Şimdi Ara

KİA VENGA CLUB (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
627
Cevap
7
Favori
125.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Aracın teknik belgesinde emisyon normları Euro 5 yazıyor. Partikül filtresi var mı ? Onu bilmiyorum.

Ceed'lerin listesine bakıldığı zaman Euro V olanları ayırmış ve ayrı fiyatlandırmış. Fakat Venga'da öyle 1 şey göremedim o yüzden sordum.
  • partikül filtresi dizel araçlarda olup değişmesi pahalı olan bir parça değilmiydi !!!
  • Aynen öyle, ucuz diyeni duymadım, iptal ettirmek daha ucuza geliyormuş :)
  • Bugün venga panaroma plus alarak aranıza katıldım 1 hafta içinde aracımı teslim alacağım inşallah.. rio almaya gidip venga alıp çıktım inşallah pişman olmam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swarzy_07

Bugün venga panaroma plus alarak aranıza katıldım 1 hafta içinde aracımı teslim alacağım inşallah.. rio almaya gidip venga alıp çıktım inşallah pişman olmam...

Hayırlı olsun.
    2011 model mi?
    Kaça aldınız?
  • quote:

quote:

Bugün venga panaroma plus alarak aranıza katıldım 1 hafta içinde aracımı teslim alacağım inşallah.. rio almaya gidip venga alıp çıktım inşallah pişman olmam...

Hayırlı olsun.
    2011 model mi?
    Kaça aldınız?

Evet 2011
    49.500e aldım
    21000 değerindeki honda civic aracıma 23000 vermeleri kiayı seçmemde etkili oldu ama dedim ya 1 aydır rio almaya kendimi hazırlayıp venga alıp çıkmam kendimi bile şaşırttı :-)
  • Ben Eylülde almıştım ama benimkisi plus değil. Donanım farklarını biliyorum. Yakıt olarak şu günlerde beklentilerimin üstünde.
    Kısa mesafede kullanmam ve kış şartları yakıtı artırıyor. Aracı hangi bayiden aldınız? Bir de bayiye venganın 2012 modelleri ne zaman gelecek diye sorar mısınız?
    İthalatın duracağı konusunda duyumlar aldım.
  • quote:

Ben Eylülde almıştım ama benimkisi plus değil. Donanım farklarını biliyorum. Yakıt olarak şu günlerde beklentilerimin üstünde.
    Kısa mesafede kullanmam ve kış şartları yakıtı artırıyor. Aracı hangi bayiden aldınız? Bir de bayiye venganın 2012 modelleri ne zaman gelecek diye sorar mısınız?

Antalya kırmızıtaş tan aldım 2012 venga gelmiyormuş ellerinde birtek siyah kaldı şimdi onuda satarlarsa koskoca antalyada başka venga kalmıyor :-)
  • quote:

Ben Eylülde almıştım ama benimkisi plus değil. Donanım farklarını biliyorum. Yakıt olarak şu günlerde beklentilerimin üstünde.

Antalya kırmızıtaş tan aldım 2012 venga gelmiyormuş ellerinde birtek siyah kaldı şimdi onuda satarlarsa koskoca antalyada başka venga kalmıyor :-)
  • Ben şampanya rengi aldım çok tatlı geldi cam filmi xenon farlar park sensoru ve bazı yerlerine krom kaplamalar eklettirdim görsellik müthiş oldu. Sadece performanını merak ediyorum test aracı olmadığı için test sürüşü yapamadım rioyu yaptım venga riodan daha atakmış herkes öyle diyor

• quote:

Ben şampanya rengi aldım çok tatlı geldi cam filmi xenon farlar park sensoru ve bazı yerlerine krom kaplamalar eklettirdim görsellik müthiş oldu. Sadece performanını merak ediyorum test aracı olmadığı için test sürüşü yapamadım rioyu yaptım venga riodan daha atakmış herkes öyle diyor

Performans ilk başta normal geldi bana, şunu farkettim araçta km arttıkça performans artıyor. Geçen gün yakıt aldıktan sorna yakın bir yerde iyi bir yokuş var orda denedim. Yokuşta bana mısın demedi, son hız 210 yapan duydum ama yüksek yapısı nedeniyle yüksek hız bu araçta tehlike
    Araç 1400kg. Son hızına biraz yavaş çıkıyor. ben 170 km üstüne çıkmadım.

• quote:

quote:

Ben şampanya rengi aldım çok tatlı geldi cam filmi xenon farlar park sensoru ve bazı yerlerine krom kaplamalar eklettirdim görsellik müthiş oldu. Sadece performanını merak ediyorum test aracı olmadığı için test sürüşü yapamadım rioyu yaptım venga riodan daha atakmış herkes öyle diyor

Performans ilk başta normal geldi bana, şunu farkettim araçta km arttıkça performans artıyor. Geçen gün yakıt aldıktan sorna yakın bir yerde iyi bir yokuş var orda denedim. Yokuşta bana mısın demedi, son hız 210 yapan duydum ama yüksek yapısı nedeniyle yüksek hız bu araçta tehlike

Evet haklısınız... Rodaj süresi hakkında bir bilginiz varmı?

• quote:

quote:

quote:

Rodaj süresi ve bu sürede araç kullanımı ile ilgili kurallar genelde aynıdır.
    Özellikle ilk 1000km de ani hızlanma ani fren yapılmaması tavsiye edilir.
    Motor devrinin 3000rpm üstüne çıkılmaması, aracı kullanırken uzun süre aynı devirde sürüş yapılmaması gibi tavsiyeler.
    Aracınızı teslim alınca ek aksesuarla resim çekip siteye atarsanız nasıl göründüğüne bir bakarız.
    Tekrar hayırlı olsun

• quote:

Rodaj süresi ve bu sürede araç kullanımı ile ilgili kurallar genelde aynıdır. Özellikle ilk 1000km de ani hızlanma ani fren yapılmaması tavsiye edilir. Motor devrinin 3000rpm üstüne çıkılmaması, aracı kullanırken uzun süre aynı devirde sürüş yapılmaması gibi tavsiyeler.

İsmail Bey Haklı. Bayilerin "bunlarda rodaj yok" türünde açıklamalarına itibar etmemenizi, bir miktar özen göstermenizi öneririm.
    Bayinin derdi bir an önce satış yapıp parayı kapmaktır. Bunun içinde insanların kafalarındaki bir takım soru işaretlerini silmek isterler. Onların da işleri bu. Doğruya doğru :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Rodaj süresi ve bu sürede araç kullanımı ile ilgili kurallar genelde aynıdır.
    Özellikle ilk 1000km de ani hızlanma ani fren yapılmaması tavsiye edilir.
    Motor devrinin 3000rpm üstüne çıkılmaması, aracı kullanırken uzun süre aynı devirde sürüş yapılmaması gibi tavsiyeler.
    Aracınızı teslim alınca ek aksesuarla resim çekip siteye atarsanız nasıl göründüğüne bir bakarız.
    Tekrar hayırlı olsun

Haklısınız
    Tabi resimlerini koyarım inşallah bir alayımda :-) alacağım günü iple çekiyorum desem yeridir :-)

Bazıları diyorki arabayı atak alıştırın ilk günden itibaren devirli kullanın motor açılsın yoksa motor atak olmaz nasıl alışırsa öyle gider gibilerinden şeyler duyuyorum ne kadar doğru acaba?

• Motorun sağır olması diye bir tabir var, ama ne kadar doğru onu bilmiyorum.
    Yıllar önce 2003 model accent dizel almıştım. Motor 1.5 ve üç silindir idi. 9.000km de idi. Satın aldığım şahıs motoru iyi açtım falan demişti.
    Aracı Balıkesir'den almıştım. o zaman şanlıurfa da çalışıyordum. O yol boyu aracı kullandım. O zamana kadarki araçlarım hep benzinli idi.
    Ara hızlanmalarda yokuşlardaki performansı beni şaşırtmıştı. 82 ps 187 tork nm. Araç hiç öyle değildi. Daha güçlü gibi çekişi vardı.
    Şimdiki aracımda yüksek viteslerde 2000 rpm devir altına düşmemeye dikkat ediyorum.
  • quote:

Motorun sağır olması diye bir tabir var, ama ne kadar doğru onu bilmiyorum.
    Yıllar önce 2003 model accent dizel almıştım. Motor 1.5 ve üç silindir idi. 9.000km de idi. Satın aldığım şahıs motoru iyi açtım falan demişti.
    Aracı Balıkesir'den almıştım. o zaman şanlıurfa da çalışıyordum. O yol boyu aracı kullandım. O zamana kadarki araçlarım hep benzinli idi.
    Ara hızlanmalarda yokuşlardaki performansı beni şaşırtmıştı. 82 ps 187 tork nm. Araç hiç öyle değildi. Daha güçlü gibi çekişi vardı.
    Şimdiki aracımda yüksek viteslerde 2000 rpm devir altına düşmemeye dikkat ediyorum.

Bende öyle biliyorum yani ilk aldığımızda devirli kullanıp aracı atak alıştırırsak daha iyi olurmuş ne kadar doğru bilmiyorum ama bu konuda bilgisi olanların bilgisini paylaşmasını rica ediyorum...

• quote:

quote:

Motorun sağır olması diye bir tabir var, ama ne kadar doğru onu bilmiyorum.

Bende öyle biliyorum yani ilk aldığımızda devirli kullanıp aracı atak alıştırırsak daha iyi olurmuş ne kadar doğru bilmiyorum ama bu konuda bilgisi olanların bilgisini paylaşmasını rica ediyorum...

öncelikle hayırlı olsun venganız. emin olun pişman olmazsınız benim aracım 10500 km de 1.6 olan. motor teknolojileri artık milimetrenin binde biri teknolojisi ile yapılıyo dediğiniz olay eskidendi yok rodaj yok sağır motor. ama ilk 1000 km de motoru fazla zorlamanında mantığı yok motor mazota alışsın bakalım. önemli olan dizeli kaliteli almak ve vites devir ilişkisi dahilinde aracı bayıltmadan kullanmak. yüksek devir zarar vermez ama düşük devir yüksek vites motoru yorar. kazasız belasız sürüşler.

• Teşekkür ederim zaten herkes çok memnun vengadan özellikle torkun yüksek olması zaten güçlü ve atak bir motora sahip olduğunu açıkça gösteriyor... Benim kanaatimce ilk 1000 km değil her zaman motoru bayıltmadan vites değiştirmek ve ara sıra full gaz vermek ve belli bir devire çıkıp gazı kesmek ve aracın kendi kendine yavaşlamasını beklemek gibi şeyler motorun alışma devresini hızlandıran etmenler... Zaten zamanla aracın nelere ne tepki verdiğini öğrenincede basmaktan korkmayız :-)

• quote:

Teşekkür ederim zaten herkes çok memnun vengadan özellikle torkun yüksek olması zaten güçlü ve atak bir motora sahip olduğunu açıkça gösteriyor... Benim kanaatimce ilk 1000 km değil her zaman motoru bayıltmadan vites değiştirmek ve ara sıra full gaz vermek ve belli bir devire çıkıp gazı kesmek ve aracın kendi kendine yavaşlamasını beklemek gibi şeyler motorun alışma devresini hızlandıran etmenler... Zaten zamanla aracın nelere ne tepki verdiğini öğrenincede basmaktan korkmayız :-)

Aracınızı teslim aldınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.