Şimdi Ara

Keşfedilmeyi Bekleyen Cevher: Final Fantasy XIV : A Realm Reborn & Heavensward (MMORPG) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
8
Favori
25.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece oyun karakterinizin adını iletmeniz yeterli olacaktır.
  • eski wow oyuncularından biriyim. dota 2 oynuyorum uzun zamandır. mmorpg canım istiyor son zamanlarda bu yüzden araştırmalardayım. bu oyuna rast geldim, yazdıklarınızı da okudum teşekkürler.

bu oyuna para verilir fakat bir seferliğine. aylık para verileceğini düşünmediğimden bu oyunu da eliyorum artık.

keşke aylık ücreti olmasaydı.

bu arada daha önce de böyle bir kaç oyun çıkmıştı (bknz. wildstar) sonunda yine hüsran oldu. bunun da aynı kaderi paylaşıp paylaşmayacağını bilemiyoruz.
  • Wildstar'ın kulvarı çok farklı ve gerçekten vizyonsuz bir oyun. Karşılaştırılamayacak derecede kaliteli bir oyun FFXIV ve P2P etiketini gerçekten hak edecek tek oyun şu an.

Bu oyunun WoW'la bile aynı kaderi paylaşmayacağı da FFXI'ın şu anki durumuyla bile belli ve FFXIV'nin subscriber grafiği ikisini de görece geride bıraktı. (WoW'la zamanında yarışmış olan oyundu FFXI şimdi yerini FFXIV ye bıraktı).

Bence oyuna bir şans verin derim. 40tl satın almak için 40 TL de subscription verip bir ay deneyin. 80 TL AAA MMORPG bir oyun için çok ideal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tcmonster25 kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmiyorum ama Wow Legion'ı bu şekilde güncellemelerle desteklemeye devam ettikçe ve gelecek olan expansionlarda Legion kalitesinde olursa yanına yaklaştırmaz kimseyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tcmonster25 kullanıcısına yanıt
    Final Fantasy XIV 'ün kulvarı gündelik saman alevi MMO'lar değil, kesinlikle katılıyorum.

Bir kere şunu unutmayın, Final Fantasy dünyası Warcraft evreninden de, Elder Scrolls evreninden de daha köklü. 30. yılını deviren bir hikayeden, bir geçmişten bahsediyoruz.
    Yani oyunun nüfus kağıdı, birçok oyuncusundan daha eski :)

Square Enix ismini meydana getiren Square ve Enix firmaları da ha keza aynı şekilde.

Yani bu oyun, oyuncunun cebinden parayı söğüşlemek için uydurulmuş, kendini "free" olarak tanımlayıp, oyun içerisinde çanta slotunu bile para ile satan bir garabet değil.

Yukarıda yazdıklarımı tekrar yazmayayım, benim WoW'dan gelişim daha taze, 7.1.5 'in çıkışını görüp bıraktım. WoW'un şu anki hali zihinlerde verilen payelerden çok uzak. Oyuncu sayısındaki müthiş erozyon ve memnuniyetsizlik boşuna değil orada. Çevresindeki herşeyi tükettiği için kendi kendini kemirerek hayatta kalmaya çalışan dev bir yaratığa dönüşme yolunda artık. Blizzard bir sonraki expsansion neyi ne kadar düzeltir bir fikrim yok ama FF14 tampon tampona yanaşmak üzere ve yoldan çekil diye kornaya basıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 22 Şubat 2017; 19:6:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeiden

Oyunu bugün aldım, iki gündür trial versiyonunu deniyordum. Başlayacaksanız kesinlikle Zodiark sunucusunda başlayın. ANKA guildindeki herkes çok ilgili kişiler, bir tanesi bugün quest için lazım olan yere gidebilmem için bana iki saat yaya refakat etti.

Oyunun piyasadaki tek rakibinin WoW olabileceğini düşünüyorum fakat eğer WoW'dan geçecekseniz grafikler konusunda ''Ben yıllarca ne oynamışım?'' demeniz muhtemel. Oyunun dünyası Final Fantasy serisine aşina olmasanız dahi fazlasıyla ilgi çekici ve renkli. Henüz oyunun çok başlarındayım fakat combat sisteminin klasik tab-target olması dışında herhangi bir eksiklik ile karşılaşmadım.

Üstad oyundaki nickin ne ekliym seni sıkıldım tek oynamaktan
  • 1 aylık oyuna 30-40 lira veremeyenler gitsin f2p oyun oynasın o zaman. 40 lira paramılan bu devirde hemde 1 ay oynuyorsun. Cimrilikte sınır tanımıyorsunuz. Ha dersen benim gerçekten verecek param yok o zaman sorarım yeme içmeye, sigaraya kaç para veriyorsun, bilgisayarın internete telefonuna kaç para veriyorsun.
  • Sultan Alaaddin kullanıcısına yanıt
    Oyun hakkında zaten yeterince bilgi verilmiş üstüne kıyaslamada yapılmış.Bilginin haricinde karşıt görüşlerdende fikirler sunulmuş.Sen nasıl birşey arıyorsun ki böyle yorum atma gereği duydun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimesftw -- 24 Şubat 2017; 19:18:24 >
  • Oyun içerisinden karakter çizimlerine ait yüksek nitelikli görüntüler :

Keşfedilmeyi Bekleyen Cevher: Final Fantasy XIV : A Realm Reborn & Heavensward (MMORPG)

Keşfedilmeyi Bekleyen Cevher: Final Fantasy XIV : A Realm Reborn & Heavensward (MMORPG)

• Haziran ayının sonunda çıkacak olan yeni expansion pack, (yani ek paketimiz) Stormblood hakkında güncel bilgiler verelim.

Öncelikle, daha önce teaser'ını verdiğimiz trailer'ın tam versiyonunu izlemenizi tavsiye ederim:

Heyecan verici bir trailer. Evet, geçtiğimiz günlerde Frankfurt'da yapılan Fan Fest münasebetiyle, Stormblood ile ilgili yeni ve merak uyandırmaya devam eden gelişmeler duyuruldu, kolay okunması için maddeleyelim:

- İki yeni sınıfımız var: Samurai ve Red Mage.

- Uzak doğu şehri Kugane'ye yolculuk var :) Gyr Abania, Ruby Sea, Yanxia, Azim Steppe bizi bekliyor. Temel amaçlarımızdan biri Ala Mhigo'yu Garlen'ın elinden kurtarmak. Dolayısıyla Ala Mhigo ve Doma 'da da yeni maceralar bizi bekliyor olacak. Bir not düşelim, tüm bu yeni bölgeler 'in genişliği Heavensward ile gelenden az olmayacak, uçabilen binekler kullanılabilecek.

- Görevimiz Tehlike'den öte: The Forbidden Land of Eureka :)

- Level Cap 60'tan 70'e yükselecek.

- Oyunun savaş sisteminde değişiklikler olacağı söyleniyor. Bunlardan biri, Cross-class skillerin (sınıflar arası yetenekler) artık seçtiğiniz sınıftan ziyade, role göre şekilleneceği. (Healer, Tank, Damage Dealer)

- Oyuncuların en çok yapmak istediği şeylerden biri nihayet geliyor : Yüzme ve denizlerin derinliklerine dalma. :)

- Yeni yerleşim alanı : Shirogane (Oyunda housing, yani karakterinize veya guildinize ev yapabilme imkanı halihazırda mümkün. önceki mesajları inceleyebilirsiniz.)

- İki yeni Beast Tribe ve Primal: Ananta (Serpent) - Lakshmi ve Kojin (Tortoise)- Susano

- Tamam tamam merak etmeyin, yeni zindanlar da yolda. Ayrıca 8-man raid Interdimensional Rift─Omega ve 24-man Alliance Raid Return to Ivalice de geliyor.

- Yeni gear ve crafting recipe (meslek tarfleri) setleri olmadan olur mu? :)

- Inventory sistemi geliştiriliyor/genişletiliyor.

Biz halihazırda devam eden oyuncular merakla bekliyor olacağız. Oyuna yeni başlamayı düşünenler için de şunu söyleyebilirim; yaz başındaki Stormblood'a yetişmek için harika bir zaman aralığındayız.

Zodiark'tan keyifli oyunlar dileriz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 8 Mayıs 2017; 11:44:59 >

• Trial olarak denedim lvl35 e kadar oynanabiliyor. Halen 3 gunum daha var.
    Kısıtlı zamanda üç class deniyebildim.
    Sonunda Archer ı Bard yaptım. Grand company, FC(Trialde uye olunamiyor galiba), Craft ve materia olaylarini çözebildim. Trial de PvP yok malesef.
    Kısaca trial olarak denemenizi tavsiye ederim. Ama lvl35 olup job sistemini anlayana kadar hangi classda olursa olsun devam edin.
    Başlamadan önce ve class denerken internetden bolca araştırma yapmak gerekiyor.
    Atmosfer çok başarılı. Diger MMORPG lerden sonra daha once niye denememişim dedirtiyor.

Standings den ANKA guildini de buldum. Fakat oyun içinden FC arama gibi bir özellik bulamadım.
    Ayrıca chatde kullanmak trial de mumkun değil (Parti ve yakınınızdakiler hariç). Yani oyun içinden iletişim kurmak imkansız.
    Discord yada TS gibi bir adres verirseniz çok iyi olur. Oyun içi adım "Ever Green". Zodiark sunucusundayım.

• Final Fantasy XIV oyun topluluğuna dair bu mesaj geçerliliğini yitirmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 8 Mayıs 2017; 11:46:15 >
  • Final Fantasy XIV Avrupa Fan Festivalinde, Stromblood'un full trailer'ı ilk kez gösterimde. Trailer'ın 2-3 mesaj yukarıda net hali var ama özellikle festivali takip eden binlerce oyunseveri bu videodaki reaksiyonları izleyin (Özellikle Samuray'ı görünce :) ). Maddiyat şöyle dursun, 30 yıllık bir seride böyle bir sanat eserini meydana getiren Developer'lar için bundan daha güzel bir besin kaynağı olabilir mi acaba :)

• abi selamlar. elimde sadece bu var, henüz aktifleştirmedim. almam gereken başka paketler de var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omara -- 10 Mart 2017; 17:9:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    Bu ana oyun. Almanız gereken Heavensward ek paketi var.
  • Ashina kullanıcısına yanıt
    hocam ikinci paketi alınca da bir aylık oyun süresi veriyor mu peki? bende mevcut olan paketi bir ay oynayıp diğerini alsam bir sorun olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Maalesef ek paket oyun süresi vermiyor.
    İkinci genişleme paketi için ikinci bir ek süre yok. Elinizde halihazırdaki hediye 30 günlük süre ile başlayabilirsiniz, Heavensward genişleme paketi daha çok ilerleyen seviyelerde ön planda oluyor.

Özcümle; Oyunun kendisi ile başlamanızda bir sakınca yok. Oyuna başladığınızda bize karakter adınızı iletin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 10 Mart 2017; 19:33:35 >
  • Seyirci reaksiyonunu koyduk ama Final Fantasy XIV Frankurt Fan Festivalinde neler oldu anlatmadık. Merak edenler için, devasa Final Fantasy XIV Online dünyasının, renkli festivallerinin Frankurt ayağında şunlar oldu efendim :)

MMORPG 'nin yeni yıldızı burada da parlamış :)

Oyun dünyasının en sevilen direktörlerinden, sempatik oyun yapımcısı Naoki Yoshida, nam-ı diğer Yoshi-P 'nin sahnede giydiği samuray kostümünün yapılış hikayesi de burada:

Keyifli oyunlar olsun.

• Kısa bir haber;

Oyunu Playstation ortamında oynayanblar için, oyunun PS3 desteği sonra eriyor. İyi haber, PS4 yükseltme versiyonunu ücretsiz olarak 31 Aralık 2017 'ye kadar indirebileceksiniz.

Keyifli oyunlar olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 8 Mayıs 2017; 11:47:4 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.