Şimdi Ara

Kendinizi ezmeyin, en iyiye layığız.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Mondeo, Bir A4 almak bu kadar zor olmamalı. Olmamalı. Olmamalı.

20-30 bin dolarlık araba sadece. Sadece huzur ve refah verecek bir eşya. Etkisini 1000 devlet birleşse veremez.

Sokaklarda ki lüks arabaları kimler nasıl alıyor bir bilseniz, kendinizi ezmeyin bu yüzden. Biz o arabaları daha çok hak ediyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu halk, bu topraklar icin cok sey feda etti ama haklari icin neredeyse hicbir sey feda etmedi. Fransiz ihtilali gibi birey olalim esit olalim tarzi bir savas vermedi. Ronesans ve Reform gormedik.

Bu yuzden bazi seylerin degerini bilmiyoruz ve cogu insan hala birilerine kul olma pesinde paraya guce tapiyor.

Hak ettigimizi dusunmuyorum. Adamlar sanayi devrimi yaparken bizimkiler matbaada domuz yagi var diye yakiyordu.
    Devlet memuru bekar arkadaş var, geçen yıl 3400TL net maaş alıyordu bir de bazen ctsi 'leri de çalışıyormuş. Ailesiyle kaldığı evin kirasını ev sahibi 1800TL'den 2250'ye yükselttiği için yeni ev aradı 1900TL'ye ve yıllık artış %10'u geçmeyecek diyen bir evsahibinin evini kiraladı. Memleketten uzakta büyük sehirlerde memurluk yapan için yaşam zor. ben özelde çalışıyorum net 3000TL maaş fakat kendi sehrimdeyim, kira derdim yok. ctsi mesaisi amir kontrolü yok.

araba konusuna gelince.

1990'ların Şahin Doğanlarına nur yağdı. 35bin TL'den başlıyor fiyatları. 90'ların Türkiye'si geri geldi. Peki bu durumu hakediyor mu bu insanlar? Maalesef evet.
    Bir Mondeo, Bir A4 almak bu kadar zor olmamalı. Olmamalı. Olmamalı.
    Bence bu cümleniz geçmişte kaldı artık güncel versiyonu;
    Bir Clio, Bir Egea almak bu kadar zor olmamalı. Olmamalı. Olmamalı.

Ayrıca haketmek başka alabilmek yapabilmek başka..Hakediyor muyuz?? evet insan herşeyin en iyisine en güzeline sahip olmalı ama emek vererek, kendini geliştirerek, yaşadığı toplumda katma değer yaratan bir insan olmaya çabalayarak..Genelinde kaçımız böyle yaşıyor?? tartışma konusu..genelde yattığı yerden para kazanmayı düşleyen ve amaç edinen insanlar daha çok gibi gözüküyor
    İnsanlar, inandıkları dinin kitabını okumadan, duyduklarıyla hareket ediyorlar. Neden?

Çünkü işlerine öyle geliyor.

Kadercilik, her şeyi kadere bağlamak, bana göre tembelliğin en alasıdır. Şimdiki Ortadoğu her şeyi açıklıyor sanırım.

Kısaca; tembeliz, gittikçe ahlaksızlaşıyoruz, daha da kötüsü bunu kabul etmiyoruz.
  • Önemli olan hak etmek değil, önemli olan alıp kullanabilmek.
    Bende neler neler hak ediyorum ama elimde bir şey yok.
  • Aynı konuşmayı bir arkadaşımla yapmıştık. Bende 2007 model araba varken, Leon biraz pahalı geliyordu. Arada 85bin TL var değer mi diye konuşurken, yurt dışında Leon'a yeni ehliyet alanlar biniyor diye konuşuyorduk. Adamlar acemiliklerini belkide onlar üzerinde atıp sonra başka araçlara geçiyorlar. Düşündüğün zaman oldukça üzücü..
  • Bu halk, bu topraklar icin cok sey feda etti ama haklari icin neredeyse hicbir sey feda etmedi. Fransiz ihtilali gibi birey olalim esit olalim tarzi bir savas vermedi. Ronesans ve Reform gormedik.

Bu yuzden bazi seylerin degerini bilmiyoruz ve cogu insan hala birilerine kul olma pesinde paraya guce tapiyor.

Hak ettigimizi dusunmuyorum. Adamlar sanayi devrimi yaparken bizimkiler matbaada domuz yagi var diye yakiyordu.

• Şükürcü olup daha iyisi için çabalamadığımız, her şeyi Allah'a havale ettiğimiz müddetçe her zaman ezilmeye mahkumuz. Toplum olarak hakettiğimizi yaşıyoruz. Maalesef kurunun yanında yaş da yanıyor.
  • Nazar etme ne olur, çalış seninde olur.

• War Rock W kullanıcısına yanıt
    Çalışmakla alakası yok bugünkü fiyatların, mimar bir arkadaşım var gel dedik seni belediyede işe başlayalım 5 Bin lira maaş alırsın , o para bana yetmez dedi girmedi belediyeye, geçen sene söylesen kabul ederdi, şuan memurlar aç , aç ama belli etmiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    Devlet memuru bekar arkadaş var, geçen yıl 3400TL net maaş alıyordu bir de bazen ctsi 'leri de çalışıyormuş. Ailesiyle kaldığı evin kirasını ev sahibi 1800TL'den 2250'ye yükselttiği için yeni ev aradı 1900TL'ye ve yıllık artış %10'u geçmeyecek diyen bir evsahibinin evini kiraladı. Memleketten uzakta büyük sehirlerde memurluk yapan için yaşam zor. ben özelde çalışıyorum net 3000TL maaş fakat kendi sehrimdeyim, kira derdim yok. ctsi mesaisi amir kontrolü yok.

araba konusuna gelince.

1990'ların Şahin Doğanlarına nur yağdı. 35bin TL'den başlıyor fiyatları. 90'ların Türkiye'si geri geldi. Peki bu durumu hakediyor mu bu insanlar? Maalesef evet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Mondeo, Bir A4 almak bu kadar zor olmamalı. Olmamalı. Olmamalı.
    Bence bu cümleniz geçmişte kaldı artık güncel versiyonu;
    Bir Clio, Bir Egea almak bu kadar zor olmamalı. Olmamalı. Olmamalı.

Ayrıca haketmek başka alabilmek yapabilmek başka..Hakediyor muyuz?? evet insan herşeyin en iyisine en güzeline sahip olmalı ama emek vererek, kendini geliştirerek, yaşadığı toplumda katma değer yaratan bir insan olmaya çabalayarak..Genelinde kaçımız böyle yaşıyor?? tartışma konusu..genelde yattığı yerden para kazanmayı düşleyen ve amaç edinen insanlar daha çok gibi gözüküyor
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Ülkenin önemli bir kısmına göre o etkiyi Suriyeli Pakistanlı ne bileyim Bangladeşli din kardeşlerimiz verebilir
    Neyse sen işi çözmüşsün
    O yüzden dövünme boş durma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    17 devlet kurulurken 16 sı yıkılmış
    Demokrasiyi Atatürk millete hediye etti
    Din düşmanı derler Atatürk için
    Açıp 2 saat Enver hoca lı Arnavutluk’u okusalar Atatürk’e dua etmeye başlarlar
    Sanki Atatürk döneminde Enver hoca dan güçsüzdü
    Adam hristiyanlık Müslümanlık direk dinleri yasaklamıştı

Kısacası hiç bir şey sürpriz değil
    Dediğiniz gibi birinin peşinden gitmeye bayılan bir halk var , herkes kendisi ve varsa sevdikleri için plan yapmalı

• audi bir yana kalsın daha daciayı hak edemedik. refah seviyemiz konusu dışında malesef toplumun genelinde aşağılık kompleksi var. bu araçları üreten avrupalı bizden daha mütevazi ve minimalist. bir alman 10 taksitle mercedes cla alabilecek durumdayken neden poloya biniyor acaba. birazcık mütevazi olabilsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator93 -- 27 Ağustos 2020; 20:43:13 >
  • Hak etmiyoruz maalesef. Hak etsek bu durumda olmazdık.
  • Ben Ferrari hakediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Ben Ferrari hakediyorum.
    hacı, ben de abd'de olsam mevcut işimle belki bir ferrari olmaz ama çok rahat bir porsche için aynısını söyleyebilirdim...https://www.porsche.com/usa/models/
  • Polo Highline 274.000 TL liste fiyatı şu an . Tabi galerilerde 300 ü bulmuştur . 120 ay yani 10 yıl boyunca bir asgari ücretli yemese içmese yine alamıyor . Çok çok kötü durumdayız

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

hacı, ben de abd'de olsam mevcut işimle belki bir ferrari olmaz ama çok rahat bir porsche için aynısını söyleyebilirdim...https://www.porsche.com/usa/models/

Alıntıları Göster
    Isin ne hocam:)

Porsche alabilecek maasi veren sirketler vize almaya dunden razi hocam. Kalifiye eleman eksigi var Amerikada. Ingilizcen varsa hic bekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 27 Ağustos 2020; 21:51:32 >

• Bugün şöyle biraz sokakta ki milleti izledim, gazeteleri okudum, insanlarla konuştum. Bir kez daha hamdolsun dedim, layık olduğumuz şekilde yönetiliyoruz.

O yüzden çokta şey yapmamak lazım.

• Ezmede kendini nasıl alınacağını söyle, sosyal medyada bir video vardı. Adam aracını yağmurda kullanıyor. Hanımıda arkadan, bağladığı iple silecekleri hareket ettiriyordu.

Herkes alay etti güldü. Ama ne yapsın adam ailesi var. Bir yerden bir yere gitmesi lazım. Yazık günah

Mercedes s serisi ile gezip arkasında 10 tane audi a6 ile gezenler utansın. Vesselam

• 19 yasındayım. ileride işe basladıgımda kendıme aıt yenı araba alayım dıye ıcımden gecırıyorum fakat artık son zamanlarda sırf cebıme 2 3 kurus fazla gırsın dıye pıyasanın içine sıçan serefsız al satcılar yuzunden, ben ıse baslayana kadar getz 100 bini gececek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.