Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.328
Cevap
68
Favori
752.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1009
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1162 mesaj) Mobil (1407 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (43 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
Giriş
    11 Mesaj

Tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: frydoom, cdaking
    Selamlar. 9 şubatta ameliyat oldum. 19 gün oldu. Doktor dikişleri kesmişti fakat almamıştı. Zamanla kendisi atar demişti. Üç gündür falan dikiş yerlerinden akıntı oluyor. Ama kızarıklık falan yok. İltihap kaptı diye korkuyorum. Bu normal birşey mi? Doktor iltihap kapmasın tekrar ameliyat olursun demişti. Tek korkum iltihap kapması. Yarın doktora gideceğim tekrar. Bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Tam 6 sene oldu belki daha fazla bu hastalığa yakalanalı.İlk başlarda aşağılardaydı şimdi yukarı doğru kaydı ve büyüdü.Hep kaçtım hep isim vardi hiç boş kalmadım.Zaman zaman çok acı çektim.Askere gittim.Orada revire çıktım fakat sevk etmedi hastaneye.Şaka gibi 3 tane hap verdi yolladı.Spor koşu eğitim derken iyice büyüdü.Artık kaçınılmaz son geliyor yaza kesin ameliyat.Ne önerirsiniz nasıl bir yöntemle olmalıyım?

büyük olduğu için ameliyat yöntemini seçme şansın olmuyacak flap yapacak doktor .
    |
    |
    belki bir gün kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öncelikle ameliyatı Diyarbakırda devlet hastanesinde oldum. Ameliyat olmadan önce buradaki yorumları da bayağı okumuş, ve kendi teşhisimi koymuştum zaten.

Yalnız benimkinin öyle bazıları gibi çok fazla yıllarca falan ilerlediği söylenemez. 3-4 aylık bir süreçte hastalığın oluştuğunu fark ettim ben sadece. Yani başlangıç aşamasındaydı diyebiliriz.

Ameliyat için genel cerraha gittiğimde bakar bakmaz direk ameliyat olmam gerektiğini söyleyip ertesi gün için ameliyat yatış kaydı yapıldı. Doktorla konuşurken kendisine mümkünse flep yöntemi istemediğimi, eğer mümkünse yeni ve daha rahat yöntem olan mikrosinüsektomi yöntemi ile yapmasını istedim. Kendisi de mümkün olduğunca, mecbur kalmadıkça flep yöntemine başvurmadıklarını belirtti zaten.

Ameliyatım spinal anestezi ile, yani belden iğne ile uyuşturma ile yapıldı. Açıkçası acı hissedeceğimi düşünüyordum fakat normal kola yapılan iğnenin acısı ne ise bele yapılanın acısı da aynı o kadar oldu. Daha sonra yüzüstü uzandım ve tabiki de uyuşukluk başladı :)

Doktor gelip ameliyata başladı. Operasyon 10, en fazla 15 dakika sürdü diyebilirim.

Ameliyat sırasında acı hissetmediğinizi söylemeye gerek duymuyorum zaten.

Daha sonra uyanıktım zaten ameliyat bitti doktor geçmiş olsun dedi ve odama alındım. Odama geçer geçmez serum verildi serumuma daha uyuşukluğum geçmemesine rağmen ağrı kesici yapıldı, 3-4 saat sonra tekrar ağrı kesici yapıldı. Ayaklarımdan itibaren uyuşma yavaş yavaş geçmeye başlayınca hemşire tekrar gelip ne olur ne olmaz tekrar ağrı kesici yapıyordu.

Uyuşukluk geçtikten sonra acı hissedeceğimi düşünüyordum fakat UYUŞUKLUK GEÇTİKTEN SONRA DA KESİNLİKLE ACI HİSSİ OLMADI. Bunu net olarak söylemek istiyorum. Daha sonra uyuşukluk geçtikten sonra ilk tuvalete çıktım ameliyattan 5-6 saat sonra zaten.

Ameliyattan sonra mutlaka yemek yeyin, ve bol su için. Çünkü ameliyattan sonra tansiyonunuz düşük olup, bünyeniz zayıf kalıyor dolayısıyla halsizlik hissi çok yoğun şekilde hissediliyor anestezinin de etkisiyle.

Doktor da anestezist de ameliyattan sonra anestezinin baş ağrısının olabildiğince çabuk geçmesi için bol bol su içmem gerektiğini belirttiler. Ne kadar su, o kadar rahatlık dendi.

Ameliyat olduğumun ertesi günü taburcu oldum. Arabada yarı uzanır halde oturabiliyordum her ne kadar kendimi kassam da :)

- ÖNEMLİ -

Arkadaşlar ben ettim siz etmeyin, ameliyat olmadan önce mutlaka ama mutlaka kalça bölgesinin TAMAMINI tüy dökücü sprey veya farklı bir yöntem ile malum kıllardan arındırın. Çünkü ameliyattan sonra günde bir defa ufak pansuman yapılacak size. Ve her pansuman yapıldığında o pansuman bandı kılın üzerine yapıştırıldığı için çıkarılırken inanılmaz acı çekmek istemiyorsanız ameliyat öncesi o bölgeyi epile edin.

Ameliyattan sonra sırt üstü uzanmak, oturmak yasak. Ameliyatın 4-5 gününde yavaş yavaş oturma denemeleri yapıyordum.

Ameliyatın 10.gününde dikişlerimi aldırdım ve artık özgürdüm. 11.Günde 3 buçukta saatlik Otobüs yolculuğu yaptım :) Sorunsuz.

Sonuçlamak gerekirse, ameliyat acısız, 10 gününüze mal oluyor, ve kesinlikle vaktiniz varsa mutlaka bu ameliyatı ertelemeden olup kurtulmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eakemal -- 4 Mart 2017; 1:3:58 >

• Yüzbaşı
    382 Mesaj

Hocam geçmiş olsun, sizin ameliyatiniz hangi yöntemle yapıldı? Tam olarak ismi nedir? Teşekkürler

|
    |
    eakemal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mikrosinüsektomi yöntemi ile ameliyat oldum. Güncel olarak yapılabilecek en rahat ameliyat budur.

Ameliyat çıkışı doktoruma nasıl geçtiğini sorduğumda, flep yöntemi kullanmadığını, flepe benzeyen gelişmiş bir mikrosinüsektomi yöntemi kullanarak ameliyatımı gerçekleştirdiğini belirtti.

Tavsiye açısından isim vermekte sıkıntı yoktur sanırım

Diyarbakır Selahattin Eyyubi devlet hastanesi Op.Doktor Ömer Başol. İşini iyi yapan bir doktor kendisi. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eakemal -- 4 Mart 2017; 12:15:51 >
    |
    |
    cokoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim, tekrar geçmiş olsun

|
    |
    eakemal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: SaglikliBirey

Merhaba, kıl dönmesi hastalığında uzman birisini önermek istiyorum. Ben daha önce bu ameliyatı oldum ve gayet başarılı geçti. Sonunda da kurtuldum bu dertten. Detaylı bilgi için ; drburhankarabag.com

Merhaba, kıl dönmesi hastalığında uzman birisini önermek istiyorum. Ben daha önce bu ameliyatı oldum ve gayet başarılı geçti. Sonunda da kurtuldum bu dertten. Detaylı bilgi için ;http://www.drburhankarabag.com/
    |
    |
    Aralık ayında ben de kıl dönmesi şüphesiyle doktora gittim ve şüphemde haklı çıktım.Söz konusu bölge şişmişti ve doktora gitmeden önce bir miktar kanamıştı.Doktorun verdiği ilacı aldığım ilk gece iltihap ben uyurken aktı ve şişlik geçti.O zamandan bu yana sıkıntım yok umarım da olmaz.Ameliyatı yazın memleketimde olmak istiyorum.

Bilgisi olanlara sorularım var.Hangi yöntem daha iyi,hangisinde iyileşme süreci daha kısa olur?Ne kadar zamanda uzun süre oturabilirim?Ne kadar zaman sonra bisiklet sürebilirim?

Ne kadar süredir var olduğu ve bünyenin durumuna göre değişir

|
    |
    RapiDeath kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1 sene icerisinde 2 kere fenol yontemini denedim bende ise yaramadi vakit kaybi olarak goruyorum; doktor 200de 5 kiside falan ise yaramadigini soyledi. flep yontemiyle yeni ameliyat oldum bende herkesin dedigi gibi en zor kismi ameliyat sonrasi ilk 3 belki 4 gun sonrasi kismen zorluklarida olsa rahatliyorsunuz tekrar etmeme sansi en dusuk yontem oldugu icin bende tercih bu yonde olmali.

|
    |
    Ve sahsi fikrim sicak havalarda cekilecek bi ameliyat degil dus alamiyorsunuz bi sure, ameliyat bolgesinde temiz tutulmasi gerekli oldugu icin ter falan sicaklarda hic cekilmez gibi geliyor.

|
    |
    10 Nisanda oluyorum. Aşırı sıcaklara denk gelmeyecek Allahtan. Doktora hangi yöntemi yapacaksınız dedim bana iltihabın durumuna göre karar vereceğim dedi :) acaba acık mı bırakacak kapalımı yapacak merak ettim
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Hopes1907

arkadaslar ameliyatin ustunden uzun sure gecmesine ragmen o bolgeye agirlik vererek oturunca agrisi olanlar varmi yoksa sadece bende mi var bu durum(olayin tekrari gibi bi durum yok)

Ameliyat yöntemin neydi?

fenol+microsinusektomi ama sonradan ogrendigim kadariyla icten kemige kadar kazima yapilmis belki ondan dolayi agri olabilir diyolar yinede onumuzdeki hafta dr.a muayene olucam bakalim ameliyata bagli biseymi yoksa baska bi sorunmu var ogrenicem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cdaking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim 6 ay geçti. Primer yöntemle oldum. Hala arada uzun oturunca rahatsız eder. Yavaş yavaş azalacak

|
    |
    Hopes1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

fenol işe yarıyor mu ?
    |
    |
    Hopes1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    kuyruk sokumumda hafif yanma, daha sonra kaşıntı ve en sonunda da çok pis kokulu hafif bir akıntı şikayeti ile hastaneye gittim. genel cerrahi polikliniğindeki muayenemden sonra 3 gün sonra kıl dönmesi teşhisi ile ameliyata alındım. Benimki henüz çok küçük ve başlardaymış. Ameliyatım sabah 11:00'da başladı, 11:50'de odaya geldim, 16:30'da taburcu edildim. Metrobüse binerek eve geldim. 2 cm kadar bir kesi açarak ameliyatı yapmışlar. Estetik dikiş yaparak da iz bırakmamışlar. Sadece 10 gün evde dinlendim. İlk 2-3 gün zorluk çektim o kadar. 2 defa kontrole, 2 defa da sağlık ocağına pansumana gittim. Dilerseniz kendinen yapışkanlı gazlı bezlerden ve baticon alarak evden birisine de yaptırabilirsiniz pansumanı.

Ameliyatta emeği geçen doktorumdan tutun da, anestezi uzmanına, başhekime, hemşirelere, hizmetlilere ne kadar teşekkür etsem az. Dileyen arkadaşlara hastane ve doktor adı verebilirim.

Arkadaşlar korkulacak sıkıntı çekilecek bir rahatsızlık değil. Çevrenize de utanarak anlatmayın. Herkeste olabilecek birşey ama bizim muhafazakar toplum "n'oldu len çizdirdin mi kestaneyi" gibi gereksiz baskılarla durumu küçümsemeye çalışıyor. Neyseki öyle kişiler çevremde yok.

Geçen ay kız arkadaşım da oldu. Aynı hastaneye götürdüm. Onunki biraz büyükmüş, baya şişme yapmıştı. Diren falan taktılar ona. 15 gündür evde yatıyor ama günden güne iyileşiyor.

sorusu olan arkadaşlar olursa seve seve yardımcı olurum
    |
    |

Reklamlar
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Masal Oku
Gülüş Tasarımı
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.