Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.316
Cevap
70
Favori
738.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1005
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 28 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28093
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1005
  • Favoriye Eklediklerim 70
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1160 mesaj) Mobil (1400 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (40 mesaj)
  • @
Giriş
    293 Mesaj

Kendi adınıza sevindim hocam. Lazer ile kaç seans sürüyor bu olay ve fiyatlandırması nedir acaba bende düşünüyorum neredeyse 1 yıl önce oldum ameliyatı tekrarlamasından korkuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kadın Mühendisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mberatsanli

Kendi adınıza sevindim hocam. Lazer ile kaç seans sürüyor bu olay ve fiyatlandırması nedir acaba bende düşünüyorum neredeyse 1 yıl önce oldum ameliyatı tekrarlamasından korkuyorum

Ben Şubattan beri yaptırıyorum, lazeri yapanın söylediğine göre kıllar incelmeye başlamış. Orman gibiyseniz ilk başta canınızı yakıyor biraz, sonraki seanslarda acı gitgide azalıyor. Tamamen kıl çıkmaması gibi bir durum ne zaman söz konusu olur onu bilemiyorum. Doktor tavsiyesi üzerine yaptırıyorum. Fiyatı da benim gittiğim yerde sanırım 700 tl civarı bişey 9-10 seans kadar. Daha ucuzlarını da bulmak mümkün.

Orman gibi değil çok şükür. Bir daha olmasını istemiyorum hocam ameliyat psikolojisi çok kötü hele birde o bölgede olması daha kötü oturamıyorsunuz filan sürekli yüz aşağı yatmak insanın psikolojisini bozuyor hocam. Lazer olayını bir araştırayım ben iyi gibi.
    |
    |
    Kadın Mühendisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mberatsanli

Orman gibi değil çok şükür. Bir daha olmasını istemiyorum hocam ameliyat psikolojisi çok kötü hele birde o bölgede olması daha kötü oturamıyorsunuz filan sürekli yüz aşağı yatmak insanın psikolojisini bozuyor hocam. Lazer olayını bir araştırayım ben iyi gibi.

Aynen kesinlikle hocam, bu benim ikinci ameliyatımdı. Cidden ameliyat psikolojisi hoş değil. Lazeri araştırın.

|
    |
    |
    |
    Bende 40 gun once micro sin. Yontemiyle olmustum hala akinti oluyor buyuk tuvaleti uaparkende kanama falan oluyor doktor beklicez 2-3 ay daha kapanmasini yoksa dikisle kapaticaz ama ondada nuksetme ihtimali oluyor diyo.Micro sin. yontemiyle olan arkadaslar akintisi tamamen ne kadar surede gecti

|
    |
    |
    |

Aradan baya geçti şimdi baktığımda deliğin biraz üstünde dikiş çıkmış ne alaka anlamadım

|
    |
    4 gün önce istanbul bakırköy ideaklinikde atilla kaya tarafından mikrosinüsektömi yöntemi ile tedavi oldum.tedaviden 2 gün önce bi şişlik oluştu hemen araştırdım kıl dönmesi olduğunu öğrendim 2 gün sonra hemen muayene olmaya gittim muayene etti istediğin zaman ameliyat olabilirsin dedi bende hemen şimdi istiyorum dedim.Fitness a devam ettiğim için süreyi uzatmak istemediğimden acele ettim. tedavi sonrasında 3 gün geçtikten sonra duş aldım pansumanı çıkarttım şuanda bölgenin nemlenmesini önlemek için tuvalet kağıdı koyuyorum bir parça. Oturmakta yürümekte bir problem yok ama yaranın olduğu kısmın üstüne rahat oturulmuyor acıyor. Yara küçücük birşey zaten şuanda elle dokununca kabuk bağlamış gibi bi his var yarada. gelişmeleri buraya yazarım tekrar operasyon 15-20 dk sürdü bu arada kliniğe tek başıma gittim tek başıma eve döndüm.
    |
    |
    8 Ağustos ta ameliyat oldum devlet hastanesinde ertesi gun hastaneden çıktım dikişler 10 gun sonra alinacak dediler ama doktor izinde olduğu için ayin 21 e kaldı pansuman yapan hemşireler biraz akıntı var dikişleri almaz doktorun dedi çok kötü bir görüntü yok ama doktorun bi görsün dedi basina gelen varmi acaba bu şekilde alinir mı bu dikişler antibiyotik te dün bitti

|
    |
    Selam agalar, 22 Ağustos da bende flap yöntemi ile ameliyat oldum. Dedikleri gibi ameliyatta hiç bı problem ağrı yoktu. dedikleri baş agrisinida yaşamadım:) 5 inde kontrole gidicem bı dikişlerin alınması kaldı gibi farklı birşey çıkmaz ise -_- dikişler de bir tane su toplamış gibi birşey olmuş bu tip birşey yaşayan oldumu ki ??

|
    |

Orijinalden alıntı: silverdream

mikrosinüsektomi yönetimi Karadeniz bölgesinde uygulayan doktor var mı?

Samsunda Yunus Öztürk uyguluyor, ben de ona olmuştum.
    |
    |
    slm arkadaşlar bendede kıl dönmesi var.Yazın iki doktora göründüm özel hastanede ikiside ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Geçen hafta devlet hastanesinde uzman bir doktora gittim muayene etti ve şu an bişey yapılmasına gerek olmadığını söyledi.Ben daha çok fenol yöntemi olmak için gitmiştim.Başlangıç aşamasında henüz.Bana o bölgeyi ayda bir düzenli olarak kıllardan temizlemem gerektiğini ve hergün temizlemem gerektiğini söyledi.

Demem oki özel hastanelerin hemen ameliyat demesine tamam demeden bir dvlet yada araştırma hastanesinde muayene olmanızı öneririm.

Herkese geçmiş olsun.

Kıl dönmesi kendiliğinden iyileşmez. Zaman içinde işler sizin için daha zor olacaktır. İltihaplanabilir, şişebilir, ağrı yapabilir. Ve yapacaktır da elbet. Başlangıç aşamasındayken operasyon çok daha konforlu ve basittir. Bence en kısa zamanda yaptırın

|
    |
    sinan_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bende öyle biliyodum ama en yakınım mesela dayımdada varmış bu hastalık 10 yıldır hiçbişey yapmamış geçmiş kendiliğinden.Şu an zaten 55 yaşında bi sıkıntısı yok.
    |
    |
    cdaking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

|
    |
    Ben 3. defa kıl dönmesi hastalığına yakalandım. İlk iki ameliyatımı kapalı ameliyat olarak yaptırdım ve nüks etti. Son olarak mikrosinüsektomi yöntemini Avrupa Cerrahi Merkezinde Yasir Gözü beyle görüştüm ve yaptırmaya karar verdim. Ben iğnenin görüntüsünden korkan biriyim buna rağmen ağrısız sancısız bir operasyon geçirdim. 3 dk sürdü operasyon ve en ufak birşey hissetmedim. Ameliyat sonrasıda aynen anlatıldığı gibiydi. Ne oturmamda ne de sırt üstü yatmamda hiç bir problem, ağrı veya sancı hissetmedim. Hatta ameliyattan 20 dk sonra sakarya ya arabada oturarak yolculuk yaptım. Benim gibi ameliyattan korkan arkadaşlara tavsiyem sakın beklemeyin vakit kaybetmeyin. Yasir bey harika bir cerrah. Çok teşekkür ediyorum tekrardan.

Açık bırakma yöntemiyle ameliyat olan varsa tecrübelerini paylaşabilirmi tam 1 hafta oldu ama yarayı ilk kez bugün gördüm bu yara 5 ayda anca kapanır duş aldm bugün ve yara açıktı inşallah mikrop kapmamıştır ve antibiyotik kullanamıyorum alerjim olduğundan ama hergün pansumana gidiyorum biri bana tavsiye versin lütfenn

|
    |
Radyo Dinle
Bitcoin
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.