Şimdi Ara

KİA SATIŞ-SERVİS-YEDEK PARÇA VE DİĞER TÜM KONULARDA (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
4
Favori
54.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2005 cerato HB aracım için ön ve arka tampon altı maşpiyel almak istiyorum.. Bu iki parça ABD 'dewww.kia-parts.com da 207 dolar.. Ancak Türkiyedeki Kia Yetkili Servislerinde 1400 TL civarında.

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler

KİA SATIŞ-SERVİS-YEDEK PARÇA VE DİĞER TÜM KONULARDA

• Merhaba keçekeçe

Forum üyelerine vermiş olduğunuz bu hizmetten dolayı size teşekkür ederim..
    Kia'nın Venga modeli Almanya ve Fransa Kia sitelerinde gödüğüm kadarıyla bu ülkelerde satılıyor.
    Acaba bu araç ülkemizde satışa sunulacakmı?
  • Sayın Kecekece,
    Venga Türkiye 'ye ne zaman gelecek ve fiyatı ne kadar olacak?
  • Yeni Sorento geliş tarihi nedir?
  • arka far grubunun tekı ne kadar sorento ıcın? bırde harita ıcın nasıl güncelleştirme yapabılırız?
  • kia nın herhangi bir modelinde sustalı anahtar mevcutmu? varsa anahtar kabı için fiyat alabilirmiyim?çok önemli , şimdiden teşekkürler
  • Sayın Kecekece;aracım 2008 model kia carens 2.0 crdi.Bir takım sorunlarımız var.Aracımızı ilk aldığımız zamanlarda gidiş,yakıt çok iyiydi.Fakat zamanla performans düşüklüğü oldu.Geçtiğimiz yaz yokuş çıkarken check uyarısı yandı,ani bir performans düşüklüğü yaşadım.Aracı 10 dk dinlendirdikten sonra(bu sürede aracı inceledim,görünürde bir problem yoktu) tekrar yola çıktım.Dönüşte herhangi bir sıkıntımız olmadı.Servise gittiğimizde ERG cihazının kurum bağladığını söylediler.Temizlediklerini söylediler,1 ay uyarı vermedi,tekrar vermeye başladı.Sonrada ufak bir kaza geçirdik,klimayı,ön tamponu değiştirdiler,birde ERG cihazını değiştirdiler.2 ay oldu sanırım,klimayı taktırdık.Fakat araçta bir tatsızlık var,sorunu servisimiz çözemiyor.Her seferinde yaptık diyorlar,fakat araç aynı araç...Önceleri uzun yolda rakip tanımayan araç çok nazlanır oldu,normal kullanımda araç tekliyor.Sanki tüplü araç,tüpü bitmiş gibi sarsıntı oluyor.Eğer dersenizki aracınızın sorunu tahminen şudur,çözebilirir,size gelmek istiyoruz.Bu arada Sakarya'dayım ben.Şimdiden teşekkürler

• dostum merhaba,
    ben kio rio için sustalı anahtar yaptırdım. arkasındaki logo bölümünede orjinal kia logo. orjinal bir sustalı anahtardan hiç bir farkı yok. maliyeti ise 90 tl
    selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boracorak

dostum merhaba,
    ben kio rio için sustalı anahtar yaptırdım. arkasındaki logo bölümünede orjinal kia logo. orjinal bir sustalı anahtardan hiç bir farkı yok. maliyeti ise 90 tl
    selamlar.

önerin için çok teşlekkürler , aslında benim hedefim de o ama dışarıda takılan anahtarlıkların plastik kalitesine güvenemiyorum , güzel olsun derken dahada basit dursun istemem , ondan orjinali varmıdır acaba diye düşündüm , varsa boş kabı alıp kendim taktırıcam.Hatta ankarada forum üyesi rio sahibi bi akadaşta öneride bulunmuştu yer için sağolsun
    neden dersen geçtiğimiz haftalarda babamın çalıştığı yerdeki opel vivaronun anahtarına böyle bi değişim yaptırdık , düğmeler çalışmıyo diye sustasız kendş eski şeklinde yan sanayi bi plastiğe takıldı yine iç mekanizma.((bilen varsa clio anahtarıyla hemen hemen aynıdır)) , ilk başlarda orjinal gibi pürüzlü güzel görünen ahahtar plastiği bi iki hafta içinde 2006 da alınan orjinal anahtardan daha çok yıpranmış gibi görünmeye , manasız bi şekilde parlamaya başladı.Ama sizin yaptırdığınızın plastik kalitesi güzelse.Foto çekme imnakınız olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saraçoğlu -- 20 Ocak 2010; 17:36:03 >

• Merhaba arkadaşlar

17000-18000 TL civarında bi bütçem var. Kısmet olursa ilk arabamı almayı düşünüyorum. En son 2006-2007 1.4 otm. Rio + LPG veya 2003-2004 Jazz otm. (LPGsiz) arasında kaldım. Alacağım arabayı en az 4-5 yıl başım çok fazla ağrımadan kullanmak istiyorum. Rio alırsam LPGsiz almayı ve LPGyi sonradan taktırmayı düşünüyorum.

Bu iki araçtan hangisini tavsiye edersiniz, ve niçin? Objektif yorumlarınızı bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teş. ederim
  • Jazz'ı tavsiye ederim, kalitesi ve imajı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEdition

Sayın Kecekece;aracım 2008 model kia carens 2.0 crdi.Bir takım sorunlarımız var.Aracımızı ilk aldığımız zamanlarda gidiş,yakıt çok iyiydi.Fakat zamanla performans düşüklüğü oldu.Geçtiğimiz yaz yokuş çıkarken check uyarısı yandı,ani bir performans düşüklüğü yaşadım.Aracı 10 dk dinlendirdikten sonra(bu sürede aracı inceledim,görünürde bir problem yoktu) tekrar yola çıktım.Dönüşte herhangi bir sıkıntımız olmadı.Servise gittiğimizde ERG cihazının kurum bağladığını söylediler.Temizlediklerini söylediler,1 ay uyarı vermedi,tekrar vermeye başladı.Sonrada ufak bir kaza geçirdik,klimayı,ön tamponu değiştirdiler,birde ERG cihazını değiştirdiler.2 ay oldu sanırım,klimayı taktırdık.Fakat araçta bir tatsızlık var,sorunu servisimiz çözemiyor.Her seferinde yaptık diyorlar,fakat araç aynı araç...Önceleri uzun yolda rakip tanımayan araç çok nazlanır oldu,normal kullanımda araç tekliyor.Sanki tüplü araç,tüpü bitmiş gibi sarsıntı oluyor.Eğer dersenizki aracınızın sorunu tahminen şudur,çözebilirir,size gelmek istiyoruz.Bu arada Sakarya'dayım ben.Şimdiden teşekkürler

Hocam sorun büyük ihtimalle sizin aracı kullanma tarzınızla alakalı. Aracı çok düşük devirlerde kullanıyorsanız (1500 devir ve altı ) motor kurum bağlamış olabilir. Yada eurodiesel yerine başka yakıt kullanıyorsanız da kurum yapmış olabilir. EGR'yi iptal ettirip sorunlarınızın devam edip etmediğini kontrol ederek sorunun nerde oldugunu anlayabilirsiniz.

• sayin kecekece
    picanto hakkinda (ozellikle otomatik vitesi hakkinda) bilgi verebilir misiniz?
    ikinci el olarak esime almayi dusunuyoruz.
    kronik sorunlari, kullanim zorluklari var midir?
    bakim araligi ve tahmini bakim tutarlari ne civardadir?
    tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

quote:

Orijinalden alıntı: BlackEdition

Sayın Kecekece;aracım 2008 model kia carens 2.0 crdi.Bir takım sorunlarımız var.Aracımızı ilk aldığımız zamanlarda gidiş,yakıt çok iyiydi.Fakat zamanla performans düşüklüğü oldu.Geçtiğimiz yaz yokuş çıkarken check uyarısı yandı,ani bir performans düşüklüğü yaşadım.Aracı 10 dk dinlendirdikten sonra(bu sürede aracı inceledim,görünürde bir problem yoktu) tekrar yola çıktım.Dönüşte herhangi bir sıkıntımız olmadı.Servise gittiğimizde ERG cihazının kurum bağladığını söylediler.Temizlediklerini söylediler,1 ay uyarı vermedi,tekrar vermeye başladı.Sonrada ufak bir kaza geçirdik,klimayı,ön tamponu değiştirdiler,birde ERG cihazını değiştirdiler.2 ay oldu sanırım,klimayı taktırdık.Fakat araçta bir tatsızlık var,sorunu servisimiz çözemiyor.Her seferinde yaptık diyorlar,fakat araç aynı araç...Önceleri uzun yolda rakip tanımayan araç çok nazlanır oldu,normal kullanımda araç tekliyor.Sanki tüplü araç,tüpü bitmiş gibi sarsıntı oluyor.Eğer dersenizki aracınızın sorunu tahminen şudur,çözebilirir,size gelmek istiyoruz.Bu arada Sakarya'dayım ben.Şimdiden teşekkürler

Hocam sorun büyük ihtimalle sizin aracı kullanma tarzınızla alakalı. Aracı çok düşük devirlerde kullanıyorsanız (1500 devir ve altı ) motor kurum bağlamış olabilir. Yada eurodiesel yerine başka yakıt kullanıyorsanız da kurum yapmış olabilir. EGR'yi iptal ettirip sorunlarınızın devam edip etmediğini kontrol ederek sorunun nerde oldugunu anlayabilirsiniz.

Bu düşük devir meselesini bende düşündüm,fakat araç 4 ileri.3. viteste 190 km yapıyor,uzun yolda 90 km hızla 4. viteste neredeyse rolantide gidiyor.Bu durumda yüksek devirli kullanım çok zor oluyor.Otomatik modda ş.içinde kendiliğinden deviri yüksek tutuyor(hangi viteste olursa olsun).Ama ş.dışına çıkınca devir 1.200 civarında seyrediyor.ERG iptalini düşünüyoruz ama şuan cerato alma gibi bir niyetimiz var.5 yıl garanti ve lpg montajı yapılıyor garanti bozulmadan,eğer carens'le devam edersek ERG iptali şart sanırım.Ama o zamanda başka sorunların çıkacağından endişeliyim.Yakıtın kalitesine çok dikkat ediyoruz.En iyi istasyonu bulduk diyebilirim,mümkün olduğunca oradan alıyoruz yakıtımızı.Hocam şu kia'larda olan keyif,başka bir markada bu fiyata olsa servis sıkıntısı yüzünden direk geçeceğim fakat,hiçbir markada bu sıcaklığı keyfi bulamıyorum...İlgilendiğiniz için sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: 06tms72

sayı kecekece 2005 model 15,250 kmde cerato advance modeli benzinli aracım var.merak ettiğim benim aracımda triger kayışı mı var yoksa araç zincirli midir?triger kayışı varsa ilk değişim kaç km de yapılmalıdır?saygılar.

merhaba
    triger kayış,90,000 km de değişmesi gerek
    yani daha çoooook var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Sayın kecekece,

2005 cerato HB aracım için ön ve arka tampon altı maşpiyel almak istiyorum.. Bu iki parça ABD 'dewww.kia-parts.com da 207 dolar.. Ancak Türkiyedeki Kia Yetkili Servislerinde 1400 TL civarında.

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler

merhaba,
    bahsi geçen parçaların orjinali bulunmamaktadır,size fiyat veren servisteki arkadaşlar,dışarıdan bi yerden tedarik ediyor olabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick55

Merhaba keçekeçe

Forum üyelerine vermiş olduğunuz bu hizmetten dolayı size teşekkür ederim..
    Kia'nın Venga modeli Almanya ve Fransa Kia sitelerinde gödüğüm kadarıyla bu ülkelerde satılıyor.
    Acaba bu araç ülkemizde satışa sunulacakmı?

merhaba,rica ederim
    Venga gelecek ancak,ne donanım ne fiyat ve de ne zaman geleceği konusunda kesin bilgi yok henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: enisbugra

Yeni Sorento geliş tarihi nedir?

kesin olmamakla birlikte mart sonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: savyola133

arka far grubunun tekı ne kadar sorento ıcın? bırde harita ıcın nasıl güncelleştirme yapabılırız?

2007 ve sonrası ise 480 tl
    öncesi ise 180 tl

haritanızın markası ve modelini yazarsanız ona göre güncelleştirme konusunda size bilgi verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saraçoğlu

kia nın herhangi bir modelinde sustalı anahtar mevcutmu? varsa anahtar kabı için fiyat alabilirmiyim?çok önemli , şimdiden teşekkürler

ceed araçlarımızda sustalı anahtar mevcut ve 200 tl civarında fiyatı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.