Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.759
Cevap
59
Favori
840.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internette gezinirken bir yerde mando markalı balatalar gördüm.Fiyatı da uygundu ama bana piyasa malı gibi geldi vazgeçtim. TRW aldım.Gelmelerini bekliyorum.İnşallah sizin gibi erkenden değiştirmek zorunda kalmam. Boschun ön ve arka balatası yokmuş.Sadece ön istemedim.
  • Merhaba,

Cok sevdigim ve keyifle kullandigim 2009 model 1.6 CRDİ ceed aracimi ihtiyactan satiyorum. İlgilenen arkadaslar bana buradan mesaj atabilirler. Eger tel.no vermek yasak degilse onu da yazabilirim.

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanthomaz

merhaba arkadaşlar,

nissan Almera marka aracımı satıp 1 ay önce 18.000 km de 2012 model motion donanım sw dizel otomatik ceed aldım. araç başlangıçta beklentilerimi büyük ölçüde karşıladı. yakıt tüketiminin yüksek olduğunu bilerek aldım. izmir şehiriçi 8.4 litre civarı gösteriyor şu an 500 km ortalaması. son zamanlar araçtaki sarsıntı ve titreşimden kaynaklı arka sağ taraftan çıtırtı geldiğini farkettim. emniyet kemerini sonuna kadar kendime çektiğim zaman aynı çıtırtı sesinin çıktığını farkettim. yarın servise gitmeyi düşünüyorum. kafaya taktım. bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu ? ne yapmamı önerirsiniz.

herkese kazasız sürüşler dilerim.

Hayırlı olsun arkadasım gule gule kullanın. İmzamdaki aracı kullanıyorum. Senınkıyle motorlarımız aynı sadece şanzıman varklı. 2012 de DSG benzerı otomatık sanzıman var yanı sarfıyatı "gercek otomatık" ten daha dusuk olacaktır. 8,4 ten cok cok asagı dusecegıne emınım. Lastık basınclarını ve bagajını sureklı kontrol etmenı tavsıye ederım. anı hızlanma ve anı frenlemelerden kacınmayı alıskanlık halıne getırır ve arabanı 1700-2500 d/d arasında kullanmayı alıskanlık edınırsen ( alısana kadar cok zor gercekten :) ) sarfıyat senı arabana aşık edecek duzeye ıner.

Benım su an kı sarfıyatım ortalama 5-5,5lt/100km ve menzılım de 800+km. (klimaya gore degısıyor tabıı). SW olmasından zıyade bagajda gereksız agırlık tasımaman sarfıyat ıcın cok onemlı.

O bahsettıgın sesler gercekten "tavan sokmeye" degmeyecek sesler ama ses konusunda ben de hassasım. UStanın masrafsız cozum bulmasına sevındım.

Bu arada benım arabanın 60bın bakımı geldı ama bır arkadasın "60bın bakımına servıste 1000 TL ıstedıler" sozlerı kafamı karıstırdı. PDF ıne bakınca sıradan bakımdan farkı olamdıgını gordum. 1000 TL neyıne ıstedıelr merak ettım. Garantım de bıtmıs, hayatta gıtmem servısıne...

• quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

merhaba arkadaşlar,

nissan Almera marka aracımı satıp 1 ay önce 18.000 km de 2012 model motion donanım sw dizel otomatik ceed aldım. araç başlangıçta beklentilerimi büyük ölçüde karşıladı. yakıt tüketiminin yüksek olduğunu bilerek aldım. izmir şehiriçi 8.4 litre civarı gösteriyor şu an 500 km ortalaması. son zamanlar araçtaki sarsıntı ve titreşimden kaynaklı arka sağ taraftan çıtırtı geldiğini farkettim. emniyet kemerini sonuna kadar kendime çektiğim zaman aynı çıtırtı sesinin çıktığını farkettim. yarın servise gitmeyi düşünüyorum. kafaya taktım. bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu ? ne yapmamı önerirsiniz.

Hayırlı olsun arkadasım gule gule kullanın. İmzamdaki aracı kullanıyorum. Senınkıyle motorlarımız aynı sadece şanzıman varklı. 2012 de DSG benzerı otomatık sanzıman var yanı sarfıyatı "gercek otomatık" ten daha dusuk olacaktır. 8,4 ten cok cok asagı dusecegıne emınım. Lastık basınclarını ve bagajını sureklı kontrol etmenı tavsıye ederım. anı hızlanma ve anı frenlemelerden kacınmayı alıskanlık halıne getırır ve arabanı 1700-2500 d/d arasında kullanmayı alıskanlık edınırsen ( alısana kadar cok zor gercekten :) ) sarfıyat senı arabana aşık edecek duzeye ıner.

Benım su an kı sarfıyatım ortalama 5-5,5lt/100km ve menzılım de 800+km. (klimaya gore degısıyor tabıı). SW olmasından zıyade bagajda gereksız agırlık tasımaman sarfıyat ıcın cok onemlı.

O bahsettıgın sesler gercekten "tavan sokmeye" degmeyecek sesler ama ses konusunda ben de hassasım. UStanın masrafsız cozum bulmasına sevındım.

Bu arada benım arabanın 60bın bakımı geldı ama bır arkadasın "60bın bakımına servıste 1000 TL ıstedıler" sozlerı kafamı karıstırdı. PDF ıne bakınca sıradan bakımdan farkı olamdıgını gordum. 1000 TL neyıne ıstedıelr merak ettım. Garantım de bıtmıs, hayatta gıtmem servısıne...

Dsg benzeri derken ?? dsg yarı otomatik, cift kavramali sanzumandir , ceedlerdeki tam otomatik tork konvektorlu sanzumandir, eski Nesil 4 ileriydi yeni Nesil 6 ileri, yenisi vites fazlaliligindan daha az yakar, sehir ici 8-10 lt arasi normaldir

• quote:

Orijinalden alıntı: mcson

Merhaba,

Cok sevdigim ve keyifle kullandigim 2009 model 1.6 CRDİ ceed aracimi ihtiyactan satiyorum. İlgilenen arkadaslar bana buradan mesaj atabilirler. Eger tel.no vermek yasak degilse onu da yazabilirim.

Tesekkurler

MErhaba,

Aracımın fotoğraflarını aşağıya ekledim. İhtiyaçtan satılıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: amorusso

quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

merhaba arkadaşlar,

Dsg benzeri derken ?? dsg yarı otomatik, cift kavramali sanzumandir , ceedlerdeki tam otomatik tork konvektorlu sanzumandir, eski Nesil 4 ileriydi yeni Nesil 6 ileri, yenisi vites fazlaliligindan daha az yakar, sehir ici 8-10 lt arasi normaldir

Yenı kasalarda kullanılan otomatık sanzıman aynı DSG gıbı calısan (cıft kavramalı) bır mekanızma. Adı da DCT (double clucth gearbox) var. Ama ben tum motorlarda aynı DCT kullanılıyor sanmıstım. Meger benzınlılerde DCt, dizellerde "klasık otomatık" sanzıman kullanılıyormus...

• 2012 otomatik eski kasa kia ceed motion aldım 42bine.. bende aranıza katıldım:)
  • Arkadaslar bu arabanın debrıyajı nasıl yumusatılır? Allah askına sakatlandım resmen sertlıgınden dolayı...
  • ya arkadaşlar arabayı babam bugün geri geri park ederken demirlere sokmuş maalesef
    sağlık olsun olur öyle şeyler ama yine de ne kadar tutar, nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?

resimlerini atsam, ortalama ne kadar bi maddi hasar çıkar bilgilendirebilecek varsa pm atarsa çok sevinirim
  • Resimleri paylaşırsanız bir yorum yapabiliriz...
  • Öncelikle herkesin bayramı hayırlara vesile olsun arkadaşlar...
    Bende 2012 kasım çıkışlı Ceed SW otomatik dizel aracımı ihtiyaçtan dolayı satmak istiyorum,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-2012-kasim-cikisli-concept-plus-sw-175822885/detay/
    ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilir..

Saygılarımla
  • Amma ölü bir başlık yahu. Üzülüyorum...
  • arkadaşlar periyodik bakımı gelenler sakın KIA KARTAL servisinde yaptırmayın. 45 binlik bakıma 550 lira olması gerekirken babamdan 780 lira almışlar. Bütün servisler 550 liraya yapıyor. Bana sormadan yaptırmış babam. Kesinlikle o servisten uzak durun.
  • Arkadaşlar neden burda pek katılım yok.

Bu arada 2009 ceed ile 5.0 ortalama ile geziyorum toplam 150 km oldu yeni doldurdum depoyu. Izmit golcuk Suadiye üçgenini de. 25 km lik mesafe lerdir

• Arkadaşlar 2010-2011 model Kia ceed crdi araç almayı düşünüyorum. ilanlara baktığımda 45000 den 30000 e kadar fiyat aralığı var, kafam karıştı. Bu araçların cool ve motion olarak 2 modeli var sanırım, bazı fiyatlar çok şişirilmiş. şu anki gerçek piyasa değerlerini bilen var mı?
    Not: tabi ki fiyat araca göre değişecektir ama az kullanılmış, ciddi kazası olmayan ve sorunsuz binilebilecek bir araçtan bahsediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: copilot2

Arkadaşlar 2010-2011 model Kia ceed crdi araç almayı düşünüyorum. ilanlara baktığımda 45000 den 30000 e kadar fiyat aralığı var, kafam karıştı. Bu araçların cool ve motion olarak 2 modeli var sanırım, bazı fiyatlar çok şişirilmiş. şu anki gerçek piyasa değerlerini bilen var mı?
    Not: tabi ki fiyat araca göre değişecektir ama az kullanılmış, ciddi kazası olmayan ve sorunsuz binilebilecek bir araçtan bahsediyorum.

Hocam o yıllardaki ceed'lerin cool motion ve concept donanımları vardı. Concept olanlar hatırladığım kadarı ile sadece otomatik vites ile geliyordu ve en üst donanımdı.
    Concept'te dijital klima, sunroof, bluetooth ses sistemi felan standart .
    Eğer gücünüz yeterse en az motion donanım tavsiye ederim. Cool'dan fark olarak alaşım jant, yükseklik ayarlı yolcu koltuğu, sis farı felan vardı yanlış hatırlamıyor isem.
    Piyasasını bilemiyorum fakat motion donanım temiz bir araç için 35 - 40 arası bir fiyat iyidir bence.

• Teşekkürler bilgileriniz için, araştırmaya devam ediyorum, inşallah dilediğim gibi bir araç bulurum. acaba satarken sıkıntı yaşarmıyım diye de düşünmüyor değilim açıkçası . sonuçta bir ford, renault, vw kadar tutulan bir marka değil kia.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro

quote:

Orijinalden alıntı: copilot2

Arkadaşlar 2010-2011 model Kia ceed crdi araç almayı düşünüyorum. ilanlara baktığımda 45000 den 30000 e kadar fiyat aralığı var, kafam karıştı. Bu araçların cool ve motion olarak 2 modeli var sanırım, bazı fiyatlar çok şişirilmiş. şu anki gerçek piyasa değerlerini bilen var mı?

Hocam o yıllardaki ceed'lerin cool motion ve concept donanımları vardı. Concept olanlar hatırladığım kadarı ile sadece otomatik vites ile geliyordu ve en üst donanımdı.
    Concept'te dijital klima, sunroof, bluetooth ses sistemi felan standart .
    Eğer gücünüz yeterse en az motion donanım tavsiye ederim. Cool'dan fark olarak alaşım jant, yükseklik ayarlı yolcu koltuğu, sis farı felan vardı yanlış hatırlamıyor isem.
    Piyasasını bilemiyorum fakat motion donanım temiz bir araç için 35 - 40 arası bir fiyat iyidir bence.

Ilave olarak Cool lar 90 hp, motion lar 115hp. jant ve sısın yanında bel destegı, sogutmalı torpıdo, elektrıklı aynalar gıbı bı suru nanesı var.

20-11 ceed alacaksanız motıondan aşağısını almayın derım.

• i30 mu ceed mi beyler. Ben i30 sürdüm araç gayet güzel hoşuma gitti öyle çok araçtan anlayan huylu bir adam değilim yaşım 27 ve 8. arabam olacak inşallah. Ceedi sürmedim ama inceledim ( satıcılar telefonla uğraştığında rahatsız etmek istemedim )
    Ceed de dikkatimi çeken kol dayaması ileri geri gitmiyor.
    Arka koltuklara giden havalandırma kanalları yok. Bunlar dikkatimi çekti. Ne dersiniz i30 ceed arasında bilmediğim ceed tarafına doğru bir artı var mı ? performans olarak ceed önde onu biliyorum yakıt vs kıyaslayabilecek var mı?
  • nrcnft N kullanıcısına yanıt
    2009 kia ceed kullanıyorum. i30 ve ceed aynı fabrikada üretiliyor. Kalite olarak hiç bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ama alıp kısa zamanda satmayı düşünüyorsanız i30'un piyasası çok çok daha iyi. Yakıt olarak benim araç 90BG lik model uzun yolda çok rahat 4.8 / 5 litre tutturuluyor. Karma kullanımda 5.5- 5.8 arası yakıyor. İvmelenmesi 90Bg lik çok arabadan çok çok iyi 115 liği daha iyidir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.