Şimdi Ara

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM... (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
2
Favori
301.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: plazmatech

Tatanqa umarım benimki de iyi kullanılmıştır ve sorun çıkarmaz. Benim şu anda kullandığım araçta bir Hyundai (Atos) ve ben beş yıldır dağ, dere, tepe, asfalt, otoban eze eze kullandım ve sadece rutin bakımlarını yaptırdım... artık kim derse bana Hyundai ve Kia dayanıklı değil zaten inanmam. Tamam Atos ufak araba hız yapamazsın ama jiplerin girmeye korktuğu Divriği - Arapgir arasında bir yol var ki, Arapgir'e ulaştığımda millet bana o yolu bu arabayla mı geldin dedi ? Bence dikkat edilmesi gereken konu bakım periyotlarında servisten uzaklaşmamak, mümkün olduğunca orjinal parça almaktır.

Bir de dikkat ettim teyp çerçevesinin etrafında solmalar hatta gümüş renk plastiğin altından yer yer siyah plastiğin çıktığı bölümler var, bu kısımlar nasıl onarılabilir ? yada boyanabilir mi ?

Aslında bu arabaları beğenmeyen ve sağlam olmadığını iddia edenler neye dayanıyor bilemiyorum,gerçekten çok güzel arabalar ,dünyanın en iyisi olduğunu iddia etmiyorum ama bu paraya bu özellik,donanım yeter diye düşünüyorum.

Yeni aracınız hayırlı olsun,allah kaza beladan muhafaza etsin inşallah.

• Kullanıyorum, maşallah koltuğa yapıştırıyor, gaza dokunmaya gör... peki arkadaşlar bir sürü marka kendilerine ait kulüp kurmuşlar lada kulübü, renault kulübü c3 kulübü gibi bizim niye Kia Rio kulübümüz yok ?
  • quote:

Kullanıyorum, maşallah koltuğa yapıştırıyor, gaza dokunmaya gör... peki arkadaşlar bir sürü marka kendilerine ait kulüp kurmuşlar lada kulübü, renault kulübü c3 kulübü gibi bizim niye Kia Rio kulübümüz yok ?

Rio 'mu 2007 Eylül de aldığımda böyle bir club kurmuştum ama malesef kullanıcı sayısına da bağlı olarak ilgi görmemişti.. Hoiş şu anda epey bir kullanıcı oldu yanılmıyorsam..

Sesimizin çıkma zamanımıdır arkadaşlar ??
  • Mevcut club var ise ondan devam edelim yoksa açalım bence ne dersin Tatanqa ? Ben fotoğraf eklerim...
  • quote:

Merhaba,

Ben de yarın aranıza katılacağım aracımın şu an ruhsat işlemleri yapılıyor. İlk sahibinden 2006 model 1.5 CRDI Advance modelini aldım. Kilometresi çok (170.000) ama hem servis hem de usta bir problem görmediğini söyledi. Muayeneden sorunsuzca geçti , 15.500'e aldım. Biliyorsunuz Advance modelinde Abs, yol bilgisayarı, Dijital Klima, Sis Farı v.s var, tek merak ettiğim konu bu aracın yakıtı nedir kilometrede ne kadar tüketiyor ? bir arkadaş 50 milyonla 300 km dedi...

En son benzinciye gitmeden önce bir depoyla 720 km'de falandı (şehir içi).
  • quote:

Mevcut club var ise ondan devam edelim yoksa açalım bence ne dersin Tatanqa ? Ben fotoğraf eklerim...

Anasayfada topic açtım plazma.. haydi herkesi bekliyoruz..
  • slm arkadaslar bende rio advance donanım bı rio kullanıcısıyım nısan ayından ıtıbaren kullanıorum aracı su an 7500 bakımına gırıcek tukettıgı yakım7.2 lt sızce bu yakıt fazla mı
  • inşallah 1-2 ay içinde bende katılacam aranıza.yazılanları okuduktan sonra bu araba alınır herhalde.
  • arkadaşlar bir konu hakkında size danışayım.2007 model rio benzinli advance 24.000 km de 17.000 tl istiyor.lpg yok.fiyat sizce nasıl.veya kaça alsam iyi olur.şimdiden tşk
  • O KADAR PARAYA DİZEL ALIRSIN..... 2007 OLMAZDA 2006 OLUR ...
  • selam arkadaşlar bende 2004 model kio rio var yalnız bişi sormak istiyorum yokuş aşağı giderken el freni ışıgı yanıyor neden olabilir acaba bilgisi olan var mı düz yolda ışık sönüyor
  • meraba arkadaşlar bu sitede de ki okuduğum yazılara dayanarak size bişey danışmak istiyorum 15000 tl ye 2005 model 127binde comfort benzinli sıralı sistem rio aldım serviste arabanın çok iyi durumda olduğunu söylediler ayrıca aynı serviste 2010 model dizel trendline olması lazım 27900 e rio alma ihtimalim var sorum ise şunlar
    1 sizce maddi olarak pek zorlamayacak olsa dahi böyle bi takasa girmelimiyim
    2 aynı miktara comfortline benzinli rio alsam dahamı mantıklı
    3 bu iki sıfır araba ve şu an elimdeki 2005 model kıyaslandığında piayası, yakıt ekonomisi, kullanım, ve yedekparça bakım parametleri göze alındığında sizin tercihiniz nasıl olur ?

değerli cevaplarınızı merakla bekliyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoyer

meraba arkadaşlar bu sitede de ki okuduğum yazılara dayanarak size bişey danışmak istiyorum 15000 tl ye 2005 model 127binde comfort benzinli sıralı sistem rio aldım serviste arabanın çok iyi durumda olduğunu söylediler ayrıca aynı serviste 2010 model dizel trendline olması lazım 27900 e rio alma ihtimalim var sorum ise şunlar
    1 sizce maddi olarak pek zorlamayacak olsa dahi böyle bi takasa girmelimiyim
    2 aynı miktara comfortline benzinli rio alsam dahamı mantıklı
    3 bu iki sıfır araba ve şu an elimdeki 2005 model kıyaslandığında piayası, yakıt ekonomisi, kullanım, ve yedekparça bakım parametleri göze alındığında sizin tercihiniz nasıl olur ?

değerli cevaplarınızı merakla bekliyorum ...

yakıt tasarrufu için yapıyorsan girmene gerek yok diyorum.. gazda az yakıyordur zaten..
    2005 dahil olmak üzere yeni nesil Rilara geçildi.. çok büyük fark olmayacaktır diye düşünüyorum.. paranız cebinizde kalsın derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: surkent021

arkadaşlar bir konu hakkında size danışayım.2007 model rio benzinli advance 24.000 km de 17.000 tl istiyor.lpg yok.fiyat sizce nasıl.veya kaça alsam iyi olur.şimdiden tşk

fiyatı gayet uygun.. zaten araba sitelerindende bakabilirsiniz.. dikkat edin araba vuruk falan olmasın.. çünkü fiyatı gerçekten uygun geldi.. benzinli araç kullanılmıyor bu devirde malesef... sıralı sistem taktırınca %50 oranında yakıt masrafınız azalır.. (Riolarda oran %50)
  • quote:

Orijinalden alıntı: r.mustu

selam arkadaşlar bende 2004 model kio rio var yalnız bişi sormak istiyorum yokuş aşağı giderken el freni ışıgı yanıyor neden olabilir acaba bilgisi olan var mı düz yolda ışık sönüyor

aracınızı bi gösterin isterseniz.. el freni sisteminde bi sorun var.. fakat bunun bi sakıncası olacağını sanmıyorum..

ilk defa benim gibi 2004 Rİo kullanan gördüm
  • blue night haklısın ama maddi olarak çok sıkıştırmayacak ve şöyle de bir durum var bilmiyorum ya araba yaşından dolayı yada biraz hırpalanmış bilemiyiyorum motor sesi olması gerekenden fazla gibi tabi sıfır araba almanın dayanılmaz hafifliğide var üstümüzde galiba sanki havuza itilmeyi bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoyer

blue night haklısın ama maddi olarak çok sıkıştırmayacak ve şöyle de bir durum var bilmiyorum ya araba yaşından dolayı yada biraz hırpalanmış bilemiyiyorum motor sesi olması gerekenden fazla gibi tabi sıfır araba almanın dayanılmaz hafifliğide var üstümüzde galiba sanki havuza itilmeyi bekliyoruz...

Rioların 2005 e kadar olan tüm modellerinde bu sorun mevcut.. motor sesinden konuştuğunu anlamıyorsun resmen ya.. fakat bunun çözümüde varmış.. yalıtım sistemi türü bişey döşeniyormuş ve ses çok azalıyormuş.. bazıları bu sesten çok hoşlandığı için müzik bile dinlemiyor giderken. ben yüksek hızlarda müzik sesini açıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: r.mustu

selam arkadaşlar bende 2004 model kio rio var yalnız bişi sormak istiyorum yokuş aşağı giderken el freni ışıgı yanıyor neden olabilir acaba bilgisi olan var mı düz yolda ışık sönüyor

Arkadaşım belki çok geç oldu ama fren hidroliğin bitmek üzere!!! haberin olsun..ilk fırsatta baktır..
  • selam arkadaşlar ben 2006 model dizel advence sedan km 39000 hiç sorunsuz biniyorum herkese tavsiye ederim uzun zamandır siteye girmemiştim
  • emre arkadaşıma katılıyorum.fren hidroliği azaldığında o ışık yanar.sakın olaki el freni swich indendir dye kurcalatma.fren hidrolik seviyesini tamamla.ancak fren dağıtımı görevini yapan limitörün yağ kaçırıyormu kontrol ettir.bende de aynı sorun vardı.eresin topkapıda halledildi.fren limitör değişiyor.indirimli fiyatı 48 tl+kdv.saygılar
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.