu söylemek gerekirse o bölge için dikkatli bir temizlik yapmıyordum. Siz de böyle dikkat ettiğinizi düşünüyorsanız, bu durumda ameliyatın başarısız geçme ihtimali üzerinde durabiliriz. Zaten hangi yöntemi kullanırlarsa kullansınlar tekrar etme olasılığından bahsederek doktorlar kendilerini güvenli bölgede tutmak istiyorlar..

hepimize geçmiş olsun.
  • Merhaba arkadaşlar. Bu dertten muzdaribim maalesef.
    Mikro sinüsektomi yöntemiyle ameliyat olan arkadaşlar var mı? Uydurma bir yöntem mi yoksa gerçekten sonuca ulaştırıyor mu? Diğer türlü yöntemlerde gerçekten alınan bölge ve iyileşme süresi çok fazla.
  • 11 sene önce normal yöntemle ameliyat olmuştum. Ameliyattan sonra 1 sene geçmeden tekrarladı yada bir tane daha vardı doktor almadı bilmiyorum. Daha sonra baya iltihaplanma oldu Ankara'dayken ve doktora gittim doktor çok iltihap var acil almam lazım diye acil ameliyata aldı ve ameliyatla iltihap temizlettim. 2 ay sonra gel kılı alalım dedi. Ameliyat sonrası sıkıntıları tekrar yaşamamak için (Oturamama, Tuvalet VS.) ve flap kaydırma olmamak içimin 2. Kıl dönmesi Ameliyatını 10 sene ertelim. Daha sonra internetten araştırırken Dr. Hacı Mehmet Ulusal ı buldum. Antalya Radon Tıp merkezinde. Ona muayene için gittim. Mikro Sinüsektomi yöntemiyle yaptığı için. (Bu arada ben Isparta da yaşıyorum. Gitmeden önce Isparta da bir cerraha gittim flap kaydırma olmam gerektiğini söyledi.) Dr. Mehmet Ulusal a muayene için gittim baktı 2 yerde kıl dönmesi var dedi. İstersen hemen alalım dedi. Bende kabul ettim. Genelde lokal yapıyorlar ama ben bayıltmalarını istedim. İlk ameliyatımı lokal oldum acı hissedilmiyor ama yapılan işlem hissediliyor ve beni huylandırıyor :) o yüzden bayıltılmak istedim. Ameliyat kısa sürdü odaya aldılar serum taktılar 10 dk sonra serum bitti ve beni taburcu ettiler. Arabama bindim gittim. Şuan 3 haftayı geçti çok şükür bir sıkıntı yok çok ufak bi açıklık var. 2 hafta sonra dikişler alındı. Hayatımda önceki ameliyat daki gibi bir kısıtlama yok. Kendimi bildim bileli günlük duş alırım. Benim için en büyük artısı duş alabiliyor olmam ve bu konuda bir kısıtlaması olması ve işlerimi aksatmadı hiç. 2 ameliyat türü deneyen biri olarak söylüyorum kesinlikle ve kesinlikle mikro sinüsektomiyi ve Dr. Mehmet Ulusalı tavsiye ederim. Flap kaydırma olmadım hiç ama olanlardan biliyorum çok sıkıntılı. Flap kaydırma olmamak için 10 sene erteledim. Bu arada 10 senede bir sürü yöntem denedim. Isırgan otu VS. Hiç birisi çözüm olmadı bende. Boşuna vakit kaybetmeyin mikro sinüsektomi ile kurtulun. Bu işin uzmanı Antalyada. Benden önceki hasta hem kıl dönmesi hem hemoroid ameliyatını aynı anda oldu 10 dk içinde giyindi gitti. Bu arada benim 10 sene geçtiği için bacak aramdan bile iltihap geldiği oluyordu. Isırgan bu anlamda işe yarıyor ve iltihaplanmayı azaltıyor. Neden bu kadar uzun yazdığımı da belirteyim. 10 sene çok uzun bir zaman o yüzden baya araştırma ve deneme yapma şansım oldu :) Yaşamayan bilemez iltihaplandığındaki patlayana kadar verdiği sıkıntıları VS. Yardımcı olabilmek adına detaylı bir şekilde anlattım. Geçmiş olsun herkese.

• Bu arada 2 tane kıl dönmesi olmasına ve ilerlemiş olmasına rağmen ameliyat sonrası hiç ağrım olmadı desem yeridir. Sadece ufak tefek karıncalanma hissi oldu. Doktor her ihtimale karşı apranax yazdı. Benim ameliyatımda ağrı olmaz ama ne olur ne olmaz diye yazıyorum ağrın olursa atarsın dedi. Her ihtimale karşı ilk gün gece yatmadan attım sonrasında bir daha atmadım ve çok şükür ağrım olmadı. Dışarıda 7-8 cm birisi 5-6 cm diğeri iki kesik var ama içeride baya kestiğim var birbiri arasında köprü VS. Buna rağmen ağrım olmadı.

• Arkadaşlar tüm doğal ilaç tedavilerinde olduğu gibi ısırgan otu tedavisinde de bitkinin durumu ve uygulamanın doğruluğu önemli. Bu yüzden herhangi bir yerden toplanmış, uygun olmayan şartlarda kurutulmuş ve yine uygun olmayan şekilde paketlenmiş bir ot ile fayda göremeyebilirsiniz. Ayrıca otun uygulama şekline de özen göstermelisiniz.

Ben ilk ameliyatımdan 1 yıl sonra kıl dönmesi tekrarlayınca şok olmuş ve her ne kadar inanmasam da doğal tedaviyi denemeye karar vermiştim. Sağlıkçı olan eşimin de tavsiyesiyle medyadan tanınmış bir doktorun ürününü 1 hafta kullandım. Tam 8 yıl rahat ettim. Ne akıntım ne ağrım kalmamıştı. Bir arkadaşa da tavsiye ettim. O da aynı şekilde kullandı ve fayda gördü. 8 yıldan sonra ayda bir ufak tefek akıntı geliyor ama yeni bir oluşum mu yoksa eskisi mi bilemiyorum. Yakın zamanda tekrar uygulama yapacağım.
  • Mikrosinusektomi yöntemiyle ameliyat olmuştum Ocak,2018'de. Öncesi sayfalarda da detaylı olarak gelişmeleri paylaşmıştım. Görüşlerim şu şekilde arkadaslar:

1-) Bir ameliyat için 8-9 yöntem varsa yani bir ameliyatın tek doğru yöntemi yoksa bu durumda hangi yönteme basvurursanız vurun, TEKRAR ETME OLASILIĞI MEVCUTTUR. Benim yöntemim en garanti diyen doktora da inanmayın derim. nüks etme olasılığı olduğunu flap yöntemi, mikrosinusektomi yöntemi uygulayan tüm hocalarımız belirtti. (5 doktor gezdim)

2-) Aslında birçok yöntem işe yarıyor, burada bence asıl problem ameliyattan sonra kuyruk sokumu bölgesini ne kadar koruduğunuz? Günlük duş alıyo rmusun, bölgeyi iyice temizliyor musun? kıl, tüy o bölgede tutunamasın diye o bölgede tüyleri düzenli alıyor musun? Bunları yapmayıp bir de kuyruk sokumuna baskı edecek sekilde yayılarak oturmaya devam mı ediyorsun? Bu hataları yapıyorsanız, tekrar nüks etme adayısınız demektir.

3-) Bunun ısırganla veya baska bir yöntemle tedavisi yok arkadaslar. Bu bitkisel yöntemler sadece apse acısını dindirebilir belki, ama icinizde kıl yumağı büyümeye devam eder ve yine akıntı yine koku sizi bulur er veya gec bulur.. Burada karar size kalmış benim ağrım dinsin içimdeki kıl yumağı büyüsün dursun 5-6 yıl agrı yapmazsa kardır dersiniz alternatifler bulunabilir belki. Benim çok agrim yoktu, ama senede 3-4 akıntı bile gerilmeme lanet kokusundan bıkmama yetmisti.

Ben flap yöntemi ile olmadım, niye olmadım? mikrosinusektomi çok güvenilir diye mi? Hayır... yahu bir ameliyat düsünün poponuzun yarisini kesip alıyorlar, öteki yarısını da kaydırıyorlar ve iyilesme süreci 2 ayı buluyor.. Bunu yapmadan önce elimdeki alternatifleri denedim sadece, riske attım belki de! Şükür Ocak ayından bu yana tekrar etmedi. Bir de Lazer epilasyon seanslarına basladım o bölgedeki tüyleri komple aldırıyorum, böylece enseden sırttan dökülen tüylerin orada tutunup deri altına gecmesi önlenmis olacak(doktorların belirttiği rivayet)

Hangi yöntemle olursanız olun, ameliyat bölgesine ayrı bir özen gösterin, temiz tutun, kıllardan arındırın. HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN. Korkulacak bir durum yok vakitlice ameliyatınızı olun.
  • Arkadaşlar pazartesi ameliyat oldum lokal anesteziyle, 2 gün sonra inanilmaz şiddetle baş, boyun, sırt ve bel ağrısı yaşıyorum dünden bu yana. Kafein, su falan fayda etmiyor. Yatarken sıkıntı yok ama ayağa kalktığım anda sanki sopayla vuruluyor gibi saplaniyor ağrı. Böyle sorun yaşayan oldu mu, kaç günde geçti, nasıl hafifledi?

• Arkadaşlar bir sorum olucak bende bu lanet hastalığa yakalandim sanirim daha çok ilerlemedi arada bi akıntı yapiyor. Micro yöntemi ile ameliyat olsam kaç günde askeri eğitim almaya başlayabilirim. Kısıtlı zamanim var en hızlı ne kadar zamanda iyilesiyor. Askeri eğitimi etkilememesi lazim.

• Perşembe günü ameliyat oldum. 8 tane dikişim var. Yüz üstü uzanmaktan belim inanılmaz ağrıyor,yan yatmaktan da korkuyorum dikişler açılır diye. Bu konuda tavsiyesi olan var mı ?

• Arkadaşlar Dr İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği ısırgan otu lapası tülbenti üzerine kuyruk sokumunu denk getirecek şekilde uygulayıp başarılı sonuç alan varmı? Saraçoğlu gün aşırı 10-15 dk bu işlem yapıldığında bölgedeki derinin incelip delindiğini cerahatin akmaya başlayacağını ve kılların gözükeceğini anlatıyor, ve bu esnada ateşte ısıtılmış cımbız ile kılların alınabileceğini söylüyor.Daha önce çok ağrım olduğunda Pendik Kurtköyde bir hastanede dr neşter ile bir miktar temizledi ama iyileşince ameliyat etmemiz lazım dedi, ameliyat olmadım, birkaç sene birşey olmadı, ama artık tekrar hafif bir ağrı başladı, gene başlıyor demekki. Fatih Sultan Mehmet Hastanesinde bu konuda uzman doktorlar var, oraya gitmeyi düşünüyorum, öneri ve görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.
  • Hepinize geçmiş olsun, çok kötü bir şey olduğu belli.

Vücudum kıllı. Malum bölgede de var. Almıyorum ama kılları. Almak mı lazım? Sorun olur mu? Tuvalet temizliğine dikkat eden, her gün de duş alan biriyim. Ne tavsiye edersiniz? Yakalanmak istemem bu hastalığa.
  • 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.