Şimdi Ara

Kendinizi nasıl derse teşvik ediyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette derse nasıl çalışma isteği gelir diye araştırdım birçok şey yazılmış yok ders sonunda tv izleyin, yok ders arasında kaçamak yapın bunları zaten yapıyorum. Kolejde okuyorum, "lan baban akşama kadar çalışıyor kalk 2 saatde sen çalış" diye düşünüyorum bir teşvikim bu. Diğeride internette pdf vs bulduğumda yada kaynak bulduğumda çalışma isteği geliyor biraz. Hele aileden biri "hiç derse bakmıyorsun" dediğinde okulu bırakasım geliyor sırf onların inadına, böylede cins bir huyum var

Valla ders çalışma, test çözme isteği nasıl geliyorsa size bir yazın bende deneyeyim bakarsınız tutar, her derse oturduğumda bir "allah yolunu açık etsin, saolsun" derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klavuz Karga -- 27 Ağustos 2014; 23:04:23 >

• Ya seve seve ya seve seve

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendimi sandalyeye bağlıyorum, tavsiye ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hedefini düşün hocam

• Oturuyorum adam akıllı konuşuyorum. Diyorum ki böyle böyle. Bi bakıyorum kafamı sallayıp derse oturmuşum .

• quote:

Orijinalden alıntı: RealPlayer09

Ya seve seve ya seve seve

Doğru diyon hocam bende zaten çalışacam bari severek yapayım diyip oturuyorum derse ara sıra...

quote:

Orijinalden alıntı: beyzarda

Hedefini düşün hocam

Hocam valla zerre etkisi olmuyor, hedefimde boğaziçi ybs var bazen onu bazen istanbul hukuk falan düşünüyorum yemin ediyorum öyle bir psikoloji var ki üniversiteyi akrabalarım için kazanıyorum, yani inşallah kazanırsam, üniversiteyi ben kazandım diye değil akrabalar memnun olacak diye sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: paytak pire

Oturuyorum adam akıllı konuşuyorum. Diyorum ki böyle böyle. Bi bakıyorum kafamı sallayıp derse oturmuşum .

Mecburiyetten yani hocam, bir dahaki sefere onu deneyeceğim bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klavuz Karga -- 27 Ağustos 2014; 23:10:43 >

• Vala normal mi bilmiyorum ama ben kazandığım üniversiteden mezun olup iş hayatında başarılı bir kariyer sahibi olduğum zaman ki halimi düşünüyorum
    Birtek üniversiteyi hayal etmek yetmiyor

• paytak pire kullanıcısına yanıt
    Hocam çoook mantıklı geldi neler diyorsunuz mesela

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlunch

Hocam çoook mantıklı geldi neler diyorsunuz mesela

Böyle olmaz diyorum.elelemin kendi nası calisiyo benim kendimin ne eksiği var diyorum kendi kendime. Sonracıma mantıklı geliyor.

• "Üniversitede kızlar teklif ediyormuş " bu sihirli cümleyi duşun ben öyle yapıyorum

• Klavuz Karga kullanıcısına yanıt
    Ygs ve Lys'ye girmiş biri olarak oradaki çaresizliğimi düşünmek yetiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

Vala normal mi bilmiyorum ama ben kazandığım üniversiteden mezun olup iş hayatında başarılı bir kariyer sahibi olduğum zaman ki halimi düşünüyorum

Hayaliniz mühendislikse gayet güzel fakat tıpsa gereksiz
  • Klavuz Karga kullanıcısına yanıt
    Benım içsel isteğim biraz farklı:test cozmek zorunda oldugumdan ve yanlıslarıma donmek zorunda olup tekrar konu calısması yapmak zorunda oldugumdan halıyle deneme sınavlarınıda katarsak baya bır zamanım ders ıle gecıyor,yasayacagım zamanıda bılemedıgım ıcın gunlerım calısmakla gecıp gıdıyor.Planlı programlı calısıp hallettıgm zaman hem ders basarım artıyor hemde oncelıkle kıtap okumayabılmek sonrada spor ıcın zamanım kalıyor.Seneye kendımı hacettepe kutuphanesınde okurken veya bılkent kutuphanesınde okurken dusunmek benı ayakta tutuyor.Yoluma devam etme ıstegımı kendımı gelıstırerek duzenlı bır hayat kurma cabam oldugu ıcın canlı tutuyorum.Arada unıversıtelerın tanıtım fılmlerı ve unıversıtede yasam vıdeoları ıyı gelıyor
    ertelemıyorum sıkıldım dıyıp bırakınca aynı yerden basladıgım ıcın bırakmıyorum boyle akıp gıdıyor zaman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TherafluForte

quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

Vala normal mi bilmiyorum ama ben kazandığım üniversiteden mezun olup iş hayatında başarılı bir kariyer sahibi olduğum zaman ki halimi düşünüyorum

Hayaliniz mühendislikse gayet güzel fakat tıpsa gereksiz

İktisat

• Bir kez daha yukarı taşıyalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.