Şimdi Ara

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM... (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
2
Favori
301.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rio çok güzel arabadır konforludur şekli şemalı diğer arabar gibi değildir unique bir arabadır benim düşüncem o

bizde var 2007 19000 de advance buzmavi
    brc lpg de taktırdık baya ekonomik oldu....

ama satmayı düşünüyoruz ilgilenen olursa haber versin...
  • Arkadaşlar Cıvıc kullanıcısıyım ama aklımda ufak bir kaç dizel var seçeneklerimi 2 ye indirdim rio ve c3 rionun konforu nasılsır kalitesi nasıldır yakıtı yol tutuşu parça sıkıntısı çekermiyim rio ve c3 ün fiyatları hemen hemen aynı seviyelerde 2 el tercih edeceğimden donanım olarak hangi donanımı almalıyım olmazsa olmazlarım klima abs sürücü yolcu hava yastığı olması yeterli
    C3 kullanlar sınıfının en az yakıt tüketen aracı diyorlar bu bağlamda rionun tüketimi ne seviyelerde yardımcı olursanız memnun olurm
  • quote:

Orjinalden alıntı: herkoç

hayırlı olsun,
    kullanan arkadaşlar menmun sence nasıl bir araç? ben de almaya karar verdim ...

Valla üstad ilk defa bu haftasonu şehirlerarası yola çıktım (Ank-İst otoban) Tek kelime ile MAŞALLAH diyorum başka da birşey demiyorum. Yol tutuşu, hızlanması, sessizliği çok çok iyi. Hemen hemen bütün yolu 5. viteste gelebiliyorsun. Önceden Brava vardı, klima açıkken 3 e bile almak zorunda kaldığım oluyordu. Yokuşlarda hızlanması süper, arkadaki arabalar sadece izlemekle yetiniyor :) Arabaları çok fazla bilmem ama bu fiyata bu ayarda bir araba bulunacağını hiç sanmam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

Arkadaşlar Cıvıc kullanıcısıyım ama aklımda ufak bir kaç dizel var seçeneklerimi 2 ye indirdim rio ve c3 rionun konforu nasılsır kalitesi nasıldır yakıtı yol tutuşu parça sıkıntısı çekermiyim rio ve c3 ün fiyatları hemen hemen aynı seviyelerde 2 el tercih edeceğimden donanım olarak hangi donanımı almalıyım olmazsa olmazlarım klima abs sürücü yolcu hava yastığı olması yeterli
    C3 kullanlar sınıfının en az yakıt tüketen aracı diyorlar bu bağlamda rionun tüketimi ne seviyelerde yardımcı olursanız memnun olurm

Kesin ve net olarak c3'ten çok daha sorunsuz, sessiz ve sağlam bir araba.(Dayanıklılık anlamında) Euro Ncap'ten 4 yıldızlı.

Benim tercihim tartışmasız Rio olurdu. C3'ün sürüş dinamikleri hakkında pek bir bilgim yok, fakat Rio limitleri zorlanmadığı müddetçe güvenlidir. Ama bence gittiği gibi duramayan bir araç.( Abs şart)

Alırsanız 16 lastık ve bıraz daha geniş tabanlı lastık kullanmanızı tavsiye ederim. Yol tutuşa destek açısından.

Süspansiyonlar biraz serttir.

• Rio kullanıcısıyım, C3 kullanan arkadaşım da var. Dizelleri kıyaslarsak, rio c3e göre daha sessiz, hemde baya bi sessiz. Donanım olarak yakınlar, ama c3 ün fullü riodan daha donanımlı (yan airbag, sunroof, otomatik vites, vs) ,performans olarak rio süper, ama performanslı kullanımın dönüşü tabiki daha fazla tüketim oluyor. rio nun ise ikinci eli malesef c3 e göre daha zayıf. tip olarak da bence rio daha güzel c3 e oranla. sanırım citroen in yedek parçaları rio lara göre daha pahallı, ayrıca da rio ya accent in bazı yedek parçaları uyabiliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Little F.K

quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

Arkadaşlar Cıvıc kullanıcısıyım ama aklımda ufak bir kaç dizel var seçeneklerimi 2 ye indirdim rio ve c3 rionun konforu nasılsır kalitesi nasıldır yakıtı yol tutuşu parça sıkıntısı çekermiyim rio ve c3 ün fiyatları hemen hemen aynı seviyelerde 2 el tercih edeceğimden donanım olarak hangi donanımı almalıyım olmazsa olmazlarım klima abs sürücü yolcu hava yastığı olması yeterli

Kesin ve net olarak c3'ten çok daha sorunsuz, sessiz ve sağlam bir araba.(Dayanıklılık anlamında) Euro Ncap'ten 4 yıldızlı.

Benim tercihim tartışmasız Rio olurdu. C3'ün sürüş dinamikleri hakkında pek bir bilgim yok, fakat Rio limitleri zorlanmadığı müddetçe güvenlidir. Ama bence gittiği gibi duramayan bir araç.( Abs şart)

Alırsanız 16 lastık ve bıraz daha geniş tabanlı lastık kullanmanızı tavsiye ederim. Yol tutuşa destek açısından.

Süspansiyonlar biraz serttir.

• selam arkadaşlar. rio crdi 2. elde alınır mı? özellikle diesel olduğundan kötü yakıt kullanımı vb. şeyler nasıl anlaşılır? düşündüğüm 2006 model comfort paket (abssiz-bütçe meselesi) ve 60-90.000 km civarı alabilirim sanırsam bu şekilde bir rio bulursam tavsiyeniz ne olur. fiyat aralığı olarak ne kadar eder sizlerce ve riolar trigerli mi yoksa zincirli mi bu km.lerde bir araç alınca bana normal bakım masrafı harici ne gibi maliyetleri olur? şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavrudoctor

selam arkadaşlar. rio crdi 2. elde alınır mı? özellikle diesel olduğundan kötü yakıt kullanımı vb. şeyler nasıl anlaşılır? düşündüğüm 2006 model comfort paket (abssiz-bütçe meselesi) ve 60-90.000 km civarı alabilirim sanırsam bu şekilde bir rio bulursam tavsiyeniz ne olur. fiyat aralığı olarak ne kadar eder sizlerce ve riolar trigerli mi yoksa zincirli mi bu km.lerde bir araç alınca bana normal bakım masrafı harici ne gibi maliyetleri olur? şimdiden teşekkürler.

2. elde dizel tüm markalarda şans işi.Forumda 50 kere yazdım nazar değecek ama,yakınımıza cerato aldık 2006 model 80 binde.Ama kullanan adam çok iyi bakmış,motoru çok sağlam,araçta boya-kırık-dökük yok.Eğer dizel alacaksanız mutlaka servise göstereceksiniz,ayrıca kötü yakıt kullanımı aracın sesine yansır.Eğer kaliteli yakıt kullanılmışsa araç saat gibi ses çıkartır,düşük seviyededir.Ama eğer ucuz yerlerden yakıt aldıysa zaten sesi çok yüksek,performansı çok düşüktür...Bunun dışında servis harici sizin anlayabileceğiniz pek bir şey yok sanırım.

@Âzâd isimli arkadaşımızda rio bakıyor,istersen onun konusuna da göz gezdir

• Rio motoruna kolay kolay birşey olmaz..

Geçenlerde 1.5 CDRI 115 hp bir motor söktüm revizyon için 450 Bin km deydi araç..Ticari Taksi..Ve pistonları değiştirmeden kullandık..Maşallahı var Bu hyundai nin .. kaliteli motor yapıyor artık..
  • blackedition ve chip tuning uzmanı teşekürler.
    peki serviste check upa sokulunca aracın enjektör, turbo, piston vs. ile ilgili bilgi alınabiliyor mu? yani servis yetkilisi bu aracın enjektörü, turbosu şu kadar km sonra değişmesi gerekir veya bu araçta kötü yakıt kullanılmış bu aracı almanızı tavsiye etmeyiz diyebilir mi? ben pek anlamıyorum çünkü. istanbul'da güvenilir servis neresidir? dizel araçlar için motor konusunda en güvenilir bilgi bosch servislerinden falan mı alınır?
    cevap veren arkadaşlar sanırım gözden kaçırmış rio diesellerde trige mi yoksa zincir mi var. yaptığım araştırmalara göre yeni hyundai motorları zincirli bu aracın da zincirli olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavrudoctor -- 16 Temmuz 2009; 20:52:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavrudoctor

blackedition ve chip tuning uzmanı teşekürler.
    peki serviste check upa sokulunca aracın enjektör, turbo, piston vs. ile ilgili bilgi alınabiliyor mu? yani servis yetkilisi bu aracın enjektörü, turbosu şu kadar km sonra değişmesi gerekir veya bu araçta kötü yakıt kullanılmış bu aracı almanızı tavsiye etmeyiz diyebilir mi? ben pek anlamıyorum çünkü. istanbul'da güvenilir servis neresidir? dizel araçlar için motor konusunda en güvenilir bilgi bosch servislerinden falan mı alınır?
    cevap veren arkadaşlar sanırım gözden kaçırmış rio diesellerde trige mi yoksa zincir mi var. yaptığım araştırmalara göre yeni hyundai motorları zincirli bu aracın da zincirli olduğunu düşünüyorum.

araç zincirli

buyrun gelin ben kontrol edeyim..

• BEN SERVİSE GİDİP BİLGİ TOPLADIM BANA SÖYLENEN HUNDAİ YE MOTORU KİA VERİYOR DENİLDİ. KAPUTU ACINCA HUNDAİ VE KİANIN SİSTEMLERİ BİRE BİR DENECEK KADAR AYNI BİR ARKADAŞIMDA AYNI FABRİKADA ÜRETİLİYOR DEDİ.BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BİZİMLEDE PAYLASIRSA BİZDE CAHİL KALMAYIZ:))....
    KISMETSE BENDE SEKİZİNCİ AYDA ALACAĞIM 20,000KM. 4 CELİK CANT , ABS Lİ DEDİLER....FİYATT DAHA ÖNCEDE YAZDIĞIM GİBİ 14,500 .....
  • BENİM BAKTIĞIM ARAÇ TA ABS YOKMUŞ YİNEDE FİYATI UYGUN GELDİ SİZ NE DERSİNİZ. ARAÇ ŞUAN 23,500 DE VE 14.500 İSTİYOR? ARAÇ ÇOK ÇABUK HIZLANIYOR O YÜZDEN GENELDE ABS Lİ ALIN DİYORLAR BU FİYAT NASIL??
  • quote:

Orijinalden alıntı: herkoç

BENİM BAKTIĞIM ARAÇ TA ABS YOKMUŞ YİNEDE FİYATI UYGUN GELDİ SİZ NE DERSİNİZ. ARAÇ ŞUAN 23,500 DE VE 14.500 İSTİYOR? ARAÇ ÇOK ÇABUK HIZLANIYOR O YÜZDEN GENELDE ABS Lİ ALIN DİYORLAR BU FİYAT NASIL??

Hocam eğer o araç 23500'de ve dizel ise hiç kaçırma al derim tabi altı güneş görmediyse
    Ayrıca 2006 model araba nasıl 23000'de olur anlamış değilim bu adam hiç mi binmemiş birde hangi ildesiniz herhalde küçük bir yer ve şehir dışına çıkılmamış ki bu km'de ben alalı 1,5 ay oldu 1500 km yaptım.
    Abs'ye gelince ben abs'nin durma mesafesini kısalttığına inanmıyorum,bence abs'nin yegane avantajı frene bastığın zaman bile kontrolün sende olması,yani araca hükmedebiliyorsun.
    Ama kia rio 2006 modelde çarpraz fren sistemi var ve frene bastığında araç alıp başını bir tarafa gitmiyor dümdüz kızaklıyor,ayrıca yol tutuşu mükemmel bu aracın kesinlikle savrulma yok.
    Araç müthiş seri,koltuğa yapışıyorsun (1.5 crdi)
    Motor oldukça kuvvetli yokuşlar düzlük gibi.
    max 180km hız yaptım araçta titreme yok ,yanlızca motor sesi fazlalaşıyor.
    Yakıtta cimri şehir içi(ankara trafiği) 0,16 tl'den bile az.

• Hatta yolcu koltuklarının cam kenarlarında bulunan tutacaklar hidrolikli gibi yani bıraktığınızda tak diye tavana çarpmıyor yavaşca ve sessiz kapanıyor.Birde mümkünse döşeme rengi sarı ve siyah olanı tercih edin çok şık oluyor.Mesela bu
  • Selamlar 2. el araç almayı düşünüyorum kia nın rio model olarak hoşuma gitti acemiyim otomatik vites klimalı bir rio alsam sizce nasıl olur kullanışlı arabamı yüksek model almayı düşünüyorum 15.000 16.000 civarı istediğim arabayı alabilirmiyim sizce?
  • merhaba arkadaşlar daha düne kadar 2001 2002 1.6 vvti coralla almayı düşünüyordum 15-16000 civarında bi arkadaşım kia riolara bak dedi (kendisi 2009 cerato kullanıyor) forumda yazılanları okudum ve rioları inceledim gerçekten çok hoşuma gitti yalnız dizel motora karşı bi ön yargım var oda bilgim olduğundan değilde etrafdan duyduğum kadrıyla dizel aracın masrafı fazla olur gibisinden ne dersiniz 17000 felan temiz donanımlı bi rio alınabilirmi???
  • Merhaba,

Ben de yarın aranıza katılacağım aracımın şu an ruhsat işlemleri yapılıyor. İlk sahibinden 2006 model 1.5 CRDI Advance modelini aldım. Kilometresi çok (170.000) ama hem servis hem de usta bir problem görmediğini söyledi. Muayeneden sorunsuzca geçti , 15.500'e aldım. Biliyorsunuz Advance modelinde Abs, yol bilgisayarı, Dijital Klima, Sis Farı v.s var, tek merak ettiğim konu bu aracın yakıtı nedir kilometrede ne kadar tüketiyor ? bir arkadaş 50 milyonla 300 km dedi...
  • Hayırlı olsun aracınız.. km sine bağlı olarak ve Advance modeli olduğundan bence gayet uygun.. Chiptuning uzmanı bir arkadaş 470 bin km yapmış bir Rio motoruna bakmış ve pistonları değiştirmeye gerek görmediğini yazmıştı. Yani iyi kullanılan 170bin km lik motor çok da sorun değil.

Araç kullanıma bağlı yakıyor , normal sürüşlerde 154 kuruşu gördüğüm zamanlar da oldu , gaza geldiğimde 175krş da yaktım. bu size bağlı. Ama genel ortalaması gayet iyi.
  • Tatanqa umarım benimki de iyi kullanılmıştır ve sorun çıkarmaz. Benim şu anda kullandığım araçta bir Hyundai (Atos) ve ben beş yıldır dağ, dere, tepe, asfalt, otoban eze eze kullandım ve sadece rutin bakımlarını yaptırdım... artık kim derse bana Hyundai ve Kia dayanıklı değil zaten inanmam. Tamam Atos ufak araba hız yapamazsın ama jiplerin girmeye korktuğu Divriği - Arapgir arasında bir yol var ki, Arapgir'e ulaştığımda millet bana o yolu bu arabayla mı geldin dedi ? Bence dikkat edilmesi gereken konu bakım periyotlarında servisten uzaklaşmamak, mümkün olduğunca orjinal parça almaktır.

Bir de dikkat ettim teyp çerçevesinin etrafında solmalar hatta gümüş renk plastiğin altından yer yer siyah plastiğin çıktığı bölümler var, bu kısımlar nasıl onarılabilir ? yada boyanabilir mi ?
  • plazmatech hayırlı olsun.. sende bizim gibi Rio ailesine katıldın demektir..
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.