Şimdi Ara

Kia Sportage 2019 Sonrası 1.6L Dizel (7 İleri DCT) Alanlar ve Alacaklar (Alındı) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
731
Cevap
17
Favori
71.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar

Benim bildiğim son kasa 7 vites bir önceki 6 vites . Aynı vites değil. Bu kasada ben sorun görmedim 10 km yolu 45-50 dakikada gidilen zamanlar da bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araç 5300 km ye geldi. 1.6 crdi dct 7 ileri. Isınma sorunu yok ancak hızlanmak istediğim zaman sport modda değilse vitesleri hızlıca yükseltmek istiyor o nedenle biraz vuruntulu atıyor. Birde yokuş yukarı kalkış yaparken özellikle gazı biraz az verdiğim durumlarda titreterek kaldırıyor. Sanki manuel arabada gazı az verirsin debriyajı bırakırsın araba stop edecekmiş gibi titrer ya onun gibi. Bunun haricinde bir sıkıntı yok memnunum baya. Belki bakımda yazılım güncellemesi yaparlarsa bu sorunlar ortadan kalkar.
  • barneystinson06 B kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Ocakta serviste yazılım attılar vites için işe yaradı mı bilmiyorum, anca ayda 1 yakıt alırken yada arada 1 yıkatırken binebiliyorum  

Şaka bir yana sadece 1 den 2 ye atarken hızlanırsam, o zaman sert geçiyordu. Sonrası sorun yok bence yazılım sonrasında ne fark etti bilmiyorum

• åziz Å kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam,
    Dediğiniz gibi hızlanırken benimki de biraz sert atıyor. Böyle vura vura atıyor gibi. Bakalım 15 bine daha çok var şimdilik çok ciddi sorun değil. Bu arada herkese genel soruyorum, sizler hangi marka yakıt kullanıyorsunuz? Ben ilk aldığımda bir depo opet ultraforce motorin koymuştum. Sonrası hep shell v-power. Araba yeni olduğundan çekişte çok bir fark olmadı. Shell ile biraz daha sessiz çalışıyor ve daha rahat akıyor gibi sanki ama menzil opete göre biraz daha düşük. Biraz araştırdım en çok kampanya, puan vs. petrol ofisi veriyor gibi. Ancak şehir içinde çok sıkıntılı olmasada, şehirler arası yollarda petrol ofisi istasyonlarına fazla güvenemiyorum. Opet ve shell de denetimler daha sık yapılıyor gibi sanki daha güven veriyor.
  • barneystinson06 B kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Siz biraz seri kullanıyorsunuz galiba, o kadar belirgin mi vites geçişi bir ara deniyeceğim denk gelmedi .

Shell yada bp kullanıyorum . Ş arası shell opet yada petrol ofisi tercih ederim

• åziz Å kullanıcısına yanıt
    Yok hocam genelde sakin kullanıyorum ama mesela ara hızlanmalarda sportta değilse çok erken vites değiştiriyor. Biraz arabayı boğuyor gibi yani gaza basıyorum 1800-1900 gibi vites yükseltiyor. Biraz fazla bastığımı algılayıp şöyle 2000-2100 gibi vites değiştirse daha akıcı olurdu. Bir vites küçültmesi için D modunda mesela gaza bence çok fazla basmak gerekiyor. Sportta sıkıntı yok viteslerle çok oynamadığı için. Çoğu zaman ee hadi artık düşür dediğim yerde mesela 7 den 6 ya almadığı çok oldu manuele kendim çekip düşürdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barneystinson06

Yok hocam genelde sakin kullanıyorum ama mesela ara hızlanmalarda sportta değilse çok erken vites değiştiriyor. Biraz arabayı boğuyor gibi yani gaza basıyorum 1800-1900 gibi vites yükseltiyor. Biraz fazla bastığımı algılayıp şöyle 2000-2100 gibi vites değiştirse daha akıcı olurdu. Bir vites küçültmesi için D modunda mesela gaza bence çok fazla basmak gerekiyor. Sportta sıkıntı yok viteslerle çok oynamadığı için. Çoğu zaman ee hadi artık düşür dediğim yerde mesela 7 den 6 ya almadığı çok oldu manuele kendim çekip düşürdüm.
    Çok haklısınız. Özellikle 3 de çok ısrarcı. Virajlarda klasik 2.vitese alma olayı yok bunda 20 ile 3.viteste gitmeye çalışıyor. Şimdi 2 ye alması lazım diyorsun almıyor boğuyor aracı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tgezer kullanıcısına yanıt
    Sürüşü arabaya göre ayarlamak lazım hocam. Mesela yavaşlayıp hızlanan ama hiç durmayan veya nadiren durakladığım trafikte kendimi araca göre ayarlıyorum. Ya manuele çekip kendim vitesleri seçiyorum, ya da dediğiniz gibi frene normalden biraz daha fazla basıp 20 km nin altına düşürüp bir alt vitesi seçmesini sağlıyorum. Ancak gel gelelim zaman zaman böyle bir imkan olmuyor mecburen 3. Vites 20 de gaz vermek zorunda kalıyorum. Böyle bir durumda da kavramayı zorlamamak ve vuruntuların önüne geçmek adına çok az az basarak belli bir devire gelmesini bekliyorum sonra yeterli gazı vererek hızlandırıyorum. Bizim araçlara özgü bir durum değil ama dsg 7 ileri kuru kavramada aşağı yukarı böyle davranıyor. En azından kia dct nin sevdiğim yanı kalkar kalkmaz daha 5-6 km hızlarda 2 ye almıyor. Devrini bulup 2 ye alması hoşuma gidiyor :)
  • Merhabalar

Nisan mayıs gibi fiyatların daha da düşeceği bilgisi var sıfır araçlarda. Zaten %30 gibi fazla fiyat vardı tüm araçlarda biraz geri çekilme var daha da düşeceği bilgisi var.
    araç alacaklar biraz daha bekleyebilirse tüm marka ve modeller de indirim var deniyor.

• Nisan ayında kur farkından dolayı her markaya en az %6 zam gelecek. %50 lik dilimdeki araçlar daha az etkilenecek.

• Merhaba arkadaşlar. Severek bindiğim aracı borçlar sebebiyle satacağım herhalde. 2019 model 2020 Ocak çıkışlı elegance paket. 15.000 kmde araç. Sizce hakkı nedir? Kaça satarım? Hesap kitap yapacağım ama malum sitede fiyatlar çok değişken.

• Merhabalar

Bence 0 Elegance 351 bin ise daha ucuza verilebilir. Alacak olsam. 15 binde 2 yaşında araca araç temiz ise 315-320 veririm. 320 den fazla istersen gider sıfır alırım  

Şaka bir yana 2019 çıkışlı 2018 aracımız var kaza yapınca yenilesek mi diye düşündüm 2020 40-50 fark verirdim. Sonra ne gerek var binelim dedik.

Edit: önceki mesajımda ucuzlar demiştim ama döviz artınca zam gelmesi muhtemel  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 1 Nisan 2021; 21:43:15 >
  • Ben de sizin gibi düşünüyorum. 290 civarı yazanlar var. Kıyamıyorum açıkçası şu güzel arabayı 290a satmaya.

• mehmetinho M kullanıcısına yanıt

Merhabalar

Bence siz satmak istediğiniz rakamı yazın arayanlara göre karar verirsiniz

Ayrıca bayiler sıfırı kaça bırakıyorlar o da önemli. Daha önce se dediğim gibi araç fiyatları aşırı şişti şimdi 2. El ölü yakınında sıfır da ölebilir çünkü Euro fiyatları bile yüksek tüm markalarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: åziz

Merhabalar

Bence siz satmak istediğiniz rakamı yazın arayanlara göre karar verirsiniz

Ayrıca bayiler sıfırı kaça bırakıyorlar o da önemli. Daha önce se dediğim gibi araç fiyatları aşırı şişti şimdi 2. El ölü yakınında sıfır da ölebilir çünkü Euro fiyatları bile yüksek tüm markalarda.

Bence de siz aklınızdan geçen rakamı yazın. Baktınız ki arayan yok. Fiyatı az az düşürün, ilanınız favoriye alınmaya ve telefonunuz çalmaya başlayıncaya doğru yerdesiniz demektir.

• Arkadaşlar şanzımanından ve hızlanmasından memnun musunuz? Ben SUV araçlara bakıyorum fiyat*performans olarak giden bir araç oldu.

• Biraz göreceli bir soru ama arabayı alalı henüz 2.500 km oldu. Ben hem vites geçişleri hem de hızlanmasından gayet memnunun. Viteslerde kararsızlık olmuyor, geçişler hissedilmiyor ve hızlı diyebilirim. Bunun dışında 4x4, az yakıyor, donanım olarak yeterince dolu, sorunsuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavikozalak

Biraz göreceli bir soru ama arabayı alalı henüz 2.500 km oldu. Ben hem vites geçişleri hem de hızlanmasından gayet memnunun. Viteslerde kararsızlık olmuyor, geçişler hissedilmiyor ve hızlı diyebilirim. Bunun dışında 4x4, az yakıyor, donanım olarak yeterince dolu, sorunsuz..

Kaç yakıyor. Ben 8 den aşağı düşemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tgezer kullanıcısına yanıt

8 ve üzeri fazla gibi sanki sürekli yoğun trafikte mi veya kısa mesafe mi kullanıyorsunuz?

İzmir şehiriçi normal saatlerde ilk zamanlar 7.5 civarı oluyordu. Şimdilerde trafik yoğun olursa ancak 7 yi geçebiliyor ama normal saatlerde genelde 6 - 6.5 civari.

Şehirdışı deneme fırsatım olmadi pandemi den dolayı çıkamıyorum ama genelde 110-120 sabit hizda kullanırım 6.5 'tan fazla olacağını sanmıyorum. Tecrübe edince ayrıca yazarım.

• Merhabalar

2 çeker, 7,0 -7,1 10km sıkışık trafikte .

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.