Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (180. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10.12.2016 tarihinde Ankara'da özelde ameliyat oldum.Dün (21.12.2016) dikişlerimi aldırdım ve bu gün işbaşı yaptım.Doktorum Modifiye edilmiş Cleft Lift yöntemi uyguladığını söyledi(Lokal anestezi uygulandı.).Akıntı, sızıntı,iltihap vs. hiçbir sorun yaşamadım.Bugün itibariyle (22.12.2016) oturup kalkerken dikkat etmekle beraber normol hayatıma geri döndüm diyebilirim.Ama spor yapmak istersem 2-3 ay beklememi söyledi doktorum.Normalde hastaneye girdiğimde bile kokusu tutar beni ama ameliyatım sohbet havasında geçti.Yani gerçekten korkulacak birşey yok.Herkese en kısa zamanda ameliyatını olup kurtulmasını tavsiye ediyorum.Sorusu olanlar yazabilir.Elimden geldiğince cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratckr -- 22 Aralık 2016; 11:8:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Ercüment ÇÖZER-

Beyler biraz alakasız bir sorum olacak ama benim nükseden yer tam kuyruk sokumu değil hafif kenar yani kist kuyruk sokumunun 3-4 cm sağında sizce hangi yöntemi uygularlar ilk ameliyat flap tı

Benimki de benzer şekildeydi bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi Modifiye Cleft Lift uyguladığını söyledi doktorum.En az tahribat ve estetik açıdan epeyi özenerek yaptı sanırım modifiye demesinin sebebi de oydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratckr

quote:

Beyler biraz alakasız bir sorum olacak ama benim nükseden yer tam kuyruk sokumu değil hafif kenar yani kist kuyruk sokumunun 3-4 cm sağında sizce hangi yöntemi uygularlar ilk ameliyat flap tı

Benimki de benzer şekildeydi bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi Modifiye Cleft Lift uyguladığını söyledi doktorum.En az tahribat ve estetik açıdan epeyi özenerek yaptı sanırım modifiye demesinin sebebi de oydu.

Hocam İstanbuldamı oldunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratckr

quote:

Hocam İstanbuldamı oldunuz

Ankara'da oldum hocam.
  • 10 GÜN oldu ameliyat olalı. Hergün pasnsuman oluyorum. Ameliyat açık. Umarım 30 günde geçer.Açık amelşyat olan yok mu ? Tecrübelerinden faydalansak. Neye dikkat etmeliyiz kaç günde iyileşir. 2 gün önce 30 gün sağlık kurulu raporu aldım.
  • Arkadaşlar merhaba
    Öncelikle bu başlığı hatim ettim üye olmadan onu belirteyim Allah hepinizden razı olsun.
    Bir bayan olarak ne yazık ki bu zor hastalık benim de başıma geldi. Ve ben işe dönmem gerektiği için mikrosinüsektomiyi seçtim. Olumlu yorumlar da okudum olumsuzlar da.
    Süreçten bahsedeyim. Ben farkına 2 yıl önce varmıştım ve son 2-3 aydır şişip duruyor ağrısı bitmiyordu. Akıntı çok nadirdi kanama bir kez bir damla oldu.
    Doktorlar ameliyat şart ama kışın ol yazın sıkıntı dediler hep.
    Ben de öğretmenim ve Teog öğrencilerim var afedersiniz popomdaki şişlikle okula gide gele harap oldum. Artık ameliyat olmalıyım dedim.

Gelgelelim mevzuya.
    Süreci merak eden olursa günler ilerledikçe yazarım

Salı günü bir kliniğe gittim (kesin bilmişsinizdir hangisi olduğunu) mikronüsektomi için. Doktor muayene etti. Bu kıl dönmesinşn bir on yılı var klasik mikrosinüsektomiye uygun değilsin dedi. Yani klinik şartlarında yapılamaz hastanede anestezi ekibiyle yapmam gerek dedi. Ben korktum tabi aha dedim aylarca yatcam yine.
    Hayır normalde delik açarak yaptığımız ameliyatı sende uzun ince bir şerit açarak yapacağız dedi. Ama lokal anestezi olmaz ya belden aşağı uyuşturucam ya da narkoz vericem dedi. Ben de narkoz istedim o gerilime hiç gelemem diye.

Evettt bugün daha doğrusu 23.12.2016 da ameliyatı oldum...
    Ağlayarak korkarak girdim ameliyata çünkü apseyi boşalttıklarındaki acıyı bir ben bir Allah bir de bunu çeken bilir diye düşünüyorum.
    Ameliyata girdim farkettirmeden uyuttular.
    Ne yapıldığını bilmiyorum tabi.
    Neyse uyandırdılar odaya getirdiler. İstediğin gibi hareket edebilirsiin sırt üstü yatabilirsin ve oturabilirsin dediler. Tabi ben güvenmedim yapmadım. 2-3 saat sonra oturmayı denedim oha oturabiliyorum 😱 Hareket edebiliyorum, sırt üstü yatabiliyorum. Ağrım da yok çok şükür belki de ağrı kesiciden dolayı ama, bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz. Aldıkları parçayı da gösterdiler bayağı da büyük.
    Korkarak gittğim mikrosinüsektomiden şu anlık memnunum ama tekrar söyleyeyim klinikte yapılmadı adı bi değişik bişeydi bişey miksosinüsektomi ama hatırlayamadım.
    Çok az bilgi bulunuyor. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsinz. İlerleyen günlerde de yazarım. Kıl dönmesiz günler dilerim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrik_Mühendisi

10 GÜN oldu ameliyat olalı. Hergün pasnsuman oluyorum. Ameliyat açık. Umarım 30 günde geçer.Açık amelşyat olan yok mu ? Tecrübelerinden faydalansak. Neye dikkat etmeliyiz kaç günde iyileşir. 2 gün önce 30 gün sağlık kurulu raporu aldım.

Ameliyat olalı 24 gün oldu ama hala tam iyileştim diyemem akıntı az da olsa devam ettiğinden dolayı sizin kaç cm kestiler birde 30 gün yerine 45 verselermiş garanti olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Epsilooon

Arkadaşlar merhaba
    Öncelikle bu başlığı hatim ettim üye olmadan onu belirteyim Allah hepinizden razı olsun.
    Bir bayan olarak ne yazık ki bu zor hastalık benim de başıma geldi. Ve ben işe dönmem gerektiği için mikrosinüsektomiyi seçtim. Olumlu yorumlar da okudum olumsuzlar da.
    Süreçten bahsedeyim. Ben farkına 2 yıl önce varmıştım ve son 2-3 aydır şişip duruyor ağrısı bitmiyordu. Akıntı çok nadirdi kanama bir kez bir damla oldu.
    Doktorlar ameliyat şart ama kışın ol yazın sıkıntı dediler hep.
    Ben de öğretmenim ve Teog öğrencilerim var afedersiniz popomdaki şişlikle okula gide gele harap oldum. Artık ameliyat olmalıyım dedim.

Gelgelelim mevzuya.
    Süreci merak eden olursa günler ilerledikçe yazarım

Salı günü bir kliniğe gittim (kesin bilmişsinizdir hangisi olduğunu) mikronüsektomi için. Doktor muayene etti. Bu kıl dönmesinşn bir on yılı var klasik mikrosinüsektomiye uygun değilsin dedi. Yani klinik şartlarında yapılamaz hastanede anestezi ekibiyle yapmam gerek dedi. Ben korktum tabi aha dedim aylarca yatcam yine.
    Hayır normalde delik açarak yaptığımız ameliyatı sende uzun ince bir şerit açarak yapacağız dedi. Ama lokal anestezi olmaz ya belden aşağı uyuşturucam ya da narkoz vericem dedi. Ben de narkoz istedim o gerilime hiç gelemem diye.

Evettt bugün daha doğrusu 23.12.2016 da ameliyatı oldum...
    Ağlayarak korkarak girdim ameliyata çünkü apseyi boşalttıklarındaki acıyı bir ben bir Allah bir de bunu çeken bilir diye düşünüyorum.
    Ameliyata girdim farkettirmeden uyuttular.
    Ne yapıldığını bilmiyorum tabi.
    Neyse uyandırdılar odaya getirdiler. İstediğin gibi hareket edebilirsiin sırt üstü yatabilirsin ve oturabilirsin dediler. Tabi ben güvenmedim yapmadım. 2-3 saat sonra oturmayı denedim oha oturabiliyorum 😱 Hareket edebiliyorum, sırt üstü yatabiliyorum. Ağrım da yok çok şükür belki de ağrı kesiciden dolayı ama, bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz. Aldıkları parçayı da gösterdiler bayağı da büyük.
    Korkarak gittğim mikrosinüsektomiden şu anlık memnunum ama tekrar söyleyeyim klinikte yapılmadı adı bi değişik bişeydi bişey miksosinüsektomi ama hatırlayamadım.
    Çok az bilgi bulunuyor. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsinz. İlerleyen günlerde de yazarım. Kıl dönmesiz günler dilerim :)

Öncelikle geçmiş olsun hocam tabi cerrah ve uyguladığı yöntem çok fark ediyor yalnız siz yinede tedbiri elden bırakmayıp dikkatli davranın.

• yasinim0435 kullanıcısına yanıt
    Dikkat etmeye çalışıyorum. Bakalım ne olacak. Hedefim pazartesi okula dönebilmek. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi duruyor ama zaman gösterecek tabi ki bunlar ağrı kesicilern etkisi de olabilir. Bu arada yeni yazılan yorumlara bakınca aklıma geldi. Yöntem için modifiye mikro sinüsektomi denildi bana. Yarın tekrar gideceğim ayrıntıları öğrenirsem yazarım. Allah hepimize acil şifalar versin 🙏🏻

• Bugün ikinci gün. Pansumana gittim. Pazartesi gazlı bezi çıkarıp banyo etmemi 2 hafta sonra da dikişleri aldırmam için tekrar gelmemi söyledi. Düne göre ağrım biraz daha var. Ağrı da demeyeyim de kesikler kendini hissettiriyor. Yani sızı var. Öyle aman aman bişey değil tabii ki yine hareket edebiliyorum, yürüyebiliyorum, oturabiliyorum. Ağrı kesici ve antibiyotik kullanıyorum

• Bugün üçüncü gün
    Düne göre ağrım çok az. Ağrıdan kastım da zaten bıçak kesiği.
    Yarın okuluma gidebilmeyi temenni ediyorum

• Geçen gün doktora gittim kıl dönmesi için.
    Daha evvel 2 defa ameliyat olmuştum. Gel açık ameliyat yapalım dedi sadece temizliyecem vs. 4-5 gün yatarsın sonra işine dönersin dedi.

Şaşırdım.
    Pansuman yapacakmışım sürekli. nedir sizce durum?
  • Ben açık ameliyatı en zor ameliyat diye biliyorum. Yani ameliyat süreci en zor. 5-6 ay her gün pansumana gitmek gerekiyor diye. Araştırdıklarıma ve bu başlıkta okuduklarıma göre yani

• Bugün dördüncü gün ve okula geldim ders işliyorum.
    Anlamadığım şey nasıl böyle oldu ve ben nasıl ayaktayım 🤔 Akşama sargıyı çıkaracağım. Banyo yap dedi. Sargı çıktıktan sonrasından korkmuyor değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: Epsilooon

Bugün dördüncü gün ve okula geldim ders işliyorum.
    Anlamadığım şey nasıl böyle oldu ve ben nasıl ayaktayım 🤔 Akşama sargıyı çıkaracağım. Banyo yap dedi. Sargı çıktıktan sonrasından korkmuyor değilim

Geçmiş olsun.

Benim sanırım nüks etti 3 aydan sonra. İğne ucu kadar bir delik açıldı arada azıcık kan geliyor. :/ yarın doktora görüneceğim

• cdaking C kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun:( hangi yöntemle olmuştunuz? Ben de korkuyorum nüks etmesinden :( resmen buna dayanacak takatim kalmadı

• Merhaba flaptan sonra dikişler alındıktan sonra hiç dikişlerde açılma olan arkadaş var mı ?
  • Bende flap oldum onbeş dikiş vardı dikişleri aldıralı 13 gün oldu ama dün çok ufak akıntı gelmeye başladı yarın doktora gidicem bakalım.
  • yasinim0435 kullanıcısına yanıt
    sonucu mesaj atarmsın
  • Epsilooon E kullanıcısına yanıt
    detayli anlatiminiz icin tesekkurler gecmis olsun sanirim bende de baslangici var yilda bir toplamda iki kez oldu elimle kuyruk sokumunu silerken akinti kan karisimi bir sey geldi suan sorun yok ama ilersi icin umutlu degilim zamana biraktim.

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.