Şimdi Ara

Keşfedilmeyi Bekleyen Cevher: Final Fantasy XIV : A Realm Reborn & Heavensward (MMORPG) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
8
Favori
25.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stormblood patch notes:http://na.finalfantasyxiv.com/lodestone/topics/detail/296b070f41c0e0dedae24de50ae7c51abfa95055/?utm_source=lodestone&utm_medium=pc_header&utm_campaign=na_4_0patch

Edit: Link düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 17 Haziran 2017; 4:0:6 >
  • Ps4 digital stormblood aldım az önce collector edition fakat oyun açılmıyor kafayı yedi hata kodu veriyor kodu araştırdım ps4 biçimlendir diyor 500gb oyun yüklü sıfırdan işkence ya ilk defa ps4de böyle bişi başıma geldi

Oyunu silip tekrar kurdum oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metall82 -- 17 Haziran 2017; 11:3:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun geçmişi hakkında güzel bir video serisi.
    Yanlış anlamayın, oyunun hikayesini değil, oyunun geliştirilmesinin hikayesi.

Özet olarak, 2010 yılında çıkan ff14 1.0 versiyonundan 2013 yılında çıkan ff14 a realm reborn 2.0 versiyonuna yol açan olayları anlatıyor.
    Bilmeyenler için 2010 yılında çıkan 1.0 versiyonu kötü yorumlar almıştı ve yapımcısı daha çıkışın ilk yılında görevden alınmıştı.
    Yerine gelen şu anki yapımcı ise oyunu elinden geldiğince düzeltse de oyun motoru yüzünden en sonunda yapıcı firmayı razı edip eski oyunun kıyamet vari bir sonla sonlandırıp 2.0 versiyonu ile oyunu 1.0'ın bittişinden 5 yıl sonra yeniden başlatmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 19 Haziran 2017; 15:7:1 >

• İyi günler arkadaşlar

WoW ve onun tarzında bir çok mmorpg de senelerce oynadıktan sonra WoW un da monotonlaşması nedeni ile yeni oyunlar arayış içerisindeydim.Arkadaş grubuda dağıldı tek başıma kaldım FF XIV ye başlama kararı aldım ama aceleci davranmadan bir kaç soru sormak istiyorum.

1)Kaç DLC satın almam gerekiyor ve fiyatları nedir?

2)Steam üzerinden satın alırsam non-steam kullanıcılar ile aynı server da oynuyamıyor muyuz?

3)Herhangi bi serverda türk topluluğu var mı? Yeni kullanıcıları kabul ediyor mu?

4)Heavensward DLC sini steamde bulamadım bilgisi olan var mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrednL.triceps -- 21 Haziran 2017; 12:22:34 >
  • BrednL.triceps kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni başlıyorum yarın steam yaz indirmini bekliyorum ama başlamak adına. Şuanlık trial acc ile levelling yapıyorum. Bildiğim kadarıyla cevaplayım.
    1- Final Fantasy XIV Online Starter Edition+Stormblood almak yeterli olacaktır. Heavensword Stormblood (Belki starter edition ile o kadarını bilmiyorum) ile birleşti olarak düşünebilirsin. Wow mantığı gibi yani her patchi almak yeni başlayanlar için masraflı olacağı için heavenswordu ayrı olarak alman gerekmiyor.
    2- Evet oynayabilirsin. Hatta cross platform olarak ps4 kullanıcıları ile de oynayabiliyorsunuz. Farklı serverlardaki oyuncular bir çok şeyi beraber yapabiliyor hatta.
    3-Ben Odin'de başladım bir Türk topluluğu var. Doğrusu çok yakın olduğumu söyleyemem grupla ben de buradan tanışmıştım. Ancak discordda muhabbet ediyorlar görüyorum :D Satın alınca ben de onların arasına katılacağım.
    4- Bir de bahsettiğim sebepten dolayı ayrı satmıyor artık heavenswordu steam. Almak gerekmiyor.

Bu arada başlarsan konuşabiliriz ben de yeni başlıyorum ama beraber öğreniriz oyunu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopelesscase -- 21 Haziran 2017; 13:3:7 >

• hopelesscase kullanıcısına yanıt
    Hocam çok iyi olur beraber oynayabilirsek solo player olduğum söylenemez tek başıma çabuk sıkılan biriyim muhabbet sohbet çok önemli . Bende şuan trial acc ile indiriyorum oyunu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrednL.triceps -- 21 Haziran 2017; 13:7:17 >
  • Aylık ücret ödemeyi sevmesem bile oyunda sadece craft yapan sınıflar olduğuna dair bir duyum aldım. Yani PVP PVE ye karışmadan craft ile ilgilenebilir miyim ?

Free trial gördüm sayfasında ama steam üzerinden satın almayı düşünüyorum ilk paket ve ikinci çıkan dlc birleştirmişler ve 35 TL den satıyorlar steam de yeni çıkan DLC ise 155 TL..

Steam üzerinden aylık ödemeleri nasıl yapacağımı çözemedim konuda bilgisi olan varsa iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrednL.triceps

Hocam çok iyi olur beraber oynayabilirsek solo player olduğum söylenemez tek başıma çabuk sıkılan biriyim muhabbet sohbet çok önemli . Bende şuan trial acc ile indiriyorum oyunu .

trial acc ile steam üzerinden download yapılamıyor değil mi ?
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Evet, oyunda birçok crafting ve gathering classları mevcut. PvE ve PvP'ye hiç bulaşmadan tamamen crafting ve gathering yapabilirsiniz. Ancak belirli maplere ve npclere vs. ulaşmak için ana senaryoyu tamamlamak gerekiyor. Oyunun ana merkezinde, story var zaten. Ondan sonra istediğiniz kadar crafting ve gathering ile uğraşabilirsiniz.

Ödeme, Steam üzerinden değil de isterseniz ödeme yöntemi olarak steam wallet'ınızı kullanabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ashina

Evet, oyunda birçok crafting ve gathering classları mevcut. PvE ve PvP'ye hiç bulaşmadan tamamen crafting ve gathering yapabilirsiniz. Ancak belirli maplere ve npclere vs. ulaşmak için ana senaryoyu tamamlamak gerekiyor. Oyunun ana merkezinde, story var zaten. Ondan sonra istediğiniz kadar crafting ve gathering ile uğraşabilirsiniz.

Ödeme, Steam üzerinden değil de isterseniz ödeme yöntemi olarak steam wallet'ınızı kullanabiliyorsunuz.

bütün görevleri yaparım o konuda sıkıntı yok. Sadece ben solo oynadığım ıcın zındanları yapamayacagımı dusundugumden oyle dedım
  • Bend eps4 den oynuyorum hangi serverdasın arkadaşım? 2 arkadaş ps4 den oynuyoruZ

• quote:

Orijinalden alıntı: metall82

Bend eps4 den oynuyorum hangi serverdasın arkadaşım? 2 arkadaş ps4 den oynuyoruZ

Henüz başlamamıştım diğer oyunlardan fırsat bulamadım bir türlü bugun patch atıp başlayayım diyordum ben de tam. Server söylerseniz orada başlarım ben de. Psn Ocylla ekleyebilirsiniz.

• Beyler 2-3 sorum olacak.

1- Oyunu Pvp seven pve fazla sevmeyen biri için para yatırılması normal midir ? Yani pve sadece pvp yapmak için oynayan biri için.

2-Oyunun dlc almasak yeni başlayan biri için nekadar zaman sonra ihtiyaç hisseder ? çok uçuk rakam geldi dlc.

3- Aylık ödeme tam olarak 33tl mi ? Steamden almanın bir avantajı yada dezavantajı mevcutmudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

Beyler 2-3 sorum olacak.

1- Oyunu Pvp seven pve fazla sevmeyen biri için para yatırılması normal midir ? Yani pve sadece pvp yapmak için oynayan biri için.

2-Oyunun dlc almasak yeni başlayan biri için nekadar zaman sonra ihtiyaç hisseder ? çok uçuk rakam geldi dlc.

3- Aylık ödeme tam olarak 33tl mi ? Steamden almanın bir avantajı yada dezavantajı mevcutmudur.

Pvp icin bu oyun oynanmaz ama tercih sizin.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    1- Oyun PvE üzerine kurulu pvp içeriği kısıtlı. O yüzden illa ben sadece PvP yapıcam diyorsan kimse tavsiye etmez gibi bu oyunu. Ama bunun yanında PvE içeriği son derece keyifli olduğu söyleniyor. (End Game'e daha ulaşamadım)

2- Yani lvl 50 oluncaya kadar oynarsın 1-2 hafta falan. Ancak şuan Durma Play'de 90 lira oyunun kendisi+ tüm dlcler+ 30 gün oynama süresi. (Tabi bilgisayarda oynayacaksan.)

3- Aylık ödemeyi ben de bilmiyorum şuanda. Steamde aylık üyelik fiyatı belirtilmiyor. Ancak Square Enix'de yazana göre 33TL den fazla olması lazım. 15 dolar civarı olması lazım.

Stormblood dlc'si uçuk bir fiyat steamde. O yüzden Durmaplayden kod ile almak daha mantıklı şu aşamada.
  • Ragnarok tayım ben gelirsen psnden de konuşuruz ekliyorum seni

• En belirgin Türk topluluğu Odin server'ında açıkçası ama oraya karakter açılmıyor şu an... Biz 2 kişi Lich'de başladık, katılmak isterseniz Discord üzerinden yada oyunda nick'im üzerinden ulaşabilirsiniz bana da...

Lich server'ında hiç topluluğumuz var mı ?
  • Bossa kullanıcısına yanıt
    3-4 yıldır topluluğumuz var Lich'te. Oyun içi adınızı verirseniz ekleyebilirim linkshell'e.
  • quote:

3-4 yıldır topluluğumuz var Lich'te. Oyun içi adınızı verirseniz ekleyebilirim linkshell'e.

Bende Lich Serverındayım karakter adını PM atayım o zaman.
  • quote:

Hocam ilk defa FF oynuyorum, mmorpg arıyordum çok tavsiye edildi ben de başlayayım dedim ama atı alan üsküdarı geçmiş midir ayak uydurabilir miyim bilemiyorum. Yeni başlayan aşırı acemi oyunculara yardımcı oluyor musunuz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.