Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazımı mutlaka okumanızı isterim. Çünkü yalan yanlış şeyler söyleniyor ameliyat konusunda. Başka sayfalarda anlatan kişiler okuyucuyu korkutuyor.
    Ben, 6 gün önce ameliyat oldum. Bu hastalık yaklaşık 3 senedir vardı fakat küçük operasyonlarla geçiştiriyordum. Ameliyat olmak istemiyordum. Ama sürekli tekrar ettiği için ameliyat olmaya karar verdim. doktorumla konuştum. 15 tatilde olmak istediğimi söyledim fakat 2 haftada tam olarak iyileşemeyeceğimi söyledi. Zaten dikişler 2 hafta sonra alınıyor dedi. Ben de tatilden 1 hafta önce için gün aldım. Ameliyatı akşam beş buçukta olacaktım. Bana sabah 8den itibaren bir şeyleer yiyip içmemem ( su bile ) gerektiği söylendi. Yara olan yerin temizlenmesini söylediler. Lokal anestezi ile oldu ameliyatım. Yani belden iğne vurdular bel aşağısı uyuştu.İnanın o iğne bile hiç canımı acıtmadı.Ameliyatta uyanıktım. Ameliyathaneye gittik. Hemşireler tansiyonumu ölçtü. Sakinleştirici iğne vurdu. Ameliyat sırasında zaten gram bir şey hissetmedim. Hatta bana öncesinde şey dediler.Canın hiç acımaz fakat birinin dokunduğunu hissedersin dediler ben onu bile hissetmedim. Ameliyat bitti doktor iyi misin dedi iyiym dedim 15 dakika mı sürdü dedim 45 dakika dedi. Zaman o kadar cabuk geçti yani. Odama götürdüler. BAacaklarımın uyuşukluğu geçene kadar yüzüstü yattım. Açıkçası uyuşukluk hemen geçmiyor. En az 6 7 saat vakti var. Hatta benim sabah geçmişti. o geçince yan yatmaya başladım. Serum ve ağrı kesici yaptıkları için ameliyattan sonra da ağrım çok olmadı. Dren vardı. O da ince bir hortum. Kuyruk gibi onunlaydım kaç gün :D Şaka bir yana Pijamamın kenarına sokuyordum. Korkmayın o açıdan. Neyse, doktor ameliyattan sonraki 10 günün önemli olduğunu söyledi. O yüzden ben de en azından dren çıkana kadar hastanede yattım. 4-5 gün falan. Hem hastane daha iyi bakıyor. Pansumanın olsun ağrı kesiciler olsun. Hastaneden taburcu oldum. Gayet rahat bir şekilde yürüyerek çıktım hastaneden. Arabaya bindim fakat yan oturdum. Doktor özellikle 1 2 hafta üstüne oturup yatmamamı söyledi. Şu an evdeyim. antibiyotik kullanıyorum. Ameliyattan 2 hafta sonra dikişler alınacak. 10 gün sonra kontrole gidilecek. Bu arada en önrmlisi, hangi tür ameliyat olunacağı. Bana iki çeşitten bahsettiler. Normal basit bir ameliyat, diğeri ise ona nazaran daha büyük bir ameliyat. Ben basit olanı değil, büyük olanı seçtim sebebi ise şu; basit olan ameliyatta o bölgeyi çıkarıyorlar temizleyip dikiyorlar fakat hastalığın tekrarlama ihtimali %80, benim olduğum büyük ameliyat ise flep yani kaydırma ameliyatı.Tekrarlama ihtimali %2-3 Orayı cıkarıp yandan kaydırma yapıyorlar bundan dolayı Z şeklinde bir izin oluyor. Fakat zaman geçtikçe azaalacakmış. Özellikle esmer olanlarda silik gibi dururmuş. Uuu çok uzatmışım artık sonlandırıyorum. Büyük ameliyat büyük ameliyat dedim fakat anlattıklarım işte yukarıda, korkulucak hiçbir şey yok. Kesinlikle ve kesinlikle ertelememenizi öneririm. Gerek yok çünkü. Bu arada devlet hastanesinde oldum. Doktor da çok önemli :) Herkese şimdiden geçmiş olsun şifalar diliyorumm :))
  • Elmasekerii1 E kullanıcısına yanıt
    aciklmaniz icin tesekkur ederiz .gecmis olsun bizde kacinilmaz sonu bekliyoruz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elmasekerii1 E kullanıcısına yanıt
    bide dikişler alınınca görüşelim :)
  • ardagok A kullanıcısına yanıt
    Nasıl oldun kardeş kaçıncı ayın bu

• Ameliyat olalı iki ay oldu ama hala eski halime dönemedim uzun süre oturunca ağrı başlıyor çabucak terlediği için bu soğukta her gün duş almak zorunda kalıyorum anlatılanlar gibi pek basit bir ameliyat değil

• Benim birinci ayım doldu günde bir kez bi an gelen anlık zonklama ve peçete ile kontrol ettiğimde gelen ufak beyaz akıntı dışında bişeyim kalmadı diyebilirim. Ha bi de sırt çantası taktığımda oraya temas ettiğinde morarmış bi bölgeye dokunduğunuzda bi acı olur ya onun dışında bişey kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Epsilooon

Benim birinci ayım doldu günde bir kez bi an gelen anlık zonklama ve peçete ile kontrol ettiğimde gelen ufak beyaz akıntı dışında bişeyim kalmadı diyebilirim. Ha bi de sırt çantası taktığımda oraya temas ettiğinde morarmış bi bölgeye dokunduğunuzda bi acı olur ya onun dışında bişey kalmadı

Hocam bundan kurtulamadan bi de hemoroid başlangıcı çıktı karşıma nedir bende bu şans anlamadım gitti

• frydoom F kullanıcısına yanıt
    kristal uygulandı iki eans şuan nazar değmesin tık yok :)
    Düşman dötüne :)

• frydoom F kullanıcısına yanıt
    sende ne durumlar :)
    Bir sıkıntı yok bundan sonra da olmaz inşallah

• yasinim0435 kullanıcısına yanıt
    Allah yardımcınız olsun. Çok sıkıntılı. Bir arkadaşımda da kıl dönmedi var ve bu sebepten doktora gitti. Hemoroidi de vardı. Onu da söylemiş ben de hemoroid var falan diye. Doktor da demiş ki sende geçici hemoroid olabilir ama daha büyük bir problemin var bu da makat yırtığı demiş. Allah koru yarabbi korkarak yaşıyorum 😭

• beyler :D heyecan tavan bu sabah saat 8.30 da amelliyatım var kıl dönmesi pek korkum yok da büyük tuvaletimi yapamıyorum.
    varmı bi çaresi çok acil:(
  • hamadam1 H kullanıcısına yanıt
    Lavman yaptir sabah bence rahat uyu 1 gun boyunca saga sola donemicen xd.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hahaha :D gönüllü birini bulmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamadam1

hahaha :D gönüllü birini bulmak lazım

Nasıl gitti?

• evet baya güzel geçti ayrıntıya gireceğim acı hissetmiyorsunuz sadece iğne yapıyor o biraz acıttı onun haricide sıkıntı olmadı şahsen ben kesildiğini ve dikildiğini hissettim ama acı yoktu. ondan sonra odaya aldılar 1 gün burada kalacakmışım ortalama 25 30 dk sürdü amelliyat şuanda herhangi bir acım yok iğnenin etkisi de olabilir ammelliyat öncesi bir şey yedirtmiyorlar malum bölge uyuşturulduğu için istenmeyen şeyler çıkabilir amelliyat sonrası yemek yiyebiliyorsunuz küçük abdest yaparken hiç sıkıntım olmadı büyüğünü daha yapmadım :D ilerleyişi yazarım
  • yara kapanması ıcın solgar e vıtamını 268 mg kullanın benımkımı ıyılestırdı cok sukur.

https://www.kullananlar.com.tr/solgar-vitamin-e-400-iu/
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

yara kapanması ıcın solgar e vıtamını 268 mg kullanın benımkımı ıyılestırdı cok sukur.

https://www.kullananlar.com.tr/solgar-vitamin-e-400-iu/

Dostum kac gunde kapandi bende bugün oldum neredeyse 2 isaret parmagi kadar cizdiler

• ogzcndyr kullanıcısına yanıt
    1 ayda iyilesti kabizim birde o kadar akiniyom kan akmadi hic sabah tekrar bakip pm atarim sana xd

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.