Şimdi Ara

KİA RİO 110 B (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
20.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şeytan kulağına kurşun 5 ay oldu cerato sorun yok

7500 km bakımına gittim 109 YTL verdim...

birde adamla kavga ettim sizden başka hiçbir araç 7500 kmde çağırmıyor niye arabaları çağırıyorsunuz
    renault , fiat , ford vs 15 000 de hatta arkadaş grande punto dizel aldı 20 000 de bir miş servis aralığı
    falan filan adam biz tavsiye ediyoruz isterseniz 15000 km de bir getirebilirsiniz dedi

neyse resmi olarak 7500 km de değil 15000 km'de bir götürebilirsiniz kia araçları .... garanti bozulmuyor...
    7500'de yağ, yağ filtresi,hava filtresi değişiyor zaten başka birşey yapmıyorlar...
    bizim kangoo ve partner 15000 bir servise gidiyor , isterseniz yağınızı kendiniz yada sanayide değiştirebilir yada hiç değiştirmeyebilirsiniz

bilginize
    selçuk
  • Merhabalar
    Ben de buradaki topicleri yakindan takip ettim, sonunda Rio almaya karar verdim:)

Su anda 1900 Km civarinda. 12 gün oldu.
    Yakitindan, yol tutusundan, müzik sisteminden, tasarimindan, özellikle performansindan gayet memnunum.
    Ancak bu benim ilk sıfır arabam ve bundan önce hic dizel araba kullanmamistim. Bunlari da belirteyim:)

Rengi kirmizi, hatchback ve comfort modeli, yani ucuz olan:) dijital klima yok, bir de yol bilgisayari yok herhalde.

Simdiye kadar, hicbir -sini görmedim diyebilirim.
    Ama kullandikca gördügüm +lari ve -leri daha detayli yazarim.
  • hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız bin memmet arkadaş
  • quote:

Orjinalden alıntı: msmsteğmen

oğuzcuk sözüm sana
    hyundai accent era almayı düşünüyormuşsun
    boşuna fazla para verme kia rio ile kilo suna kadar motoruna kadar şanzumana kadar aynı araçtır.
    bence iki firmayada git
    araçları incele bagaj bile aynı
    boşuna fazla para verme

ilgin için saol kardeşim ama eranın yerli olması büyük avantaj sizcede öyle deil mi rionun konsolu bile aynı ama hyundai TÜRKİŞ
  • Ben de kia rio aldım. 1 hafta oldu. Uzun araştırmalar sonucu rio ya karar verdim. Gayet memnunum.
  • Arkadaşlar test ettim,

Geçen hafta Kia Rio 1.5 Dizel 110Hp test aracını kullandım. Golf IV benzinli araç kullanan birisi olarak Rio dan test sürüşünde çok memnun kaldım. Bayi uygun bir indirimde yaptı, fakat kararsızım. Araba yerinde durmuyor, Dizel olmasına rağmen nerdeyse 3ncü viteste bile patinaj çekiyor. Alıp çok kilometre yapmış arkadaşımız varsa (15-20 bin falan) bilgi versin lütfen...
  • hyundai türk malı bende alacaktım ama hiç indirim yapmadılar ve aynı araca 5-6 milyar fazla vercek keriz değilim bende hyundai almak isterdim gittim pazarlık bile ettim fakat hiç inmediler yerli diye fazla para veremem.

Baharda arkadaş hayırlı olsun kazasız bin...

Şehiriçi şehirlerarası karışık 108km yol yaptım.Yarısı şehiriçi yarısı şehirler arası depoyu fulleyerek ölçtüm 7.22 lt 16.89 ytl birim (eurodizel 2340ytl) ve sonuç 156 ytl km de

Bu gün 100- 120 -130 hatta 140-160 yaptım uzun yol yaptım 500 km yaptım depoyu fulledim
    yol bilgisayarı 5.3 lt ile gittim geldim (eurodizel 2380ytl) ve sonuç 126 ytl km de
    Yol bilgisayarı doğru ölçtü 100kmde 5.3lt yaktı = 500 kmde 26,56 lt yaktı arkadaşların bilgisine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msmsteğmen -- 1 Mayıs 2006; 14:52:46 >
  • Yakıt icin bugün bi kere daha baktim.
    7.5 litre yakmis:(
    575 km / 43.5 litre.
    gerci performansini denemek icin bayagi seri kullandim bu aralar.

Ancak tuhafima giden bir sey oldu.
    Arabada yakıt ikaz isigi yandigiktan 5 dakika sonra benzinlige gittim.
    Fulledim. 43.5 litre doldu.
    aracin kataloguna baktim, depo 45 litre yaziyo ve ikaz isigi da 8.5 litre kala yaniyomus.
    ya ikaz isiginda bi problem var, ya da benzincide:)
    Basina böyle birsey gelen var mi?
    (edit:Internetteki sitesinden de baktim, 45 litre yaziyo deposu. )

Bir de, bu ikaz isigina filan bakarken katalogda "hızlı kullanim ya da aşırı yüklenmelerden sonra motoru hemen stop etmeyin, 2 dakika bekletin, yoksa turbo soguyamaz ve motorunuz cok ciddi zarar görür" diye bir yazi okudum. Ben bilmiyordum, ettim bi kac kez.
    Hakikaten motor bozulur mu öyle iki uc kere stop etmeyle? Bilgisi olan var mi? Bütün turbo dizel motorlar böyle mi?

P.S:Baharda, kazasız belasız yolculuklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeMMeT -- 29 Nisan 2006; 13:29:47 >

• memmet depo yu kafana takma fazla alabilir
    turbo arızalanmasın diye aşırı motora yüklenme ve
    200-300 kmyol yaPARSAN 2 DK RELANTİDE ÇALIŞTIR
    turbo dizellerde önemli yakıt belli birsüre sonra düşer
    Paradaks hayırlı olsun kazasız belasız bin aracın yeni aşırı yüklenme
  • forumda bu konu ile ilgili bir başlik var!
    istersen bi ara,
    benim hatirladiğim kadariyla hemen stop edersen turbo fani dönmeye devam edeceğinden bu iki dakika boyunca turbo motoru yağsız çalişacaktir.yolun son bikaç km.sinde sakin devirsiz kullanirsan soğuma işlemi kendiliğin gerçekleşecektir dırduğunda da 30sn beklemen yeterli olacaktir.

ama yinede sen bi araştir

Rio Hakkinda Yorumlarini mutlaka bekliyorum + ve - leri nelerdir_?
    otomobilde ne yok (donanimsal farliliklardan bahsetmiyorum)
    uzun yolda ne kadar yaktin_? 90km/h _?
    şehir içinde ne kadar yakiyor_?
    ses seviyesi nasil motor gürültüsa çok varmi_?

quote:

Orjinalden alıntı: MeMMeT

Yakıt icin bugün bi kere daha baktim.
    7.5 litre yakmis:(
    575 km / 43.5 litre.
    gerci performansini denemek icin bayagi seri kullandim bu aralar.

Ancak tuhafima giden bir sey oldu.
    Arabada yakıt ikaz isigi yandigiktan 5 dakika sonra benzinlige gittim.
    Fulledim. 43.5 litre doldu.
    aracin kataloguna baktim, depo 45 litre yaziyo ve ikaz isigi da 8.5 litre kala yaniyomus.
    ya ikaz isiginda bi problem var, ya da benzincide:)
    Basina böyle birsey gelen var mi?
    (edit:Internetteki sitesinden de baktim, 45 litre yaziyo deposu. )

Bir de, bu ikaz isigina filan bakarken katalogda "hızlı kullanim ya da aşırı yüklenmelerden sonra motoru hemen stop etmeyin, 2 dakika bekletin, yoksa turbo soguyamaz ve motorunuz cok ciddi zarar görür" diye bir yazi okudum. Ben bilmiyordum, ettim bi kac kez.
    Hakikaten motor bozulur mu öyle iki uc kere stop etmeyle? Bilgisi olan var mi? Bütün turbo dizel motorlar böyle mi?

P.S:Baharda, kazasız belasız yolculuklar...

• Tesekkür ederim, bakacagim.

"Otomobilde ne yok"tan kastini tam anlamadim. Daha detayli yazarsan söylerim. Mesela perde hava yastiklari yok benim modelde, ABS yok, yol bilgisayari yok. Gerci sen donanimsal farklari kastetmiyorum dedin ama ben yine de anladigimi yazayim:)

Yakit icin su ana kadar 3 kere ölçtüm.
    Birincisinde 7 litre cikti. Ordu-Bolu arasi ve arabanin ilk bin kilometresi idi.
    ikincisinde 5.6 litre yakti. Bolu'dan istanbula geliş ve istanbulda kullanisim süresince oldu bu. Genelde otobandan gidip geliyodum.

ücüncüsünde ise 7.5 litre yakti dedigim gibi.

Öncelikle ses icin yorum yapmam ne kadar dogru bilemiyorum. ilk kez dizel bi araba kullaniyorum. Bildigim dizel arabalar ise cevremde gördügüm pikaplar ve otobüsler:) Saka bi yana, motor ilk calistiginda biraz gürültü duyuluyor icerden, özellikle rölantide. Ancak yola ciktigin zaman gürültü neredeyse 0a iniyor ve motor isindiktan sonra da rölantideki sesi kalmiyor neredeyse.

Amortisörleri bence güzel. Darbe emisleri iyi.

Simdilik bu kadar.

• msmstegmen:

ok, takmiyorum:)

bir de;
    fazla yüklenmeden kasit tam olarak nedir?
    cok hizli kullanmak mi yoksa devirli kullanmak mi, yoksa ikisi de mi:)
    bir de "uzun süre"den kasit mesela yarim saat ve daha fazlasi mi yoksa 3-4 saat mi?
  • 2000 KM YE KADAR 120'Yİ BİR AN GEÇ SÜREKLİ GEÇME ARACI DEĞİŞİK DEVİRLERDE KULAN SON HIZI ZORLAMA
    200-300KM 2-3 DK 50 -80 KM DE 20-30 SN RELANTİDE ÇALIŞTIRIR
    2000 KM DEN SONRA İSTEDİĞİN HIZA ÇIK AMA RELANTİDE ÇALIŞTIRMAYIDA UNUTMA TURBO İÇİN
  • anlasilmistir:)
    cook tesekkür ettim
  • kia rio 7500 km bakım masrafını yazarlarsa sevinirim ve neler değişt....
  • Selamlar, Arkadaşlar Rio'yu ilk kez bir alışveriş merkezinde Kia stantında gördüm tarih 5 Aralık 2005'ti ve aşık oldum 2 gün sonra gördüğüm rio'yu aynı regini ve comfort'tunu aldım ve bu benim ilk arabam...

Arabanın Performansınan çok memnunum. bastığında gaza gitmeyeceğim demiyor.. kopartıyor ortalığı
    Toz duman ediyor....

Yalnız Kia'nın sitesine belirtilen yakıt tüketimine hiç yaklaşmiyor. genelde şehir içi kullanıyorum ve bir depo Eurodizel ile (45 lt) ortalama 500-550 Km gidiyorum ( bunun 100 km Şehirler arası olur). bir forumda okudum 2000 km.den sonra yakıt gittikçe azalıyor diyorlar umarım öyle olur.. Şuanda 3040 km. deyim

Biz mumnunuz mumnunuz da... Arkadaş bir kaç gün önce iş icabı İstanbula gittim bir tane Rio gormedim...
    ne dersiniz arkadaşlar budamı tutmayacak... oysa ben Rio gördüğümde bunun tutmaması imkansız gözü ile bakmıştım....

• hayırlı olsun mguler kazasız belasız bin
    yakıt katalog değerine gelmeyebilir rüzgar v.s.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msmsteğmen -- 8 Mayıs 2006; 8:57:19 >
  • arkadaslar
    3 kez daha yakit ölcümü yaptim
    yaziyorum:)

7.4 =>sehir ici ve yüksek performansla kullandim
    9.6 =>edirneye gittim. 160dan asagi inmedim valla
    5.7 =>edirneden döndüm 100-120 arasi

9.6 yi görünce biraz ürkmedim degil hani:)
  • kia ve hyundai alacak arkadaşlar lütfen bu arabanın çarpışma testlerine, güvenlik seviyelerine iyi bakın benim araştırdığım kadariyle bunlar 3 yıldızı geçememişler, haberlerde bile gösterdi. bunlarda çok donanım var ama kalite ve sağlamlık malesef yokkk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih149

kia ve hyundai alacak arkadaşlar lütfen bu arabanın çarpışma testlerine, güvenlik seviyelerine iyi bakın benim araştırdığım kadariyle bunlar 3 yıldızı geçememişler, haberlerde bile gösterdi. bunlarda çok donanım var ama kalite ve sağlamlık malesef yokkk.

kia rio ve hyundai getzin 4 yıldızları var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.