Şimdi Ara

Kettle parçasının adı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
10.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu parça üzerinden ısıtıcıya güç geliyor kontaklardan birinde kararma var ve çalışmıyor adı nedir ve nerde bulabilirim
     Kettle parçasının adı ?

• axelfoly kullanıcısına yanıt
    Buna termostat deniliyor olmalı. Benim ketıl da bozulmuştu kaynatınca düğme atmıyordu. Servise verdim termostat bozulmuş dediler, bu görünen parçayı değiştirdiler. Yedek parça satan yerlerde bulunabilir.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    termostat olarak baktım ama pek bişey bulamadım soruna gelincede su ısıtması bi yana elektrik gelmiyor ısıtıcıya
    Elektrik gelmemesi bu parçadan kaynaklı olabilir. Sizdeki nasıl model bilmiyorum, bendeki ketılın açma düğmesi bu parçaya bağlı, su kaynayınca düğme atıp bu mekanizmadan elektiriği kesiyor.
  • bunun adı cordless heating control unit. tamirciler arasında konnektör diye de anılır. strix marka olduğu belli, modeli de u11 ya da u17 olması lazım gördüğüm kadarıyla. ürünün sap kısmına yerleştirilen r48 buhar anahtarı ile birlikte kullanılırlar. bimetallere bağlı kısımlarda kararma olmuş. yenisi ile değiştirin, tamire kalkışmayın zaten becermeniz zor, tamiri de olmaz böyle parçaların... çok kere susuz çalışma ya da min altında su ile çalıştırma, bu tip parçaların çabuk yorulmasına yol açar.
  • black exodus kullanıcısına yanıt
    yan kısımda u1709 diye bi kod var , parçanın faz kısmında sıkıntı vardı aslında bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu zorda olsa parçayı bulup değiştim ama sanki biraz geç atıyor termostat , su kaynayıp buhar çıktıktan 40 sn sonra devreyi açıyor bu normal mi
    sap kısmında r48 buhar termostatı bulunuyordur. sıcak buhar sapın hizasındaki yaklaşık 5 mm çapında bir kanaldan içeri girer ve termostat üzerindeki bimetal yaprak şeklindeki parçanın şeklini/formunu ısı ile değiştirir. ısı ile şekli değişen parça anahtarın konumunu değiştirir. yani ürün sıcak tutmaya geçer.

şunları sırası ile kontrol edin derim;

verimli çalışmama nedenleri
    1- gaga kısmında bulunan filtre yoksa kaynayan sudan çıkan buhar buradan hazneyi terkeder ve kanaldan içeriye bimetal parçanın şeklini değiştirecek yeterli sıcak buhar girmesinin süresi uzar.
    2-kanal önünde ve içinde tıkanıklık varsa;
    3-bimetal parçanın üzerinde kararma ile birlikte oluşan yorulma neticesinde şekil değiştirme formunu kaybetme
    4-bimetal parçanın altında bulunan yarım halka şeklinde olan tel parçasında deformasyon varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 17 Temmuz 2015; 20:36:58 >
    kanalda herhangibir tıkanma yok ama ısı ile anahtarlama yapan yaprakcıklarda beyaz diş macunundan biraz katı bişey var fabrika çıkışlı öyledir diye temizlemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 20 Temmuz 2015; 9:50:50 >
    o macunlar "ısı iletim pastası"dır, temizlemeyin sakın.
    size tekrar şunu sorayım; sap kısmında ikinici bir anahtar var mıdır? yoksa kettle tek bir anahtar ile mi çalışıyor? veya model adı, foto vs. olursa daha iyi bilgi verebilirim.
    sapta aç kapa anahtarı ile suyu sıcak tutmaya yarayan anahtarlar var , marka fakir classy , kullanım kılavuzu buhttp://www.ekilavuz.com/kilavuz/b3ec09363f17af85/fakir/classy/su-isiticisi-kettle

ısı macunlarını temizleyip işlemcilere sürülen termal macun ile yenilesem çalışmazmı çünkü özelliklerini yitirmiş gibiler
    olabilir, değiştirebilirsiniz.

önceki yazıda da belirttiğim gibi r48 buhar termostatı var sapta. ürünün geç sıcak tutmaya geçmesinin sebebi saptaki buhar termostatı. u17 ise ana kontrol içindir ve sıcak tutma ile alakası yoktur.
    r48 i ben anahtar sandım bunu bypass edersem sorun çözülür mü öyleyse , cevaplar için tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 20 Temmuz 2015; 13:06:01 >
    r48'i bypass ederseniz kettle sürekli kaynar ve (varsa bu özellik) sıcak tutma işlemine geçmez.
    Üstad, bizim evdeki Arçelik Çaycı gurme (K-3284) te de termostat problemi var. Gördüğüm kadarıyla Strix U67 kullanmışlar. Şimdi servise gitsem bir sürü para, bunun yenisini nerede bulabilirim biliyor musun? İnternette satan bir yer göremedim, Aliexpress te bir iki yer var ama tam aynı termostat değil, ne önerirsin? Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyonel

Üstad, bizim evdeki Arçelik Çaycı gurme (K-3284) te de termostat problemi var. Gördüğüm kadarıyla Strix U67 kullanmışlar. Şimdi servise gitsem bir sürü para, bunun yenisini nerede bulabilirim biliyor musun? İnternette satan bir yer göremedim, Aliexpress te bir iki yer var ama tam aynı termostat değil, ne önerirsin? Şimdiden teşekkürler...

Strix U67' nin muadili yok, NTC' li modelleri sadece Strix olarak bulabilirsiniz, servisle iletişime geçiniz.
  • Teşekkür ederim...

• Aynı parçadan bana da lazım arkadaşlar. Strix u1709 nerden aldınız?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.