Şimdi Ara

Kia Rio 1.5 Crdi Yakıt Tüketimi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
30.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yaz şehiriçi kullanıma bağlı olarak 4.8 ile 5.5 lt arası
    kış şehiriçi kullanıma bağlı aynı zamanda şehiriçi kısa süre yada uzun süre kullanmaya bağlı(motor ısındıktan sonra yakıt biraz azalıyor) 5.5-6.5 lt arası
    şehirdışı yaz kış pek farketmemekle beraber 2000 devirde kullanılması durumunda 4.4-4.8 lt, 2000 devir üstü oldukça artan grafikle 5 - 5.5 arası

ama genel olarak araç seri ve pedala dokunduğunuzda karşılığını alabildiğiniz bir araç dolayısıyla pedala basışınıza göre yakıt değişir.
    (bir mesaja yada kişiye cevap için değil genel kullanım tecrübelerimi yazdım)
  • Kia rio 1.5 crdi ex confort 2011 model

Yakıt türü euro dizel
    Litre fiyatı 6.40 tl
    Yapılan mesafe 300 km
    Alınan yakıt 100 tl

Kilometrede 33 kuruş yakıyor şehir içi

80 km ile 120 km arası hız

Sanırım veriler normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2007 model sevdanı mevcut 180 bin kmde şuan. Aracım yol bilgisayarinda 100 kmde şehir içi sıkışık trafikte kullanımda 12 litre civarı gösteriyor. Felaket bir değer. Bu kadar çok yakmasinin sebebi ne olabilir anlam veremiyorum. Araba atik falan ama fena cep yakıyor. Uzun süreli kullanmadım henüz zaten yeni aldım. Bundan önceki aracım toyota yaris dizel idi eşek gibi sattım bunu aldım. Yariste aynı trafikte 7 litre gösteriyordu. Uzun yolda 3.5 4 litre arası yakıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.