Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.328
Cevap
68
Favori
753.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1009
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1162 mesaj) Mobil (1407 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (43 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
Giriş
    0 Mesaj
    merhaba arkadaslar. ben 3 kez ameliyat kıl donmesi ameliyatı oldum ılk ameliyat acıktı ve 6 ay surdu kapanması.ameliyatı adana numune hastanesi dr sefa onal yaptı hastalık tekrarladi 6 ay sonra aynı doktora kapalı ameliyat oldum sonuc yine fiyasko ve takrarladı. son ameliyatımı adana ortadoğu hastanesi op dr mehmet bayraka acık yontemle oldum 28 gün oldu ve yara cok derin en az 4 ayda kapanır gibime geliyor cok zor bir sürec birde ben oturmak zorundayım vinc operatöruyum raporumda bitmek uzere. arkadaslar tam 13 senedir bu hastalıkla yasıyorum size tek bir tavsiyem var epilasyon yaptırın boynunuzdan kuyruk sokumunuza kadar. birde ozel hastanede acık ameliyat olmayın bosa para vermeyin devlet hastanesiyle aynı ne yazıkkı adanada olanlara sesleniyorum mehmet bayraka asla ameliyat olmayın. aynı hastanede doktor bulent bey var kapalı yapıyor ona olun. ben cok pişman oldum acık olduguma. herkese gecmis olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Nisanda ameliyat olmuştum, iltihap falan artık oluşmadı delikte yok ama soyle bir problem var kuyruk sokumun orda ten renginde yuvarlak sivilcemsi sislikler var 2 3 tane bunlar dikiş olabilir mi ?

Orijinalden alıntı: $php

Nisanda ameliyat olmuştum, iltihap falan artık oluşmadı delikte yok ama soyle bir problem var kuyruk sokumun orda ten renginde yuvarlak sivilcemsi sislikler var 2 3 tane bunlar dikiş olabilir mi ?

İlk ameliyatım üzerinden 4 seneden fazla zaman geçti. O tarz küçük sivilce gibi şeyler hala ara ara çıkar bende de. Özellikle dikişlerin bitim bölgelerinde. Bende içeride dikiş kalması ihtimali üzerinde durarak önemsemiyorum. Kısa süreli ağrı yapıyor, sonra geçiyor.

Orijinalden alıntı: PICKLE RICK

arkadaşlar selamlar kuyruk sokumumda ağrı var ancak herhangi bi şişlik veya ağız yok herhangi bir akıntı yok sizce kıl dönmesi midir ?

Her kuyruk sokumu ağrısına kıl dönmesi demek yanlış. Fakat kontrol ettirmekte fayda var. Şişlik belki de şu sıralar oluşmak üzere. Ya da iltihaplanmaya yeni başlıyor. Belkide hiç bir şey yok basit bir ağrı. Doktora görünmenizde fayda var. En azından kafanız rahat eder.

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

arkadaşlar selamlar kuyruk sokumumda ağrı var ancak herhangi bi şişlik veya ağız yok herhangi bir akıntı yok sizce kıl dönmesi midir ?

Her kuyruk sokumu ağrısına kıl dönmesi demek yanlış. Fakat kontrol ettirmekte fayda var. Şişlik belki de şu sıralar oluşmak üzere. Ya da iltihaplanmaya yeni başlıyor. Belkide hiç bir şey yok basit bir ağrı. Doktora görünmenizde fayda var. En azından kafanız rahat eder.

Cevap icin tesekkurler agri gecti sikinti kalmadi

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Cevap icin tesekkurler agri gecti sikinti kalmadi

Sağlıklı günler
    |
    |

• Binbaşı
    1278 Mesaj
    Beyler kuyruk sokumumda kaşıntı ve yanma oluyor bazen. Kıl dönmesi olabilir mi?

Aynen bende yine geçti 1 2 gün sürüyor hafif ağrı sonra yok oluyor kesin dikişlik bir durum.
    Tekrar etmesinde buna razıyım.
    |
    |
    nk061 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Why Shy

Akıntı, delik vs var mı?

Orijinalden alıntı: cdaking

quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Akıntı, delik vs var mı?

Akıntı yok. Delik derken, nasıl bir delik olabilir anlamadım ama delik filan yok.
    |
    |
    Ses Kartı: Creative Sound Blaster AudigyFx Kulaklık: HyperX Cloud II - Sony MDR-1ABT
    Mouse: Steelseries Rival 600 - Qck+ Medium Klavye: Logitech G213 Prodigy RGB
  • Çavuş
    96 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

4-5 aydır kuyruk sokumum ağrıyordu ve yara oluştu. Delik gibi birşey olmuş büyük ihtimal kıl dönmesi oldum canım yanıyor oturunca. Ameliyat olmak istemiyorum bitkisel olarak tedavi edilebilir mi?

Bir Genel Cerrah uzmanına görünmen gerekiyor. Eğer kıl dönmesi ise tek çözümü ameliyat, bitkisel bir çözümü bulunmamakta geçmiş olsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: BanaMıDediniz

3.ameliyatımı mikrosinusektomi ile Bursa esentepe hastanesinde oldum,Kerim şerbetçi ye. Çok ilgili bir cerrah. Tavsiye ederim. Mikrosinusektomi çok kolay,basit acısız ağrısız. İlk kez olacaklar kesinlikle denesin. Zarar gelmez

Mayıs ayında olduğunuz ameliyat sonrası durumunuz şuanda nasıl? Diğer 2 ameliyata göre kıyaslama yapabilir misiniz? Ben de Mikrosinusektomi yöntemiyle bu sorundan kurtulabilmeyi umuyorum. Flap yöntemi ile iyileşme süreci daha uzun oluyor ve 20-30cm arası bir dikiş atılıyor ve forumdan edindiğim bilgiye göre hangi yöntem seçilirse seçilsin tekrar etme olasılığı yine var...

Orijinalden alıntı: Electro_Magnetic

quote:

Orijinalden alıntı: BanaMıDediniz

3.ameliyatımı mikrosinusektomi ile Bursa esentepe hastanesinde oldum,Kerim şerbetçi ye. Çok ilgili bir cerrah. Tavsiye ederim. Mikrosinusektomi çok kolay,basit acısız ağrısız. İlk kez olacaklar kesinlikle denesin. Zarar gelmez

Mayıs ayında olduğunuz ameliyat sonrası durumunuz şuanda nasıl? Diğer 2 ameliyata göre kıyaslama yapabilir misiniz? Ben de Mikrosinusektomi yöntemiyle bu sorundan kurtulabilmeyi umuyorum. Flap yöntemi ile iyileşme süreci daha uzun oluyor ve 20-30cm arası bir dikiş atılıyor ve forumdan edindiğim bilgiye göre hangi yöntem seçilirse seçilsin tekrar etme olasılığı yine var...

Şu an iyi sorun yok gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    96 Mesaj

Doktorların mikrosinusektomi için bahsettiği 2-3 günde toparlarsın ve işine dönebilirsin şeklindeki kadar çabuk bir iyileşme süreci oldu mu sizde? Normal yaşantınıza dönmeniz ne kadar süre aldı? Bu operasyon için lazerden bahsettiği sanırım kılların bulunduğu kapsülü çıkardıktan sonra lazerle kalan bölgeyi yakıyorlar?
    |
    |
    BanaMıDediniz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar bende özelde operasyon geçirdim. Benimkisinde iltihap birikmiş başlangıcıymış daha. Küçük Kesik atıp iltihabı dışarı attılar. Ondan önce acıdan kıvranıyodum biran önce alsınlar diye. Şimdi çok rahatım sadece sırt üstü yatamıyorum daha. Pansumanı değiştirdim bu sabah. Kesikten hala iltihap geliyor bu normalmiş. Kaç güne tam iyileşirim bilemiyorum

geçmiş olsun. ameliyat mı oldunuz yoksa sadece iltihabı boşaltmak için bir kesik açılıp 2 3 dikiş mi atıldı ?
    |
    |
    GilbertoRodriguez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler kesik açılıp iltihap dışarı boşaltıldı. Zaten pazartesi akşamı ağrı aniden geldi. Salı akşamı çok şiddetlendi duramadım yerimde gidip hemen boşalttırdım şimdi rahatım çok şükür. Dikiş atıldı mı bilmiyorum iltihap ve kan azıcıkta olsa geliyor bence kesiğe küçük bir dikiş atılıp gerisini kendisine kapatırken o içinde kalan iltihapta kapanana kadar boşalıyor sanırım.(oraya hiç bakamadım şuana kadar sadece pansumanı değiştirdim)
    |
    |
    Electro_Magnetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.