Şimdi Ara

Keyf-i Azizimce Kitap Tavsiye Ediyorum... - KONU GÜNCELLENMEYECEKTİR (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.245
Cevap
57
Favori
33.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gece gene uyuyamayıp koparken, son tavsiyelerin bir önceki sayfada ve ilk sayfada olduğunu hatırlatıyorum ve sizi müzikle baş başa bırakıyorum. Hayırlı sabahlar.

• E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Gerçekten öyle. İnternete giren insan oranının artması gibi, kitap okuma oranı da arttı. Benim gördüğüm bir tek popüler kitap segmentinde değil; kaliteli klasik eserler için de oldu bu artış. Belki çatal-kaşık kullanımının artması gibi, insanlığın geçeceği süreçlerden biridir bu. Öyleyse de rahmetli Hupo hocam, sen ve Kraven hocam biraz ubermench takılıyor oluyorsunuz:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-73A8A7D1E

Gerçekten öyle. İnternete giren insan oranının artması gibi, kitap okuma oranı da arttı. Benim gördüğüm bir tek popüler kitap segmentinde değil; kaliteli klasik eserler için de oldu bu artış. Belki çatal-kaşık kullanımının artması gibi, insanlığın geçeceği süreçlerden biridir bu. Öyleyse de rahmetli Hupo hocam, sen ve Kraven hocam biraz ubermench takılıyor oluyorsunuz:D
    Nasyonal Sosyalist miyiz biz niye übermensch olalım

Dünyanın geçeceği bir aşama diyorsun da reyiz, Batıda hep okunuyordu zaten, orada bir artma eksilme pek yok istatistiklere bakılırsa.

Artan bizim ülke.

Ve gerçekten de kaliteli kitap okuyan çok arttı. Ha tabii Wattpad okuyan katbekat arttı ona ne denilebilir.

• Öm atamıyorum. Onun İçin buradan yazıyorum. Diğer çeviri hakkında hiç bir fikrim yok. İnternette çevirmenin adını yazarsanız bir şeyler çıkar herhalde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

https://yemek.com/erkeklerden-daha-fazla-ucret-alan-vegan-kafe/
    No comment zira başlarsam şimdi küfretmeden duramayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

No comment zira başlarsam şimdi küfretmeden duramayacağım

Alıntıları Göster
    Burada olsa giderdim.

• quote:

Burada olsa giderdim.

Alıntıları Göster
    Yakmaya mı, yapmaya mı?
  • quote:

Yakmaya mı, yapmaya mı?

Alıntıları Göster
    http://www.milliyet.com.tr/merve-taskin-dan-itiraf-artik/magazin/galeri/2786730/default.htm

Vegan kız düşürmek için

• Valla veganlıktan falan değil de son zamanlarda genel olarak etten ve özelde tavuktan tiksinir oldum. Bilhassa tavuk haşlanırken bir koku çıkıyor dayanılır gibi değil. İnsanın olan iştahını da kaçırıyor.

Ha ben de yemek istemezdim et ama ne yazık ki dünyada her varlık diğerini yiyerek hayatta kalabiliyor. Et yemesen de gene bir zamanlar canlı olan bitkiyi zerzevatı yiyeceksin. Onların da canı vardı. Bağıramıyorlar diye ya da acıyı hissetmiyorlar diye haklı mı oluyoruz?

Tabii bir de etten alınan muazzam besinleri de yok sayamayız.

Zaten çok yemezdim yıllardır, bizim evde ayda yılda bir pişerdi ama son zamanlarda sadece Burger King'de arada sırada okuldan dönerken yer oldum. Başka türlü canım istemiyor.

@Steven Wilson
  • quote:

Valla veganlıktan falan değil de son zamanlarda genel olarak etten ve özelde tavuktan tiksinir oldum. Bilhassa tavuk haşlanırken bir koku çıkıyor dayanılır gibi değil. İnsanın olan iştahını da kaçırıyor.

Ha ben de yemek istemezdim et ama ne yazık ki dünyada her varlık diğerini yiyerek hayatta kalabiliyor. Et yemesen de gene bir zamanlar canlı olan bitkiyi zerzevatı yiyeceksin. Onların da canı vardı. Bağıramıyorlar diye ya da acıyı hissetmiyorlar diye haklı mı oluyoruz?

Tabii bir de etten alınan muazzam besinleri de yok sayamayız.

Zaten çok yemezdim yıllardır, bizim evde ayda yılda bir pişerdi ama son zamanlarda sadece Burger King'de arada sırada okuldan dönerken yer oldum. Başka türlü canım istemiyor.

@Steven Wilson
    Ben de tavuk haşlamasını sevmiyorum, yani patates tavuk gibi besinleri haşlayarak bence bunlara hakaret ediyoruz. Çok daha keyifli olabilecekken haşlamak günah gibi.

Ben et yiyorum bu arada sadece tavuk kanatlarını yemiyorum.

• Arkadaşlar 1960'lı yıllara ait Türkçe metin ve diyalog okuyorum.
    Bilmediğim kelime çıktığında sözlüğe bakıp bir şekilde anlıyorum.
    Fakat iki kelimenin yan yana gelmesiyle oluşan kelime grupları sık kullanılıyor metinlerde.
    Bunlara anlam vermek çok vakit gerektiriyor.Çoğu zaman sözlükte olmuyor bu kelime grupları.
    Bu arada bu kelime grupları günümüzde neredeyse hiç kullanılmıyor.
    Kelime gruplarını anlamak için kolay bir yöntem,kitap vs. var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Arkadaşlar 1960'lı yıllara ait Türkçe metin ve diyalog okuyorum.
    Bilmediğim kelime çıktığında sözlüğe bakıp bir şekilde anlıyorum.
    Fakat iki kelimenin yan yana gelmesiyle oluşan kelime grupları sık kullanılıyor metinlerde.
    Bunlara anlam vermek çok vakit gerektiriyor.Çoğu zaman sözlükte olmuyor bu kelime grupları.
    Bu arada bu kelime grupları günümüzde neredeyse hiç kullanılmıyor.
    Kelime gruplarını anlamak için kolay bir yöntem,kitap vs. var mı?
    Yabancı bir dilde olduğu gibi metnin akışından çıkarmak gerekiyor ama bu metinler Türkçe olduğu için daha kolay olsa gerek?
  • @rat.planet Hocam, siz galiba The cathcer in the rye'ın en iyi çevirisini soruyordunuz.

amazon.com.tr'de 46 lira İngilizcesi.

https://www.amazon.com.tr/Penguin-Classic-Catcher-J-D-Salinger/dp/0241950430/ref=sr_1_14?s=books&ie=UTF8&qid=1543904940&sr=1-14&keywords=penguin+classic

85 liradan düşmüş.

Penguin Classic'te böyle güzel sürprizler yapmışlar yarı fiyatına düşen ama şu an sadece 80 kitap gözüküyor listede stokta olan.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    merak ettim, birkaç örnek yazabilir misiniz zor olanlardan?
  • son mesaj gözükmüyor, onun için yeni sayfa mesajı.
  • quote:

son mesaj gözükmüyor, onun için yeni sayfa mesajı.
    Mesaj kasarken ben.
  • quote:

Mesaj kasarken ben.

Alıntıları Göster
    Dh gibi bir yerde bunu yapınca elime ne geçecekse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Dh gibi bir yerde bunu yapınca elime ne geçecekse

Alıntıları Göster
    Başkka yerlerde de mesaj kasıyorum anlamı çıkıyor

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.