Şimdi Ara

Kia VENGA. Sabırsızlıkla Bekliyoruz! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
0
Favori
36.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kia Venga yı sabırsızlıkla bekleyen arkadaşlara duyurulur. Venga 1.6 128 ps dizel motorla ve 40.000 i aşan fiyatıyla Türkiye'de satışa sunuldu.
  • aracı bugün bagdat caddesinde gördüm gerçekten çok şık,
    MPV kısmına gelince ben bu araçla clio 3 arasında 5-6 cm tavan yüksekligi harici bir fark göremedim.

40.000 lira bu araca çok fazla
  • servise gittiğim zaman şu arabayı ince ayrıntısına kadar inceleyeceğim fotoğraflayıp foruma koyacağım

bakalım 40 kağıt verilecek bir araba mı
  • içi yeni ceratoyla aynı. bu arabanın neresi 40 kagıt ediyor anlamıyorum. euroncaptanda 4 yıldız aldı.........
  • cok yakinda bi indrim patlatirlar.
  • ESP nasıl yok anlamadım
  • Bence açılan konuda ki gibi sabırsızlıkla beklecenek bi araca da pek benzemiyor ama zevk işte

gelince alırım diyen arkdaşlar güle güle kullansınlar
  • harika bir araç polo alacak bir arkadaşı götürdüm gösterdim tereddütsüz hemen kaporayı verdi aldı aracı
  • bu aracın tek eksiği esp ve cruise control.

onun dışında tek kelimeyle hem yola çok iyi oturan kaslı bir araba hemde tasarımı bence çok gösterişli.

bende muhtemelen biraz daha fiyatı düştüğünde, eşime dizelinin beyaz rengini alıcam.
  • EBD destekli ABS fren sistemi mevcut bu araçta ve ayrıca bas fren destek sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banabunno -- 11 Ağustos 2010; 17:47:28 >
  • ben dün gördüm beyazını , araç çok şık çok güzel, panaromik cam tavan vardı, .çok şekildi
  • Biraz önce gördüm bayide. Oturdum baktım cmax gibi yüksek ve güvenli geldi bana oturuş pozisyonu. Motoruna diyecek yok. Cruise olsun istiyorum ama yok! Esp yok. Cam tavan müthiş. Kafamı karıştırdı bir süre ama henüz ne olacağı belli olmayan bi araç.. Hala civic ağır basıyor, benzinli olmasına rağmen.
  • civice bin sonra venga ya arda çok fark var ve civic çok pahalı
  • Fark civicten yana ağır basıyor değil mi? fiyat olarak çok farklı değiller venga dizel 42.5 liste fiyatı 41e biter gibi. civic sunroofsuz ve manuel (premium) da 40-41 civarı biter.
  • dizel le benzinli mukayese edilmiş
    ve sunroof tabi
    dizel venga 40 bin tl
  • honda jazz ve toyota yaris karışımı bir araba olmuş. Arabayı görmeye gittiğimde çok heyecanlıydım ve görünüşü ilede beni heyecanlandırdı diyebilirim.
    Heyacanımın çok kısa sürdüğünüde söylemem gerekiyor, araçya esp ve cruise control olmaması açıkça beni araçtan soğuttu. Bunun yanında ön konsolda da daha şık ve ilerisi için navigasyon sistemi olmasını tercih ederdim. 40.000 lira veripte bunlar olmadıktan sonra sadece açılır tavan içinde bu parayı veremem. Onun yerine herşeyiyle full'un full'u punto evo önerebilirim, üstelik 40.000 tl etmeyecektir. Sadece görünüm açısında venga güzel bir araba ama eksikleri çok fazla.
  • şu esp, tcs vs ne kadar çok önemseniyor anlamıyorum sedan olmayan kısa araçlarda esp den ziyade hava yastığı daha çok önemli ona bakın asıl eğer çok donanım manyağıysanız, sen arkayı kaydıracak kadar bir hızla bu araçta viraja girmişsen takla atacaksın muhakkak, 128 lik yepyeni motor bile 18 kuruş yakıyor daha ne olsun, bu fiyata başka hiç bir markada bu güçte ekonomide motoru olan yeni model ferah rahat araç bulamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgdincer

şu esp, tcs vs ne kadar çok önemseniyor anlamıyorum sedan olmayan kısa araçlarda esp den ziyade hava yastığı daha çok önemli ona bakın asıl eğer çok donanım manyağıysanız, sen arkayı kaydıracak kadar bir hızla bu araçta viraja girmişsen takla atacaksın muhakkak, 128 lik yepyeni motor bile 18 kuruş yakıyor daha ne olsun, bu fiyata başka hiç bir markada bu güçte ekonomide motoru olan yeni model ferah rahat araç bulamazsın

Esp'yi bu kadar hafife almayın...1.7 tonluk carens'te esp olmasaydı bu yazıyı yazamıyor olacaktım belki de...Esp sadece yüksek hızda viraja girince işe yaramaz.Önünüze çıkan ani bir engelde sizin sağlıklı bir biçimde tehlikeyi atlatmanıza yardımcı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: willerdem

honda jazz ve toyota yaris karışımı bir araba olmuş. Arabayı görmeye gittiğimde çok heyecanlıydım ve görünüşü ilede beni heyecanlandırdı diyebilirim.
    Heyacanımın çok kısa sürdüğünüde söylemem gerekiyor, araçya esp ve cruise control olmaması açıkça beni araçtan soğuttu. Bunun yanında ön konsolda da daha şık ve ilerisi için navigasyon sistemi olmasını tercih ederdim. 40.000 lira veripte bunlar olmadıktan sonra sadece açılır tavan içinde bu parayı veremem. Onun yerine herşeyiyle full'un full'u punto evo önerebilirim, üstelik 40.000 tl etmeyecektir. Sadece görünüm açısında venga güzel bir araba ama eksikleri çok fazla.

dostum 3 yıl yaris kullandım
    yarisle venga arasınhda o kadar çok fark varki
    fiat la venga nın içhacim rahatlığı mukayese dahikabul etmez
    bir arkadaş audi a3 alacaktı caydırdım venga aldı
    şimdi her telefon açışında Allah razı olsun diyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: banabunno

quote:

Orijinalden alıntı: willerdem

honda jazz ve toyota yaris karışımı bir araba olmuş. Arabayı görmeye gittiğimde çok heyecanlıydım ve görünüşü ilede beni heyecanlandırdı diyebilirim.

dostum 3 yıl yaris kullandım
    yarisle venga arasınhda o kadar çok fark varki
    fiat la venga nın içhacim rahatlığı mukayese dahikabul etmez
    bir arkadaş audi a3 alacaktı caydırdım venga aldı
    şimdi her telefon açışında Allah razı olsun diyor..

Daha çok görünüş olarak yaris'e benziyor.Mini mvp sınıfındaki araçların motorların hacimleri genelde küçük olur 1.2 , 1.4 aralığında ve otomatik olur. Venga ise benzinli ve dizel olarak 1.6 çıkmış, bana biraz garip geldi diyebilirim. Madem 1.6 dizel modelini çıkarmışsın en azından otomatiğinide keşke çıkarsalarmış. Arabanın tasarımının güzel olduğundan herkes hemfikir ama günümüzde 40.000 tl vereceğim araçta esp yoksa, önemli bir cayma sebebidir.Şimdi böyle konuşuyoruz ama ilerde bakarsınız esp'li ve daha ufak motordaki araçlarını getirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi willerdem -- 31 Ağustos 2010; 16:55:43 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.