Şimdi Ara

Kıbrıs Cratos Premium Hotel İzlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
2.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

03.07.2015 Tarihine kadar bu otelde konaklamaya devam ediyor olacağım bu yüzden sorularınız varsa şimdiden yanıtlayabilirim, bunun haricinde genel olarak otel hakkında objektif olarka bilgi ve paylaşımı kendi gözlemlediğim şekilde yazmaya çalışacağım. Bu yüzden ana başlıklar altında zaman zaman editleyerek devam edebilirim böylece benden sonra gelmeyi düşünün arkadaşlar faydalanabilir.

OTEL HAKKINDA GENEL BİLGİ :

Otel Herşey dahil konsepti ile çalışmıyor bunun bir altı olarak görülen Tam plus pansiyon olarak adlandırılıyor yani nedir bu sabah, öğle ve akşam yemeleri ücretsiz bunun yanında yemeklerde alınan yerli içkiler ile birlikte sıcak soğuk içecekler ücretsiz. Bunun haricindeki tüm yiyecek ve içecekleriniz ücrete tabi buna minibar'da dahil. Otel konum olarak gayet iyi havaların sıcak olmasına rağmen özellikle deniz tarafı hafif esiyor böylece bunaltan bir hava yok. Personel kalitesi bir kaç tanesi hariç gerçekten mükemmel seviyede neredeyse tüm personel ingilizce, rusca biliyor bu yüzden dil konusunda hiç kimsenin sıkıntı çektiğine şahit olmadım. Otel 2 bölümden oluşuyor diyebilirim 1. Bölüm havuz yanındaki odalar fakat bu odalar daha çok pansiyonu andırıyor yerlerde halı veya halıflex yok fakat havuza 20 saniyede gidebiliyorsunuz. 2. Seçenekte bizim tercih ettiğimiz Otel odaları burası açıkcası havuz odalarına göre daha iyi ve aralarında fiyat farkı yok fakat eksi yanı havuza uzak olmasına rağmen restuarant'a ve otel içi aktivitelere daha yakın diyebilirim. Otelde aynı zamanda yeşillik anlamındada oldukça zengin bir görünüm mevcut hemen hemen her odadan baktığınızda muhakkak bir yeşil alan görüyorsunuz. Otel odalarında bu manzara akşamları daha güzel diyebilirim. internet otel genelinde mevcut bu konuda hiç sıkıntı çekmiyorsunuz her köşede internet full çekiyor ve gerçekten 50/50 MB hızı var ve gayette sağlıklı çalışıyor.

KONUM ve ULAŞIM :

Otelin konumu Girne merkeze 5 Km, Havalimanına ise yaklaşık olarak 45 Km civarında. Havalimanında genelde tur şirketlerinin servisleri mevcut bu şekilde eğer bir tur ile geldiyseniz ulaşımı sağlayabilirsiniz taksi ücreti 100-150 tl civarında taksiler mercedes E serisi genelde. Bununh haricinde 3-4 günlük bir konaklama düşünüyorsanız Rent a car'da tavsiye edebileceğim seçenekler arasında olabilir buda ortalam günlük 20 Euro civarında.

Girne merkeze malesef otelden servis yok fakat otelin olduğu cadde'de Girneye giden dolmuşlar geçiyor ortalam süresi 5-10 dakika civarında şuan 2.5 TL dolmuş fiyatı. Bir diğer altfernatif ise taksi buda 3-4 dakikada Girne merkeze ulaşıyor fiyatı sabit 20 TL. Burada taksiciler ile aranızı iyi tutarsanız her türlü isteklerinizi karşılayabilirler anladığım kadarıyla turist piyasası taksicilerden geçiyor :)

YEME- İÇME :

Yemek konusunda otel bana göre aşmış durumda sabah kahvaltılarında her yöreye ve bazı ülkere ait peynirler mevcut sadece Türk mutfağına hitap etmiyorlar bunun yanında farklı lezzetleri sundukları köşelerde mevcut, aynı zamanda bebekler için mama dahi bulunmakta. Kahvaltıda devam etmek gerekirse peynir çeşitlerinin yanında sıcak ve soğuk olarak 2 ye ayrılmış durumda diyebilirim aynı zamanda diyet yapanlar için ve diyabetik hastalar içinde farklı seçenekler mevcut. Bunun yanında içecek olarakta portakal suyu, elma suyu gibi soğuk aynı zamanda çay,kahve veya alternatif içecekler gibi sıcak içeceklerde yine kahvaltının yanında tadabilecğiniz alternatifler. Saat 07.00 ile 10.30 Arası açık

Öğle yemekleri : Açıkcası öğle yemekleri biraz daha hafif geçiyor diyebilirim genelde 3-4 çeşit et yemeği 2-3 çeşit tavuk yemeği ve ortlama 20'ye yakında meze çeşidi ile birlikte Türk mutfağına ve osmanlı geleneklerine görede yemekler mevcut bu yemekler normal servisler yerine özel olarak hzırlanmış bir köşede sunum yapılıyor. Bunların yanında ızgara çeşitleri ve italyan mutfağı ile birlikte çin mutfağıda mevcut buralarda suşi farklı tatlarda çin usulü pişirilmiş yemekler ile birlikte italyan usulü çok güzel makarnalarıda mevcut. Yine alkollğ ve alkolsüz içecekler burada ücretsiz olarak sunuluyor. Ekmek bölümünde ise bir çok çeşitte ekmek ve hamur işi bulunmakta. 12.00 ile 14.30 Arası açık

Akşam Yemekleri : Benim favorim akşam yemekleri gerçekten menüyü oldukça zengin tutuyorlar öğlene ek olarak bir çok çeşit akşam yemeğine ekleniyor aynı zamanda akşam yemeklerinde ambiyans çok çok farklı akşam yemeklerinde ışıklandırmaya ek olarak canlı müzikte yemek boyunca mevcut. Yemekler yine aynı şekilde ızgara, Çin, italyan, Türk olarak ayrılıyor ve öğlene göre farlı yemek çeşitleri ve bazı meze çeşitleri geliyor burada yerli içkiler ve alkolsüz içecekler ücretsiz olarak sunuluyor. 19.00 ile 21.30 Arası açık

Alternatif Restuarantlar : Alternatif olarak 4 farklı restuarantta mevcut bunlar Lübnani balık,Kebap ve bir yer daha aklıma gelmezi :) bu restuarantlar deniz tarafında bulunmakla birlikte deniz üzerinde hizmet veren rest. Mevcut ve tad olarak gerçekten çok iyiler Fix menü 80-85 TL arası değişiyor menü içeriği oldukça zengin ve doyurucu.

HAVUZ - DENİZ :

Havuzu gördüğüm en büyük açık havuzlardan birisi 1350 m2 aynı zamanda 140 m2 civarındada cocuk havuzu var havuzda kalabalık olmasına rağmen rahatlıkla yüzebiliyorsunuz havuz kenarında bulunan şezlonglar,şemsiye ve havlu ücretsiz fakat burada alınacak içecekler ve yiyecekler ücretli. Bunun yanında denizide çok iyi diyemem çünkü doldurulmuş bir deniz 2 mt sonra ne olacağı hiç belli olmuyor kum mevcut aynı zamanda kayalıklarda yine deniz kenarında mevcut denizi temiz ben gelirken çok şikayet vardı bulanık v.s gibi fakat geldiğimde gördüm ki öyle bir deniz yok gayet berrak dediğim gibi tek kötü yanı doldurulmuş bir deniz olması yine burada şezlong, şemsiye ücretsiz fakat içecekler ücretli.

Havuz ve denizde sürekli müzik yayını var ve müzikler gayet hoş sıkıcı değil canlı müzik çalıyorlar. Havuzun bittiği yer denize bakıyor bu yüzden manzarası harika.
    Bunun yanında ücretli olarak su aktivitileride mevcut Jet ski, parasailing , ski board gibi hizmetleri var ve bunları gerçekleştiren arkadaşlar profosyonel diyebilirim ben parasailing yaptım videosuda aşağıda izleyebilirsiniz aynı zamanda otelin arka tarafından genel durumu mevcut :) fiyatlar 100-150 TL arası.

Not : Bunları yazarken çok sıkıldım daha sonra devam edeceğim :) sizin bu arada sorularınz olursa cevaplayabilirim.

• Merhaba ben Nisan 19 22 tarihleri arasında tatil planladm elexus otel ve cratos Premium Hotel arasında çok kararsizim bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet35.

Merhaba ben Nisan 19 22 tarihleri arasında tatil planladm elexus otel ve cratos Premium Hotel arasında çok kararsizim bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum

Hocam bende sizin gibi kararsız kaldım merak ettim sizin tercihiniz hangi otel olmuştu.?
  • yasinim0435 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Hocam şimdi kumar oynucam ben denizdd yüzmek istemem vs derseniz kratos yemekleri yatakları ve diğer imkanları çok güzel ama denizi berbat kayalık ve ufak bir plajı var su aktivitleri çok güzel ve bol 100-200 tl arasıydı genel su aktiviteleri ama dediğim gibi ben deniz için gitmiştim o yüzden bol bol havuza girdim deniz ve havuz konusunda çok pişman oldum :)

Ama yemekleri servisi akşam yemeğinde canlı müzik vs güzeldi kumarhanesi zaten bir numara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hocam cevabınız için teşekkürler. Kumar en son tercih ama öncelik olarak canlılık deniz havuz odalar ve yemekleri çünkü 4 gece balayı için düşünüyorum.
    Hocam otel odaları 2 çeşit biri havuzlara çok yakın diğeride otel içinde bence otel içini tercih en zira bazen böcekler falan oluyor yani havuz başındaki oodalar çok daha güzel ufak balkonları var balayı için çok tercih etmezdim merkeze dolmuşla gidiliyor gezmek için 10 dakika falan yakın çevresinde pek bir şey yok

• Hocam mayıs ayı sonunda sizin balayı tercihiniz neresi olurdu kıbrısta.
    Valla hocam paranız varsa merit :) nuhun gemisi gibi uber alternatifler var ama kampanyaları araştırın bu gün yarın güzel kampanyalar var

• Merit aşar beni hocam ama nuhun gemisi en iyi benim için sanırım teşekkürler
  • Kratos candır ya... Cidden bazen düşünüyorum kaldığım en iyi otel hangisiydi diye de. Kesinlikle Kratos.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.