Şimdi Ara

Keyf-i Azizimce Kitap Tavsiye Ediyorum... - KONU GÜNCELLENMEYECEKTİR (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.245
Cevap
57
Favori
33.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir süredir bu diyarlar kitapsız, bir süredir garib kalmış idü. Anınçün güzel bir kitap tavsiye edip ortalığı şenlendirelim. Bu aralar üzerinde çalıştığım bir şey ile ilgili olarak okuduğum en iyi kitaplardan birini paylaşayım istedim. Zannediyorum ki daha önce paylaşmadım veya paylaşılmadı.

Jacques Le Goff
    Ortaçağda Entelektüeller (Entellektüel değil de entelektüel diye yazılmasına da uyuz oluyorum gerçi)
    Keyf-i Azizimce Kitap Tavsiye Ediyorum... - KONU GÜNCELLENMEYECEKTİR

12-13. yüzyıl rönesansını, üniversitenin ortaya çıkışını, dönemin akımlarını, kiliseyle devlet çatışmalarını, Aristo ve Platoncu görüşlerin çatışmasını yani kısacası o dönemi ve dönemi etkileyenleri çok güzel anlatmış. Ya Avrupa tarihinden yavaş yavaş haz almaya başlıyorum veya kitap hakikaten keyifli. Orasını henüz tam olarak çözemedim.

Ekleme: Yalnız bu bendeki İş Bankası baskısının çok da hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim. Böyle standart altı boydaki veya enindeki kitaplara hep gıcık olmuşumdur. Cep boyun bir üstü, rahat rahat okunmuyor alışamadım. Ayrıntı'dan çıkan 1994 baskısı normal boy daha doğrusu boydan ziyade, eni normal kitap eninde sanırım. Çevirisi de aynı gözüküyor. Eğer çeviride falan bir farklılık yoksa ve benim gibi takıntısı olan varsa kahverengi kapaklı ilk baskısına baksın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 6 Aralık 2018; 0:9:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Bir süredir bu diyarlar kitapsız, bir süredir garib kalmış idü. Anınçün güzel bir kitap tavsiye edip ortalığı şenlendirelim. Bu aralar üzerinde çalıştığım bir şey ile ilgili olarak okuduğum en iyi kitaplardan birini paylaşayım istedim. Zannediyorum ki daha önce paylaşmadım veya paylaşılmadı.

Jacques Le Goff
    Ortaçağda Entelektüeller (Entellektüel değil de entelektüel diye yazılmasına da uyuz oluyorum gerçi)

12-13. yüzyıl rönesansını, üniversitenin ortaya çıkışını, dönemin akımlarını, kiliseyle devlet çatışmalarını, Aristo ve Platoncu görüşlerin çatışmasını yani kısacası o dönemi ve dönemi etkileyenleri çok güzel anlatmış. Ya Avrupa tarihinden yavaş yavaş haz almaya başlıyorum veya kitap hakikaten keyifli. Orasını henüz tam olarak çözemedim.

Ekleme: Yalnız bu bendeki İş Bankası baskısının çok da hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim. Böyle standart altı boydaki veya enindeki kitaplara hep gıcık olmuşumdur. Cep boyun bir üstü, rahat rahat okunmuyor alışamadım. Ayrıntı'dan çıkan 1994 baskısı normal boy daha doğrusu boydan ziyade, eni normal kitap eninde sanırım. Çevirisi de aynı gözüküyor. Eğer çeviride falan bir farklılık yoksa ve benim gibi takıntısı olan varsa kahverengi kapaklı ilk baskısına baksın derim.
    Kitap hakikaten keyifli. Yeniden basmaları da iyi oldu ama ben eski baskısını almıştım. Herkese tavsiye olunur.

Ayrıca son kitap tavsiyeleri bir iki sayfa arkada kaldı Reyiz görmedin herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Kitap hakikaten keyifli. Yeniden basmaları da iyi oldu ama ben eski baskısını almıştım. Herkese tavsiye olunur.

Ayrıca son kitap tavsiyeleri bir iki sayfa arkada kaldı Reyiz görmedin herhalde.

Alıntıları Göster
    En son 10 gün önce paylaşmıştın. Ondan sonra yaptıysan da ben görmedim. Madem bunu hallettik o zaman bu adamın bir Ortaçağda Batı Uygarlığı kitabı var, onu da alıp okumaya cevaz var mı ? Daha doğrusu zaten alacağım, şu sıkışık ama 12-13 ve hafiften 14. yüzyılla ilgilendiğim Batı Avrupa için iyi midir hoş mudur, değerli midir ? Boş vaktimde zaten her şekilde okurum.

Bu arada benim mesajın edit kısmına da bir bakıversene sana zahmet. Normal kitap ebatında mı ? Bu baskının eni 1-1.5 cm kadar dar ve sinir etti beni.

• Osmanlı'da Seks neden basılmıyor, bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Osmanlı'da Seks neden basılmıyor, bilen var mı?
    Altında başka bir neden aramaya gerek yok; sanırım dört baskı yaptı ve oldukça uzun zamandır da basılmıyor. Meraklısının alıp okuyacağı bir kitap o. Sürekli baskı yapmasına gerek yok. Ben de almıştım zamanında.
  • quote:

Altında başka bir neden aramaya gerek yok; sanırım dört baskı yaptı ve oldukça uzun zamandır da basılmıyor. Meraklısının alıp okuyacağı bir kitap o. Sürekli baskı yapmasına gerek yok. Ben de almıştım zamanında.

Alıntıları Göster
    Sanki sebebini arar gibi sormuşum ama basılmaması kötü, ikinci el piyasası çok kazık atıyor.
  • quote:

En son 10 gün önce paylaşmıştın. Ondan sonra yaptıysan da ben görmedim. Madem bunu hallettik o zaman bu adamın bir Ortaçağda Batı Uygarlığı kitabı var, onu da alıp okumaya cevaz var mı ? Daha doğrusu zaten alacağım, şu sıkışık ama 12-13 ve hafiften 14. yüzyılla ilgilendiğim Batı Avrupa için iyi midir hoş mudur, değerli midir ? Boş vaktimde zaten her şekilde okurum.

Bu arada benim mesajın edit kısmına da bir bakıversene sana zahmet. Normal kitap ebatında mı ? Bu baskının eni 1-1.5 cm kadar dar ve sinir etti beni.

Alıntıları Göster
    O kitabı bende yok Le Goff'un. Bayağıdır alacağım ama fırsat olmuyor. İyidir herhalde.

Ayrıntı'dan çıkan çok kalın değil ama 1,5 cm de değildir herhalde. Cetvelim olsaydı ölçerdim de cetvel yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Sanki sebebini arar gibi sormuşum ama basılmaması kötü, ikinci el piyasası çok kazık atıyor.

Alıntıları Göster
    Nice basılması gereken kitaplar basılmıyor. Osmanlı'da Seks'in basılmamasında da kasıt ararım. Havada karada satacak bir kitap. Yeter ki bizim millete sekis de.@Kraven
  • quote:

Nice basılması gereken kitaplar basılmıyor. Osmanlı'da Seks'in basılmamasında da kasıt ararım. Havada karada satacak bir kitap. Yeter ki bizim millete sekis de.@Kraven

Alıntıları Göster
    Murat Bardakçı basmak istemiyor diyeceğim ama olmaz öyle şey.
  • quote:

Alıntıları Göster
    4 baskı yapıp satmış zaten daha ne satsın. O kadar da popüler kitap olmadı hiçbir zaman. Osmanlı'nın En Seksi Sırları daha uygun ona. Ayrıca hemen hemen tüm büyük yayınevleriyle arası olan Bardakçı'ya sökmez öyle kasıt falan.

Bu arada kitabın eni derken kalınlığından bahsetmedim yahu. Ben de eksik söylemişim uyku sersemi. Sayfa genişliğinden bahsediyorum. İş Bankası baskısı normalden 1-1.5cm falan daha ufak, ama boy olarak normal. O yüzden sinir oldum zaten.

• quote:

4 baskı yapıp satmış zaten daha ne satsın. O kadar da popüler kitap olmadı hiçbir zaman. Osmanlı'nın En Seksi Sırları daha uygun ona. Ayrıca hemen hemen tüm büyük yayınevleriyle arası olan Bardakçı'ya sökmez öyle kasıt falan.

Bu arada kitabın eni derken kalınlığından bahsetmedim yahu. Ben de eksik söylemişim uyku sersemi. Sayfa genişliğinden bahsediyorum. İş Bankası baskısı normalden 1-1.5cm falan daha ufak, ama boy olarak normal. O yüzden sinir oldum zaten.

Alıntıları Göster
    Muhteşem Yüzyıl ile iyi satardı bu kitap.

• Arkadaşlar sözlük satan bir site var mı?
    Aradığım bir sözlük var.Bir türlü satışta olan bir site bulamadım.İkinci el veya yeni olması fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Arkadaşlar sözlük satan bir site var mı?
    Aradığım bir sözlük var.Bir türlü satışta olan bir site bulamadım.İkinci el veya yeni olması fark etmez.
    Hangi sözlük hocam? Yazarsanız daha net olur.
  • @vamparf çığım. Biliyorsun öm atamıyorum. O yüzden kıymetlü mesajına buradan teşekkür etmek istiyorum.

Mümkün olduğu kadar dikkat etmeye çalışıyorum internetin her mecrasında yazarken ama 65 IQ'lu mahluklar bende sağlam sinir bırakmıyor. Ülkenin ekseriyetini de bunlar oluşturduğu için sadece internette değil sokağa her çıkışında bunlarla karşılaşıyorsun. Doğal olarak bir noktadan sonra dayanamıyorsun.
  • game of sultans
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Den Danske Ordbog,6 cilt
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    O 65 Iq'nün üniversitede sana ders verdiğini düşün bir de, çıldırıyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Den Danske Ordbog,6 cilt
    Danca sözlük değil bu yav? Burada basılmadı bildiğim kadarıyla. İnternette Danca birçok sözlük var ama Danca bilmediğim için hangisi hangisi bilemedim. Bildiğim yerlerin hiçbirinde de bunu göremedim. Yalnız şöyle bir site var aynı isimle,https://ordnet.dk/ddo Britannica gibi doğrudan bu sözlüğün kendi sitesi mi yoksa Danca sözlük isminde başka bir site mi onu artık Danca bilen biri söyler.

Tamamen körlemesine internet becerilerimi kullanarak şöyle birkaç yerde satıldığını gördüm. http://www.budstedet.dk/main/index.php?id_product=26518&controller=producthttps://bookstone.dk/shop/1339-ordboeger-og-lexica/15223-dansk-fransk-fransk-dansk-ordbog/http://www.danskboghandel.dk/da/ordb%C3%B8ger/22122-svensk-dansk-dansk-svensk-ordbog-9788702029628.html

Hatta bir de Danca-Türkçe sözlük buldumhttps://bookstone.dk/shop/1339-ordboeger-og-lexica/39583-tyrkisk-dansk-ordbog/

Google çevirisi sayesinde anladığım kadarıyla bu sözlük 2003-2005'te basılıp sonra online'a çevrilmiş ve internete açılıp genişletilmiş diye bahsediyor.

Ekleme: Yine Danca bilmemekle beraber Google çeviri ve körlemesine bakınma sonrasında ilk dediğimin doğru olduğuna kanaat getirdim. Twitter adresi bile varmış.https://twitter.com/dendanskeordbog Yani ilk verdiğim site bu sözlüğün kendi sitesiymiş ve bahsettiğim gibi online ortamda hizmet veriyormuş. Bizim TDK sitesi gibi bir nevi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 12 Aralık 2018; 15:42:5 >

• Kraven kullanıcısına yanıt
    Basılı olarak var.Fakat satan bir site bulamadım.
    Basılı versiyonu;
    http://denstoredanske.dk/Sprog,_religion_og_filosofi/Sprog/Dansk/Den_Danske_Ordbog

Online olarak var ama kullanışlı değil;
    https://ordnet.dk/ddo/

Şu sitede satışta ama Türkiye'ye göndermiyor;
    http://www.budstedet.dk/main/index.php?id_product=26518&controller=product

• quote:

Basılı olarak var.Fakat satan bir site bulamadım.
    Basılı versiyonu;
    http://denstoredanske.dk/Sprog,_religion_og_filosofi/Sprog/Dansk/Den_Danske_Ordbog

Online olarak var ama kullanışlı değil;
    https://ordnet.dk/ddo/

Şu sitede satışta ama Türkiye'ye göndermiyor;
    http://www.budstedet.dk/main/index.php?id_product=26518&controller=product
    Şimdi gördüm de verdiğim linkler bir acayip çıkmış nedense. 4 tane Danimarka sitesi koymuştum kitabı satan. Böyle birkaç sayfa daha var. Bunlardan biri elbet gönderiyordur ama, dediğim gibi Danca bilmediğim için o kadarına vakıf olamıyorum. Onun dışında Amazon'da falan yok zaten. Sözlüğün sitesini de vermiştim, oradaki hali daha geliştirilmiş matbu haline göre. Hatta bazı maddeleri resimliydi. Eğer kullanışlı gelmiyorsa benim elimden başka bir şey gelmiyor vallahi. Sadece tek tük birkaç kelime bildiğim Danca ile ilgili bir konuda internet bilgim sayesinde ve vakitsizliğim nedeniyle çok detaylı bakamadığım için anca bu kadarına ulaşabildim.

Yalnız bu kitap satan sayfalardan biri elbet gönderiyordur illa matbu baskıyı almak istiyorsan. Çünkü daha birçok Danimarka sitesi var böyle satan. Google görsellerinden aratınca satan sayfalara ulaşmak daha kolay oluyor. İstersen biraz öyle aramayı deneyebilirsin. Daha net bilgisi olan var mı bilmiyorum ama, en kötü böyle çıkar yani. Bu şekilde ulaştığım çok alakasız ve internette bulmanın zor olduğu şeyler çok oldu daha önce. Biraz kurcalaya kurcalaya bulunuyor.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.