Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağustos 2012 de flep yöntemiyle olduğum ameliyattan sonra galiba nüksetti. Halbuki baya da dikkat ediyodum. Eski ameliyat izinin 2 cm altında, makatın 2cm üstünde bi şişlik var ve dokununca acıyor. Gerçi benim kalçamda sürekli sivilceler çıkıyordu fakat bunda elimle dokununca az bişey kan geldi ve hafif sıktırınca acıdı. Müsait bi zamanda genel cerraha gösteririm heralde. Durup dururken moralim bozuldu gece gece yav

Edit: kalçamda kanayan ve acıyan başka sivilcelerm de olmuştu ve sonra kendi kendine düzeldiler inş bu da böyledir. Bu kıl dönmesinin tekrarlama riski insanı çok korkutuyor yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi II. Aragorn -- 23 Aralık 2014; 21:36:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık yöntemle 2 temmuzda oldum ameliyatı yara hala tam olarak kapanmadı, başka hastaneye gittim kültür aldılar yara enfeksiyondan kapanmamış,bu süreç 1 ay önceydi antibiyotik her gün pansuman devam yine kapanmadı 6 aydır çekiyorum resmen, psikolojim bozuldu
  • Aynı süreci bende yaşadım hocam ilk ameliyatımda. Yara kapanmadı, her gün pansuman, her gün pansuman... Artık canımdan bezdirmişti hakkaten. En sonunda 5-6 ay boyunca kapanmayınca bıraktım artık. Sonrasında da oradan tekrar içeriye kıl girişi oldu ve hastalığım nüksetti. Sonuç olarak 1 ay önce 2. ameliyatımı oldum özel bir doktor muayenehanesinde. Sıkıntım yok şu an Allah'a çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Aynı süreci bende yaşadım hocam ilk ameliyatımda. Yara kapanmadı, her gün pansuman, her gün pansuman... Artık canımdan bezdirmişti hakkaten. En sonunda 5-6 ay boyunca kapanmayınca bıraktım artık. Sonrasında da oradan tekrar içeriye kıl girişi oldu ve hastalığım nüksetti. Sonuç olarak 1 ay önce 2. ameliyatımı oldum özel bir doktor muayenehanesinde. Sıkıntım yok şu an Allah'a çok şükür.

Yaradan hiç kültür aldılar mı hocam enfeksiyon ihtimaline karşı? Kötü kokulu akıntı oluyor muydu. Bana doktorlar yara kapanmadan nüks etmez dediler, valla tekrar ameliyata razıyım yeterki dikiş atsınlar bıktım valla
  • Dikişli flep ameliyattan ne kadar sonra eskisi gibi oldu hayatınız? Az az oturabiliyorum ben 35-40 gün oldu ameliyattan bu zamana kadar. Dikişler 3 hafta sonunda alındı. Ancak sonradan Dikiş yerlerinde 2 küçük delik açıldı et tutmadığı için. Başına böyle bir şey gelen var mı? Spora falan ne zaman başlayabildiniz?

• Beyler olabilicegim en iyi yöntem hangisi şuan Çok korkuyorum , ameliyat sikinti değil ama sonrasi adamin aklini aliyor sanirim sonra

• Arkadaşlar Açıkçası Şuan Ameliyat Oldum Ve Şuan Belden Aşağı Tutmuyor Tek elimle Yazıcam Şöyle Diyim Ben İlk Önce Beni Çok Ürküttüler Yok Çok Acıyacak Sırt Üstü Yatamicaksın 1 Ay Böyle Olacak Çok Zorlanicaksın Ben Şöyleki benim İsmim söylendi Mavi Ameliyat Elbisesini Giydim Annemin Yardımıyla Bindim Sedyeye Ve O Sna Doğru Yaklaştım Açıkcası Heycanlanmadım Asansöre Bindirdiler Asansör Açıldı Ve Ameliyathane girdim Bağırtılar Duydum Çok fazla kişiden duyarak Onlarda narkozun etkisinden narkoz vurulduktan sonra Ya Ağlıyormussun Yada Gülüyormussun sonra Geldim Odaya İlk Önce Neticenizin Üstüne Oturuyorsunuz Alt Tarafı Uyuşturmak İçin İne Vuruyorlar İne Çok Az Acıtıyor Arı sokar ya onun gibi bişe Sonra Başınız Biraz Döner Yatıyorsunuz Yüzüstü Tabiki 5 Dakika Kadar Bekliyorlar Zaten Doktorlar Maçtan bahsediyo Birbirleriyle Şakalaşıyorlar Felan sanki Sıradan Bişeymiş gibi Ve Serum Bağlanıyor ondan sonra göğsünüze Kadar Kapatıyorlar Örtü ile kapatıyorlar başlıyorlar dokunmaları Hissediyorsunuz Ama Acı Hissetmiyorsunuz 20 Dakikanın Sonunda Ameliyat Biter son Kontrol bitti İşin ilginci Sırt üstü yatıyorsunuz Ve Bekliyorsunuz Şuan Durum bu Bundan sonrasını Aktarıcam Formlara 😄

• bugün kuyruk sokumumda küçücük bir sivilce gibi beyaz başlı birşey çıktı. acaba sivilce midir yoksa kıl dönmesi mi? dokununca acıyor gibi değişik birşey.
    nasıl anlarım acaba? 2-3 gün bekleyecem eğer geçmezse bir doktora gidecem
  • 6 ocak sali günü ameliyat oldum. Ilk gece sadece ağrım oldu daha da olmadi . Eve geldigimde siddetli boyun ve sirt ağrıları çekiyorum hala . Ve nedenini anlamış değilim. ..

• Gecen sene ocakta oldum bu ocak yine hafif ağrı var yardımcı olurmusunuz ya nüks etmişse:(((

Hastane tavsiyesi dBahcelievler Fizik Ted. Eğt. ve Arastirma Hast. İstanbul da az uygulanan//bilinen yöntemdert yok..P.m atablrsnz ayrınti ve uygulayan doktor ismi için 1 saate kendinize geliyorsunuz.. Belkide hiç bir devlet hast. uygulayan yoktur bu yöntemi ismini bibilmiyorum.. yöntemin ama devlettir kim ilgilenir ki dedim valla iyi temiz çalişanlar ilgili dr. her gün telefon aciyor bwn mi geride kaldim bilmem ama yoktu öyle şeyler önceden..

• Ankarada kıl dönmesi için özel yada devlet hastanesi tavsiyesi yapacak var mı ?
  • Slm arkadaşlar bende bu illet rahatsızlık sebebiyle 25.12.2014 te açık kıl dönmesi ameliyatı oldum. Ameliyat olacağımı yaklaşık bir senedir biliyordum Hakkari ilinde iş sebebiyle bulunduğum için ameliyat olamadım. Deneyimlerimi paylaşmak istedim. ameliyat olmaya ani karar verdim gittim bir gün öncesinden yatış yaptım ve izinli çıktım evimde yattım ameliyat günü sabah 9 gibi hastaneye gittim yatış yaptık damar yolu falan aötılar sora bir saat kadar bekledim ve ismim okundu ameliyat haneye aldılar belden narkoz ile alt taraf uyuşturuldu ve beş dk kadar sora ameliyata aldılar 20 dk kadar sürdü ameliyatım, konuşarak doktorlarla ameliyatı bitirdik. sonra yaklaşık üç saat kadar birşey yeyip içmedim narkozun etkisi geçince yemem gerektiğini söylediler. akşamına çok kötü baş ağrısı bel ağrısı oldu. sabah taburcu olduk bu sürede hep yataktaydım. neyse ameliyat esnasında doktor geçiktiğinden dolayı yaraya birkaçtane fazla açılmaması için yaranın dikiş attığını söyledi. ameliyat sonrasında iki güne bir pansumana gidip geldim on gün sonra toplamda dört tane dikişim alındı ve işkence o noktadan sonra başladı. artık pansumana gittiğimde yara tentürdiyot ile temizleniyor krem şeklindeki ilaç sürülen gazlı bez yaranın içine sokuluyor. bunun nedenin ise yaranın üst tarafının kapanmaması ve alt taraftan yaranın kapanarak iyileşmesi gerektiği için yapıldığı söyleniyor. bu pansuman şekli nekadar sürüyor ve ne zaman kapanacak bu açık yara.. 10 gün raporum kaldı ve işe başlıycam tedirginim.. yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler....
  • 5-6 yıldır kuyruk sokumumda 2 tane çok küçük içeri doğru göçük var. yara değil, kanama falan da yok, ağrı bile yok. 2 gün sonra Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne muayeneye gideceğim. Araştırdığım kadarıyla kıl dönmesi. 3 ay sonra ispanya seyahatim var. Bu ay içinde ameliyat olursam, 2 ay gibi bir sürede iyileşebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gürbey66

Slm arkadaşlar bende bu illet rahatsızlık sebebiyle 25.12.2014 te açık kıl dönmesi ameliyatı oldum. Ameliyat olacağımı yaklaşık bir senedir biliyordum Hakkari ilinde iş sebebiyle bulunduğum için ameliyat olamadım. Deneyimlerimi paylaşmak istedim. ameliyat olmaya ani karar verdim gittim bir gün öncesinden yatış yaptım ve izinli çıktım evimde yattım ameliyat günü sabah 9 gibi hastaneye gittim yatış yaptık damar yolu falan aötılar sora bir saat kadar bekledim ve ismim okundu ameliyat haneye aldılar belden narkoz ile alt taraf uyuşturuldu ve beş dk kadar sora ameliyata aldılar 20 dk kadar sürdü ameliyatım, konuşarak doktorlarla ameliyatı bitirdik. sonra yaklaşık üç saat kadar birşey yeyip içmedim narkozun etkisi geçince yemem gerektiğini söylediler. akşamına çok kötü baş ağrısı bel ağrısı oldu. sabah taburcu olduk bu sürede hep yataktaydım. neyse ameliyat esnasında doktor geçiktiğinden dolayı yaraya birkaçtane fazla açılmaması için yaranın dikiş attığını söyledi. ameliyat sonrasında iki güne bir pansumana gidip geldim on gün sonra toplamda dört tane dikişim alındı ve işkence o noktadan sonra başladı. artık pansumana gittiğimde yara tentürdiyot ile temizleniyor krem şeklindeki ilaç sürülen gazlı bez yaranın içine sokuluyor. bunun nedenin ise yaranın üst tarafının kapanmaması ve alt taraftan yaranın kapanarak iyileşmesi gerektiği için yapıldığı söyleniyor. bu pansuman şekli nekadar sürüyor ve ne zaman kapanacak bu açık yara.. 10 gün raporum kaldı ve işe başlıycam tedirginim.. yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler....

Hocam yaranın boyutunu bilmiyorum ama enfeksiyon kapmassa kısa sürede iyileşir. Düzenli etkili pansuman öneririm, tentürdiyot ve baticon maselef bakterileri öldürdüğü gibi doku hücrelerini de öldürüyorlar, Prof bir doktorun yazdığı açık yara bakımı ve pansuman üzerine yazdığı bir makalede okudum bunları, rif ampül ya da serum fizyolojikle yıkanan yaralar izotonik olduğu için ( sadece bakterileri öldürüyor) daha etkili pansuman yapmış olursunuz. Benim yaram 7 aya vardı malesef, az kaldı ama kapanması, umarım sizinki hemen kapanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanım keleşi getir

quote:

Orijinalden alıntı: gürbey66

Slm arkadaşlar bende bu illet rahatsızlık sebebiyle 25.12.2014 te açık kıl dönmesi ameliyatı oldum. Ameliyat olacağımı yaklaşık bir senedir biliyordum Hakkari ilinde iş sebebiyle bulunduğum için ameliyat olamadım. Deneyimlerimi paylaşmak istedim. ameliyat olmaya ani karar verdim gittim bir gün öncesinden yatış yaptım ve izinli çıktım evimde yattım ameliyat günü sabah 9 gibi hastaneye gittim yatış yaptık damar yolu falan aötılar sora bir saat kadar bekledim ve ismim okundu ameliyat haneye aldılar belden narkoz ile alt taraf uyuşturuldu ve beş dk kadar sora ameliyata aldılar 20 dk kadar sürdü ameliyatım, konuşarak doktorlarla ameliyatı bitirdik. sonra yaklaşık üç saat kadar birşey yeyip içmedim narkozun etkisi geçince yemem gerektiğini söylediler. akşamına çok kötü baş ağrısı bel ağrısı oldu. sabah taburcu olduk bu sürede hep yataktaydım. neyse ameliyat esnasında doktor geçiktiğinden dolayı yaraya birkaçtane fazla açılmaması için yaranın dikiş attığını söyledi. ameliyat sonrasında iki güne bir pansumana gidip geldim on gün sonra toplamda dört tane dikişim alındı ve işkence o noktadan sonra başladı. artık pansumana gittiğimde yara tentürdiyot ile temizleniyor krem şeklindeki ilaç sürülen gazlı bez yaranın içine sokuluyor. bunun nedenin ise yaranın üst tarafının kapanmaması ve alt taraftan yaranın kapanarak iyileşmesi gerektiği için yapıldığı söyleniyor. bu pansuman şekli nekadar sürüyor ve ne zaman kapanacak bu açık yara.. 10 gün raporum kaldı ve işe başlıycam tedirginim.. yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler....

Hocam yaranın boyutunu bilmiyorum ama enfeksiyon kapmassa kısa sürede iyileşir. Düzenli etkili pansuman öneririm, tentürdiyot ve baticon maselef bakterileri öldürdüğü gibi doku hücrelerini de öldürüyorlar, Prof bir doktorun yazdığı açık yara bakımı ve pansuman üzerine yazdığı bir makalede okudum bunları, rif ampül ya da serum fizyolojikle yıkanan yaralar izotonik olduğu için ( sadece bakterileri öldürüyor) daha etkili pansuman yapmış olursunuz. Benim yaram 7 aya vardı malesef, az kaldı ama kapanması, umarım sizinki hemen kapanır.

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.. doğrudur RİF isimli ampul şeklindeki pansuman malzemesi ile pansumanım yapılıyor. yara yaklaşık 7-8 cm uzunluğunda. başka önerileriniz varmı tşkler..
  • @gürbey66 rica ederim, ek olarak c vitamini kollajen yapımını arttırıyormuş, bol bol meyve ve sebzelerden bu vitamini almanızı öneririm, geçmiş olsun
  • ameliyat olalı 2 ay olmak üzere. hala oturmuyorum, yan yatıyorum 2 aydır. dikişleri aldıktan sonra yara 2 tarafta tutmamış. balık gözü kadar 2 yerde açıklık var. doktor iyi bak oraya, geçer dedi. 3 hafta önce gitmiştim en son kendisine. bir daha gelmene gerek yok demişti.

demin tuvalette 5-6 damla taze kan geldi muhtemelen o açık kalan 2 yerden birinden. var mı başına böyle bir şey gelen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

ameliyat olalı 2 ay olmak üzere. hala oturmuyorum, yan yatıyorum 2 aydır. dikişleri aldıktan sonra yara 2 tarafta tutmamış. balık gözü kadar 2 yerde açıklık var. doktor iyi bak oraya, geçer dedi. 3 hafta önce gitmiştim en son kendisine. bir daha gelmene gerek yok demişti.

demin tuvalette 5-6 damla taze kan geldi muhtemelen o açık kalan 2 yerden birinden. var mı başına böyle bir şey gelen?

Hocam o açık yeri gazlı bezle kapatıyor musun? Doktorunuza danışarak terramicyn ya da fito krem sürüp gazlı bezle örtün çabuk kapansın ,eğer kapanıp yine açılmıssa bu açılma yüzünden kan gelmiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanım keleşi getir -- 20 Ocak 2015; 0:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanım keleşi getir

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

ameliyat olalı 2 ay olmak üzere. hala oturmuyorum, yan yatıyorum 2 aydır. dikişleri aldıktan sonra yara 2 tarafta tutmamış. balık gözü kadar 2 yerde açıklık var. doktor iyi bak oraya, geçer dedi. 3 hafta önce gitmiştim en son kendisine. bir daha gelmene gerek yok demişti.

Hocam o açık yeri gazlı bezle kapatıyor musun? Doktorunuza danışarak terramicyn ya da fito krem sürüp gazlı bezle örtün çabuk kapansın ,eğer kapanıp yine açılmıssa bu açılma yüzünden kan gelmiş olabilir

doktora son gittiğimde -yaklaşık 3 hafta önce- kapatmaya gerek yok dedi. doktora ne söylesem "onlar çok biliyor" diyor. yani şunları devletteki bir doktor yapsa bilgisiz, işini yapamayan bir doktora denk geldik diyeceğim ama gittiğim doktorun kalitesinden de eminim. kafam allak bullak valla.
  • Beyler bende oldum dun ameliyatı , kapali yapmis popodan yama yaptim falan dedi bayagi iyi geçmiş . o belden vurulan iğneyi 4 kere yedim baktilar olmuyor narkozu dayadilar Hic agrim filan yok millet agridan uyuyamadim yazmis ben hissetmiyorum bile bu iyi birseymi? Kapali yaralarda pansuman gerekiyormu varmi tecrübe edenler. Birde Dren var şuan yarada o cikarilirken çok aciyomu

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.