Şimdi Ara

Keyf-i Azizimce Kitap Tavsiye Ediyorum... - KONU GÜNCELLENMEYECEKTİR (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.245
Cevap
57
Favori
33.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu son dönem çıkan yerli romanların dili ne kadar da basite indirgenmiş böyle, çoğunda küfür, argo falan serbest zaten. Resmen sokak ağzıyla kitap yazılıyor. Bunlar okunacağına hiç kitap okunmasa daha iyi.
  • Wir wollen nicht lügen und wollen nicht schwindeln...

Damardan girdim öğrenmeye. İyi gidiyoruz. Madem öyle şu parçayı da atayım;

• quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Şu son dönem çıkan yerli romanların dili ne kadar da basite indirgenmiş böyle, çoğunda küfür, argo falan serbest zaten. Resmen sokak ağzıyla kitap yazılıyor. Bunlar okunacağına hiç kitap okunmasa daha iyi.
    Pegasus'un, Ephesus'un, Artemis'in ve benzer yayınevlerinin kitaplarından dağ yapıp nara vermek istiyorum can u gönülden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Pegasus'un, Ephesus'un, Artemis'in ve benzer yayınevlerinin kitaplarından dağ yapıp nara vermek istiyorum can u gönülden.

Alıntıları Göster
    pegasus'ta ara sıra güzel şeyler oluyor.
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Sovyetleri gördüm de aklıma Çaykeşku'nun son konuşması geldi, sosyalizmin bittiği an

• quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Sovyetleri gördüm de aklıma Çaykeşku'nun son konuşması geldi, sosyalizmin bittiği an

Külli nefsin zaikatül mevt.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

pegasus'ta ara sıra güzel şeyler oluyor.

Alıntıları Göster
    Nadir.

Bir iyi şey varsa, 20-30 kötü, zihinleri ifsad edici şey basıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

https://www.instagram.com/berbatedebiyat/
    Bunu twitter'dan takip ediyorum. Moral bozucu acayip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Nasıl sabredip okumuş?
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/7654511.stm
    Bu adam meşhur ya. 2008'in haberiymiş zaten.

Büyük irade gerektiriyor.

Ama bir ara ben de yapardım. Lisedeyken. Bundan 12 sene önce falan yani. Açıp açıp kelime bakardım.

İnsanın bilgisini arttırdığına şüphe yok.
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Makale okurken bu habere denk geldim.
    2-3 cilt sözlük okumak bile bana zor geliyor.Bunu görünce şaşırdım.
  • Nasıl Çağatay Akman oldum lan?
  • quote:

Nasıl Çağatay Akman oldum lan?
    Ben buraya nasıl çıktım? İşte yürüdüm ve çıktım.

Porçay Reis'in muazzam eserini de atmamak olmaz;

• Şarkı demişken sen benim şarkılarımı dinledin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şarkı demişken sen benim şarkılarımı dinledin mi?
    "Keyf-i Azizince" Müzik Tavsiye Ettiğin konuyu mu diyorsun? Beni alıntıladığında bakmıştım herhalde biraz.

Ama müzik forumu hiç girdiğim bir yer olmadığından bir daha aklıma dahi gelmedi.

Bakarım unutmazsam.

Zaten herhalde Müzik forumu Kitaptan bile düşük reytingli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

"Keyf-i Azizince" Müzik Tavsiye Ettiğin konuyu mu diyorsun? Beni alıntıladığında bakmıştım herhalde biraz.

Ama müzik forumu hiç girdiğim bir yer olmadığından bir daha aklıma dahi gelmedi.

Bakarım unutmazsam.

Zaten herhalde Müzik forumu Kitaptan bile düşük reytingli.

Alıntıları Göster
    Hayır benim kendi bestelerim yauv

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • steven wilson hocamin besteleri enfestir şahsi favorim near death experience.

bu arada kafam dumanliyken bu konuyu hep kitap takviye ediyorum diye okuyorum ki ediyorsun da, ama baska konuda. zincire vurulmus prometheus almissin gozumden kacmadi kralll hem de karton qapaq

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayır benim kendi bestelerim yauv

Alıntıları Göster
    Yok yav, dinlemedim. Hiç bahsetmedin. Atarsan dinlerim ya da söylersen nereden dinleyeceğimi. vamparf'a da güveniyorum güzel dediyse güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-73A8A7D1E

steven wilson hocamin besteleri enfestir şahsi favorim near death experience.

bu arada kafam dumanliyken bu konuyu hep kitap takviye ediyorum diye okuyorum ki ediyorsun da, ama baska konuda. zincire vurulmus prometheus almissin gozumden kacmadi kralll hem de karton qapaq
    Senin kafan da her daim dumanlı herhalde my Captain

Ne içiyorsan artık

Ya 4-5 gündür Almanca çalışmaktan ötürü aşırı yüklendim. Dün Jules Verne'in "Le Chateau des Carpathes"ını okurken başıma bir ağrı saplandı, aynı zamanda da döndü biraz. O yüzden dün akşamdan beri bir şey yapmadan yatıp oturdum. Ancak bu akşam tekrar devam ettim çalışmaya.

Hah yani diyeceğim, şu sıralar Antik Yunan tragedyalarına falan sardım bayağı ve daha ziyade tiyatroya da sardım. Keşke rahat rahat okuyup çalışabilsem. Allah'a şükür gene fena çalışmıyorum, iyi okuyorum. Üç buçuk saatte falan 40 sayfa Fransızzca okumuşum dün. Çoğu kişinin 10 sayfa Türkçe okumaya zorlandığını düşününce fena değil. Ama kafam pek kaldırmıyor yüklenmeyi.

Hani hep derler ya işleyen demir ışıldar, yuvarlanan taş yosun tutmaz, hepsi hikaye, hepsi avamı çalışmaya teşvik için uydurulmuş efsane. İnsan dünyada keyif sürmeli. Çalışmak insanı it gibi yıpratıyor. Neyse.

Hasılı diyeceğim, sağ ol reyiz. Beni sizler var ettiniz kariin-i kiramım
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.