Şimdi Ara

Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU] (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
722
Cevap
18
Favori
46.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kerbal Engineer Redux'ı 1.2.1 güncelleştirmesi gelse de kursak oyuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Kerbal Engineer Redux'ı 1.2.1 güncelleştirmesi gelse de kursak oyuna

çoktan geldi kur dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir kustirika

quote:

Kerbal Engineer Redux'ı 1.2.1 güncelleştirmesi gelse de kursak oyuna

çoktan geldi kur dostum

Teşekkür ederim, haber için bugün mesajınızdan kısa bir süre önce gördüm. Bu mod olmayınca elimiz kolumuz bağlanıyormuş onu tekrar anladım

Bu arada 1.2.x güncellemesi ile gelen iletişim için uydu zorunluluğu ciddi bir biçimde oyunun zorluğunu değiştirip, arttırmış iyi de olmuş.

• Bu sabah update gelmiş, modların birçoğu yine uyumsuzluk uyarısı veriyor daha test edemedim oyunu. Akşam bakarım
  • Merhabalar. Ben Macdrin Kerman.
    Minmus kaynak üssünde görevli üç mürettebattan biriyim. Ben bir mühendisim ve işim üssü teknik olarak kontrol etmek ve sorunlarını gidermek. Bugün size üssü tanıtacağım.

Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU]

İlk olarak üssün yukarıdan çekilmiş fotoğrafıyla başlayalım. Üssümüz yaklaşık 100m2'lik alana kurulu ve her birinin ayrı görevleri olan 5 modül bulunuyor.

Sırayla başlayalım. Bu Komuta modülü. Üssün yönetimi, Kerbin ile iletişim ve barınmak için kullanırız. Pilot bölümü ise üssü yukarıdan izlemek için güzel bir mekandır.

Bu canavar ise Enerji modülü. Yaklaşık 50 bin enerji birimi depolayabilir ve elektrikler gitse bile 5 gün üssün çalışmasını sağlayabilir.

Bu ise Sondaj modülü. Minmus'un derinlerinden maden çıkarıp işler. Sürekli çalışmaktadır bu yüzden çok ısı üretir. Yanlarındaki radyatör panellerine dokunursanız yanarsınız.

Bir diğeri ise Maden Depo modülü. Sondaj modülünün çıkardığı madenler ilk olarak burada depolanır. Daha sonra işlenerek çeşitli kaynaklara dönüştürülür. Ayrıca yanındaki kutuda üssün alet edevatlarını saklarız.

Ve son olarak Kaynak Depo modülü. İşlenmiş maden çeşitli kaynaklara dönüştürülerek burada saklanır. Dolduğunda Minmus yörüngesindeki istasyondan kaynak aracı iner ve kaynakları ona doldururuz. Tekrar istasyona çıkar ve istasyonda uzay araçlarının kullanması için bekletilir.

Beni dinlediğiniz için teşekkürler. Tekrar görüşene dek!"

-Kerbin Öğrenci Eğitim Programından bir kaset yayını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 29 Aralık 2016; 1:50:26 >

• Herkese Merhaba.
    Sitede cevabını arayıp varsa bile bulamadığım bir sorunumuz var.

Ksp yi açtığımızda load ekranında yarıda takılıp kalıyor hep aynı Podcockpit yüklemesini yaparken takılıyor.
    İnternette bu dosyanın ismini değiştirin diyorlar denedik fakat bu sefer de başka bir dosyayı yüklerken takılıp kalıyor.

Bilgisayarım yeterince güçlüdür 16gb ram i7 işlemci Hd7950 ekrankartı. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum sadece bu oyunda sorun çıkıyor.
    Demo dan sonra oyunu ilk açışımız ve oynayamadık. Oyunum orj. Steam yüklemesidir.
    Defalarca silip yeniden kurmayı denedik. Tüm dosyalarını elle silip denedik. Başka klasöre hatta başka Hdd ye taşımayı denedik. Yine aynı sıkıntı. Hatta Korsandada aynısı oluyor mu diye onuda denedik ondada aynı hatayısıkıntıyı yaşadık. Anti virüsü kapattık birşey değişmedi. Windows Firewll da bir sıkıntı da yok. Herşey normal görünüyor.

Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 10 Şubat 2017; 16:8:56 >

• Buradan destek talep edebilirsiniz: support@kerbalspaceprogram.com

• pplhntr P kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Oraya mail yolladım fakat daha cevap alamadım. o yüzden foruma yazmak istemiştim.

Ne zaman cevap verecekleri de belli değil.
    Bekleme gerçekten sıkıcı oluyor zaten zamanımız az. O az zamanda böyle hatalar çıkınca zehir oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: citadel

Teşekkürler.

Oraya mail yolladım fakat daha cevap alamadım. o yüzden foruma yazmak istemiştim.

Ne zaman cevap verecekleri de belli değil.
    Bekleme gerçekten sıkıcı oluyor zaten zamanımız az. O az zamanda böyle hatalar çıkınca zehir oluyor.

Direk o parcayi silmeyi deneyin Indirmenize gerek yok. Eger istiyorsaniz ve o parcayi sildikten sonra calisiyorsa tek o parcayi ben upload edebilirim.
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. fakat o parça dan sonrakileride yüklemiyor. yani kısaca oyun yüklenmiyor. Garip bir hata bakalım yapımcılar ne yapacaklar.

İyi Çalışmalar.

• Arkadaşlar Stock Visual Enhancement kullanan arkadaşlar varsa bi kaç sorum var.

Öncelikle yükleme kısmı.

https://github.com/Galileo88/StockVisualEnhancements/releases

Şurada tam olarak neyi neyin içine atacağımı anlayamadım. Özellikle Distant Object Enhancement kurulumu mesela. İçinde game data'ya atılması gereken mod dışında farklı klasörde var.

Son olarak Fps durumu. 70 olan fps 15e düşüyor. Bi terslik var diye düşünüyorum belki yanlış yükleme yapmışımdır diye. Yardımcı olabilicek olursa sevinirim.
  • Uzun bir aranın ardından tekrar başladım bende 1.2.2 sürümünü oynuyorum bu. arada Önder Tarım arkadaşımız tekrardan KSP serisi çekmeye başladı yeni başlayanlara veya oyun hakkında ileri bilgiler edinmek isteyenler takip edebilir

• Bize de malzeme çıktı.

• Yapımcıların daha doğrusu Take2 satın aldığı için Take2'nun yeni EULA sözleşmesi nedeniyle sildim oyunu.

Muhtemelen de birçok mod yapımcısı bundan sonra mod desteği sağlamayacak. Sağlarsa oyunu tekrar oynayabilirim.

Yeni gelen patch 1.4.0 ile bu EULA nanesi çıktı ve istedikleri her türlü modu alıp kendileri DLC olarak kullanabilecek ve mod yapımcılarına para falan vermeyecekler.

Bu ayın 13'ündede DLC paketi yayınlanacak. Yani DLC olayına geçtiler. Sanırım oyun fiyatına satacaklar DLC'yi.

Böyle harika bir oyuncu kitlesini küstürdüler ya daha ne diyeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Yapımcıların daha doğrusu Take2 satın aldığı için Take2'nun yeni EULA sözleşmesi nedeniyle sildim oyunu.

Muhtemelen de birçok mod yapımcısı bundan sonra mod desteği sağlamayacak. Sağlarsa oyunu tekrar oynayabilirim.

Yeni gelen patch 1.4.0 ile bu EULA nanesi çıktı ve istedikleri her türlü modu alıp kendileri DLC olarak kullanabilecek ve mod yapımcılarına para falan vermeyecekler.

Bu ayın 13'ündede DLC paketi yayınlanacak. Yani DLC olayına geçtiler. Sanırım oyun fiyatına satacaklar DLC'yi.

Böyle harika bir oyuncu kitlesini küstürdüler ya daha ne diyeyim.

TakeTwo bu oyuna iyi gelmeyecek maalesef. Ben oyunun son surumunun 1.3.1 oldugunu varsayarak sonsuza kadar onda kalmayi dusunuyorum. Bu ayni zamanda Squad'in yayinladigi son guncellemedir. 1.4'te hicbir sey duzgun calismiyor ve cogu parcanin tasarimi cok sacma bir sekilde degismis. Hatta ben guncelledigimde bazi kritik parcalar oyundan silinmisti Ben 1.3.1 save'ini yukledikten sonra butun uzay istasyonlari gemiler vs. gitti cunku docking port'larin hicbiri oyunda mevcut degildi. Neyse ki yedek almistim, 1.3'e geri donup orada takilmaktayim su anda

• steam incelememe modlarımıza dokunmayın yazdığımda 100 ü geçik olumsuz oy almıştım biyerlerine girmiştir umarım

• Arkadaşlar oyunu daha öncesinde 1.2 sürümlerinde falan çok oynadım. Parça sayısı aşırı fazla olmadığı sürece hiç bir problem olmuyordu. İndirime girmiş dedim bi indirip deniyim. 13.1 sürümünde bile saçma sapan aşırı fps düşüyor artık. 1.4 sürümü tahmin bile edemiyorum açıkcası. Normal mi bu durum ? Oyun fps konusunda gittikçe daha mı kötüye gidiyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Arkadaşlar oyunu daha öncesinde 1.2 sürümlerinde falan çok oynadım. Parça sayısı aşırı fazla olmadığı sürece hiç bir problem olmuyordu. İndirime girmiş dedim bi indirip deniyim. 13.1 sürümünde bile saçma sapan aşırı fps düşüyor artık. 1.4 sürümü tahmin bile edemiyorum açıkcası. Normal mi bu durum ? Oyun fps konusunda gittikçe daha mı kötüye gidiyor anlamadım.

Yaklaşık 50 farklı mod, yüzlerce parça ile herhangi bir fps düşmesi yaşamadım 1.3.1 ile.

1.4 ve üstü yamaları yüklemedim, yüklemeyi de düşünmüyorum. O yüzden performans konusunda bir şey demiyorum.
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.2.2 sürümü indirip denedim. Test etmek için Jool Aerobraking denen scenario modunu kullandım. Abartısız söylüyorum 1.3.1 ile 30 fps fark var arada. Çünkü ben bu oyunu daha önce grafik modlarıyla bile sorunsuz oynadım. 1.3.1den sonra grafik modu falan yüklesem 20 fps ile oyun oynarım heralde. Neyden kaynaklı bilmiyorum. Fakat anlamadığım bir sorun var.

Birde bir şey sormak istiyorum hocam oyunu aldığım zaman direk istediğim sürümü yükleyebilir miyim ? Yani 1.4 değilde 1.3.1 yada 1.2.2 gibi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 15 Mart 2018; 23:57:28 >
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.