Şimdi Ara

Kies ile Güncelleme Yapınca Telefon Hafızası Silinir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
15.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kies ile pc üzerinden güncelleme yapınca telefonda hafıza kartı yoksa telefonun kendi hafızasındaki resimler, uygulamalar vb. dosya ve belgeler silinir mi?

• up
  • Silinmez.
  • Selam
    Bende silinmez diyorum ve ekliyirum!
    Hertürlü güncellemeden sonra yani kies veya odin fark etmez!! Cihazınız eskisi kadar stabil olmayacak ta ki wipe'ları yapana kadar yada hardreset atana kadar bunları yapmak bir takım şey silinir özellikle yüklü uygulamalar. Yedek almak ve dediklerimi uygulamak en saglıklısı
    Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu almadan önce ve aldıktan sonraki şu güne kadar dogru duzgun nete gıremediğım için bilgim yoktu sormak istedim sağolun.

@tahayasin1 yani "pc'de format atmadan xp'den win7'ye yukseltme yapmak gibi olur bu" demek istiyorsun oyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDKAYA -- 30 Haziran 2012; 1:36:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDKAYA

Telefonu almadan önce ve aldıktan sonraki şu güne kadar dogru duzgun nete gıremediğım için bilgim yoktu sormak istedim sağolun.

@tahayasin1 yani "pc'de format atmadan xp'den win7'ye yukseltme yapmak gibi olur bu" demek istiyorsun oyle mi?

Hocam o derecede büyük sorun yaşanmaz ama gelen yeni güncellemeler eskileriyle uyuşmayıp, hemen olmasada zamanla donma, kapanmaya zorla ve ram'de şişmeler ve dolayısıyla cihazda ciddi yavaşlamalar meydana geliyor.
    Heleki bir sürümden yükselen bir sürüme güncellemede cok ciddi uyumsuzluklar meydana geliyor.
    Örneğin Android 2.2.6'dan Adroid 4.0.3'e yükseltmek ve Wipe'ları yapmamak dediğim sorunları muhakkak yaşarsınız.
    Şahsen ben yazılımı atmadan önce ve attıktan sonrada wipe'ları hep yapıyorum. Tabii gereken yedeği aldıktan sonra işleme başlıyorum.
    Saygılar...

• Yedek almayıp hafıza kartına kopyaladıktan sonra yapsam?
  • quote:

Yedek almayıp hafıza kartına kopyaladıktan sonra yapsam?

Selam
    Olur tabi, yanız işlemden sonra programları tekrar kurmalısınız. Resin video not vs. için hafıza hangisi olursa farketmez kartı cihaza takınca galeride görünür ve notlarda bit şekilde okunur görünür. fakat kartı takınca programlar otomatik olarak yüklenmez dosya yöneticisi (Dosyslarım) uygulamasından girip attığınız yerden tek tek kurmalısınız.
    Saygılar...

• Onu biliyorum da wipe'ları yapmayı da biliyorum ama uğraşmaya üşeniyorum. Neyse olmazsa Jelly Bean çıkınca flashlarım olur biter.
    EyvaAllah sağol kardeşim yine de.
  • quote:

Onu biliyorum da wipe'ları yapmayı da biliyorum ama uğraşmaya üşeniyorum. Neyse olmazsa Jelly Bean çıkınca flashlarım olur biter.
    EyvaAllah sağol kardeşim yine de.

Selam
    Jelly Bean çıkıncamı dedin
    Şu işebak bu kadar mesajlaştık cihazınızı sormamışım belliki S2 ve üzeri heralde
    Şunuda yazmadan edemiyecem; gelişmiş cihazlarda üşenmek cihazın tüm niğmetlerinden yararlanmamak demektir biraz zaman ayır hocam yoksa canavar kedi gibi kalır
    Saygılar...

• Jelly Bean gelmeden yapacak olursam nasıl olur?

Şuan sdcard (dahili hafıza)'da fotoğraflar filan var onlar silinmez dimi?

Uygulamalar silinsin sorun değil. Fotoğraflarım silinmesin harici hafıza kartı ayarlayamadım henüz
  • Az önce Kies ile güncelleme yaptım. Ayarlardan uygulamalara kadar hiç birşey silinmedi hatta bi kaç uygulama eklemişler kaldırdım. Bi şu Google+ silinmiyor eklenenlerden o kadar.

Bir öncekine alışmıştım şimdi biraz garip geliyor kurcaladıkça kavrıcam.
    Bu ICS(4.0.x) Android'in Windows Vista'sı gibi bişey sanırsam
  • quote:

Az önce Kies ile güncelleme yaptım. Ayarlardan uygulamalara kadar hiç birşey silinmedi hatta bi kaç uygulama eklemişler kaldırdım. Bi şu Google+ silinmiyor eklenenlerden o kadar.

Bir öncekine alışmıştım şimdi biraz garip geliyor kurcaladıkça kavrıcam.
    Bu ICS(4.0.x) Android'in Windows Vista'sı gibi bişey sanırsam

aynen öyle

bu arada hangi model telefon?
  • Galaxy S II :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.