Şimdi Ara

Kia Rio YB (2017 – 2020+) İncelemesi, Segmentinin En İyi Otomobili (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
2.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • hocam merhaba. rio ile konunuzu okudum teşekkürler bilgiler için. ben 2017-2018 model rio dizel almayı planlıyorum ancak paketlerle ilgili bir kafa karışıklığı var. sahibindene baktığımıda o tarih aralığında bi sürü paket var. gal,ba 2017 paketleriyle 2018 paketleri aynmı değil.

mesela cool paket mi iyi comfort mu bilemiyorm. elegance diyor adam full ama diğer taraftaki concept full diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: merkep

hocam merhaba. rio ile konunuzu okudum teşekkürler bilgiler için. ben 2017-2018 model rio dizel almayı planlıyorum ancak paketlerle ilgili bir kafa karışıklığı var. sahibindene baktığımıda o tarih aralığında bi sürü paket var. gal,ba 2017 paketleriyle 2018 paketleri aynmı değil.

mesela cool paket mi iyi comfort mu bilemiyorm. elegance diyor adam full ama diğer taraftaki concept full diyor.

Merhaba hocam, rica ederim faydalu olduysa ne mutlu

Paket konusunda evet bir karisiklik bence de var

Onceleri (2011-2015) donanimlar natty - fancy - sporty diye giderdi

Sonra (2015-2018) comfort - concept - concept plus oldu

Nihai durumda (2018 sonrasi) ise cool - elegance - prestige olarak satiliyorlar

yani baz: natty - comfort - cool

orta: fancy - concept - elegance

dolu: sporty - concept plus - prestige

yeni kasalar ilk geldigince eski donanim isimleriyle gelmisti sanirim. Sonra donanim isimleri ustteki gibi degisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben Rio'yu beğeniyorum. 208 GT ayarında dolu bir Rio sipariş edilebilse almayı da düşünürüm.

Şerit takipli acil frenli gelen 1.0 tgdi'ler nispeten dolu ama merceksiz halojen farlar can sıkıyor yine.

Çelik Motor sağolsun ne kadar garip donanım paketi varsa getirip sattı.

Hyundai ise ayrı telden çalıyor burada üretilen otomobilde(i20) anahtarsız giriş gibi donanımları opsiyon listesine koymamışlar. Vergi sistemi mi araç kıtlığından kalma şımarıklık mı bilinmez.

• autindustry a kullanıcısına yanıt

ama comfortlar coola göre sanki biraz daha farklı. ne bileyim en azından gözüme deri direksiyon çarptı

• quote:

ama comfortlar coola göre sanki biraz daha farklı. ne bileyim en azından gözüme deri direksiyon çarptı

Yila ve vites secenegine gore degisebiliyor hocam. Mesela

2020 cool otomatik vites: deri direksiyon

2020 cool manuel vites: plastik direksiyon

2021 cool manuel vites: deri direksiyon

Ya da ilk gelen concept plus, elegance.larda bile multimedya ekrani yoktu. Daha yeni modellerde ise mevcut

Detayli incelemenizde fayda olabilir

sağolun. eski modelerin paket içeriklerini görebileceğim bir site , link var mı bildiğiniz. o kadar baktım googledan her biri farklı bir içerik yazmış

• quote:

sağolun. eski modelerin paket içeriklerini görebileceğim bir site , link var mı bildiğiniz. o kadar baktım googledan her biri farklı bir içerik yazmış

Maalesef pek yok. Ancak araca bakarak anlayabilirsiniz

En bos rio bile temel donanimlari sunar. 6 hava yastigi, esp, abs+ebd, 4 cam otomatik, elektrikli isitmali yan aynalar, yukseik derinlik ayarli direksiyon surucu koltugu, klima, bluetooth vs. Hiz sabitleyici yoksa bile 30 dolarlik bir tus takimi takarak, hiz sabitleyici kazandirabilirsiniz

Onun otesinde; katlanir yan ayna, alasim jant, multimedya, geri gorus kamerasi, otonom serit takip, fren radari, dijital otomatik klima, sunroof, deri direksiyon, yolcu koltuk yukseklik ayari, disk fren, isitmali koltuk direksiyon, park sensoru, kol dayama vs vs icin aracin kendisini inceleyin derim

merhaba acaba 2016 modeller için olan filtreler uygun mudur 2017/2018 için?

bir de filtre kodlarını nerden bulabilirim.

• merkep kullanıcısına yanıt

Bilemiyorum hocam, internetten arastirmaniz gerekecektir

• Yeni bir 2018 model incelemesi paylaşalım:

Yalın Gülmez - Kim Geçer?youtube
    İkinci el incelemelerinde bu haftanın konuğu 2018 model Kia Rio. Küçük sınıfın en ilginç modellerinden bir tanesi olan Rio'nun tüm motor seçenekleriyle ilgili bilgiler bu videoda. Bir sonraki videoda hangi otomobilin olacağını siz seçebilirsiniz, aşağıdaki linki kullanarak Otoshops'un internet sitesine girin ve Kartal Şubesi'nin stoklarından istediğiniz otomobili seçin: Otoshops internet sitesi için: https://bit.ly/3pWanpe Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCp6CtJeG3-TXFrhaqftCpjg/join
    https://www.youtube.com/watch?v=7_uTBwr6dIA&feature=youtu.be

Dakika 10:48:

- Süspansiyon sistemi açısından bu otomobil bu sınıfın en iyi örneklerinden bir tanesi. Darbe sönümleme ve filtreleme başarısı çok iyi, sessiz çalışıyor. Bunların hepsi oldukça iyi başarımlar. Güzel kaliteli bir sürüşü var bu otomobilin. Bir küçük sınıf üyesinde arayacağınız ama çok kolay bulamayacağınız bir durumdur ve bu otomobilde bunu bulabiliyorsunuz. Rio bu konuda takdiri hak ediyor

• 2013 focus trend x aracımı satıp rio 1.0 t-gdi tekno pakete geçmek istiyorum. Lpgli araçtan benzinliye geçmek bu devirde mantıklı mı? Segment düştüğümü net şekilde hissedip pişman olur muyum? Ustası var mı? Eşimde kullanacağı için nispeten küçük bir araç arıyorum. Düşük km 2020 model bir tane buldum 450 bin tl ne dersiniz?

• Sánchez kullanıcısına yanıt

Alacaginiz arac 3 sene daha garantili olacak hocam, usta konusunu dusunmeyin. Genel olarak yetkili servis ile devam edecek sekilde dusunmenizi tavsiye ederim. Hem araclar sayica cok fazla degil, hem ariza orani dusuk oldugu icin sanayide pek ustasi yetismiyor

Motor oldukca az yakiyor ve performansli (yine de su anki benzin-lpg makasiyla mucadele edemeyecektir)

Segment dusununu bir miktar hissedersiniz ama cok fark da olmaz. Surus keyfi noktasinda focusla ozel bir baginiz yoksa, rio tatmin edecektir

Donanim olarak bulabilirseniz serit takipli model bulmaya calisin (on camda kamera, direksiyonda tus olur). Onun disinda elegance donanim tatmin eder

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.