Şimdi Ara

Kıbrıs hakkında bilgisi olan gelsin.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, düşünmekten ders çalışamıyorum.
    Özel okuyacağım garantileşti.
    Sizce Kıbrıs'ta %75 buslu mu daha avantajlı yoksa %50 Türkiye mi?
    Kıbrıs yıllık 3500 TL , mesela Ankara 10000 TL.
    Nedeniyle beraber yazarsanız sevinirim

• EdebiyatProfesörü kullanıcısına yanıt
    aslen kibrisli olup, turkiyede yasayan biri olarak cevabim:

1- maddi yonden iyiseniz turkiyede egitim almanizi oneririm.
    2- kibrista hayat sartlari pahali
    3- turkiyede sosyallik daha agir basar tabi memlekete gore degisir.
    4- secicegin bolume gore ve okudugun universiteye gore turkiye daha kalitelidir. maltepe uni, bahcesehir daha kaliteli universiteler var bakmani tavsiye ederim, bir kere okucaksan eger ciddi bi sekilde dusunmen gerek, maddi durumun el veriyorsa kaliteli bir universitede okumani tavsiye ederim. kaliteli bir yerde okumanin bolumune gore avantaji vb.. fazladir.((mesela hukuk,tip,pskoloji )) aldigin egitimin kaliteside senin icin onemli olucaktir.

aslinda sordugun sorunun cevabini sende biliyorsun ama kafan karisik sanirim, bence okadar dusunme madem ozel bir uni dusunuyorsun maddi yonden iyi olmaniz gerek ona gore kiyaslamani yapmani tavsiye ederim, karsilastirmalarini yaparak aradigin cevabi bulabilirsin. hayatta basarilar dilerim.
  • Maddi yönde sıkıntı yok, Kıbrıs'ta okuyan bir sürü arkadaşlar var.
    Sanki Girne'nin gece hayatı ve şartları benim hayalimdeki üniversite ortamıyla eşdeğer
  • adam zaten 10000 artıyı gözden çıkarmış maddi yönden iyiysen hocam ankara daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Times

adam zaten 10000 artıyı gözden çıkarmış maddi yönden iyiysen hocam ankara daha iyi

Ankara da havası suyu ne bileyim bana ters gibi geliyor
    Deniz yok bir kere kardeşim.
    Hem PDR istediğimden üniversitenin fazla önemi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdebiyatProfesörü

quote:

Orijinalden alıntı: The Times

adam zaten 10000 artıyı gözden çıkarmış maddi yönden iyiysen hocam ankara daha iyi

Ankara da havası suyu ne bileyim bana ters gibi geliyor
    Deniz yok bir kere kardeşim.
    Hem PDR istediğimden üniversitenin fazla önemi yok

bilemiyorum bende kıbrıs yazıcam ama puanım iyi değil diye siz bilirsiniz yani eğlenmek için gitmeyi düşünmeyin bence.
  • Ben de YGS hiç kasmadığımdan sıralamanın pek iç açıcı olduğu söylenmez
  • beyler yazmadan önce iyi arastirin bazi okullarda çok olay oluyormus. basta yakyn dogu ünisini düsünüyordum ama okulda pkk olaylari çokmus... magosa için kybrysyn eskisehiri diyorlar.. kibrisy yazacak olan arkadaslar fikir ali?veri?inde bulunalim bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenasi12 -- 29 Haziran 2014; 3:06:51 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo sir -- 17 Temmuz 2016; 18:33:19 >
  • ben kıbrıstayım sorun varsa cevaplayabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.