Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Gazi Tıp ve Hacettepe tıp fenol (doldurma) yöntemiyle uygulama yapıyor. Çok uzun yatamam, hemen işe güce dönmeliyim diyorsanız tavsiye ederim. Aynı yöntemi özel muayenehanede 2000/3000 lira bayılıp yaptırırsınız. Genel cerrrahiden randevu alın, kıl dömmesi deyince sizi 7.kata sevkediyorlar. Gerisini oradan hallederler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALph1940 kullanıcısına yanıt
    yakıyormu o ilaç koydukları ?
  • Uyusturdugu icin anlamıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 3 sene önce kıl dönmesinden ameliyat oldum. Tekrarladı,1,5sene önce tekrardan ameliyat oldum.2 hafta önce ağrı başladı.Bi kaç gün önce de apse patladı ve ağrı kesildi.Kokusuz kanama alıyor o da çok az bir miktar ve delik şeklinde kaldı.Tekrarlama belirtisi midir acaba aranızda yaşayan var mı bunu gına geldi artık her sene tekrarlamasindan...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner980

Bende 3 sene önce kıl dönmesinden ameliyat oldum. Tekrarladı,1,5sene önce tekrardan ameliyat oldum.2 hafta önce ağrı başladı.Bi kaç gün önce de apse patladı ve ağrı kesildi.Kokusuz kanama alıyor o da çok az bir miktar ve delik şeklinde kaldı.Tekrarlama belirtisi midir acaba aranızda yaşayan var mı bunu gına geldi artık her sene tekrarlamasindan...

Tekrarlamış ne yazık ki.

• Arkadaşlar merhaba bende kıl dönmesinden ameliyat olacağım kuyruk sokum kemiğimin üstünde çok büyük bir alan değil. Sporla biraz ilgiliyim havuza yüzmeye gidiyorum ve atlı binicilik kursuna gidiyorum biraz ara vermem gerekecek bunlara tahmini ne zaman dönebilirim?

• sahbaz061 S kullanıcısına yanıt
    4 ay

• Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahbaz061

Arkadaşlar merhaba bende kıl dönmesinden ameliyat olacağım kuyruk sokum kemiğimin üstünde çok büyük bir alan değil. Sporla biraz ilgiliyim havuza yüzmeye gidiyorum ve atlı binicilik kursuna gidiyorum biraz ara vermem gerekecek bunlara tahmini ne zaman dönebilirim?

binicilik sıkıntı tam kuyruk sokumuna denk geliyor. Herşeyi derinlemesiyle yapabilmen için kafadan 2-2.5 ay bekle ameliyattan sonra iyice otursun kaynasın doku. Geçmiş olsun bu arada bende şubatta olacağım
  • Teşekkür ederim hocam 2 ayı sildim kafamdan umarım daha uzun olmaz. Size de çok geçmiş olsun.

• quote:

Teşekkür ederim hocam 2 ayı sildim kafamdan umarım daha uzun olmaz. Size de çok geçmiş olsun.

Teşekkürler. Haddime değil fakat uyarmak isterim binicilik uzun vadede nükse sebep olan etkenler arasında yer alıyor. Sürekli o bölgede aşağı yukarı vakum etkisi sebebiyle hem gerginlik hem de eğer ameliyat sonrası lazer epilasyon düşünmüyorsanız çıkacak kıllar için tehlikelidir at sırtı.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Ercüment ÇÖZER-

quote:

Teşekkür ederim hocam 2 ayı sildim kafamdan umarım daha uzun olmaz. Size de çok geçmiş olsun.

Teşekkürler. Haddime değil fakat uyarmak isterim binicilik uzun vadede nükse sebep olan etkenler arasında yer alıyor. Sürekli o bölgede aşağı yukarı vakum etkisi sebebiyle hem gerginlik hem de eğer ameliyat sonrası lazer epilasyon düşünmüyorsanız çıkacak kıllar için tehlikelidir at sırtı.

Estağfurullah hocam doktorum ile görüşeceğim ne gerekiyorsa yapacağım esasen kıl dönmesi olan bölgemde pek kıl olduğu söylenemez çok şaşırdım kıl dönmesi olduğumu duyunca hatta. Umarım biran önce düzelip sorunsuz devam edebilirim.

Teşekkür ederim tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Ercüment ÇÖZER-

quote:

Estağfurullah hocam doktorum ile görüşeceğim ne gerekiyorsa yapacağım esasen kıl dönmesi olan bölgemde pek kıl olduğu söylenemez çok şaşırdım kıl dönmesi olduğumu duyunca hatta. Umarım biran önce düzelip sorunsuz devam edebilirim.

Teşekkür ederim tekrardan.

• herkese selamlar bende bu hastalık için 10 gün önce flaple primer kapama ameliyatı geçirdim izmirde devlet hastanesinde 16 zımba dikişi atıldı dren takıldı 4 gün dren takılı kaldı ama 6.günde drenin çıktığı delikten yine akıntı başladı ve ara ara devam ediyor 15. Günde dikişler alınacak herkese acil şifilar diliyorum hayırlı kandiller dilerim

• Beyler belki daha önce başınızdan geçmiştir. Geçen yıl kuyruk sokumu tarafında rahatsızlandım. Doktor Kıl dönmesi dedi. Önce 1 hafta pansuman olman gerektiğini sonra ameliyat olmam gerektiğini söyledi. 1 Hafta pansuman oldum sonra özel bir sebepten dolayı ameliyat olamadım. Zaten kurumuştu ve ağrım da bitmişti. Fakat yine aynı yerde takrar kızarıklık oluşmuş ve oturmada sıkıntı çekiyorum.Geçen yıl olduğunda da akıntı olmamıştı.Hemşire kendisi kesti. Bu kez de akıntı falan yok. Şişme ve kızarırıklık var. Cuma ve düne göre daha kötüyüm ve Pazartesi Doktora gideceğim. Daha önce başından geçen var mı ?. Nasıl bir süreç beni bekliyor. Kaç gün yatalak oluyorsun.

• Bugün ilk kez sızı şeklinde az bir kan gördüm kıl dönmesi olmuş. Isırgan otu lapası yapayım diyorum ne dersiniz

• Zor bi donem bekliyor seni ameliyat olduktan 3 belkide 4 ay hayati unut.Bu tabi ameliyat sekli doktorun onemi senin bunyen ve gun icindeki davranislarin etkiler bu iyilesme surecini.Bu yuzden ameliyattan sonra dikkatli davranman gerekiyor ve ameliyat olacaksan tam sirasi cunku ameliyattan sonra sicak pek iyi gitmiyor o bolgeye ne kadar soguk o kadar iyi.Takildigin yer olursa yardim ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: frydoom

Zor bi donem bekliyor seni ameliyat olduktan 3 belkide 4 ay hayati unut.Bu tabi ameliyat sekli doktorun onemi senin bunyen ve gun icindeki davranislarin etkiler bu iyilesme surecini.Bu yuzden ameliyattan sonra dikkatli davranman gerekiyor ve ameliyat olacaksan tam sirasi cunku ameliyattan sonra sicak pek iyi gitmiyor o bolgeye ne kadar soguk o kadar iyi.Takildigin yer olursa yardim ederiz.

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Kamuda çalışıyorum. Genelikle Bürö mühendisliği yapıyoruz. İzin konusunda kaç gün istirahat verir doktor. Sizce yarın doktor pansuman mı öneriri bir hafta sonra Ameliyat mı yoksa ilaç verip gönderir mi ? Ne kadar erken olsam benim için iyi. Eşimin doğumuna 20 gün kaldı :)))
  • Bende kamuda çalışıyorum 3 gün hastahanede kaldım 45 gün istirahat verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinim0435

Bende kamuda çalışıyorum 3 gün hastahanede kaldım 45 gün istirahat verdi

Peki 45 gün fazla değil mi ?. Bu kadar ciddi bir hastalık mı ?
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.