Şimdi Ara

Kia SORENTO X-Force (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
21.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: volkaaan06

ya ben hala anlamadım yada baska bişi arkadas demişki sorento cip jip gibi zamirlere uymuyo demiş bende diorum ki jip cip zamir diildir anlatabildim mi

Ha sen olayın dilbilgisi boyutundasın. Doğrudur. Bu arada chevrolet opel'den birşeyler kapsın diyen arkadaşa, ikisi aynı firmaya bağlı, "GM".
  • quote:

ya ben hala anlamadım yada baska bişi arkadas demişki sorento cip jip gibi zamirlere uymuyo demiş bende diorum ki jip cip zamir diildir anlatabildim mi

Kardeş,cip Türkçe bir kelime mi?Değil.Jeep'in okunuşu mu?Evet.Jeep 4x4ler'e verilen genel isim mi?O da evet.Daha açık anlatabileceğimi sanmıyorum malesef.Sen hala düz mantıkla Türkçe dersi kıvamında hareket edersen işimiz var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

quote:

Kardeş,cip Türkçe bir kelime mi?Değil.Jeep'in okunuşu mu?Evet.Jeep 4x4ler'e verilen genel isim mi?O da evet.Daha açık anlatabileceğimi sanmıyorum malesef.Sen hala düz mantıkla Türkçe dersi kıvamında hareket edersen işimiz var.

allahım ya deli olucam kardes gıcıklık olsun diemi yapıosun anlamıyorum ki.ben onu bunu bilmem bana sunu söle jeep sözcügü zamirmi??????????????????????
  • Arkadaşlar Ben KİA bayisinde çalışıyorum. Yorumları okuyunca aklıma ünlü bi düşünürün sözü geldi. BİLGİSİ YOK AMA FİKRİ ÇOK.(Bizim milletin huyudur). Kusura bakmayın üzerine alınan alınsın.. Öncelikle bu araçları ben satıyorum. Sorento ve Sportage Türkiyenin en çok satılan jeepi En yakın rakibi BMW X5 Türkiye trafinde 3.500 adet var Sorento ise 13.500 adet var bilmem size bişeyler anlatabiliyormu. Avrupada ençok satılan 2 jeepten birisi şuan... Amerika Ulusal Trafik Çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı. Fiyat konusundada atmışsınız biraz. üç modeli var ACTİVE= 82.000.YTL Anahtar teslim PREMİUM= 88.800.YTL Anahtar teslim. SUPERİOR(en fulu) 91.200.YTL den satıyoruz... 2.5 MOTOR 170 HB 400 TORK üretiyor araç. DVD,TV,NAVİGASYON(sesli ve görüntülü sizi istediğiniz yere götürüyor.) ŞUAN ARAZİ TAŞITLARDA SORENTONUN RAKİBİ YOK. bunu kabul edin. BEN KİA ULUKAR OTOMOTİVDE ÇALIŞIYORUM isterseniz gelin hem tanışalım,bi çayımı içmiş olursunuz. Hemde TEST SÜRÜŞÜ YAPTIRAYIM SİZE. SAYGILAR. :)

Kemal ŞİMŞEK

CEP : 0-536 217 58 02
    İŞ TEL : 0-212 470 84 04
    ULUKAR OTOMOTİV.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drags

Arkadaşlar Ben KİA bayisinde çalışıyorum. Yorumları okuyunca aklıma ünlü bi düşünürün sözü geldi. BİLGİSİ YOK AMA FİKRİ ÇOK.(Bizim milletin huyudur). Kusura bakmayın üzerine alınan alınsın.. Öncelikle bu araçları ben satıyorum. Sorento ve Sportage Türkiyenin en çok satılan jeepi En yakın rakibi BMW X5 Türkiye trafinde 3.500 adet var Sorento ise 13.500 adet var bilmem size bişeyler anlatabiliyormu. Avrupada ençok satılan 2 jeepten birisi şuan... Amerika Ulusal Trafik Çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı. Fiyat konusundada atmışsınız biraz. üç modeli var ACTİVE= 82.000.YTL Anahtar teslim PREMİUM= 88.800.YTL Anahtar teslim. SUPERİOR(en fulu) 91.200.YTL den satıyoruz... 2.5 MOTOR 170 HB 400 TORK üretiyor araç. DVD,TV,NAVİGASYON(sesli ve görüntülü sizi istediğiniz yere götürüyor.) ŞUAN ARAZİ TAŞITLARDA SORENTONUN RAKİBİ YOK. bunu kabul edin. BEN KİA ULUKAR OTOMOTİVDE ÇALIŞIYORUM isterseniz gelin hem tanışalım,bi çayımı içmiş olursunuz. Hemde TEST SÜRÜŞÜ YAPTIRAYIM SİZE. SAYGILAR. :)

Kemal ŞİMŞEK

ULUKAR OTOMOTİV.

Sözlerine dikkat etsen iyi olur dostum çünkü hakaret ederek biryere varamazsın

X5 ile sorentoyu aynı kefeye koyamazsın ne motorunu ne konforunu ne donanımın kalitesini ...

Aynı fiyata satılsa X5 ile sorento kaç kişi alırdı acaba sorentoyu ?

Senin hesabın kuvvetlidir ne olsa bizde bilgi yok ya

Geçin bunları
  • Arkadaşım beni yanlış anlamışsın. Tabiki X5 ve Sorento Aynı kefede değil Hatta kıyaslama yapmakta yanlış olur ama bu yanlışı siz yapıyosunuz.. Çünkü X5 230 milyar. Bu arada Sorento X5 i bitiren jeeptir bunu unutmayın.. Artık BMW x5 i alanlar marka için gidiyorlar.. Hatta bilgi açısından bişey daha söylim. AVRUPADA BMW KİA ya dava açtı benim konseptimi çaldın diye. Ama kaybetti... Bu arada yanlış anlaşılmışsam özür..
  • quote:

ŞUAN ARAZİ TAŞITLARDA SORENTONUN RAKİBİ YOK.

Çok şakacı bir mizaca sahipsiniz hakikaten.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

quote:

allahım ya deli olucam kardes gıcıklık olsun diemi yapıosun anlamıyorum ki.ben onu bunu bilmem bana sunu söle jeep sözcügü zamirmi??????????????????????

"Mecaz" anlam benimki.Kapatalım bu konuyu çok uzadı.
  • Arkadaşım hiç hayatında sorentoya bindinmi.kullandınmı.. bide kullananlara sorun lütfen... Evet bu fiyata bu donanım,güvenlik,konfor,görüntü,İkinci elde en az kaybettiren jeep.. Evet Sorentonun bu anlamda rakibi.yok (fiyatı göz ardı etmeyin.)
  • quote:

Arkadaşım hiç hayatında sorentoya bindinmi.kullandınmı.. bide kullananlara sorun lütfen... Evet bu fiyata bu donanım,güvenlik,konfor,görüntü,İkinci elde en az kaybettiren jeep.. Evet Sorentonun bu anlamda rakibi.yok (fiyatı göz ardı etmeyin.)

Konfor mu ???

Sen sorentoyu hep kaymak asfaltta kullandın sanırım birde kötü zeminde git bakalım
  • quote:

ŞUAN ARAZİ TAŞITLARDA SORENTONUN RAKİBİ YOK.

şaka gibisin ... youtube dan range rover diye aratıp çıkan videoları izleminizi tavsiye ederim... Ve varsa bilginiz sorento nun arazide neler yapabildiğinide ispatlayabilirsiniz bize.. gerek resimler gerekse videolarla...

not: range in videolarını görünce hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz...
  • quote:

Arkadaşım hiç hayatında sorentoya bindinmi.kullandınmı.. bide kullananlara sorun lütfen... Evet bu fiyata bu donanım,güvenlik,konfor,görüntü,İkinci elde en az kaybettiren jeep.. Evet Sorentonun bu anlamda rakibi.yok (fiyatı göz ardı etmeyin.)

Rica ederim şuna jeep deyip durmayın.Jeep'in bir marka ismi olmasını geçtim,bu araç arazi taşıtı niteliğini haketmiyor,hakedemez.Paşa paşa SUV deseniz hiç bir problem çıkmayacak ama inatla 4WD araçlarla aynı kefeye koymaya çalışıyorsunuz.
    2 yaşında tanıştığım ilk 4WD araç olan Suzuki Samurai'den tutun,şu anda fiilen kullandığım-rutin olarak tecrübe ettiğim Hyundai Galloper,Discovery,Pajero,Land Cruiser ve daha bir çok 4WD aracın arasında hiç birine değil rakip aksesuar bile olamaz.Bunlardan birini alana eşantiyon olarak verilebilecek bir niteliktedir ancak.
    Bakınız irdelemem gereken en önemli konu,ben burada yazdığım araçlarla Sorento'yu karşılaştırırken donanımına(sunroofuydu,otomatik klimasıydı,bilmemnesiydi)bakmıyorum.Siz bu araca "arazi taşıtı" dediğiniz vakit donanımın zerre önemi yoktur değerlendirme esnasında.Çamurun ortasında,kumda,karda sizi o donanımlar mı kurtaracak?
    Ne alakası var bu öyle arazi aracı mı?Diyecek olanlara da baştan cevaplarını vereyim,madem arazi aracı değil,jeep-cip-arazi taşıtı vs. demeyin SUV deyin olsun bitsin.
  • Ya zaten Sorento arazide heryerde gitsin diye üretilmedi ki. Yani asfalt arabası bu. Zaten hangimiz 100 milyar verip bu tür araçları dağa bayıra sokarız.. Ama bende o parayı vermem Kia için. 2. el daha iyi bi araç alırım.. Saygılar...
  • Evet şaka gibisin, RANGE ROVER ile SORENTOYU KIYASLIYOSUN ARKADAŞLAR SİZ CİDDİMİSİNİZ YAHU..... OLDU OLACAK AMERİKAN HUMMER JEEPLEDE KIYASLAYIN. :)) ARKADAŞLAR EZBERE KONUŞMAYIN YAHU...
  • http://www.youtube.com/watch?v=Gket755-vec

arazi çok zorlu, sorentolar üstesinden geliyo ama
    yokuşta azıcık zorlanıyolar gerçi, hepsi
  • quote:

Ya zaten Sorento arazide heryerde gitsin diye üretilmedi ki. Yani asfalt arabası bu. Zaten hangimiz 100 milyar verip bu tür araçları dağa bayıra sokarız.. Ama bende o parayı vermem Kia için. 2. el daha iyi bi araç alırım.. Saygılar...

quote:

Evet şaka gibisin, RANGE ROVER ile SORENTOYU KIYASLIYOSUN ARKADAŞLAR SİZ CİDDİMİSİNİZ YAHU..... OLDU OLACAK AMERİKAN HUMMER JEEPLEDE KIYASLAYIN. :)) ARKADAŞLAR EZBERE KONUŞMAYIN YAHU...

İşte böyle diyeceğinizi bildiğim için baştan uyarıyorum,Sorento bir arazi taşıtı değil SUV'dur.Şu ufak eklemeyi yapsanız kimse ses etmeyecek.Ama kalkıp da arazi taşıtı diyorsunuz,o zaman Sorento'yu nasıl bir araç skalasının içine dahil ettiğinizin farkında olduğunuzu hiç sanmıyorum.Sorento'ya arazi taşıtı derseniz;
    RR'den tutun,Unimog'la,LC'la,Defender'la ve daha bir çok 4WD araç ile karşılaştırılması mümkündür.Çünkü bunların her biri "gerçek" anlamda arazi taşıtı.
  • nedense sorentoyu kötüleyen arkadaşlar inanılmaz derecede karşı görüşe kulaklarını kapatmışlar.bir ürünü değerlendirirken fiyat performans olarak değerlendirmek lazım.x5 sorentonun rakibi değil hala neden x5 ile karşılaştırıyorsunuz anlamış değilim
  • quote:

Arkadaşlar Ben KİA bayisinde çalışıyorum. Yorumları okuyunca aklıma ünlü bi düşünürün sözü geldi. BİLGİSİ YOK AMA FİKRİ ÇOK.(Bizim milletin huyudur). Kusura bakmayın üzerine alınan alınsın.. Öncelikle bu araçları ben satıyorum. Sorento ve Sportage Türkiyenin en çok satılan jeepi En yakın rakibi BMW X5 Türkiye trafinde 3.500 adet var Sorento ise 13.500 adet var bilmem size bişeyler anlatabiliyormu. Avrupada ençok satılan 2 jeepten birisi şuan... Amerika Ulusal Trafik Çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı. Fiyat konusundada atmışsınız biraz. üç modeli var ACTİVE= 82.000.YTL Anahtar teslim PREMİUM= 88.800.YTL Anahtar teslim. SUPERİOR(en fulu) 91.200.YTL den satıyoruz... 2.5 MOTOR 170 HB 400 TORK üretiyor araç. DVD,TV,NAVİGASYON(sesli ve görüntülü sizi istediğiniz yere götürüyor.) ŞUAN ARAZİ TAŞITLARDA SORENTONUN RAKİBİ YOK. bunu kabul edin. BEN KİA ULUKAR OTOMOTİVDE ÇALIŞIYORUM isterseniz gelin hem tanışalım,bi çayımı içmiş olursunuz. Hemde TEST SÜRÜŞÜ YAPTIRAYIM SİZE. SAYGILAR. :)

Kemal ŞİMŞEK

ULUKAR OTOMOTİV.

sen cogu seyi acıklamıssın zaten hocam.gerisi hikaye konusan konussun
  • Sayın forum okuyucuları

dikmenibo şöyle demiş

navigasyona aldanmayın ekranı takan firma hiç tekin değil, kia bile mutlu diil, yakında değişir.
    sorento alınmayacak araç değil aslında, x-force navigasyon konusunda, daha doğrusu ekranı takan firma konusunda iyi olsa alınmayacak araç değil, fiyatına göre sunduğu donanımlar iyi.ama konfor olarak bende beğenmedim, daha doğrusu eski sorento iyi değildi, çok kötü bi süspansiyonu vardı, gaza basınca koltuktan hareket edemiyosunuz çok oynaktı.yenisini bilmem. tabi alternatifide var bana göre.navigasyondan ve üç beş lüksten vaz geçerseniz mitsubishinin nissanın suv ları var.

Ben ilkönce, yazılan mesajı irdeleyerek yanıtlanması kanaatinde olduğum için; "navigasyona aldanmayın" dan başlamak istiyorum.

Navigasyon sistemi, murtaş elektronik tarafından 2006 nisanında, TÜRKİYE’de ilk olmak üzere üretilmiştir.Üretilmiştir diyorum, çünkü: Bugüne kadar üretici olan hiçbir yabancı firma Türkiye’de bu sistemi deneme, kullanma,müşteri bilgisine haiz olma, gibi fırsatları yakalayamamıştır. Yani kullanıcıyı tanıma olasılığı hiç olmamıştır .

"ekranı takan firma hiç tekin değil " Sözü bence çok yanlış bir eleştiri. Ekranı takan firma, yani murtaş elektronik : JBL-JVC-INFINITY- XETEC-HEI GİBİ Bir çok markanın, Türkiye distiribütörü. Dikkat edeceğiniz gibi; markalar arasında , otomotiv ses ve görüntü sistemleri dışında bir marka yok Yani firmanın işi bu.Bu firmanın ;ev sinema sistemi, televizyon,kamera, fotoğraf makinası veya sektör dışında bir ürün ithal etmediği,aşikar olarak bilinir.

Ayrıca Murtaş 12 tane kia gibi distribütör veya isuzu, iveco, ford gibi bir üretici firmay, fabrikadan ürün satışı yapmaktadır.Bir çok otomobil firması ,JBL ile araç larını özel paketler halinde düzenleyip satmaktadır
    .
    sanırım bu kadar bilgi "ekranı takan firma tekin değil" iftirasına cevap olmuştur

"kia bile mutlu değil"
    kia satış sonrası hizmetler departmanının beyanları ve bayilerden alınan bilgiler ışığında, hiçbir ünite üreticisinden ,böyle memnun olmamıştır . istenirse birkaç bayi veya aranıp sorulabilir.

işte servis linki :http://www.kia.com.tr/files/yetkiliser.asp

Ayrıca; murtaş elektronik te ,kia sorento marka araç, her zaman mevcuttur. Doğrusu navigasyon sistemi olan 25 aşkın araçtan birisi sorento dur. İsteyen herkes gidip,deneyip görebilir. Ben denedim gördüm.

MURTAŞ :Her an gelişime açık navigasyon sistemi ve gelişime açık ana üniteyle beraber kia kullanıcılarına daha bir çok özel donanım sağlanacağını, her fırsatta beyan etmektedir..

MURTAŞ ın,necvox marka ürünlere de navigasyon uyarlayabildiği,birçok kişiyi rahatsız edebilir. Fakat hiç kimse kia kullanıcısına sormadan araç almaya karar vermesin.

bence navigasyon ve gıyabında MURTAŞ, kia nın mükemmeliyetine ,mükemmeliyet katan bir partnerdir.

şimdi ben kimim diye merak edenlere açıklamak istediğim bir kıssa var

Mimar Sinan ,bir gün, meşhur Selimiye camisini yapmış. Uzaktan minarelere bakıyormuş.

Ustaları küçük eksikleri giderirken, delinin biri yanaşmış,demiş ki: Bu minarelerden biri eğri ,

Mimar Sinan toplamış elemanlarını, ip atın minarenin başına demiş.

Elemanlar şaşkın, ipi atmış, delinin dedi yöne doğru ,bir sağdan ,bir soldan çekmişler.

Taki ; Deli tamam,tamam şimdi oldu. Diyene kadar.

Tabi ,ustalar,elemanlar şaşırmış.

Sormuşlar Mimar Sinan a; Hiç minare ip atmayla düzelir mi?

Mimar Sinanın cevabı harika : Eğer bu deli gidip deseydi ki:Selimiye’nin bir minaresi eğri. Herkes inanırdı.

Şimdi gidip minareyi iple düzelttirdim diye kime söyler, kim inanır.

Şimdi Kimliğimi açıklama zamanı geldi ben : MİMAR SİNAN
  • sahsen 90 milyara rav4 varken sorentoda bir iki fazla özellik var diye almam doğrusu sorento diyenler bide yeni rav4 testine cikmalarini tavsiye ederim....
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.