Şimdi Ara

KIA PICANTO NASIL BİR ARABA (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
341
Cevap
4
Favori
221.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

http://www.otokritik.com/otokritik/1054-1-2005-Kia-Picanto-EX-Kullanici-Yorumlari.html
    .
    ARAÇLA BİRLİKTE GELEN SAATLİ LASTİK ŞİŞİRME MOTORU MÜKEMMEL BİR ŞEY.
    ÇOK İŞE YARIYOR. DİĞER ARABAMDA DA KULLANIYORUM.
    BİRDE ARAÇLA BİRLİKTE STEPNE YERİNE LASTİK ONARMA SIVISI DA VERİYORLAR AMA HİÇ LAZIM OLMADI.

Haklısınız, bazı modellerde var bazı modellerde yok. Neye göre değişiyor bilmiyorum ama baktığım birkaç picanto da istetme yoktu, benim araçta var.

Bu arada bir arkadaş yeni almış sanırım; kazasız belasız, iyi günlerde kullanmasını dilerim.

• ya arkadaş hyundai yok satarken aynı grubun diğer üyesi olan kia'ya niye bu kadar bok atarlar anlamam. Ben de kullanmadım ama kullanıcılar yorum yapsa da bişeyler öğrensek. Yıllarca kuşlara binenler araba ustasi kesiliyor bizim memlekette....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genel olarak kia dan çok memnumum. bir tek dezavantajı bagaj konusunu. diğer konularda gerçekten çok iyi bir marka bence kia.
    diğer picanto kullanıcıları varsa onlar da ses verirse bazı konuları konuşabilriz.
  • Merak ettiğiniz her konuyu sorabilirsiniz, bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim. Ayrıca hyundai ile kia arasında bence farklılıklar vardır. Ne kadar aynı firmalar gibi görünseler de tahminimce kia ayrı bir işletme tarafından, farklı malzemeler ile yapılmaktadır. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, picantonun bir çok parçası hyundai ile aynıdır. Hatta parçaların üzerinde Hyundai yazısı bile vardır (çoğunlukla plastik parçalarda) Fakat saç ve motor parçalarının hyundai lerde kullanılandan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sınıf olarak picanto ile neredeyse aynı kullandığım, sahip olduğum bir çok hyundai ile bunu rahatça karşılaştırabiliyorum.
  • 3 aydır kullanıyorum
    scooterimle aynı yakıyo, iyiki almışım çok memnunum
  • Tergener kullanıcısına yanıt
    Vw polo mu satıp arabasız kalınca bir picanto buldum, çok ciddi bir şekilde araca karşı bir ön yargı var ben sadece aracı boyası tamamen orjinal ve km si düşük diye almıştım herkes dalga geçti ayrıca araç turuncu renkteydi bende aracı savunmaktan bıktım 2. gelen müşteri aldı ve aracım 4 günde satıldı, bu sefer bir picanto daha aldım aslında amacım yaris ti ama km si düşük ve kazasızı yoktu bende yine mecburen picanto aldım onu da ilk gelen kişiye sattım, kısacası araç tutulan bir araç yeter ki kmsi düşük ve kazasız olsun ama bagaj arayanlara kesinlikle tavsiye etmem evin 2. aracı bayan aracı yada yeni evlenenlere çok ideal ve keyifli bir araç tavsiye ederim yol tutuşu kullanımı çok keyifli ve kullanana güven bir araç ayrıca içide boyutlarına göre geniş ve ferah bir araç şu anda temiz bir picanto bulamadığım için terios aldım ondan da inanılmaz memnunum herkese iyisürüşler.

• nzhsvc kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın dostum bende bazen sitede kullanıcı yorumu arıyorum ama malesef genelde bilen bilmeyen yorum yapıp duruyor, picanto kesinlikle süper mini grubunda çok iyi bir araç ve hyundai atosa göre hem şekil ve duruş anlamında hemde iç donanım olarak çok üstün durumda bunu 2 picanto kullanmış ve atosu denemiş fakat almamış biri olarak söylüyorum ayrıca servisi ucuz bir araç serviste komple trigere sadece 300tl dediler bence servis fiyatlamasına göre gayet makul...
  • Otomatik benzinlisi ufacık, dünya tatlısı, kese düşmanı bir araçtır. (Bunu kullandım.)

Manuelleri iyiymiş diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Otomatik benzinlisi ufacık, dünya tatlısı, kese düşmanı bir araçtır. (Bunu kullandım.)

kese düşmanımı yoksa kese dostumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkesurat

quote:

Otomatik benzinlisi ufacık, dünya tatlısı, kese düşmanı bir araçtır. (Bunu kullandım.)

Dost/Düşmanı şöyle tarif edeyim, siz nasıl isterseniz öyle düşünün :)

- Yarım depo ile şehir içi/ şehirler arası karışık 270KM. Klima açık, araç dolu. Trafik yokken çoğunlukla 100, ara sıra 120/150 km hız ile.

- Başka bir denemem; şehir içi trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda ve saatlerde bol dur kalklı 1depo ile 400km. Klima açık.

Aracın bakım zamanı geldi, henüz yaptırmadım. Bakım yaptırdığımda bu rakamlar dahada düşecektir.

1.1 benzinli - 1 depo 140tl ye doluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasalprogram

quote:

Orijinalden alıntı: sirkesurat

quote:

Dost/Düşmanı şöyle tarif edeyim, siz nasıl isterseniz öyle düşünün :)

- Yarım depo ile şehir içi/ şehirler arası karışık 270KM. Klima açık, araç dolu. Trafik yokken çoğunlukla 100, ara sıra 120/150 km hız ile.

- Başka bir denemem; şehir içi trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda ve saatlerde bol dur kalklı 1depo ile 400km. Klima açık.

Aracın bakım zamanı geldi, henüz yaptırmadım. Bakım yaptırdığımda bu rakamlar dahada düşecektir.

1.1 benzinli - 1 depo 140tl ye doluyor.

o zaman dost :)

• sirkesurat S kullanıcısına yanıt
    Otomatiği kese düşmanı hocam.
  • quote:

HOCAM OTAMATİĞİ NEKADAR YAKAR KM
    BENDE 2011 MODEL DÜŞÜNÜYORUM BENZİNLİ 23000 TL DİYORLAR
  • 1,94 boyum var bu araca sıgar mıyım ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadakte005

quote:

HOCAM OTAMATİĞİ NEKADAR YAKAR KM
    BENDE 2011 MODEL DÜŞÜNÜYORUM BENZİNLİ 23000 TL DİYORLAR

kilometrede 50 kuruşun altını görmek çok zor. O paraya değer bence, çok şık bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

1,94 boyum var bu araca sıgar mıyım ??

Benim boyum da 190 cm hocam. Ben sığdım ama haliyle koltuğu arkaya çektim. Zaten dar olan arka koltuk diz mesafesi iyice daralır. Ama 2 ya da 3 kişilik aileniz varsa işinizi görebilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

1,94 boyum var bu araca sıgar mıyım ??

Benim boyum da 190 cm hocam. Ben sığdım ama haliyle koltuğu arkaya çektim. Zaten dar olan arka koltuk diz mesafesi iyice daralır. Ama 2 ya da 3 kişilik aileniz varsa işinizi görebilir.

teşekkür ederim hocam.zaten bekarım.siz rahat ediyorsanız bendede sorun olacagını sanmıyorum.
  • Ben 2014 model picanto almayı düşünüyorum 1.2 ve otomatik benzinli kullanan varsa yakıt durumunu anlatabilir mi çok yakar mı merak ediyorum.teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BeRk987 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Biz bir yıldır kullanıyoruz. Şanzımanı 4 ileri tork konvertörlü olduğu için kısa mesafede ve çok dur kalklı trafikte tüketim yükselebiliyor. Bizim mesafe çok kısa ve bol yokuşlu olduğu için 9-10 litreyi buluyoruz. Ancak karma tüketimde 8 litreyi geçmez. Araçta eco modu var. Vitesin daha çabuk yükselmesini sağlıyor. Ama çok kullanışlı değil, zira normalde de şanzıman hemen vites yükseltiyor ve 1500 devirde arabayı sürmeye çalışıyor. O yüzden yokuş yukarı konvoy takiplerinde vitese elle müdahale ederek vites yükseltmesini engellemek gerekiyor. Motor devrini aldığı zaman oldukça iyi çekiyor. Uzun yolda 140'a kadar rahatlıkla çıktım. Bu hızlarda stabilitesi gayet iyi.

Biz genel olarak memnunuz. Zaten şehir içi kısa mesafede kullandığımız için (bir yılda 5bin zor oldu) tüketim bizi rahatsız etmiyor. Hoş uzun mesafe kullansaydık da tüketim yine düşecekti.

Arabanın içi oldukça geniş. Hatta rahatlıkla yeni kasa megane'dan daha ferah olduğunu söyleyebilirim. Dört yetişkin iki çocuk gayet rahat sığabiliyoruz (yetişkinler büyük boy:-))

Geçen yıl epey uzun arayışlardan sonra bu arabada karar kıldık. Bana göre tek eksiği klimasının otomatik olmayışı. Ancak bu sınıfta otomatik klimalı modeller çok pahalı (bakınız yaris, micra, vs.).

Eğer yakıt sizin için çok önemliyse tek/çift kavramalı otomatiklere yönelmelisiniz. Ancak bizim gibi senede 5000 km yapacaksanız yakıt tasarrufunuz 1000 TL'yi bulmayacaktır. Bunun için de aradaki fiyat farkına değip değmeyeceğine araçları test ederek karar vermenizde yarar var.

Başka sorularınız olursa yanıtlarım.

İyi günler.

• Ufacık tefecik içi dolu turşucuk bir araç
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.