Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o kadar can sıkacak bir ameliyat değil. Ama erkenden ameliyat olmak sorunu çözmede baya yardımcı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cardin

o kadar can sıkacak bir ameliyat değil. Ama erkenden ameliyat olmak sorunu çözmede baya yardımcı olacaktır.

Aynen öyle...PoseDN ssk falan yok mu güvence?
  • Var Hocam ama bu yazılan tedaviler Özel Doktorlar , sanırım ssk karşılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Var Hocam ama bu yazılan tedaviler Özel Doktorlar , sanırım ssk karşılamıyor.

Tabi özeli karşılamaz.Gideceksin bir devlet hastanesine muayene olacaksın.
  • Arkadaşlar

Açılan konun içeriğini tam olarak okumadım Topic başlığına bakarak cevap yazıyorum.Eğer sorusu olan olursa memnuniyetle cevap veririm.11 gün önce kıl dönmesi ameliyatı oldum.6-7 yıldır çektiğim bir sıkıntıydı ve bir anda karar verip ameliyat oldum.Cumartesi ameliyat oldum pazartesi işe döndüm hiç bir sıkıntı çekmedim.Bu bana biraz pahalıya mal oldu ama işim gereği bir an önce ayağa kalkmam gerkiyordu.Öylede oldu ameliyat olduğum aynı gün aracıam binip evime döndüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apparatebau

Arkadaşlar

Açılan konun içeriğini tam olarak okumadım Topic başlığına bakarak cevap yazıyorum.Eğer sorusu olan olursa memnuniyetle cevap veririm.11 gün önce kıl dönmesi ameliyatı oldum.6-7 yıldır çektiğim bir sıkıntıydı ve bir anda karar verip ameliyat oldum.Cumartesi ameliyat oldum pazartesi işe döndüm hiç bir sıkıntı çekmedim.Bu bana biraz pahalıya mal oldu ama işim gereği bir an önce ayağa kalkmam gerkiyordu.Öylede oldu ameliyat olduğum aynı gün aracıam binip evime döndüm.

Nerde oldunuz hocam ve teknik ne ? Yüksek ihtimal alternatif ameliyat uygulanmış , geçmiş olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apparatebau

Arkadaşlar

Nerde oldunuz hocam ve teknik ne ? Yüksek ihtimal alternatif ameliyat uygulanmış , geçmiş olsun.

Sevgili PoseDn,

Teşekkür ederim.Ankara'da Op. Dr. Bülent Demirtürk tarafından ameliyat edildim.İnanın bana hiç bir sıkıntı çekmedim.Salı günü dikişleri aldırdım.Yarında bandajı çıkartacağım.Şu an çok rahatım.öyle ne pansuman derdiyle uğraştım ne de ağrı sızı çektim.Allaha şükür korktuğum gibi olmadı.Yalnız dediğim gibi 1100 ila 1500 arasında değişiyor fiyat.
  • Hocam operasyon tarzı ne ? Anladığım kadarıyla klasik yöntem değil.
  • PoseDn, en sonunda seni ben ameliyat edeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muraq

PoseDn, en sonunda seni ben ameliyat edeceğim

hocam Allah büyük ya çok bekledim , para durumunu ayarlasam hemen gidecem sizde bende herkesde kurtulacak
  • Arkadaşlar aynı dert bende de mevcut mersinde forum hastanesine gittim çok büyümemiş dedi ama malum ameliyat dedi doktor fenol ve ameliyat var dedi fenolde yeniden çıkma olasılığı yüksekmiş 1.5 ay kadar her hafta gelmen lazım temizlemem lazım dedi bana ama ben ameliyat olmayı düşünüyorum açıkcası ve bi başka hastaneye gidicem bugünlerde.Ameliyat dışında daha kolay bi yöntem duyan bilen varmı arkadaşlar bu yakınlarda mersin çevresinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muraq

PoseDn, en sonunda seni ben ameliyat edeceğim

Hocam işlerin yoluna girmesini bekliyordum da girmez anladım. O yüzden ben de isterim
  • Yok mu arkadaşlar alternatif önerisi olan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ser46
    Yok mu arkadaşlar alternatif önerisi olan :)

hocam adanada vardi galiba alternatif yontem
  • Adana da nasıl bir yöntem var hocam biraz yardımcı olsanız?
  • fenol yada gumus nitrat galiba. istanbulda olan bir yontem ama adanada hastaneleri vardi galiba pc bozuk telden yaziyorum girince bulurum sitelerini
  • quote:

fenol yada gumus nitrat galiba. istanbulda olan bir yontem ama adanada hastaneleri vardi galiba pc bozuk telden yaziyorum girince bulurum sitelerini

Dün başka bi doktora gittim mersinde özel yenişehir hastanesine doktor daha başlangıç evresinde dedi ameliyat olman lazım diyor bende büyük ihtimalle haftaya perşembeye gün alacağım ve ameliyat olacam ne zaman otururum falan dediğimde burdan çıkınca oturabileceğimi söyledi başlangıç evresinde olması nedeniyle fazla sıkıntı olmayacağını söylüyor ama haberini bekliyorum.
  • Birazda ben size faydalı olabileceğini düşündüğüm birkaç bilgi vereyim arkadaşlar..

Ben 11 Mart günü Samsun Araştırma Hastanesinde Primer (yarı açık) yöntemle ameliyat oldum. Doktor Yılmaz Karagöz ameliyat etti beni. Sadece belden aşağısını bir belki iki iğne ile uyuşturdular sonra yüz üstü yattım birazda sakinleştiriciyi yiyince bebek gibi oldum ve ameliyat 15 dakika falan sürdü. Takip eden 5-6 saat içinde bacaklarımı tekrar eskisi gibi kullanmaya başladım. Ameliyatı sabah 11:00 de oldum ve akşam 19:00 gibi hastaneden çıkışımı yaptım. Sosyal güvencem olmadığı için ameliyat ücretini hastanenin döner sermayesine sordum ameliyat ücretinin 118 lira olduğunu ancak ameliyat esnasında kullanılan ilaçlar, malzemeler, narkoz... gibi şeylerin fiyatılya beraber en fazla 500 lira olacağını ve geçmeyeceğini söyledi ancak sizinde tahmin edeceğiniz gibi çıkışta bana kesilen fatura 825 lira oldu. Tabi ki bende %60 olan bir sapma karşısında çok sinirlendim ve o gün(Cuma günüydü) ödemedim. Sonra döner sermayeyi bastım fakat ordaki kadını bulamamakla beraber bu parayı ödedim. Yaptığım çok büyük bir hatydı çünkü Şubat ayının başında kendimde ilk deffa kıl dönmesi olduğunu farkettiğiim zaman Dr. Mevlüt Topbaş'ın kliniğini arayıp fiyat sorduğumda Muayene+Operasyon=900 lira demişlerdi
    nerden bilebilirdim elimdeki bilgilerden yaptığım şeyin doğru olduğunu zannediyordum.. Neyse daha kötü kısma gelmedim.. Ameliyattan sonraki 12 gün boyunca her gün pansuman yapıp antibiyotik kullandım ve 12. gün dikişlerimi aldırdım. Artık herşeye rağmen bu illetten kurtulduğuma çok seviniyordum. Hala üstüne oturduğum zaman azıcık bir ağrı oluyordu ancak olsunda hergün daha iyiye gidiyordu. Ta ki bu geçtiğimiz pazar gününe kadar. Tekrar ağrımaya başladı, artık hiç oturamaz olmuştum, Dikiş izlerinin olduğu yer şişmeye başlamıştı.. Bu sabah saat 05:00 sularında eski sinüs(kıl dönmesinin akıntı yaptığı delik) yerinden daha yukarda dikiş izlerinin üstünde yeni bir sinüs oluşmuş içerde birikin bütün irin ve kan dışarı çıkmıştı. Ağrım sızım çok azalmıştı. Hemen yarayı temizleyip pansuman yaptım bu arada Kıl dönmesi bendede birçok kişide olduğu gibi kuyruk sokumumda çıkmıştı ve emin olun o bölgeye tek başınıza pansuman yapmak çok zor

Bugün Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesine(ANKARA) gittim ve orda Dr.M.Tarkan Uzun'a muayene oldum. Doktor Kıl dönmesinin tekrar ettiğini Yaranın tekrar açılıp içinin(iltihap içerde baya ilerlemiş) temizlenmesinin gerektiğini ancak bu sefer yarayı açık bırakacağını ve alttan gelen Yeni dokunun iyileşmesini bekleyeceğimi söyledi.. Dünyam başıma yıkılmıştı ancak doktor beni söyledikleriyle teselli etti;
    Ben: Tuh! yanii şimdi 10-15 gün yüz üstü yatacağım öyle mi?
    Dr:Hayır canım ne alakası var. Pansuman yaptıktan sonra rahat rahat oturup kalkabilirsin. Sadece 2-3 hafta boyunca her gün pansuman yaptıracaksın. Bir önceki ameliyatından daha rahat olacak emin ol.
    Ben: iyide ben bu yaraya bebek gibi baktım kapanan yara nasıl olurda tekrar eder
    Dr: iltihapla beraber tekrar nüksetmiş.Belki içerde dikiş kalmıştır, belki ölü bir doku kalmıştır.

Cumartesi saat 09:30 da ameliyat olacağım Özel Hasvak Tıp Merkezinde. Siz bu doktor hakkında ve bu tıp merkezi hakkında bişeyler duydunuz mu? yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde Doktorların gerçek doktor olup olmadığını kontrol edebileceğimiz bir internet sitesi falan var mı? Olmasını çok isterdim =)
  • Geçmiş olsun kardeşim bende haftaya perşembe olcam mersinde acayip telaşlıyım bi ton sakinleştirici vermeleri lazım bana :D
  • Geçmedi kardeşim çok doluyum kıllarıma karşı.. ayrıca yazıda eklemeyi unutmuşum sakinleştiricinin kafası başka bi güzel =)))
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.