Şimdi Ara

kıbrısa girişte pasaport veya vize gerekiyormu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
56.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vuque

quote:

Orijinalden alıntı: TniesT

Banada halletsene ?

Valla Arkadaşım Aynı Şehirde Değiliz Nasıl Halledeyim?
    Kan Vermen Lazım,Doktorlar Torpilinde Olsa Şöyle Bir Göz Ucuyla Bakıyorlar Bir Sorunun Yok Değil Mi Diyorlar...
    Kendin Yokken Nasıl Almayı Planlıyorsun Bu Raporu?

Atlar gelirim mersine
  • Okumaya giden arkadaşlar pasaport lazım. Size verilen kağıt parçası 3 aylıktır oda ögrenci olduğunuz söylemeniz lazım. 1 aylık olandan verebilirler. Gerçi anlıyor ögrenci olduğunuzu direkt 3 aylık veriyorlar.

Ayrıca pasaportunuzda muhaceret yoksa 15 lira pul parası bayılırsınız. Yine ayrıca muhaceret yoksa pasaportunuzda giriş çıkışlarda yanınızda yeni alınmış ögrenci belgesi bulundurun.

Giriş çıkışlarda aldığjnız kağıt parçasını atmayın, mezun olurken hepsini isteyecekler, tabi daha sonra polisten alabilrisiniz ama kıbrıstaki tüm memurlar öğrencilere zorluk çıkartmak için elinden geleni yaparlar.

Başka sorusu olan
  • quote:

quote:

quote:

Banada halletsene ?

Kan Vermen Lazım,Doktorlar Torpilinde Olsa Şöyle Bir Göz Ucuyla Bakıyorlar Bir Sorunun Yok Değil Mi Diyorlar...

Atlar gelirim mersine

Yer Adı Vermeyeyim Sonra Bizim Başhekime Soruşturma Falan Açılmasın
    Ama Mersinde Değilim.Oraya Biraz Uzaktayım
    Ama Bence Böyle Uğraşacağına Yarın Sabah 8'de Bölgendeki Hastane'ye Git.
    Şimdiye Herkes O İşleri Halletmiştir.Sıra Falan Yoktur.Belki Daha Çabuk Alırsın

• peki yeşil pasaport var bnm babamın ama bnm yaşım 19 ama 18 ini geçtiğim için yeşil pasaport olayından yararlanamıyorum ama şöyle bir duyum aldım eğer öğrenci olarak gidiyorsam ki öğrenci olarak gidiyorum 24 yaşına kdr geçerli imiş doğrumu arkadaşlar lütfen bilenler yardım etsin..herkse bilgisinden dolayı tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanilla__

quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

quote:

Orijinalden alıntı: Vanilla__

3 ay içinde niye çıkıyoruz yahu Türk toprağı değil mi orası

Türk toprağı olsaydı Türkiyenin bir ili ya da ilçesi olarak geçerdi ve Türkiye plakası olurdu. Yorum yapıyorsunuz gövdenizin üstündeki organı biraz kullanın lütfen. KKTC sadece Türkiye tarafından tanınan Uluslararası statüde kabul görmeyen ayrı bir Ülkedir...

"" bunun anlamını çözmek o kadar zor olmasa gerek.

gövdesini üstündeki organı biraz kullansa idi anlardı ama nafile ...

• peki yeşil pasaport var bnm babamın ama bnm yaşım 19 ama 18 ini geçtiğim için yeşil pasaport olayından yararlanamıyorum ama şöyle bir duyum aldım eğer öğrenci olarak gidiyorsam ki öğrenci olarak gidiyorum 24 yaşına kdr geçerli imiş doğrumu arkadaşlar lütfen bilenler yardım etsin..herkse bilgisinden dolayı tşk ederim
  • sadece kimlikle gidiliyo diye biliyorum ama
  • peki yeşil pasaport var bnm babamın ama bnm yaşım 19 ama 18 ini geçtiğim için yeşil pasaport olayından yararlanamıyorum ama şöyle bir duyum aldım eğer öğrenci olarak gidiyorsam ki öğrenci olarak gidiyorum 24 yaşına kdr geçerli imiş doğrumu arkadaşlar ???
  • kıbrıstaki üniversiteler özel mi acaba? yoksa devlet te varmı
  • özelde var vakıf-devlet ortak olanıda var
  • quote:

quote:

quote:

Banada halletsene ?

Atlar gelirim mersine

ya işler giderse tersine
  • peki yeşil pasaport var bnm babamın ama bnm yaşım 19 ama 18 ini geçtiğim için yeşil pasaport olayından yararlanamıyorum ama şöyle bir duyum aldım eğer öğrenci olarak gidiyorsam ki öğrenci olarak gidiyorum 24 yaşına kdr geçerli imiş doğrumu arkadaşlar ???
  • vize istemez ama pasaport ister herhalde

farklı bir ülkeye gidiyorsun çünkü
  • Pasaport GEREKMIYOR . OSYM kilavuzlarini okul sitelerini falan sallayin. Ben kendimde Lefkosada(YDU) ogrenciyim. Nufus Cuzdani ile giris yapabilirsiniz size bu sirada bir tane kagit verecekler (Pasaportsuz Giris-Cokis Formu) onunla giris-cikis yapabilirsiniz. Okul bittikten sonra denklik alirken o kagitlari istedikleri soylenmekte ama bence hurafe cunku zaten emniyet mudurluklerinden Giris-Cikislarinizi gosteran kagit alabilirsiniz. Yinede giris-cikislariniz derli toplu olsun derseniz Pasaport cikartin zaten BE-DA-VA sadece defter parasi odeyeceksiniz (EGER kayit olmadan pasaport cikartirsaniz harc parasida odersiniz)

Bunun disinda Sizden Muhacerat yapmanizi isteyeceklerdir muhtemelen, Muhaceret yaptirmayi dusunuyorsaniz pasaport mutlaka gerekli! Muhacerat yaptirmazsaniz bir sorun olmuyor Pasaporta 1 ay giris vuruyorlar ben 4 ay sonra cikiyorum herkesde bu sekilde yapiyor, yaninizda ogrenci belgeniz varsa hicbir sorun olmuyor kimlik ile girip-cikanlardada bir sorun olmuyor. Lakin okul bittikten sonra o muhacerat paralarini herturlu aliyorlar onuda belirtiyim.

Muhacerat yaptirmadan pasaportla giris-cikis yaparsaniz her cikista(Turkiye'den) 15 TL cikis harci odersiniz. Muhaceratiniz varsa yada Kimlikle cikis yaparsaniz bu parayi odemiyorsunuz. Turkiyeden kimlikle cikip kibrisa pasaportla giren tiplerde gordum dedigim gibi. Pasaport cikartmasanizda olur ama hicbir kari yok(defter parasi haric onuda bir kere veriyorsunuz zaten),o muhacerat parasini herturlu odeyeceksiniz(ister simdi ister okul bitince)

• arkadaşlar bu muhaceret nedr bide bu çıktı başımıza ben sadece pasaport çıkartırsam muhaceret fln uğraşmama gerek kalırmı?bilgilendirirmisiniz
  • muhacerat dedigin oturma izni onu kibrista yaptiriyorsun. Pasaport cikartmadan muhacerat yapamazsin zaten. Muhacerat yaptirmak cok zor birsey degil bi yere para yatiriyosun sonra okul kendisi yaptiriyor. Yaptirmazsan her TR den her cikista 15 lira odersin(ust mesajda odememe yontemlerini yazdim) ayrica KKTC den her cikista ogrenci belgesi ibraz etmen gerekir yine mezun olurken o yaptirmadigin muhacerat parasini her turlu aliyorlar.
  • i have a dream kıbrısta nasıl yapılıyor bu iş peki?
  • Niye bu kadar kasıyorsun ki?Pasaport evraklarını teslim ettikten sonra 1 iş günü içerisinde çıkıyor.Vergi dairesine onaylattıkdan sonra harç parası da ödemiyorsun.Sadece 135 TL defter parası ödüyorsun.Ertesi gün elinde pasaportun.Sağlık raporunu da almak gene bir gün sürdü.Tabi üniversitesi hastanesinde.Devlet hastanesine giderseniz çok daha uzun sürebilir.

Birde sen kıbrısta okul mu kazandın anlamadım?Kayıt felan yaptırmadın mı okula orda sana söylüyorlar zaten herşeyi
  • Vallaha ben 4 yildir kibristayim ilk sene 6 aylik bir muhacerat yaptirmistim ondan sonra hic yaptirmadim (tabii seneye toptan hepsini alacaklar) o yuzden simdi nasil yapiliyor tam emin degilim 2005 te bir yere(adi yok galiba :D turkcell arka tarafinda kucucuk bir ofis) para yatiriyoduk sonra terminalin orda muhacerat dairesinden pasaporta essek resmi yapistiyolardi(vallaha dogru soyluyorum :D essek resimli iki tane pul). Sonradan bu isler kalkti diye biliyorum yani sadece para yatiriyosun gerisini okul hallediyo diye biliyorum ama emin degilim)
  • kıbrısta nerde yapılıyor peki muhaceret işlemi?parayı fln orda nereye yatırıyoruz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.