Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    vitamin işe yarıyormu gerçekten
  • ogzcndyr kullanıcısına yanıt
    flap mi oldunuz ?
  • ardagok A kullanıcısına yanıt
    Valla tiptaki adini bilmiyorum acip temizleyip diktiler. Duz bir dikiş var. Pazartesi pansumana gideceğim sorarim doktora.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

1 ayda iyilesti kabizim birde o kadar akiniyom kan akmadi hic sabah tekrar bakip pm atarim sana xd

Pazartesi pansumaba gideceğim vitamin meselesini doktora da sorarim. Bu arada dostum büyük abdestini nasil hallettin :)) ayakta yaptim diyenler varda bende 2 gundur hic tuveye çıkmadım elbet cikcaz. Dikisler falan açılır diye tirsiyorum.

• Hala flap yöntemi yazanlar var bence çok berbat bir şey. İmkanınız varsa benim yazacağım yöntemle olun. Kendi hikayemi anlatayım.

Ben de 6 ay nedenini anlayamadan bu acıyı çektim. Sonra kuzenimin de flap yöntemiyle ameliyat olduğunu öğrendim. Sonra ona kendi yaşadığım acıyı vs anlatınca teşhisi hemen hemen koymuştum. O da flap yöntemiyle olmuştu o bölgeyi bildiğiniz oyuyorlar, pansumanı, bir ton önlemi vs. bence katlanılmaz bir şey. Sonra deli gibi araştırmaya başladım. Mikro sinüsektomi denen çok daha hafif bir yöntem vardı ama şehrimde yapan var mı bulamadım. Birkaç hastane gezmeye karar verdim. Bir özel hastanenin genel cerrahi poliklinğine gittim, doktor önce "adımı başka birinden mi duydunuz?" diye sorunca şaşırmıştım. Yok deyince neden bunu sorduğunu anlattı, neredeyse tüm doktorlar flap yöntemiyle yapıyorken o mikro sinüsektomi (yöntem adını sorduğumda biraz daha farklı bir isimle söylemişti sanki ama internetten baktım mantık aynı) ile yapıyormuş. Doktor doktor dolaşacağımı düşünürken ilk doktorda aradığımı bulunca sevindim. Hatta yarım saat sonra ameliyata alabilirim demişti. Çünkü çok uzun, tehlikeli bir operasyon değil. O gün mü daha sonra randevu alıp mı gitmiştim hatırlamıyorum sadece o bölgeyi uyuşturup (belden altı değil bununla alakasız bir ameliyatı öyle olmuştum) en fazla 1-2 cm'lik bir kesik atarak ameliyatı tamamlıyor. Doktor çıkardıklarını gösteriyor, işin iğrençliğine daha iyi tanık oluyorsunuz. Yarım-bir saat dinlendikten sonra ilk pansumanı yapıyor (bu arada dikiş vs. asla yok) doktoru selamladıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıyorsunuz. Sonraki birkaç gün pansumanı evde olabilirsiniz, kullanmanız gereken 1-2 ilaç var o kadar. Doktor tüy dökücü vs yerine lazer epilasyon tavsiye etti, o ameliyattan daha pahalıya geldi hala sövmekten kendimi alamıyorum. Onun da 2-3 seansı kalmıştır muhtemelen. Tekrarlamaması için aşırı kiloluysanız vermeye bakın, bazı kişiler için geçerli, özellikle aşırı kıllı bir herifseniz temizliğinize daha fazla özen gösterin, burdaki birçok DH'li gibi saatlerce pinekleyenlerdenseniz, en azından 40dk-1 saatte bir ayağa kalkın gezin, sadece bunun için değil tüm vücudunuz için gerekli çünkü insan yapısı buna uygun değil zaten.

Aylar oldu artık, nasıl o acıyla yaşamışım, keşke ilk farkettiğimde gitseymişim demekten kendimi alamıyorum. Bu arada çok nadir arada acı hissettiğim oluyor, bir kere kuruntu edip yeniden gittim doktora, kontrol edip sıkıntı yok, yine de istersen birer paket daha ilaç kullanabilirsin demişti ama antibiyotik kullanmak istemediğimden almadım, şu an iyiyim. Bu sıkıntı ilaçların düzenli kullanımını son zamanlarında eksik ettiğimden olabilir o konuda pek becerikli değilim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 5 Şubat 2017; 13:59:43 >
  • ogzcndyr kullanıcısına yanıt
    ardagok A kullanıcısına yanıt
    Kabizlik zor ya en buyuk dusman bu.tekrar baktim bir sorun yok popoda xd

Bana gore iyilestirdi. E vitaminin ozelligi bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben büyük abdeste çıktım cesaretimi toplayıp 3. gün valla hiç acımadı doktorun sihirli ellerindenmidir nedir bilmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Hala flap yöntemi yazanlar var bence çok berbat bir şey. İmkanınız varsa benim yazacağım yöntemle olun. Kendi hikayemi anlatayım.

Ben de 6 ay nedenini anlayamadan bu acıyı çektim. Sonra kuzenimin de flap yöntemiyle ameliyat olduğunu öğrendim. Sonra ona kendi yaşadığım acıyı vs anlatınca teşhisi hemen hemen koymuştum. O da flap yöntemiyle olmuştu o bölgeyi bildiğiniz oyuyorlar, pansumanı, bir ton önlemi vs. bence katlanılmaz bir şey. Sonra deli gibi araştırmaya başladım. Mikro sinüsektomi denen çok daha hafif bir yöntem vardı ama şehrimde yapan var mı bulamadım. Birkaç hastane gezmeye karar verdim. Bir özel hastanenin genel cerrahi poliklinğine gittim, doktor önce "adımı başka birinden mi duydunuz?" diye sorunca şaşırmıştım. Yok deyince neden bunu sorduğunu anlattı, neredeyse tüm doktorlar flap yöntemiyle yapıyorken o mikro sinüsektomi (yöntem adını sorduğumda biraz daha farklı bir isimle söylemişti sanki ama internetten baktım mantık aynı) ile yapıyormuş. Doktor doktor dolaşacağımı düşünürken ilk doktorda aradığımı bulunca sevindim. Hatta yarım saat sonra ameliyata alabilirim demişti. Çünkü çok uzun, tehlikeli bir operasyon değil. O gün mü daha sonra randevu alıp mı gitmiştim hatırlamıyorum sadece o bölgeyi uyuşturup (belden altı değil bununla alakasız bir ameliyatı öyle olmuştum) en fazla 1-2 cm'lik bir kesik atarak ameliyatı tamamlıyor. Doktor çıkardıklarını gösteriyor, işin iğrençliğine daha iyi tanık oluyorsunuz. Yarım-bir saat dinlendikten sonra ilk pansumanı yapıyor (bu arada dikiş vs. asla yok) doktoru selamladıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıyorsunuz. Sonraki birkaç gün pansumanı evde olabilirsiniz, kullanmanız gereken 1-2 ilaç var o kadar. Doktor tüy dökücü vs yerine lazer epilasyon tavsiye etti, o ameliyattan daha pahalıya geldi hala sövmekten kendimi alamıyorum. Onun da 2-3 seansı kalmıştır muhtemelen. Tekrarlamaması için aşırı kiloluysanız vermeye bakın, bazı kişiler için geçerli, özellikle aşırı kıllı bir herifseniz temizliğinize daha fazla özen gösterin, burdaki birçok DH'li gibi saatlerce pinekleyenlerdenseniz, en azından 40dk-1 saatte bir ayağa kalkın gezin, sadece bunun için değil tüm vücudunuz için gerekli çünkü insan yapısı buna uygun değil zaten.

Aylar oldu artık, nasıl o acıyla yaşamışım, keşke ilk farkettiğimde gitseymişim demekten kendimi alamıyorum. Bu arada çok nadir arada acı hissettiğim oluyor, bir kere kuruntu edip yeniden gittim doktora, kontrol edip sıkıntı yok, yine de istersen birer paket daha ilaç kullanabilirsin demişti ama antibiyotik kullanmak istemediğimden almadım, şu an iyiyim. Bu sıkıntı ilaçların düzenli kullanımını son zamanlarında eksik ettiğimden olabilir o konuda pek becerikli değilim :)

Hocam siz mikro ile iyileşmişsiniz çok şükür ama internette çok okuyoruz mikrosinüsektomi aleyhinde yorumlar özellikle medikalart ile ilgili. Hastalığın derecesine de bağlı. Ben de ilk ameliyatı flap ile olmuştum zerre ağrı çekmedim ama söylediğniz doğrı kesinlikle fazladan doku çıkarıyorlar ama garanti olsun diye heralde :) Hangi yöntemi olursak olalım dikkat etmediğimiz sürece tekrar eder. Geçmiş olsun.

• Sırf bu konu hakkında yazmak için üyelik aldım siteden.
    Uzun süredir burada yazılanları okuyordum. Anladığım kadarıyla bu ameliyatta acı duymak falan ne kadar erken müdahale edildiğine bağlı.
    Yaklaşık 5 yıldır bu meret bende vardı. Ha gittim ha gideceğim, utanma sıkılma derken baya erteledim. İki yıl önce ameliyat tarihine kadar herşeyi hallettim fakat okulda kurdan kalıyordum devamsızlıktan bende iptal ettim. Falan filan sonunda iki gün önce ameliyat oldum.
    Ameliyattan önceki olaylar standart yeme içme yok vs oralara girmeye gerek yok. Ameliyat masasına aldılar beni. Cenin pozisyonu al dediler mal gibi kaldım bi. Zaten garip bi ortam cenin pozisyonu ne diyorum. Dizleri karnıma çektim kafayıda eğebildiğim kadar eğdim. Anestezi uzmanı sırtımı bişeylerle sıvazladı baya bi. Çok az canın acıyacak dedi (külliyen yalan bence). İğneyi vurduktan sonra bi acı hissettim anlatamam. Bu olmadı dedi birdaha. Aynı şekilde 5 defa iğne yaptı sonuncuda sanki altıma soğuk su değmiş gibi oldu. Hemen sordum ne döktünüz altıma falan gülmeye başladılar bu sefer oldu diye. Ama cidden çok acıyor. Bide elimden damar yolu açıp ordan birşey verdiler. Biraz kafam kıyak oldu diyebilirim. Ayağımı oynatmamı istediler, ayak oynamıyo ama çok hafif kaldırabiliyorum. Tamam çevirin dediler ben bağırmaya başladım oynatabiliyorum görmüyormusunuz diye. Halbuki ki korkuyorum acıyı hissedeceğimi düşünerek.
    Neyse arkayı görmeyeyim diye perde gibi bişeyle örttüler. Önümde teknikerle stajyer kaldı arkada doktorlar başladı. Ben onlarla muhabbet ediyorum falan bir titremeye başladım duramıyorum. Daha öncede ameliyat olmuştum ama böyle bişey ilk defa yaşıyorum. Doktor falan dursana evladım diyor da kime diyor belli değil ben titriyorum. Diğer doktor geldi sırtıma bastırdı sakin ol falan konuşarak beni rahatlattı titreme durdu. Bu titreme korkudan mı soğuktan mı bilemiyorum ama istemsizce oluyor. Ben stajyere soruyorum ne yaptılar falan diye çocuk anlatıyor bana baya baya. Arkadaşımdan 12 cm et almışlar benden ne kadar aldılar diye sordum. Sormamla beraber doktor ceviz kadar bi et parçasını uzattı sendende bu çıktı diye. Ette kıl falanda yoktu, beyaz yağlı et gibi birşeydi. Sonra diktiler falan bi odaya aldılar orda geldi başka biri benim kaseyi açtı baktı. Biraz beklettiler vs odama çıkardılar. Ordada biri geldi serum bağladı açtı baktı. Gelen giden bakıyor zaten utanma hissi diye bişey kalmıyor insanda bir süre sonra.
    Anestezinin etkisi geçince anladım ne olduğunu. İlk gece uyuyamadım ağrıdan. Hemşireyi çağırıyorum ağrı kesici falan yapıyor ama boş hiç etkisi olmuyor. Bi gece yattım eve gönderdiler. Evdede gece uyuyamadım ağrıdan. Cidden çok çileli birşeymiş. Bide kestikleri yerden birşey taktılar araştırdım dren denen bi aletmiş. Akan kan içine toplanıyor. 5 gün sonrasına gün verdi doktor. Şimdi yatarak o günü bekliyorum. İnşallah çabucak geçer şu çile. Daha önce çenemden ameliyat oldum bir ay pipetle beslendim böyle ağrı çekmedim ben.
    En ufak şüphenizde hemen doktora gidin derim. Ne kadar erken o kadar iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kıl dönmesi baslangic var bende.1 yıldır var şuan baslangic seviyesinde.Bir an önce olup kurtulayim acısı daha az olur diye düsünüyorum.Delik 1 tane var.ilk doktor acık ameliyat dedi kafama yatmadı.Ikincisi primer yöntemi dedi ve 4 8 günde iyilesirsin deyincekafama yattı.acılen yardim edin İstanbuldayım sizce hangi yöntemle olmalıyım.Fenol yada micro yu arastirayim mi yoksa prime r ile olayim mi.Micro sinektumeye güvenmiyorym cünkü sürekli reklam yapiliyor ve sanki diger doktorlar bişey bilmiyormuş gibi övülüyor.Cok iyi olsa diger doktorlarda yapardi.Fenol yapan özel hastane bileniniz varsa yardim edin.

• yasinim0435 kullanıcısına yanıt
    Hocam primer nasıl sizce memnun kaldiniz mi?

• Bi şikayet yok çok şükür ama uzun süre oturunca ağrlıktan dolayı ağrı yapıyor ama zamanla azalacağını söyledi doktor geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ceazr27

Arkadaşlar kıl dönmesi baslangic var bende.1 yıldır var şuan baslangic seviyesinde.Bir an önce olup kurtulayim acısı daha az olur diye düsünüyorum.Delik 1 tane var.ilk doktor acık ameliyat dedi kafama yatmadı.Ikincisi primer yöntemi dedi ve 4 8 günde iyilesirsin deyincekafama yattı.acılen yardim edin İstanbuldayım sizce hangi yöntemle olmalıyım.Fenol yada micro yu arastirayim mi yoksa prime r ile olayim mi.Micro sinektumeye güvenmiyorym cünkü sürekli reklam yapiliyor ve sanki diger doktorlar bişey bilmiyormuş gibi övülüyor.Cok iyi olsa diger doktorlarda yapardi.Fenol yapan özel hastane bileniniz varsa yardim edin.

Çok büyük değilse yara hattı açık yapmak mantıksız. Ayrıca sürekli pansuman, kıçınızda oyukla idare etmek vs. pek konforlu ve tercih edilen bir yöntem değil. Primer'ı bilmiyorum, birini flap ikincisini de marsupializasyon ile oldum ben. Flap ta başarı oranı en yüksek olanı fakat hangi doktor hangi yöntemi uygular bilemem. Ha ikisi arasından bir seçim yapacak olsam Primer'i seçerdim. Nüks oranı yüksek falan diyorlar ama zaten operasyon sonrası önlem alınmazsa isterseniz kuyruk sokumunu ortadan kaldırın yine nüks eder :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Men Milk -- 12 Şubat 2017; 0:0:53 >
  • Yaklaşık 1 1buçuk yıldır kıl dönmesi vardı bende utangaçlığımdan doktora gitmiyordum intten arastırıyordum kıl dönmesinden emin olmuştum zor bela dr a gittim dr da kıl dönmesi olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi mikrosinüsektomi yöntemini söyledim gelen hastalar bunu söylüyormuş bir şeyler anlattı da yok keseyi çıkarmıyorlar yok şöyle yok böyle kötülüyor muydu ciddi miydi pek önemsemedim kurtulmak istiyordum bir an önce neyse 1 hafta sonra ameliyat oldum 25 30 dk sürdü ameliyat esnasında sadece o bölgeyi uyuşturdu iğne yaparken acıdı başka acı yoktı dr sürekli iyisin dimi gibi sorular sordu neyse ameliyathaneden yan oturur vaziyette tekerlekli sandalyeyle çıktım odaya gidip ayakkabılarımı giyip hiç dinlenmeden eve gittim uyuşukluğun etkisi geçmeden ilaç içtim günde 3 kez arvels yazdı dr 3 gün sonra kontrole gittim sıkıntı yok 1 haftaya dikişlerini alcam dedi cuma günü yine gittim c.tesi de alabilirim aslında dikişleri dedi ama ben psiikolojik olarak kendimi hazırlamadığım için p.tesi daha iyi dedim keşke pazar günü alabilme şansı olsaydı çünkü bugün dikişli yerim batıyor sanki galiba iyice kaynamış ve dikiş rahatsız ediyor artık :( bir de normalde 2 3 güne 1 tuvalete cıkarım ameliyatlıyken 5.günde cıktım ne kadar kabız olmamaya calıssam da olmuştum zeytinyağı kuru üzüm kayısı yedim nafile 5. günde çıktım ancak belkı sorun bağırsaklarımdadır bilemicem bir de yaklaşık 2 3 cm kese çıktı o yüzden dikişim az ameliyat olacak arkadaşları bilgilendireyim dedim :)

• Selamlar 26 ocakta ameliyat oldum flap yontemi ile ilk 2 hafta hic bi sıkıntı yasamadim pansumanliyken ara ara oturdum taki 15 . Gun cuma gunu dikislerin yarisini aldirdim hastaneden ciktim eve geldim o gunden beri agri ve inanilmaz batmalar olmaya basladi 2 3 saat oturabilen ben su son 3 gundur yemek icin bile 15 dakka oturmaya tahammul edemiyorum yarin icin dier yarisinida almak icin cagirdi doktor bu normal bisey mi cozemedim bazi arkadaslari okudum dikis aldirdiktan sonra skinti kalmaz falan yazmislar acaba enfeksiyon falan kapmis olabilir mi bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zwrg61 -- 13 Şubat 2017; 3:44:10 >
  • Zwrg61 Z kullanıcısına yanıt
    15.gun neden yarisini aldirdinki? Kaynamamiş mi kaynamasi lazim dikislerin batiyordur.Enfeksiyon kapsa farkli olur.

• Zwrg61 Z kullanıcısına yanıt
    Bide cok oturuyorsun daha ilk haftalardan 2 3 saat fazla azar azar yavas yavas.

• Primer yönetimi ile Ameliyat olalı iki buçuk ay oldu tekrar nüks etmemesi için neler yapmam gerek tecrübeli arkdaşlar bilgi verirse sevinirim epilsyon vb gibi

• yasinim0435 kullanıcısına yanıt
    Sık Sık banyo yap temizligine ozen goster cok oturmamaya ve terlememeye çalış

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinim0435

Primer yönetimi ile Ameliyat olalı iki buçuk ay oldu tekrar nüks etmemesi için neler yapmam gerek tecrübeli arkdaşlar bilgi verirse sevinirim epilsyon vb gibi

Bölgeyi kuru tut. Enseden popoya kıl sorununu ister epilasyon ister krem farketmez çöz. Ben epilasyonu tercih ettim.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.