Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.316
Cevap
70
Favori
737.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1005
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 28 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28093
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1005
  • Favoriye Eklediklerim 70
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kullanici (1 mesaj) Xaero (1 mesaj) mefairo (1 mesaj) yigitboylu (1 mesaj) faruk (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1160 mesaj) Mobil (1400 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (40 mesaj)
  • @
Giriş
    mikrosinüsektomi işe yarıyor mu? veya fenol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yapıtıranlar işe yaradığını belirtiyor.. ben birkaç genel cerrah ile görüştüm... Kişisel fikrim şudur:

- Mikrosinusektomi, flap, fenol, acık ameliyat daha iyidir daha kötüdür diye birsey demek çok da doğru değil. Eğer biri diğerinden daha iyi olsaydi sadece o yöntem yapılırdı ki doktorlar da ayni şeyi belirttiler.. Her teknikte nüks etme ihtimali yine var arkadaşlar.. Flap yapan doktor mikrosinusektomi daha çok nüks ediyor diye söylerken, mikrosinusektomi yapan da flap daha çok nüks ediyor diyor...

- Kendim için: 15 gün oturamamak işlerimi aksatacağından ve de 15-20cm dikişle ömrünümün sonuna dek yaşamak istemediğimden ilk olarak mikrosinusektomi yöntemiyle bu işten kurtulmaya karar verdim.. Eğer nüks ederse ozaman flap yöntemiyle yine olurum artık.

herkese geçmiş olsun.
    |
    |
    Kadın Mühendisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Electro_Magnetic

Yapıtıranlar işe yaradığını belirtiyor.. ben birkaç genel cerrah ile görüştüm... Kişisel fikrim şudur:

- Mikrosinusektomi, flap, fenol, acık ameliyat daha iyidir daha kötüdür diye birsey demek çok da doğru değil. Eğer biri diğerinden daha iyi olsaydi sadece o yöntem yapılırdı ki doktorlar da ayni şeyi belirttiler.. Her teknikte nüks etme ihtimali yine var arkadaşlar.. Flap yapan doktor mikrosinusektomi daha çok nüks ediyor diye söylerken, mikrosinusektomi yapan da flap daha çok nüks ediyor diyor...

- Kendim için: 15 gün oturamamak işlerimi aksatacağından ve de 15-20cm dikişle ömrünümün sonuna dek yaşamak istemediğimden ilk olarak mikrosinusektomi yöntemiyle bu işten kurtulmaya karar verdim.. Eğer nüks ederse ozaman flap yöntemiyle yine olurum artık.

herkese geçmiş olsun.

Anladım hocam, ben 2014 de flap ile oldum 1 sene sonra biraz da dikkatsizlikten nüks etti. 2017 Ocakta bu sefer primer gibi bişeyle ameliyat oldum şu zamana kadar bir sıkıntı olmadı çok şükür fakat dün ameliyat izinde dokuda sivilce gibi bişey gördüm sanırım sıradan bişeydir çünkü kıçımda farklı yerlerde çok sivilce çıkıyor bu aralar ve geçiyor. Eğer nüks ise ki inşallah değildir bu sefer mikroya kayacam bıktım ameliyatlara girmekten öyle ki psikolojik boyut aldı rüyalarımda bile kıl dönmesi olduğumu görüyorum bazen. Geçmiş olsun hepimize...

edit : ilk defa yakalanmış olmanızın avantajını kullanın, tedaviden sonra yüksek seviye temizlik ve lazer epilasyon ihmal etmeyin ki bizimki gibi nüks edip hayatınızın içine etmesin. Naçizane tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Men Milk -- 18 Aralık 2017; 15:17:6 >

• Çavuş
    84 Mesaj

Tavsiyeler için teşekkürler. Bahsettiğiniz gibi ameliyat kadar sonrasındaki bakım da çok önemli. Nüks etmelerin en büyük sebebi de belki yeterli özeni göstermememiz. Her gün duş esnasında o bölge iyice temizlenmeli, terli bırakılmamalı, tüy dökücü krem veya lazer epilasyon ile tüylerden arındırılmalıdır... Bunları yapmaz isek tekrarlama durumu olabilir.

Benim görüşüm artık mikrocerrahi yöntemlere başvurmalıyız, hekimleri de bu yönde zorlamalıyız. Aksi durumda adam mezun olduğu 1980'li yıllardaki tekniği kendini hiç geliştirmeden üzerimizde uygulayacaktır... Eğer kalıcı çözümse zaten uygulasın hiç itirazımız yok, verilerle olgularla göstersinler flap yönteminin en az nüks eden yöntem olduğunu en kısa zamanda olmaya razıyım... Yok arkaslar en iyi yöntem şu yöntemdir diye birsey yok... o yüzden 15 tür ameliyat gündeme geldi. Flap bile kendi içinde Z, limberg, D, karydakis vs... birçok çeşidini barındırmakta.. Bascom, fenol, mikrosinusektomi çağdaş yöntemler arasındadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electro_Magnetic -- 18 Aralık 2017; 16:32:13 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    303 Mesaj
    Ne lanet bir şey bu durum tedavi şekli çok olduğu için kafası karışıyor insanın...

Devlet Hastanesi'ne gittim açık yara olarak ameliyat dedi, microsinusektomi var özelde dedim para tuzağı dedi en etkili yöntem bu dedi.

Özel kliniğe gittim microsinusektomi için bu yöntem en iyisi nuks oranı hiç yok dedi fenol ve flap nuks eder dedi

Özel hastane kristalize fenol yapiyo oraya muayene oldum en iyi sonuç bu Micro para tuzağı diyor.

Bu 3 yerde genel cerrahi uzmanı hangisi doğru hangisi cebini veya yapacağı işi değilde insanı düşünüyor bu işe ticari bakıldığı sürece doktorlara güvenim azalıyor.

çok haklısın... herkes yoğurdu nasıl yiyorsa o şekilde yenilmesi gerektiğinden bahsediyor. Devlet hastanesindeki doktor sadece açık ameliyat yaptığından dolayısıyla fenol veya mikrosinusektomi yöntemlerini bilmediğinden sadece onu önerebilir. Açık ameliyat zaten bu işin ilk yapılan türü ondan sonra flap yöntemleri vs. geliştirildi. İyileşme süreci çok zahmetli ve maalesef yine nüks etme ihtimali var. İnternette de birçok hastanın yorumlarından görebilirsiniz. Bu zahmetli ameliyattan sonra nüks etmiş hastalar fenolle mikrosinusektomi ile tekrar ameliyat olunup olunamayacağını soruyorlar.

Doktor doktor geziyoruz, doktorların bazıları şeffaf ve bilgilendirici olmadıklarından... Ben de 4 genel cerraha göründüm şuana dek her kafadan ayrı sesler yükseliyor. Tek anladığım şey nüks etme ihtimali her ameliyat sonrasında yine var, şu daha iyi bu daha kötü derken bol bol işkembelerinden attıyorlar bence. hangi verilere dayanarak bunu söylüyorlar? Şuana dek kaç mikrosinüsektomi, fenol uygulamasında nüks vakaları gördüler? veya kendi yaptıkları açık ameliyatta hiç nüks olmadı mı yani? Nüks olduktan sonra hastaları büyük ihtimal o doktoru bırakıp başka doktora gittikleri için nüks ihtimali çok düşük diyebilirler mi?

Birçok doktor kesip biçiyor arkadaslar. Tüm gün poliklinik, ameliyat hasta sorunları derken bazıları yarım saat yemek molasına cıkabiliyor, haliyle size soruyorum bu yoğunlukta bu adam ne kadar bilimi yeni gelişmeleri takip edebilir? Ve takdir edersiniz ki bu doktorlar sadece kıl dönmesiyle uğraşmıyor, onlar için çok daha kritik ameliyatlar söz konusu: genel cerrah gidiyor meme kanseri vakalarına dahil oluyor ne bileyim safra kesesi ameliyatı yapıyor... Haliyle bizim için illet olan ve küçük bir operasyonla kurtulmak istediğimiz bu Kıl dönmesi, onlar için çok da kritik bir durum değil. Açarız koca bir kesi dikeriz 20 cm diyorlar işte.
    |
    |
    yavuz1928 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Bilgilendirici olması adına deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Açık hiç olmadım fakat hastalığınız çok epidemik olmadığı sürece uzak durulması gereken bir yöntem gibi duruyor, forumda birini görmüştüm açık yaptıran ; yara kapanırken tekrar nüks ederek kapanmış. Bu tarz ilkel yöntemlerden uzak durmak gerekildiğini düşünmemek elde değil. Flap'e gelince ilk ameliyatım flap ile oldu fakat benim tedbirsizliklerim ve doktorun da pek ilgilenemesi sebebiyle tekrar etti. Flapteki avantaj yaranın üzerine oturabiliyorsun hatta öyle yapmanız isteniyor ağrı ise minimal sadece bir kez ağrı kesici kullanmıştım hastanedeyken. Flapte kesilen yere popodan bi parça kaydırılır bu şekilde oluyor ancak makat anotomisi sanki biraz bozuluyor gibi o yüzden flap yöntemini sürekli uygulayan bi doktora yapmak lazım. Primer hiç bilmiyorum fakat ikinci ameliyatı primer tarzı bişeyle yaptılar kisti çıkardılar, yarısını diktiler yarısı açık kaldı açık kalan yere hergün merhem vs. doktorun yazdığı karışımı sürdük ve kısa süre içerisinde kapandı. İkinci ameliyatın üstünden 11 ay geçti şuan sıkıntı yok gibi çok şükür. Diyebileceğim tek kesin şey açık bırakma yönteminin mantıklı olmadığı. Yarı açık yöntem bile işkenceyken açık bırakmayı siz düşünün. Fenolde de kist çıkarma vs. gibi bi durum yok ama başlangıç seviyesinde başarılı olabilir belki hiç bilmiyorum.

• Çavuş
    84 Mesaj

bu durumda sanki mikrosinusektomi uygulanırsa daha iyi olacak gibi duruyor... sonuçta flap yönteminden sonra da nüks etmiş vakalar var.
    |
    |

|
    |
    Bu Cumartesi ameliyat olacağım.. sonrasını sizlerle paylasırım.. geçmiş olsun herkese.

Bu Cumartesi ameliyat olacağım.. sonrasını sizlerle paylasırım.. geçmiş olsun herkese.

Hangi tür operasyonla olacaksınız hocam

Mikrosinusektomi operasyonu yapılacak. Uzun yıllar devam eden bir sorun olduğundan belki iki adet kesi yapabilirmiş. Kıl keseciklerini çıkardıktan sonra da iç kısmı lazer ile yakacakmış belli bir miktar.
    |
    |
    yavuz1928 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mikrosinusektomi operasyonu yapılacak. Uzun yıllar devam eden bir sorun olduğundan belki iki adet kesi yapabilirmiş. Kıl keseciklerini çıkardıktan sonra da iç kısmı lazer ile yakacakmış belli bir miktar.

Operasyon sonrası bekliyorum yorumunuzu denildiği gibi mi bakalım bide hangi il acaba

|
    |
    Operasyonu bugün itibariyle Bursa'da bir hastanede yaptırabildim (işlerimden dolayı ertelemek durumunda kaldım). Mikrosinüsektomi yöntemi ile kıl kesesi çıkarıldı sonrasında lazer ile operasyon yapılan bölge yakıldı.

Günün özeti şu şekilde:

Sabah 10.00 gibi hastaneye geldim. odada beklemeye alındım. İlk önce damar yolu açıldı. sonrasında ameliyat yapılacak bölge jilet ile temizlendi. (tavsiyem evde tüy dökücü krem ile temizleyerek gitmeniz) sonrasında ameliyat önlüğü giydirilip sedyeyle ameliyata alındım. Ameliyat odasında beklerken bir sakinleştirici iğne damar yolundan yapıldı. birkaç dakika sonra belden altını uyuşturacak olan anestezi iğnesi bel bölgesinden uygulandı. Hızlıca etkisini gösterip belden aşağısını hissetmiyorsunuz. Doktorun başlıyoruz demesiyle bitti demesi arası 30dk'yı geçmedi diye tahmin ediyorum. işlem sırasında en ufak bir acı veya işlem yapılma hissi hissetmedim. Doktorum bütünüyle çıkardığı kıl kesesini ameliyat sırasında bana gösterdi. Ameliyattan sonra dikiş atılmadı. Lazerle yakıldığından 2cm'lik alanda büzüşme olmaktaymış ve 1cm civarlarında bir delik bulunmakta şuanda. Ameliyattan sonra sedye ile odama götürüldüm. yaklaşık 7 saate anestezinin etkisi ancak geçebildi ve yavaş yavaş yürümeye başladım. Ameliyattan 3-4 saat sonra yemek yedim. Ameliyattan 8 saat sonra normal yürümeye başladığım noktada hastaneden ayrıldım ve şuan sizlere evimden sırt üstü yani ameliyatlı bölge üstünde uzanarak yazıyorum. Herhangi bir ağrı, sizi yok çok şükür. yarın bandajı söküp duş alacağım ve doktorun verdiği merhemi süreceğim. doktorum pazartesi işlerimin başına dönebileceğimi belirtti. Her gün duş alıp o bölgeyi güzelce yıkalamalı ve günde 3 defa verdiği merhemden sürmek gerekiyormuş. 10 gün sonra ilk kontrol 1 ay sonra da son kontrolüm yapılacakmış. 1 ay sonrasında delik kapandığında da lazer epilasyon ile o bölgeyi tüylerden arındırmayı düşünüyorum.

Herkese geçmiş olsun.

• Er
    5 Mesaj
    quote:

Operasyonu bugün itibariyle Bursa'da bir hastanede yaptırabildim (işlerimden dolayı ertelemek durumunda kaldım). Mikrosinüsektomi yöntemi ile kıl kesesi çıkarıldı sonrasında lazer ile operasyon yapılan bölge yakıldı.

Günün özeti şu şekilde:

Sabah 10.00 gibi hastaneye geldim. odada beklemeye alındım. İlk önce damar yolu açıldı. sonrasında ameliyat yapılacak bölge jilet ile temizlendi. (tavsiyem evde tüy dökücü krem ile temizleyerek gitmeniz) sonrasında ameliyat önlüğü giydirilip sedyeyle ameliyata alındım. Ameliyat odasında beklerken bir sakinleştirici iğne damar yolundan yapıldı. birkaç dakika sonra belden altını uyuşturacak olan anestezi iğnesi bel bölgesinden uygulandı. Hızlıca etkisini gösterip belden aşağısını hissetmiyorsunuz. Doktorun başlıyoruz demesiyle bitti demesi arası 30dk'yı geçmedi diye tahmin ediyorum. işlem sırasında en ufak bir acı veya işlem yapılma hissi hissetmedim. Doktorum bütünüyle çıkardığı kıl kesesini ameliyat sırasında bana gösterdi. Ameliyattan sonra dikiş atılmadı. Lazerle yakıldığından 2cm'lik alanda büzüşme olmaktaymış ve 1cm civarlarında bir delik bulunmakta şuanda. Ameliyattan sonra sedye ile odama götürüldüm. yaklaşık 7 saate anestezinin etkisi ancak geçebildi ve yavaş yavaş yürümeye başladım. Ameliyattan 3-4 saat sonra yemek yedim. Ameliyattan 8 saat sonra normal yürümeye başladığım noktada hastaneden ayrıldım ve şuan sizlere evimden sırt üstü yani ameliyatlı bölge üstünde uzanarak yazıyorum. Herhangi bir ağrı, sizi yok çok şükür. yarın bandajı söküp duş alacağım ve doktorun verdiği merhemi süreceğim. doktorum pazartesi işlerimin başına dönebileceğimi belirtti. Her gün duş alıp o bölgeyi güzelce yıkalamalı ve günde 3 defa verdiği merhemden sürmek gerekiyormuş. 10 gün sonra ilk kontrol 1 ay sonra da son kontrolüm yapılacakmış. 1 ay sonrasında delik kapandığında da lazer epilasyon ile o bölgeyi tüylerden arındırmayı düşünüyorum.

Herkese geçmiş olsun.

Geçmiş olsun :)

|
    |

• Çavuş
    44 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar bende kıl dönmesi ameliyatı olmak istiyorum ve ameliyatsız denilen Mikro Sinüsektomi düşünüyorum edirnedeyim ve buralarda bu yöntemle yapan özel hastane yok zaten pek özel hastanede yok :) Fakülte hastanesine ve devlet hastanesine soracağım bu yöntemle ameliyat yapan varmı ama pek umudum yok mecbur istanbul yolu gözüktü gibi. Bu sıkıntı yaklaşık bende 10 yıldır var ama hiç ağrı sızı olmadı bende sadece akıntı vardı ara ara zaten bu sebeple 7 yıl sonra kıl dönmesi olduğunu öğrendim 1 yıl önce aslında devlette muayene oldum kıl dönmesi dendi ama salladım ameliyat olmadım.

Sonra bu durumu öğrenince arka kısımımda araştırmaları derinleştirdim ve bunun sonucunda birde nur topu gibi bir anal fistülümünde olduğunu farkettim :) üniversiteden beri olan bu problemleri geç farkettim daha doğrusu üzerine düşmedim ama son zamanlarda iyice problem olmaya başladı ağrı sızı yine yok fakat muhtemelen fistülden kaynaklı akıntı arttı gibi. Şimdi her ikisini aradan çıkarmak istiyorum her nekadar ameliyat cümlesini duyunca karnıma ağrılar girsede yapacak birşey yok. Muhtemelen 10 yılda aşırı ilerlemiştir iflah olacakmı bakalım doktor bir baksın kasaya. Umarım iki ameliyatı bir arada yaparlar. Gelişme olursa yazarım sevgiler.
    |
    |

ARIEL DORFMAN

• Yüzbaşı
    376 Mesaj

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bende de çok oturmaktan oldu galiba. 6 ay önce farkettim. Neyse özelde mi yoksa devlette mi yaptırsam karar veremedim. Siz özelde mi yaptırdınız?

|
    |
    Electro_Magnetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim. Mikrocerrahi yöntemlerini uygulayan bir devlet, üniversite hastanesi bulamadığımdan ben de özel bir hastanede yaptırmak durumunda kaldım..

Doktorların bu rahatsızlığın oluşmasına ilişkin söylediği iki teori var:

1-) bu rahatsızlık genetik faktörlere bağlı olarak bazılarında (yani bizlerde) görülebiliyor.

2-) sırt, enseden kopan kılların bu noktada birikmesi ve her gün duş alıp, duş esnasında o bölgeyi iyice temizlemediğimizden bu kılların deri altına bir şekilde geçmesi. Özellikle 30 yaş altında o bölgedeki deri sert olmadığından kılların veya çamaşırlardan çıkan pamukların bile deri altına geçmesi mümkünmüş..

tavsiyem günlük duş alırken çatal diye tabir ettiğimiz bölgeyi iyice temizlemek (kastım duş lifiyle deriyi iyice temizlemek), bir de tüy dökücü krem ile 15-20 günde bir o bölgedeki tüyleri dökmeniz faydanıza olur.

Geçmiş olsun.
    |
    |
    gaziisteyengencc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    376 Mesaj

Cevapladığınız için teşekkür ederim. İnşallah kısa sürede halletmeye çalışacağım.

|
    |
    Electro_Magnetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar. Öncelikle bu hastalığı yaşayan herkese geçmiş olsun. Hastalık türü olarak risksiz fakat iyileşme süreci berbat bir hastalık. Fazla uzatmadan konuya giriyorum. Ben kıl dönmesi olduğumu hissedeli 5-6 sene civarı oluyor. Hep erteledim. Açıkcası nasıl bir ameliyat olacağımı. Sonrasındaki sürecin nasıl ilerleyeceğini hep kafamda kurdum. Bu süreç sonucunda kuyruk sokumumda büyük bir apse oluştu. Özel hastanede apseyi boşalttırdım ve yaklaşık 15 gün sürekli gidip rif tedavisi ve pansuman yaptırım. Bu işlem bittikten yaklaşık 2-3 ay sonra. 2 gün önce ise ameliyatım gerçekleşti. Açıkcası özel hastanede yaptırmaya korktum. Tıp fakültesi hastanesinde ameliyatımı yaptırdım. Bir çok yöntem var. Benimki ilerlemiş bir vaka idi. Flep yöntemi yapılacak dendi en başında ama. Doktorlar genelde ameliyat anında karşılaştıkları duruma göre karar vermeyi tercih ediyorlar. Ameliyatı spinal anesteziyle oldum belden iğne. Korkulacak bişey yok dünyanın en rahah hislerinden birisi. Ve ameliyat sonrası acı hissetmiyorsun. Doktorların konuştuklarından ve daha sonra anladığım kadarıyla. Modifiye Karydakis yöntemi ile ameliyatım yapılmış yaklaşık 20 dikişim var ama çirkin bir ameliyat izim yok. Ameliyat sonrası hiç acı çekmedim. Anestezi etkisi geçtikten sonra direk yürümeye başladım. Ve sırt üstü yattım. Kibar kibar oturmamda ise bir sakınca yok. Fakat dikişleri germemek adına uzun tutulmamalı. 20 gün sonra dikişlerim alıncak. Dediğim gibi benimki çok ileri bir vaka idi. İşin özü. Korkunun ecele faydası yok. O iltihaplarla acılarla yaşayacağınıza olun gitsin. Emin olun okuduklarınız ile yaşayacaklarınız arasında dağlar kadar fark var. Olun kurtulun gerisini düşünmeyin

|
    |

Reklamlar
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Bitcoin
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.