Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (421. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.758
Cevap
59
Favori
840.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 model ceed kia dan sıfır aldığım daha 15 günlük aracımun tavan kısmından ses geliyor servis de bunun için sıfır km aldığım araçın tavan döşemesini sökülcek diyorlar sizce sıfır aracın normalmi döşeme sökülmesi insan döşeme çözülcek dediği zaman insan araç tan soğuyor bunun için kia markası gözümde sıfır oldu artık bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bizim arabanın bagajında 12v cıkısı vardı dıye hatırlıyorum, vardı da neresınde?
  • Sw lerde var, arkada sağda:) hblerde hiç görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: amorusso

Sw lerde var, arkada sağda:) hblerde hiç görmedim

aynen sw lerde gördüm ben de sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç gundur, aracın sankı park sensorlerı bellı belırsız otuyor (kesıntısız ama dıtdıt seklınde degıl de dııIIIııııIII gibi duzensız ama kesıntısız) gibi bir ses duyuyorum, ozellıkle eve gıderken yolun bellı bır kesımınde. Yani ben o sesi duyuyorum da seısn kaynagının park sensorlerı olabılecegını tahmın edıyorum.

Benzer bir durum yasamıs olan var mı?
  • 2009 model dizel otomatik aracımın 100.000 ağır bakımını yaptıracağım. Otomatik vites olduğu için diferansiyel yağı ve tüm kayışları falan da değişecek. 1.400 TL civarı istediler topkapı'da. Daha uygun ve en önemlisi sağlam yapabilecek nereye gideyim. (Özel de olur)
  • arkadaşlar merhaba 2010-2011 kia ceed bakıyorum maksimum 31000 TL CİVARINDA bu araçlardan ceed'in şu modeli iyidir yada işte şu modeli tasaraffludur diyebileceğiniz bi model varmı ? biraz yakıtta sıkıntılıymış sanırım gördüğüm kadarıyla. çok yorum var hepsini okuyamadım. sizlerden bilgi istiyorum
  • Otomatikleri çok yakıyor. Az yaksın istiyorsan düz vites alırsan sorun yok. Mükemmel bir araç. Çok performanslı. Parasını sonuna kadar hakediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: qanqi

arkadaşlar merhaba 2010-2011 kia ceed bakıyorum maksimum 31000 TL CİVARINDA bu araçlardan ceed'in şu modeli iyidir yada işte şu modeli tasaraffludur diyebileceğiniz bi model varmı ? biraz yakıtta sıkıntılıymış sanırım gördüğüm kadarıyla. çok yorum var hepsini okuyamadım. sizlerden bilgi istiyorum

31bın rakamı sıkıntılı bence. o paraya "ıcıne sınecek temızlıkte" 2010-11 Ceed bulabılecegını sanmıyorum.

http://www.sahibinden.com/kia-cee-d-1.6-crdi-motion linki fıkır verecektır sanırım.

Benım (imzamdaki) arabam 60bın oldu. Bugun satmam gerekse 38 den asagı vermem mesela...

• Bu da benim uzun yol arkadasim bugun son 100 kmde 7.6 litre yakan arac

^^^^KİA CEED CLUB^^^^

•  ^^^^KİA CEED CLUB^^^^

Araba 200 u gecemiyor hani yol biraz daha uzasa belki 205 falan gorur ama gerisi yok :)

• volkaaan06 V kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar Kia shuma 2002 model 15000 TL km 147 binde ....ama nazil bi aractir bilmedigimizden kararsiz kaldik
    Yardimci olun lutfen alinacak bi araba mi

• Yaklaşık 1 yıl önce 2012 Ceed 90BG (eski kasa) hasarlı olarak aldım. 1 yılda 10.000km yaptım ve şu an 55000 km.Bu yüzden hiç servise gitmedim.Özel serviste geçen yıl yağ bakımını yaptırdım ama içime sinmedi.Bu defa 60.000 km bakımını yetkili serviste yaptırmak istiyorum ne kadar tutar bilmiyorum.Şöyle birşey duymuştum,yetkili servisler orjinale yakın ürünleri orjinal fiyatına takıp ona göre ücretlendiriyorlarmış.Bu da beni ayrı tedirgin ediyor.Fren balatalarımdan ses gelmeye başladı.Bittiklerini söylediler.
    60000km bakımında neler değişmesi lazım,b
  • Şunları merak ediyorum.
    60.000km bakımında neler değişiyor?
    Bu bakımın yetkili servislerde maliyeti ne olur(orjinal parçaya göre)?
    Balatalar orjinal olmazsa sorun yaşar mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfan3010

Şunları merak ediyorum.
    60.000km bakımında neler değişiyor?
    Bu bakımın yetkili servislerde maliyeti ne olur(orjinal parçaya göre)?
    Balatalar orjinal olmazsa sorun yaşar mıyım?

http://www.kia.com.tr/uploads/pdf/periyodik-bakim-tablosu-binek-dizel.pdf

http://www.kia.com.tr/uploads/pdf/periyodik-bakim-tablosu-binek-benzinli.pdf

hangi bakımda neler yapılacağı bu linklerde.

balatalar orjinal olması şart değil ama kaliteli olmazsa diski erken bitirir ve ses yapar. trw tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 18 Haziran 2014; 4:04:06 >

• teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Yetkili servis yaklaşık 1050 tl istiyor 60.000km bakımı için.Hesapta orjinal parçalar kullanılacak diyorlar ama pek güvenim yok.Kendim temin etmeye çalışıyorum.
  • Trw fren ustası önermişti ama ben orjinal olmazsa bosch almayı düşünüyorum.Trw yi alternatif olarak kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfan3010

Trw fren ustası önermişti ama ben orjinal olmazsa bosch almayı düşünüyorum.Trw yi alternatif olarak kullanacağım.

bosch balata almıştım bir keresinde çok sertti ve ses yapıyordu. uzun ömürlü olabilir ama ben uzun ömrünü bekleyemeden değiştirmek zorunda kaldım.

kia-hyundai gurubunun orjinal balatası mando. aracın üzerinde olandan başka hiç denemedim. piyasaya verdikleri de bunlar kadar sağlamsa mando da olur. bosch almadan önce kullanan başka birilerine de sorun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.