Şimdi Ara

*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ* (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
14
Favori
356.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

Bir bakayım neler var neler yok diye uğradım,hala kullanıyorum aracımı herhalde 1 yıl daha satmam,sol arka kapıyı bir kamyon tamponuyla içeriye çökertmişti geçen ay,yaptırıyorum başka bir sorun yok,herkese sevgiler.

Hocam hakıkaten ozledık ya yoksun ne zamandır.

50000 Tl teklıf ettıler benım aracada, 25000 km'de şu an verıp vermeme arasında gıdıp gelıyorum, verırsem buyuk ıhtımalle ınsıgnıa alacagım. Ne dersın bu konu hakkında
  • aranıza bugün katıldım herkese sevgiler saygılar.arkadaşlar uzun zamandır sorentoyu araştırıyorum inanın karar vermemde sizin etkiniz haddinden fazla oldu çok teşekkür ederim.ama insanın genede sorası geliyor malum araba almaya kalktığınızda bmw,audi,mercedez gibi araçlar hakkında bile olumsuz yorumlar yapılıyor ki kia içinde bu olumsuz yorumları fazlası ile duydum ve kulak ardı ettim gücüm sorentoya yetiyor donanım olarak kasa olarak aşırı hoşuma gidiyor.benim sorento kullanan arkadaşlarımdan tek bir ricam olcak 2006 70 bin km kadar almayı düşünüyorum nedersiniz sizin tavsiyeleriniz nelerdir? saygılar sevgiler
  • alabılıyorsanız x force alın yanı 2007 ve sonrası paranın hakkını sonuna kadar sıze gerı verır eskı kasalarda kronık sorunlar duymustum 140 beygır x force170 beygır eskı kasaya göre baya degıstırmıslerdı esp varr ne ararsanız var kısacası
  • Roalex Öncelikle hoşgeldin :) Bizim aracımız şuan 2006 model ve 110.000 km de biz km'ye önem vermediğimiz için temizini aradık bulduk ve gayet de memnunuz eğer araç temizse alın derim. Sanayi de baktırın motoruna şanzumanına falan ön takımına, sorunu yoksa alın. X-Force ve Düz modellere gelirsek aradaki tek fark ESP ki bizim aracımız düz model olmasına karşın ne dedikleri gibi içeriye ses alıyor, ne de virajlarda çok savruluyor alalı yaklaşık olarak heralde 4-5 ay oldu hiç bir güvensizliğimiz yok araca karşı. Eğer iyi de şöforseniz ESP'nin olmamasını hissetmiyorsunuz bile. He derseniz ki o kadar para veriyorum yeni model alayım tabi sizin kararınız. Ama buna bağlı olarak vergisi falan da artıyor tabi.

Bu arada aracımızın bakımını yaptırdık.

Bujiler,Filtreler,Yağlar,Silecekler,Lastikler,Özel Koruma 3 aşamalı nano teknolojili iç dış temizlik, xenon far, 4 lastik, diskler, balatalar, vs..değişti 2000 tl para verdik. 4 Lastik biraz pahalı geldi bize ama neyse artık. Kia'nın özel servisinde yaptırdık kendi servisinde değil. Kendi servisinde yaptırsak 2500 tl yi bulurdu heralde, mübarek oraya gidince parçalar daha muazzam oluyor sanki...

• cevaplarınız için çok teşekkür ederim:)peki arkadaşlar ex demek x force anlamınamı geliyor? sorentonun 2006 modellerinde x force varmı?2006 model 75 bin kmdeki bir sorentoya en fazla ne kadar para vermeliyim ? sizide yoruyorum kusuruma bakmayın bir an önce almak istiyorum saygılar sevgiler:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: roalex

cevaplarınız için çok teşekkür ederim:)peki arkadaşlar ex demek x force anlamınamı geliyor? sorentonun 2006 modellerinde x force varmı?2006 model 75 bin kmdeki bir sorentoya en fazla ne kadar para vermeliyim ? sizide yoruyorum kusuruma bakmayın bir an önce almak istiyorum saygılar sevgiler:)

EX tüm sorento modellerindeki bir yazı, X-Force ise 2007'den itibaren üretilen modellere verilen isimdir. X-Forcelarda ek olarak sadece ESP var. 2007 öncesi modellerde ESP yok.

2006 Model 75.000'de araba hangi ilde ? kazası falan var mı ? değişen falan ?
  • şu anda 1tane sorento var incelediğim değişen yok ama 2 parça boyası var ön tampon bölgesinde 38 bin tl istiyor siyah renk dvd hariç full.ben fiyat konusunda 36 bin tlde ısrar ediyorum abartıyormuyum acaba?teşekkürler saygılar sevgiler.
  • Abartmıyorsunuz bizim de sağ arka çamurluk değişmiş sadece ön takımda motorda hiç bir sorun yoktu 2006 model 100.000 km'deyken 36.500'e almıştık DVD falan vardı herşey arka koltuk başlarında falan. 36.000 37.000'e alabiliyorsanız alın derim. Ama arabaya baktırın ilk önce.
  • yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim eksik olma bir tane daha buldum o dvd li ikisi arasında karar vercem artık.son sorum yan basamak ve dvd taktırmak çok maliyetlimi ?bu arada ben cem istanbuldan tanıştığımıza çok memnun oldum dark_room_w@hotmail.com mail ve msn adresim arabayı aldıktan sonrada başınızı arıtcaz artık tekrar çok teşekkür ederim
  • quote:

yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim eksik olma bir tane daha buldum o dvd li ikisi arasında karar vercem artık.son sorum yan basamak ve dvd taktırmak çok maliyetlimi ?bu arada ben cem istanbuldan tanıştığımıza çok memnun oldum dark_room_w@hotmail.com mail ve msn adresim arabayı aldıktan sonrada başınızı arıtcaz artık tekrar çok teşekkür ederim

Ben de Can xD Ankaradan yaş 16 bu arada

Yok ben sorento hakkında konuşmaktan mutlu oluyorum estağfurullah :)

DVD taktırmak 600-700 TL diye biliyorum ben yan basamakta en kalitelisi olandan taktırmıştık biz aldığımızda yoktu ; 450 TL'ye taktırmıştık bu ikisi 1000 TL ye mâlolur size heralde.

Normal resim olarak bulamadım :( Kendi aracımızdan örnek veriyim çok araştırmıştım ben en iyisi buymuş diğer basamak türleri falan çok çabuk kırılıyordu, etraftan görüyorduk bundan taktırmıştık.

http://img121.imageshack.us/img121/42/16643128405201847611453.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 28 Şubat 2010; 0:19:28 >

• aramızda pek yaş farkı yokmuş cancım bende 35 yaşındayımarabanız çok güsel allah kaza bela vermesin güle güle kullanın.cancım evet sizin taktırmış olduğunuz basamaklar en güseli çok güsel duruyor.bende taktırırım muhtamelen gerçi baktığım sorentoda var ama sizinkinden değil çok düz sıradan duruyor.aslında diyorum ki kıy paraya (olmayan paraya nasıl kıyacaksam orası ayrı en fazla 36.5000 tl verebilirim )dvdsi basamağı üzerinde bir sorento al sonradan taktırmak için uğraşma hayırlısı olsun ne diyelim cancım yakıt konusunda ne diyorsun bağzı kişiler 400 bin yakıyor diyor kilometrede doğrumu?birde sürüş keyfi nasıl araç tokmu tokmu derken yürüründen bahsediyorum her 4*4 sallanır neticede yüksek araç o ayrı demek istediğim şöförü yoruyormu çok sordum gene kardeşim kusuruma bakma

• quote:

aramızda pek yaş farkı yokmuş cancım bende 35 yaşındayımarabanız çok güsel allah kaza bela vermesin güle güle kullanın.cancım evet sizin taktırmış olduğunuz basamaklar en güseli çok güsel duruyor.bende taktırırım muhtamelen gerçi baktığım sorentoda var ama sizinkinden değil çok düz sıradan duruyor.aslında diyorum ki kıy paraya (olmayan paraya nasıl kıyacaksam orası ayrı en fazla 36.5000 tl verebilirim )dvdsi basamağı üzerinde bir sorento al sonradan taktırmak için uğraşma hayırlısı olsun ne diyelim cancım yakıt konusunda ne diyorsun bağzı kişiler 400 bin yakıyor diyor kilometrede doğrumu?birde sürüş keyfi nasıl araç tokmu tokmu derken yürüründen bahsediyorum her 4*4 sallanır neticede yüksek araç o ayrı demek istediğim şöförü yoruyormu çok sordum gene kardeşim kusuruma bakma

Abi taktırmakla hiç uğraşmıyorsun ki servise götürüyorsun arabayı adamlar 3-4 saatte basamağını falan takıp veriyor.

Yakıt konusu ise araba bakımlıysa 200-270 arası falan yakıyor dediğim gibi aracın bakımına lastik durumuna yol durumuna bağlı :) ne 400 ü millet de iyice abartmış bu araç 3500 4000 motor mu ki o kadar yaksın..

Sürüş keyfine diyecek yok ben 10 yaşından beri araba kullanırım akrabalarımdan dolayı falan çoğu araca binmişimdir ( Şahin'den Range Rover'a kadar ) Sorentonun ayrı bir sürüş keyfi var bana göre hem görüş açısı çok güzel hem de ilk bindiğinizde sanki böyle özel bir kabinde gibiymişsiniz gibi oluyor. Direksiyonu falan çok güzel gaz pedalı tok ayağınıza hemen yanıt veriyor Bu bizim 15. aracımız ama en çok bundan memnun kaldık babamı hiç yormuyormuş çok rahat 100 ile giderken falan zaten 50-60 ile gider gibi oluyor. Cruise sistemini de devreye soktuktan sonra iş sadece parmaklarınızda :)

Aracın süspansiyonları tabi biraz esnek 10la giderken falan frene bastığınızda kamyondaymışsınız gibi az çok sallanıyorsunuz öne arkaya ama diğer durumlarda böyle birşey söz konusu değil.

Bu konunun 13-14.sayfalarına bakarak da bilgi edinebilirsin Cem abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 28 Şubat 2010; 1:02:09 >

• cancım inan çok yardımcı oldun çok saolbende opel astra vardı 2009 model sıfır almıştım 1,3 cdti eyseatronicti hemen hemen aynı yakıyor sorento bir kaç kuruş fazla yakıyor o zaman olsun o kadarda jeep bubenim korkum neydi biliyormusun cancım full astranın konforunu ararmıydım?valla çok yardımcı oldun şimdi kolay değil sorento uğruna sıfır astrayı sattım 5000 deydi kilometresi daha taktım kafaya birkere alcam bana kalsa sorentoyu

• cancım yukarıdaki yazımın devamı bana sorentoyu en başta alırdımda çevre faktörü neyse geç kalmış sayılmam
  • quote:

cancım inan çok yardımcı oldun çok saolbende opel astra vardı 2009 model sıfır almıştım 1,3 cdti eyseatronicti hemen hemen aynı yakıyor sorento bir kaç kuruş fazla yakıyor o zaman olsun o kadarda jeep bubenim korkum neydi biliyormusun cancım full astranın konforunu ararmıydım?valla çok yardımcı oldun şimdi kolay değil sorento uğruna sıfır astrayı sattım 5000 deydi kilometresi daha taktım kafaya birkere alcam bana kalsa sorentoyu

Ne demek her zaman :) Astrayı'da babam istiyordu o yenilerini falan işte 1.3 cdti modelinden binmiş arkadaşlarının arabasına falan evde kavga sürekli :D ama zorla aldırdım şimdi de iyi ki almışız diyor.

Sorento'nun zayıf yanları vergisi senelik 1900 Tl yaklaşık olarak, süspansiyonların yumuşak olması ve 230-270 arası falan yakması..Başka da bir eksiği yok bana göre..Bizim bundan önce ki aracımız Suzuki'ydi ;

http://www.paddocktalk.com/news/html/modules/ew_filemanager/06images/ptalk/06/auto/grandvitara/Picture1.jpg Benzinliydi ondan tüp taktırdık 2000 Tl'ye o masraf, tüp gelince bagaj gitti vs..Sorentoyu aldık rahatladık valla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 28 Şubat 2010; 1:34:22 >

• yani cancım konfor sıkıntım olması diyorsun?yakıt konusuna gelincede yaksın okadar benim 1.3 dizel mator arabam bile 100 km de 7,5 lt yakıyordu sorentota 9,5 yakar tahminenvergi konusuna gelince artık evden kıscaz kapatcaz digitürkü,interneti,doğal gazı bu işin şakası tabi aslına bakarsan fazla sayılmaz vergisi bana bakarmısın taktımya arabaya alcam ya sorentoyu kendimi kandırıp duruyorumcancım son sorum bu gecelik 4*4 ,4*2,low,hig modu falan bunlar nedir peki?hangisinde kullanmak mantıklı mesela yakıt konusunda ve güven konusunda?
  • quote:

yani cancım konfor sıkıntım olması diyorsun?yakıt konusuna gelincede yaksın okadar benim 1.3 dizel mator arabam bile 100 km de 7,5 lt yakıyordu sorentota 9,5 yakar tahminenvergi konusuna gelince artık evden kıscaz kapatcaz digitürkü,interneti,doğal gazı bu işin şakası tabi aslına bakarsan fazla sayılmaz vergisi bana bakarmısın taktımya arabaya alcam ya sorentoyu kendimi kandırıp duruyorumcancım son sorum bu gecelik 4*4 ,4*2,low,hig modu falan bunlar nedir peki?hangisinde kullanmak mantıklı mesela yakıt konusunda ve güven konusunda?

Konfor konusunda asla sıkıntın olmaz abi :)

o modlar da şöyle şimdi 3 tane ayar var 4x4 Low , 4x4 High ve 4x2.. 1.ayar olan 4x4 low ağır arazi şartlarında yavaş sürüşlerde kullanılır karlı çamurlu yollarda falan..ve araç fazla hız yapamaz..2.mod ise 4x4 e alır ama normal hızlarda gidebilirsiniz yağmurlu havalarda emniyet için uygundur, biz çoğu zaman 4x2 de kullanıyoruz bu şekilde kullanınca aracın motor gücü fazla olduğu için dururken birden gaz verişlerde aracın arkası savruluyor drift hissi veriyor insana uzun yollarda biz yine de 4x2 kullanıyoruz.

Yakıta gelirsek valla modlar arasındaki farkı test etme imkanımız olmadı şuana kadar ama heralde 4x4'te iken daha fazla yakar gibime geliyor.

• cancım yardımların çok teşekkür ederim eksik olmabu demek değildir benden kurtuldun yarın yeni sorularla karşındayım korkarım ben arabayı alana kadar yeni kasası çıkacakcancım iyi geceler diliyorum ben yatim yarın çekimim var iş beni bekler tekrar çok teşekkür ederim görüşmek üzere hoşcakal.
  • quote:

cancım yardımların çok teşekkür ederim eksik olmabu demek değildir benden kurtuldun yarın yeni sorularla karşındayım korkarım ben arabayı alana kadar yeni kasası çıkacakcancım iyi geceler diliyorum ben yatim yarın çekimim var iş beni bekler tekrar çok teşekkür ederim görüşmek üzere hoşcakal.

Her zaman :) Ben de böyleydim önceki sayfalara bak anlarsın abi :D Yeni kasası çıktı zaten 2010 :) Görüşürüz yarın

http://www.autoblog.com/2009/03/18/more-2010-kia-sorento-shots-hit-the-web/

• cancım merhaba almayı düşündüğüm sorento bu fiyat konusunda anlaşırsak alcam sence nasıl? 2005 model 67 bin kmde 39 bin tlye verirse alimmi sence çokmu yüksek fiyatı ?http://www.sahibinden.com/satilik_kia_sorento-76WQQaXQQ12029596WQQpXQQdisplayitem
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.