Şimdi Ara

kerneli şekillendirme ! bu işin nasıl yapıldığını anlatan bir video yok mu!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kerneli şekillendirme ! bu işin nasıl yapıldığını anlatan bir video yok mu !?

anladığım kadarıyla anakartınızı işlemci ve ekran kartınızın ihtiyaç duyabileceği sürücüleri seçiyorsunuz.

gereksiz şeyleri elediğiniz için o gereksiz şeyler sistem belleğine yüklenmiyor

ve program içinde olmadığı için adresleme erişimini bile olumsuz şekillendirmiyor sanıyorum

bir programı exe yapar gibi program derliyorsunuz ; daha önce bunun ne olduğunu tam anlayamadım.

bir kaç tane youtube videosu var ama adam latince konuşur gibi anlaşılmaz argümanlar kullanınca

seyrettiğiniz video dan hiç bir şey anlamıyor insan bu konuda birisi bir video yapabilir mi !?

• Kernel modüllerden oluşuyor, bazı modülleri dışarıdan yüklüyorsun elle, bazıları ise hep yüklü. Örnek olarak USB 3.0 modülü ve ext4 modülleri hep yüklü ki kernel ext4 bir depolama taktığında hemen algılıyor. Kernel’i derlerken bunun dahil edilip edilmemesini basit bir ncurses menüsünden seçiyorsun eğer bir modülü kaldırırsan kernelinin boyutu modül boyutu kadar küçülecektir fakat ext4 bir depolamayı tanımayacaktır. Distroların farklı kernel konfigürasyonları var kendi kitlelerine göre fakat en düşük boyutlu en minimal kerneli kullanıcı kendi için kendi ihtiyaçlarına göre derleyebilir fakat distrolar kitlelere hitap ettiğinden tek bir kullanıcının ihtiyacından ziyada tüm genel modülleri dahil etmek durumundalar. Bununla beraber kernele dışarıdan da modül yüklenebilir. Linux Interfaces diye bir kitap var onu önerebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OkneaS kullanıcısına yanıt
    normal bir linux un yapısını bilmiyorum ama TLC bu şekilde bir yapılanma ile geliyor sanırım.

genel anlamda linux uzmanı olmadığım için sizin yorumunuzu almak isterim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.