Şimdi Ara

KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
13
Favori
121.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimde tam seçemedim.Ocağın el alt ksiminden hava giriş yerleri var galiba değilmi.Havanın ısı koridorunda cebri olarak dolaşması için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    şu an onun arayışı içerisindeyim ısıdan etkilenmeyecek gibi sıva teli arıyorum
    :)
  • üçüncü sıranın resmini çekmeyi unuttum fakat aşağıdaki resimde sıraları nasıl oluşturduğum ve verdiğim eğimler ile birlikte kullandığım malzemelerin resimleri var
    https://store.donanimhaber.com/6a/7d/0e/6a7d0e9e88f186ffa292cd9048f028f8.jpg
    bu arada üçüncü kattan sonra baştan sona doğru çiviledim ..

buda menfezin olduğu kesilmiş bölüm bunlardada zayıflık olmasın diye kalın aliminyum çivi attım ince taraflarına
     KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ

buda 4. sıra yapılmış hali

bu sıraları çapraz olacak şekilde çiviledim ve kurusun diye biraz bırakırken
    yukardaki bacayı örmeye başladım

örerken duvara tam otursun diye verdiğim kenar profili böyleydi ..

sonra bir sıra daha ..

en son katı dün bitti ama fotoyu yine unutmuşum :

KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ

• mbirol kullanıcısına yanıt
    tahmininiz doğru
    bneim yaptığım aspilatörler dışında kazanın kendi havalandırması mevcyt
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisveozgur

şu an onun arayışı içerisindeyim ısıdan etkilenmeyecek gibi sıva teli arıyorum
    :)

Sıva işlemi gaz betonun ısı görmeyen tarafında olacağı için böyle bir şeye gerek yok.Hırdavadçılarda vardır zaten sıva teli.Bu işte genelde kaneviçe çuval ile uygulama yaparlar ,ama tel yani metal olması daha iyi olur.Kaneviçe kullanılması pratik ve ekonomik olduğundandır.Hiçbir şey bulamazsanız kümes kafes teli kullanın.Size bir tavsiyem de,ilk sıvayı gaz betonun kendi tamir sıva harcı ile yapın.Sıradan sıva harçları veya alçılar gaz betonla bağdaşmazlar.Birde biraz geç oldu ama devam eden bölümde uygularsınız artık.Gaz beton örülürken rendeleme yaparak diş oluşturursanız daha sağlam bağdaşır duvar.

Gaz beton rendesi

http://www.akg-gazbeton.com/L/TR/mid/563/Duvar_Paneli.htm

Sıva teli(Rabis teli)

https://www.google.com/search?q=S%C4%B1va+teli&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ccVUU6ChEebjywPA1oH4Ag&ved=0CDUQsAQ&biw=1024&bih=673

• çok güzel konu, bir solukta okudum. başarılar dilerim
  • Bitmiş halini merakla bekliyorum. Elinize sağlık.
  • en son çelik sıva teli bulamadığım için ince bir sıva alçı yapmaya karar verdim ...

ilk sıvayı yine kalekim flex ile yaptım

gaz betona tutunma mukavemeti gayet başarılı kısaca dş ve iç tarafta bütün yüzeyler kalekim flex ile sıvanmış oldu

daha sonrasında patlatma taşları önceden başlamıştım ama hiç bahsetmedim ..
    piyasada satış şekli arkadan tutkalla birlikte fileye yapışmış halde karo olarak satılmakta bu hali benim işimi görmüyor .
    ısıya maruz kalan yerlerde tutkal ve filenin erime olasılığı yüksek ve sonuç düşen taş parçaları olacaktır.
    zaten bu yüzden şömineciler kazan etrafına böyle bir uygulama ya yanaşmıyorlar.

ÇÖZÜM: karolar suya yatırılarak tutkalın yumuşaması sağlanarakteker teker temizlenmesi

ve tek tek yapıştırılması .. zahmetli fakat sonuç çok başarılı taşlar yapıştıktan sonra 3-4 kez yaktım üst taraf mermer taşlar çook ısınmasına rağmen herhangi bir olumsuzluk gözlenmedi...

diğer bir artısı şu oldu köşeler dönerken taşları istediğiniz gibi kesip şekil verebiliyorsunuz . böylelikle eğriti bir görüntü olmuyor ... standartta bu hali vermek ççok çok zor olacaktı.

köşeden örnek

buda çok az kalmış hali

en son alçı ve taş işleri bitti fakat daha foto çekmedim en kısa zamanda yüklüycem
     KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ

• Takibe devam ediyorum.
  • bende balkonun tamamını demir korkulukla çevirdim hanım keşke bir köşeye ince sac dan davlumbazlı magalı koymaya arada küçük tüple balık kıartmaya yarayacak ufak bişeyler yapsaydın dedi. biraz araştırdım metal eninde sonunda küf ve pas olur vazgeç bu sevdadan dediler. ısı tuğlasıyla yapsam hem davlunbaz kısmı beni aşacak hemde yapacağım kısımda çok görüntü güzel olmayacaktı.
    sizin yaptıkarınızı görünce 5cm lik gaz beton panelerden yapabilirim ümidi doğdu teşekkür ediyorum emeğinize sağlık
  • Maliyet hesabına kendi yevmiyenizide koydunuzmu :) Kaç hafta ugraştınız.?

Ayrıca son dip notunuz ilerde kaplama malzemelerinizin döküleceği anlamına geliyor. Yanlış anlamayın emeginize sağlık güzel bir paylaşım olmuş ama eksik ve hatalı uygulama. Şömine üstü o kadar ısınmamalıydı. belki ısı odasında sıkıntı olmayabilirde. hazne üstündeki taşları hazneye yapıştırmışsınız normalde hazne ve taş kaplama arasında hava boşluğu bırakılmalıdır aksi taktirde hava sirkile etmez ve kaplamayı ısıya maruz bırakırsınız. buda ilerde kaplamanın yapıştırıcıdan ayrılarak dökülmesine sebep olur. Bu ısı geçişi zamanla diger malzemelerinde bozulmasına sebep olabilir.

Bu uygulamada teknik olarak hatalı birkaç bişey daha var ama uzun lafın kısası ekmeği ekmekçiye verin bir ekmek fazla verin derim. sağlıcakla kalın.
  • ekmeği emekçiye verelimde ben muğla merkezde oturuyorum benim balkon demirlerine ustanın çıkardığı fiyat boyası hariç 1,000tl korkulukları beyaz istedik ben beyaza boyayamam siz boyarsınıız fiyatta bundan aşşa olmaz dedi. aynı balkonu tüm malzemeler boyası elektodu demiri(o da mesela 8lik kare demir muğlada 6metresini 12.5tlye aldım adanada 8.5 tl ustalık ayrı pahalı malzeme ayrı) 230tlye ve 3günüme mal oldu kaynak makinesini de(120tl) sayarsak toplam 350tl ye yaptım düşünün artık ustanın nasıl bir ekmek yediğini adamlar sırf ölçü almak için 3defa randevulaştık 4cüye geldi ölçü alıp fiyat çıkardı.
  • barisveozgur B kullanıcısına yanıt
    MİMART STONE MEKAN MİMARİ

DUVARINI kendin tasarla!www.mimartstone.com,ile

Özel renkli taşlarla ve ileri teknoloji tekniklerinin kullanıldığı mimart stone renkler desen farkındalik gerçekleştirilen çalışmalarımızı,tasarım ekibimizin yaratıcılığı ile sentezliyoruz.

Kişiye ve kurumsal kimliğinize özel, patina işlemlerini,farklı renk çalışmalarını,seçtiğiniz file paneller 30x30 ebatında uygulayarak,mekanlarınıza ayrıcalık katıyoruz.

Artık hayal dünyanızın keyfini çıkarmak daha kolay!www.mimartstone.com
    MİMART STONE MEKAN

KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ KENDİN YAP (DIY) ŞÖMİNE YAPIMI RESİMLİ

• Hocam oncelikle eline saglik.

Benimde benzer bir proje dusuncem var.

Size ve ilgili arkadaslara iki sorum var.

Aklima isi odasini olusturmak icin kalsiyum silikat tugla kullanmak geldi. Yani hic ytong falan ile ugrasmadan, duvar tarafina plaka on tarafa tugla kulanarak hem isciligi kisaltmak hemde daha yalitimli isi odasi eldilebilir.

Diger bir konu ise, isi odasina soguk hava girisine fan koymak. Gercekten ihtiyac var mi ? Onu sorguluyorum. Genis bir soguk hava giris menfezi somine yandiginda yuksek isi degisiminden dolayi yeterli sirkulasyon saglar diye dusunuyorum. Ne dersiniz.

Tesekkurler.
  • Uzun zaman olmuş ama ben yeni gördüm ve bir solukta hepsini okudum. Emeğinize ve yüreğinize sağlık.

Çok güzel bir paylaşım ama neden sonu gelmedi acaba, tadı damağımda kaldı. Keşke sonuna kadar anlatım ve fotoları görebilseydik.
  • Çok uzun zaman olmuş😄 300 400 defa yanmıştır hiçbir sıkıntı yok üç katlı evi ısıtıyor. Umarım fotolar görünür

• barisveozgur B kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel olmuş.

Zevkler görecelidir belirterek kendi görüşümü belirtmek isterim.

o kırmızı ışık güzel olmamış.

Sebebi ise şöminenin ana mantığı alevin görüntüsü ve ışıltısıdır.
    Onunla yarışan yapay herhangi bir ışık , ( özellikle doğal olmayan bu tür renkli ışıklar ) şöminenin tüm güzelliğini alıp götürmüş.
    Kırmızı ışık yanar yanmaz tüm doğallık kaybolmuş ve bir anda bayağı bir görüntü almış.
    fakat şömine ve ateşi harika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 11 Mayıs 2016; 10:51:26 >
  • Teşekkür ederim. Allahtan ışık istediğimiz Aman yanıyo 😄. Bende aynı fikirdeyim foto çekerken yansın die yakmıştım

• Çok uzun zaman olmuş ama hazne ve diğer malzemeleri nereden aldiginizi paylaşırmısınız? Sanırım hazne praktiker den alındı...

• Valla bravo. Geçilen emek muazzam. Bir de hakikaten Sabırlı eşiniz varmış. Ben oturma Odasında duvarın birine tv ünitesi Yaptım 1 hafta sürdü. Duvardan çok Hanım'ın ne zaman bitecek, her taraf kirlendi lafları yordu açıkcası. Duvarı kırması tesisat döşemesi alçısı duvar kağıdı o kadar yormadı yani.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.